Wikiprojekti:Videopelit/wikidata/P57, P162, P287, P50, P3080, P86, P943

Wikipediasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Lista[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Tämä lista on luotu Wikidatassa olevaa dataa käyttämällä ja sitä päivittää määräajoin botti.
Listan sisälle tehdyt muokkaukset poistetaan seuraavassa päivityksessä!
Nimi ohjaaja tuottaja suunnittelija kirjoittaja videopelitaiteilija säveltäjä ohjelmoija wikidata
’Splosion Man Q2804858
005 Q4545526
007 Legends David Arnold Q161192
Quantum of Solace Christopher Lennertz Q1070821
10-Yard Fight Q2669580
1080° Snowboarding Masamichi Abe Shigeru Miyamoto Q168615
2006 FIFA World Cup Q1138744
2010 FIFA World Cup Q586736
2014 FIFA World Cup Q15621213
2048 Q15967616
24: The Game Sean Callery Q217241
The 3-D Battles of WorldRunner Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Nasir Gebelli Q2815984
3-Demon Q2509818
300: March to Glory Q2274510
40 Winks Q2699066
4D Sports Boxing Q2413273
50 Cent: Blood on the Sand Swizz Beatz Q2559001
50 Cent: Bulletproof Sha Money XL Q2308021
60 parsecs! Q57521163
60 Seconds! Q23303396
7 Days to Die Q14753828
911 operator Q30931764
9Dragons Q277404
A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia David Crane Q300339
A Nightmare on Elm Street David Wise Q2441363
A Plague Tale: Innocence Q54577668
AFL Live Q4651531
Argo Online Q11852445
ARMA 2 Q296744
Arma 3 Q676123
Armed Assault Q590516
AUTS – The Ultimate Stress Relief Game Q87985094
Acceleration of Suguri X Edition Q4672295
Ace Combat 2 Q2239766
Ace Combat Zero: The Belkan War Q2629197
Ace Combat: Assault Horizon Kazutoki Kono Hiroshi Okubo Q2415804
ACE Online Q484863
Ace of Spades Q1053797
Act of War: Direct Action Q343120
ActRaiser Masaya Hashimoto Ayano Koshiro
Yasuhiro Fukushima
Tomoyoshi Miyazaki Yuzo Koshiro Q343033
Action 52 Ed Bogas Q343608
Action Bass Q2823637
Action Quake 2 Q2738981
Action SuperCross Q28525171
Addiction Pinball Q1114451
Advance Wars Tohru Narihiro Q953229
Advance Wars 2: Black Hole Rising Q2569478
Advance Wars: Dual Strike Kenji Yamamoto Q2340376
Adventure Warren Robinett Q379915
AdventureQuest Q3235182
AdventureQuest Worlds Q3283318
Adventures in the Magic Kingdom Tokuro Fujiwara Yōko Shimomura Q2399220
Adventures of Dino Riki Takeaki Kunimoto Q4686640
Adventures of Lolo Q1330641
Yogi Bear’s Cartoon Capers Q2020509
Aero the Acro-Bat Q2708224
Afrika Wataru Hokoyama Q2537396
After Burner Yū Suzuki Hiroshi Kawaguchi Q388929
After... Tony Taka Q4690445
Agar.Io Q20012932
Age of Conan: Hyborian Adventures Craig Morrison Knut Avenstroup Haugen Q392183
Age of Empires Rick Goodman Q220767
Age of Empires II: The Age of Kings Bruce Shelley
Sandy Petersen
Greg Street
Karen McMullan
Stephen Rippy Q34852
Age of Empires II: The Conquerors Q615499
Age of Empires III Bruce Shelley Stephen Rippy Q34869
Age of Empires III: The Asian Dynasties Bruce Shelley Q862462
Age of Empires III: The War Chiefs Q853074
Age of Empires: The Rise of Rome Q515876
Age of Hammer Wars Q4691886
Age of Mythology Stephen Rippy Q271062
Age of Mythology: The Titans Q1044761
Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships Q4234312
Age of Wonders II: The Wizard’s Throne Q2665901
Agent Q2661073
Agent Hugo Q9142073
Agent Hugo: Hula Holiday Q20917387
Agent Hugo: Lemoon Twist Q20379377
Agent Hugo: RoboRumble Q20379378
Agricultural Simulator 2012 Q11849886
Aion: The Tower of Eternity Q406414
Air Fortress Q2078681
Akalabeth Richard Garriott Q102303
Akinator Q1194064
Akuji the Heartless Q2444091
Alan Wake Petri Alanko Q575505
Alan Wake’s American Nightmare Q2502055
Alcahest Satoru Iwata Q4353245
Alex Kidd in Miracle World Q1354273
Alex Kidd in the Enchanted Castle Hirokazu Yasuhara Q2313010
Alice: Madness Returns American McGee Q648980
Alien Breed Q965458
Alien Breed II: The Horror Continues Allister Brimble Q1114108
Alien Breed: Tower Assault Allister Brimble Q1114758
Alien Hominid Dan Paladin Q2836843
Muukalaisten yö Q4726434
Alien Swarm Mike Morasky Q650023
Alien Syndrome Q3279249
Alien vs. Predator Q1891593
Alien: Blackout Q65229170
Alien: Isolation Q15613717
Alienation Q24192183
Aliens versus Predator Q1770108
Aliens versus Predator 2 Q1931479
Aliens vs. Predator Mark Rutherford Q1340662
Aliens: Colonial Marines Kevin Riepl Q650025
All Star Karate Q11850927
Alley Cat Bill Williams Bill Williams Q1851926
Alleyway Gunpei Yokoi Kenji Yamamoto Q2601198
Alliance of Valiant Arms Q483850
Alone in the Dark Olivier Derivière Q967889
Alone in the Dark Frédérick Raynal Bruno Bonnell Philippe Vachey Q5075219
Alone in the Dark: The New Nightmare Stewart Copeland Q2337936
Alpha Polaris Q4735106
Alpha Protocol Chris Avellone BT Q266079
AlphaGo Q22329209
Amazing Alex Q1190348
Amegas Guido Bartels Karsten Obarski Guido Bartels Q2608283
Disney’s American Dragon: Jake Long, Attack of the Dark Dragon Q4355846
American McGee’s Alice American McGee Chris Vrenna Q465689
American Truck Simulator Q16970796
Amnesia: A Machine for Pigs Jessica Curry Q3614490
Amnesia: The Dark Descent Mikko Tarmia Q22986
Among Us Marcus Bromander Amy Liu
Marcus Bromander
Forest Willard Forest Willard
Adriel Wallick
Q96417649
An Elder Scrolls Legend: Battlespire Q2568702
Anachronox Tom Hall Q483454
Anarchy Online Gaute Godager Q486410
Ancient Domains of Mystery Thomas Biskup Q489337
Angband Q244140
Angry Birds Jaakko Iisalo Ari Pulkkinen Q4558721
Angry Birds 2 Q19562069
Angry Birds Epic Q15957041
Angry Birds Friends Q13515768
Angry Birds Go! Q15076529
Angry Birds Rio Q1050143
Angry Birds Seasons Q865719
Angry Birds Space Q1188898
Angry Birds Star Wars Q54854
Angry Birds Star Wars II Q14943254
Angry Birds Stella Q15731740
Angry Birds Transformers Vince DiCola Q17297931
Angry Birds Trilogy Q2786549
Animal Crossing Katsuya Eguchi Takashi Tezuka Kazumi Totaka Q5345827
Animal Crossing: Let’s Go to the City Katsuya Eguchi Kazumi Totaka
Shiho Fujii
Q1195260
Animal Crossing: New Horizons Aya Kyogoku Hisashi Nogami Sayako Doi
Yasuaki Iwata
Shinobu Nagata
Masato Ohashi
Yumi Takahashi
Kazumi Totaka
Q64566657
Animal Crossing: New Leaf Aya Kyogoku Katsuya Eguchi Kazumi Totaka Q44462
Animal Crossing: Wild World Katsuya Eguchi Kazumi Totaka Q877501
Animaniacs: The Great Edgar Hunt Q2850034
Anno 1503: The New World Q567244
Another Code: R Q2852352
Another Code: Two Memories Q567957
Another World Éric Chahi Q257469
Anthem Sarah Schachner Q30247282
Antz Extreme Racing Q4777510
Ape Escape Kenji Kaido Soichi Terada Q960773
Apex Legends Q61478103
Apocalypse Q3620667
Apollo Justice: Ace Attorney Toshihiko Horiyama Q2287871
Aquaman: Battle for Atlantis Tommy Tallarico Q2859161
Aquaman: War of the Water Worlds Q11852395
Arcana Q2020530
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura Jason D. Anderson Ben Houge Q631704
ArcheAge Q604123
Archer Maclean’s Mercury Archer Maclean Q2860051
Archlord Q241377
Archon Jon Freeman Q91268
Area 51 Chris Vrenna Q2212243
Ark: Survival Evolved Gareth Coker Q20031747
Arkanoid Hisayoshi Ogura Q91282
Armored Warfare Q18385257
Army Attack Q4794090
Army Men: Green Rogue Q10735300
Army of Two Trevor Morris Q689877
Army of Two: The 40th Day Tyler Bates Q2436570
Army of Two: The Devil’s Cartel Brian Tyler Q4794331
Artifact Richard Garfield Q50380516
Arx Fatalis Q717733
Ashen Empires Q10419635
Assassin’s Creed Patrice Désilets Jade Raymond Jesper Kyd Q200864
Assassin’s Creed II Patrice Désilets Jesper Kyd Q211735
Assassin’s Creed II: Discovery Q2075360
Assassin’s Creed III Lorne Balfe Q40166
Assassin’s Creed III: Liberation Winifred Phillips
Winnie Waldron
Q76868
Assassin’s Creed IV: Black Flag Brian Tyler Q6052688
Assassin’s Creed Odyssey Q54617566
Assassin’s Creed Origins Sarah Schachner Q30138024
Assassin’s Creed Rogue Q17486360
Assassin’s Creed Syndicate Austin Wintory Q18602166
Assassin’s Creed Unity Q15983778
Assassin's Creed Valhalla Ashraf Ismail Jesper Kyd
Sarah Schachner
Einar Selvik
Q92464687
Assassin’s Creed: Altaïr’s Chronicles Q1992159
Assassin’s Creed: Bloodlines Q739580
Assassin’s Creed: Brotherhood Patrice Désilets Jesper Kyd Q677351
Assassin’s Creed: Revelations Jesper Kyd Q739654
Assault Shinji Hosoe Q4808559
Assault Trooper Q19702729
AssaultCube Q739804
Assetto Corsa Q10896671
Assetto Corsa Competizione Q50296420
Asterix Alberto Jose González Q2442526
Asterix & Obelix XXL Q747882
Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum Q2623474
Asterix and the Great Rescue Nathan McCree Q2442543
Asterix at the Olympic Games Q2710226
Astérix (vuoden 1999 videopeli) Q3627501
Asteroids Lyle Rains Q748890
Astro Blaster Q3627626
Astron Belt Q4811604
Asterix and the Secret Mission Q2868644
AtWar Q21741588
Atari Football Q3627872
Athens 2004 Q2869286
Athletic World Q4357590
Attack of the Mutant Camels Jeff Minter Q757862
Attack on Pearl Harbor Chris Bateman Q4818006
Audiosurf Pedro Macedo Camacho Q758900
Audiosurf 2 Q15304895
Automobilista Q24255802
Avalanche Q4827474
Avatar: The Last Airbender (videopeli) Q2601847
Avengers Q54666134
Azure Dreams Q2875256
BS Zelda no Densetsu: Inishie no Sekiban Q2708122
Baba Is You Arvi Teikari Arvi Teikari Arvi Teikari Q62061666
Back to the Future Q91501
Back to the Future: The Game Michael Stemmle Jared Emerson-Johnson Q613511
Bad Boys II Q4412475
Bad Piggies Q144728
Badland Q16743228
Bagman Q4841996
Balance of Power Q804628
Baldi's Basics in Education and Learning Q54882623
Baldur’s Gate James Ohlen Michael Hoenig Q663583
Baldur’s Gate II: Shadows of Amn James Ohlen
Kevin Martens
Michael Hoenig Q804859
Baldur’s Gate 3 Q64441774
Baldur’s Gate: Dark Alliance II Q804850
Balloon Fight Yoshio Sakamoto Hirokazu Tanaka Satoru Iwata Q1201014
Balls of Fury Q11853850
Balls of Steel Q734911
Band Hero Q2076560
Banjo-Kazooie Gregg Mayles Grant Kirkhope Q129000
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts Gregg Mayles Robin Beanland Q806592
Banjo-Tooie Gregg Mayles Grant Kirkhope Q806598
Bank Panic Q602074
Barbie Q3634758
Barnyard Q2736373
Baseball Hirokazu Tanaka Q1041292
Basketball Q4867640
Basketball Q31815466
BatMUD Q4868454
Baten Kaitos Origins Yasuyuki Honne Motoi Sakuraba Q2704499
Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean Yasuyuki Honne Motoi Sakuraba Q810761
Batman Q245863
Batman Q2703636
Batman Begins Ian Livingstone Q2891561
Batman of the Future: Return of the Joker (videopeli) Q2891582
Batman Forever: The Arcade Game Q4353841
Batman: Arkham Asylum Ron Fish Q746228
Batman: Arkham City Ron Fish Q288811
Batman: Arkham Knight David Buckley Q15891648
Batman: Arkham Origins Eric Holmes Christopher Drake Q10826261
Batman: Arkham VR Q27067490
Batman: Chaos in Gotham Q2891437
Batman: Dark Tomorrow Q558962
Batman: Gotham City Racer Q2735515
Batman: Return of the Joker Naoki Kodaka Q555897
Batman: Rise of Sin Tzu Q2891460
Batman: The Animated Series (videopeli) Q971338
Batman: The Brave and the Bold – The Videogame Jake Kaufman Q1029084
Batman: The Caped Crusader Q1029538
Batman: The Telltale Series Jared Emerson-Johnson Q23647030
Batman: The Video Game Naoki Kodaka Q3271336
Batman Vengeance Q973343
Battalion Wars Q2745625
Battalion Wars 2 Q690832
Battle Arena Toshinden Q810984
Battle Chess Brian Fargo Q810986
BattleTech Q21043311
Battlefield 1 Steven Hall Johan Söderqvist Q24031560
Battlefield 1942 Q791439
Battlefield 1943 Q811018
Battlefield 2 Q206653
Battlefield 2142 Q811024
Battlefield 2: Modern Combat Rupert Gregson-Williams Q1092945
Battlefield 2: Special Forces Q2745646
Battlefield 3 Q791454
Battlefield 4 Gustav Tilleby Q2618557
Battlefield Hardline Paul Leonard-Morgan Q16968699
Battlefield Heroes Q866424
Battlefield Online Q497016
Battlefield Play4Free Q791432
Battlefield V Johan Söderqvist Q21043786
Battlefield Vietnam Q791444
Battlefield: Bad Company Q648128
Battlefield: Bad Company 2 Q676563
Battlefield: Bad Company 2: Vietnam Q3636869
Battlestations: Pacific Richard Jacques Q2250560
Battletoads David Wise Q597781
Battlezone Q55616
Battrick Q3636879
Bayonetta Hideki Kamiya Yusuke Hashimoto Norihiko Hibino Q791569
Bayonetta 2 Yusuke Hashimoto Atsushi Inaba Q3233480
BeamNG.drive Q16987803
Beat Saber Q53998035
Bee Movie Game Q3286465
Beijing 2008 Q2748206
Bejeweled Peter Hajba Q814975
Bejeweled 2 Peter Hajba Q5111288
Ben 10: Protector of Earth Q2288080
Beneath a Steel Sky Charles Cecil
Tony Warriner
Dave Gibbons
Q816823
Betrayal at Krondor Neal Hallford Q831664
Beyond Castle Wolfenstein Q2552890
Beyond Good & Evil Michel Ancel Michel Ancel
Sebastien Morin
Michel Ancel
Jacques Exertier
Christophe Héral Q794367
Beyond Oasis Yuzo Koshiro Q1275724
Beyond: Two Souls David Cage Guillaume de Fondaumière Hans Zimmer
Lorne Balfe
Q166226
Big Bang Legends Q60618248
Big Pharma Q20313306
Big Rigs: Over the Road Racing Q745427
Biker Mice from Mars Q3639893
Biker Mice from Mars Q4907376
Bio Menace Robert Prince Q2290750
Bio-Attack Q4914584
BioShock Ken Levine Garry Schyman Q57270
BioShock 2 Garry Schyman Q302839
BioShock Infinite Ken Levine Ken Levine Garry Schyman Q2074746
Biomutant Q37877467
Bionic Commando Tokuro Fujiwara Harumi Fujita Q55620
Birds of Steel Q4035131
Black Michael Giacchino Q880040
Black Desert Online Q15095106
Black Mesa Q211229
Black Mirror: Bandersnatch David Slade Brian Reitzell Q60178661
Blade Q4923687
Blade Runner Frank Klepacki Q881018
Blades of Steel Q2710703
Blaster Master Naoki Kodaka Q2364724
Blaster Master 2 Q2742792
Blaster Master Jr. Q4353810
Blaster Master Zero Ippo Yamada Q28932301
Blaster Master: Blasting Again Q11854380
Blaster Master: Enemy Below Q723623
Blazing Angels: Squadrons of WWII Jason Graves Q2712639
Blitzkrieg Q884508
Blitzkrieg 2 Q2365408
Blockade Q4927225
Blocks That Matter Q1563815
Blood George Broussard Daniel Bernstein Q885083
BloodRayne Q2451096
BloodRayne 2 Q861203
Bloodborne Hidetaka Miyazaki Cris Velasco Q17154554
Bloons TD Battles Q55407714
Bokusatsu tenshi Dokuro-chan Q482500
Blur Q886391
Boktai: The Sun Is in Your Hand Hideo Kojima Norihiko Hibino Q1754203
Bomb Jack Q738698
Bomberman Jun Chikuma Q923826
Bomberman Hardball Q2909715
PC Kid Q1399011
Book of Spells Q3784353
Bookworm Q4943317
Boom Beach Q16246617
Boom Blox Steven Spielberg Mark Mothersbaugh Q1196435
Boom Blox Bash Party Robin Hunicke Steven Spielberg Q2910471
Boom Boom Rocket Q546444
Borderlands Sonic Mayhem Q893423
Borderlands 2 Randy Pitchford Cris Velasco
Sonic Mayhem
Jesper Kyd
Kevin Riepl
Q893422
Borderlands 3 Jesper Kyd
Michael McCann
Q62565771
Borderlands: The Pre-Sequel! Jesper Kyd Q16466659
Boulder Dash Peter Liepa Q55605
Bounce Tales Q11854559
Boxing Bob Whitehead Q4951720
Braid Jonathan Blow Q897376
Dr. Kawashima’s Brain Training: How Old Is Your Brain? Akito Nakatsuka Q1773171
Brave Fencer Musashi Tsuyoshi Sekito Q2426211
Bravely Default Revo Q2083917
Bravely Default 2 Q78513848
Bravely Second: End Layer Supercell Q15712831
Brawl Stars Q30330493
Breach Q4959098
Breach (vuoden 1987 videopeli) Q33101006
Breakout Steve Wozniak
Steve Jobs
Nolan Bushnell
Bradley G. Stewart Q177491
Brink Q615883
Brothers in Arms: D-Day Q865251
Brothers in Arms: Earned in Blood Q865237
Brothers in Arms: Hell’s Highway Q850092
Brothers in Arms: Road to Hill 30 Q796916
Brütal Legend Tim Schafer Peter McConnell Q580794
Bubble Bobble Fukio Mitsuji Q88759
Bubsy 3D Michael Berlyn Q2927403
Bugs Bunny: Lost in Time Q2603276
Bulletstorm Cliff Bleszinski Tim Sweeney Q733561
Canis Canem Edit Shawn Lee Q822849
Bureaucracy Douglas Adams Q304643
Burnout Q2289666
Burnout 3: Takedown creative director Q2079604
Burnout Dominator Q578147
Burnout Legends Q1872579
Burnout Paradise Q1016838
Burnout Revenge vastaava tuottaja creative director Q2207176
Bus Driver Q2275208
Buzz! Junior: Viidakkovillitys Q1018339
Buzz! Master Quiz Q3647782
Buzz! TV Visa Q2308478
Buzz! Suuri Tietovisa Q5003481
Buzz! Hollywood Leffavisa Q5003480
Buzz! Megavisa Q1444637
Buzz! Musiikkivisa Q1169216
Buzz! PopVisa Q5003483
Counter-Strike 2D Q1090793
CSI: 3 Dimensions of Murder Q2391240
Cabal Online Q495263
Cabela’s Big Game Hunter Q5015322
Cabela’s Big Game Hunter 2010 Q5015320
Caesar Q1025416
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth Q945340
Call of Duty Michael Giacchino Q211096
Call of Duty 2 Graeme Revell Q210298
Call of Duty 2: Big Red One Graeme Revell Q784143
Call of Duty 3 Marc Guggenheim Joel Goldsmith Q308961
Call of Duty 4: Modern Warfare Richard Kriegler Harry Gregson-Williams Q76255
Call of Duty: Advanced Warfare Harry Gregson-Williams Q16743064
Call of Duty: Black Ops Sean Murray Q207986
Call of Duty: Black Ops IIII Jack Wall Q50376633
Call of Duty: Black Ops Cold War Q98514334
Call of Duty: Black Ops II David S. Goyer Jack Wall
Trent Reznor
Q380918
Call of Duty: Black Ops III Jack Wall Q19789342
Call of Duty: Black Ops Declassified Q71932
Call of Duty: Finest Hour Michael Giacchino Q1982333
Call of Duty: Ghosts David Buckley Q12147068
Call of Duty: Infinite Warfare Sarah Schachner Q23978200
Call of Duty: Mobile Q64029241
Call of Duty: Modern Warfare Sarah Schachner Q64083878
Call of Duty: Modern Warfare 2 Hans Zimmer Q486351
Call of Duty: Modern Warfare 3 Glen Schofield Brian Tyler Q486233
Call of Duty: Roads to Victory Q2289071
Call of Duty: United Offensive Michael Giacchino Q846863
Call of Duty: WWII Q29577137
Call of Duty: Warzone Q87416343
Call of Duty: World at War Sean Murray Q207797
Call of Juarez Q585271
Call of Juarez: Bound in Blood Q1027129
Call to Power II Q2343381
Candy Crush Saga Q8768018
Cannon Fodder Jon Hare Richard Joseph Jools Jameson Q254723
Cannon Fodder 2 Stuart Campbell Richard Joseph Jools Jameson Q2196086
Capcom vs. SNK 2 Hideaki Itsuno Q605271
Capcom's Gold Medal Challenge '92 Q5034540
Captain Commando Akira Yasuda Q2568609
Captain Planet and the Planeteers Q2937645
Captain Toad: Treasure Tracker Mahito Yokota Q17157041
Captive Antony Crowther Q1959814
Cardinal Syn Q1444713
Carmageddon Q379169
Carmageddon II: Carpocalypse Now! Iron Maiden Q660034
Carmageddon: Reincarnation Q3808860
Carrier Command: Gaea Mission Q1653815
Autot Q613298
Autot 2 Q94355
Cars 3: Driven to Win Q29344790
Cars: Fast as Lightning Q20379454
Cartoon Network Racing Q2940654
Casper’s Scare School Q5049068
Castle Adventure Q3281433
Castle Crashers Dan Paladin Q640567
Castlevania Kinuyo Yamashita Q1043375
Castlevania 64 Etsunobu Ebisu Q2453573
Castlevania Chronicles Satoru Iwata Q617303
Castlevania II: Belmont’s Revenge Q2562585
Castlevania II: Simon’s Quest Q2321832
Castlevania III: Dracula’s Curse Q2321818
Castlevania Legends Q2454468
Castlevania: Aria of Sorrow Koji Igarashi Michiru Yamane Q2291309
Castlevania: The New Generation Michiru Yamane Q2421926
Castlevania Q2562228
Castlevania: Dawn of Sorrow Koji Igarashi Michiru Yamane Q2287853
Castlevania: Vampire’s Kiss Q2607689
Castlevania: Legacy of Darkness Etsunobu Ebisu Q2553121
Castlevania: Lords of Shadow Hideo Kojima Q940664
Castlevania: Lords of Shadow 2 Q2941472
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate Q2690094
Castlevania: Portrait of Ruin Koji Igarashi Michiru Yamane Q2287900
Castlevania: Rondo of Blood Toru Hagihara Yoshiaki Yamada Michiru Yamane Q2421908
Castlevania: Symphony of the Night Toru Hagihara
Koji Igarashi
Michiru Yamane Q2007022
Castlevania Adventure Q2563041
Catherine Shoji Meguro Q277377
Dōkutsu monogatari Daisuke Amaya Daisuke Amaya
Danny Baranowsky
Nicklas Nygren
Q1051853
Celeste Lena Raine Noel Berry
Maddy Thorson
Q28451532
Centipede Ed Logg
Dona Bailey
Dona Bailey
Richard M. P. Hanson
Q1053648
Regnum Online Q182884
Chase the Express Takeo Miratsu Q3666820
Mii Contest Channel Q3283969
Chesmac Raimo Suonio Q18693945
Chess Titans Q1370646
Chibi-Robo Shigeru Miyamoto Q2556701
Children of Mana Kōichi Ishii Kenji Itō Q2526190
Chip ’n Dale: Rescue Rangers (videopeli) Tokuro Fujiwara Harumi Fujita Q1932678
Chip ’n Dale Rescue Rangers 2 Tokuro Fujiwara Q1935772
Chip’s Challenge Q2746450
Choplifter Dan Gorlin Q1076255
Chrono Cross Masato Katō Hiromichi Tanaka Yasunori Mitsuda Q1088142
Chrono Trigger Takashi Tokita
Yoshinori Kitase
Akihiko Matsui
Kazuhiko Aoki Hironobu Sakaguchi Akira Toriyama Yasunori Mitsuda
Nobuo Uematsu
Q761815
CircleMUD Q5121380
Circus Q164478
Circus Caper Q5121797
Cities XL Q1067441
Cities XL 2011 Q2424926
Cities XL 2012 Q2618283
Cities in Motion Q867658
Cities in Motion 2 Q3205367
Cities Skylines Jonne Valtonen Q18149274
City Car Driving Q15838573
City Life Q1133782
City of Heroes Q714034
CityVille Q76794
CityVille 2 Grant Kirkhope Q76763
CivCity: Rome Q2063462
Civilization Sid Meier Bruce Shelley Jeff Briggs Q368286
Civilization II Jeff Briggs Brian Reynolds Jeff Briggs Q845290
Civilization III Sid Meier Jeff Briggs
Soren Johnson
Roger Briggs Q2374
Civilization IV Sid Meier Sid Meier
Soren Johnson
Jeff Briggs Soren Johnson Q2377
Civilization IV: Beyond the Sword Q1143029
Civilization IV: Colonization Q1071001
Civilization IV: Warlords Jeff Briggs Q956306
Civilization Revolution Sid Meier Q1200940
Civilization Revolution 2 Sid Meier Q17986512
Civilization V Sid Meier Jon Shafer Geoff Knorr Q2385
Civilization V: Brave New World Q7383408
Civilization V: Gods & Kings Q2418673
Civilization VI Sid Meier Geoff Knorr Q24050047
Civilization World Sid Meier Q2378368
Civilization: Beyond Earth Q16333765
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth: Rising Tide Q25831301
CivilizationEDU Q28004627
Clannad Itaru Hinoue Jun Maeda
Shinji Orito
Magome Togoshi
Q110607
Clash Royale Q22095476
Clash of Clans Q13399098
Empire Q2669973
NES Classics Q1322150
Claybook Q31087698
Clock Tower: The First Fear Q953511
Clock Tower II: The Struggle Within Q2465338
Clonk Q101834506
Cloud Kellee Santiago Jenova Chen
Stephen Dinehart
Vincent Diamante Q113100
Cloudberry Kingdom Q5135728
Clu Clu Land Akito Nakatsuka Q2107567
Club Penguin Q390223
Club Penguin Island Q29052418
Cobra Q56986706
Code Vein Go Shiina Q29475928
Codename Eagle Q1105706
Codename: ICEMAN Jim Walls Mark Seibert Q2168378
Colin McRae Rally Q1062256
Colin McRae Rally 04 Q868260
Colin McRae Rally 2 Q2630066
Colin McRae Rally 2005 Q2982637
Colin McRae Rally 3 Q278564
Colin McRae: Dirt Q532178
Colin McRae: Dirt 2 Q2269831
Colony 7 Q5148490
Coloris Tor Bernhard Gausen Q5149066
Colossal Cave Adventure William Crowther Q379904
Combat Arms Q1113555
Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin Q4036427
Combat Mission: Beyond Overlord Q1149718
Comix Zone Howard Drossin Q1114985
Command & Conquer: Tiberian Dawn Brett Sperry Frank Klepacki Q868523
Command & Conquer 3: Kane’s Wrath Steve Jablonsky Q899188
Command & Conquer 3: Tiberium Wars Steve Jablonsky Q633046
Command & Conquer 4 James Hannigan (säveltäjä) Q634893
Command & Conquer: Generals Dustin Browder Bill Brown Q820217
Command & Conquer: Generals Zero Hour Q1069497
Command & Conquer: Red Alert Frank Klepacki Q388225
Command & Conquer: Red Alert 2 Dustin Browder Frank Klepacki Q684904
Command & Conquer: Red Alert 3 James Hannigan (säveltäjä)
Frank Klepacki
Tim Wynn
Q746351
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising James Hannigan (säveltäjä) Q1091551
Command & Conquer: Renegade Frank Klepacki Q838003
Command & Conquer: Sole Survivor Q1158768
Command & Conquer: Tiberian Sun Frank Klepacki Q754335
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm Q3684570
Command & Conquer: Yuri’s Revenge Q2014743
Commander: Conquest of the Americas Q11855473
Commando Tokuro Fujiwara Q1115150
Commandos 2: Men of Courage Q2387
Commandos: Behind Enemy Lines Q2278202
Commandos: Strike Force Q2319086
Company of Heroes Josh Mosqueira Jeremy Soule Q500851
Company of Heroes: Opposing Fronts Josh Mosqueira Q923500
Computer Bismarck Joel Billings
John Lyons
Q5157419
Computer Space Nolan Bushnell
Ted Dabney
Q1122324
Conan Exiles Q28753362
Condemned: Criminal Origins Q660148
Conflict: Desert Storm II Q1125364
Conker’s Bad Fur Day Chris Seavor Robin Beanland Q841712
Conker: Live & Reloaded Chris Seavor Robin Beanland Q2630705
Conqueror Q5162407
Conquer Online Q2301510
Constantine Flint Dille Q1702746
Contra Q849328
Control Martin Stig Andersen
Petri Alanko
Q54935655
Cookie Clicker Q15103408
Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? Q2060664
Cool Spot David Perry Tommy Tallarico Q2712379
Core War Q1132500
Corporation Kevin Bulmer Ben Daglish Q2189424
Cortex Command Q2000869
Cosmic Avenger Q5174041
Counter-Strike Valve Corporation
id Software
Hidden Path Entertainment
Gearbox Software
Ritual Entertainment
Nexon Corporation
Turtle Rock Studios
Q163628
Counter-Strike: Condition Zero Q847820
Counter-Strike: Global Offensive Mike Morasky Q842146
Counter-Strike: Source Q473673
Crackdown David Jones DJ Krush Q1138424
Crash Bandicoot Jason Rubin Josh Mancell Andy Gavin Q719176
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Jason Rubin Mark Cerny Josh Mancell Andy Gavin Q569822
Crash Bandicoot 2: N-Tranced Vivendi Games Shin'en Multimedia Q2471393
Crash Bandicoot 4: It's About Time Q96574138
Crash Bandicoot Remastered Josh Mancell Q26698531
Crash Bandicoot Purple: Ripto’s Rampage ja Spyro Orange: The Cortex Conspiracy Shin'en Multimedia Q1052116
Crash Bandicoot XS Vivendi Games Q761957
Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex Jon Burton Andy Blythe & Marten Joustra Q869511
Crash Bandicoot 3: Warped Jason Rubin Josh Mancell Andy Gavin Q840308
Crash Bash Q597808
Crash Boom Bang! Q2328445
Crash Nitro Kart Q2291321
Crash Tag Team Racing Spiralmouth Q869522
Crash Team Racing Evan Wells Josh Mancell Q834872
Crash Team Racing Nitro-Fueled Q59594323
Crash Time: Autobahn Pursuit Q3388754
Crash Twinsanity Spiralmouth Q1257775
Crash of the Titans Marc Baril Q869532
Crash: Mind over Mutant Marc Baril Q507396
Crashday Q1138986
Crayon Physics Deluxe Q1139201
Crazy Machines Q1139254
Crazy Taxi Q1139272
Create with Garfield! Q2139076
Crimsonland Q1973179
Crisis Core: Final Fantasy VII Takeharu Ishimoto Q833139
Critical Ops Q51796801
Croc 2 Kinuyo Yamashita Q2274988
Croc: Legend of the Gobbos Q2292512
CrossCode Q30632190
CrossFire Q498866
Crusader Kings II Q677869
Crusader Kings III Johan Andersson Q71701894
Crypt of the NecroDancer Danny Baranowsky Q16259371
Crysis Cevat Yerli Inon Zur Q237484
Crysis 2 Cevat Yerli Cevat Yerli Hans Zimmer Q671152
Crysis 3 Cevat Yerli Steven Hall Borislav Slavov Q538821
Crystal Castles Q1142341
Cuphead Kristofer Maddigan Q18149495
Curse of Enchantia Martin Iveson Q2319782
Custer’s Revenge Q1146147
Cut the Rope Q899666
Cyber Nations Q1990303
Cyberpunk 2077 Marcin Przybyłowicz Q3182559
Cytron Masters Danielle Bunten Berry Q5201405
DC Universe Online Gerard Marino Q27107
DEFCON Q978362
DJ Hero Q1154104
DJ Hero 2 Q3772551
DK Jungle Climber Q1241633
DK King of Swing Atsushi Kaneko Q211858
Dakar 18 Q47353136
Dance Central Q2298241
Dance Central 2 Q2735538
Dance Central 3 Q2700090
Dance Dance Revolution Mario Mix Q936272
Dark Cloud Akihiro Hino Akihiro Hino Tomohito Nishiura Q1166169
Dark Messiah of Might and Magic Sonic Mayhem Q588328
Dark Souls Hidetaka Miyazaki Motoi Sakuraba Q1166232
Dark Souls II Motoi Sakuraba Q3702740
Dark Souls III Hidetaka Miyazaki
Isamu Okano
Motoi Sakuraba Q20112508
Dark Sun Q584169
Dark Warrior Q95951513
Darkest Dungeon Stuart Chatwood Q16259390
Darkwing Duck Tokuro Fujiwara Bun Bun Q2381494
Seiken Densetsu 4 Kōichi Ishii Kenji Itō Q2977039
Daxter Naughty Dog Jamey Scott Q2089087
Day of Defeat Mike Morasky Q771553
Day of Defeat: Source Mike Morasky Q1045397
Day of Infamy Q30607823
Day of the Tentacle Dave Grossman
Tim Schafer
Clint Bajakian
Peter McConnell
Michael Land
Q845645
DayZ Dean Hall Q10279881
DayZ Q391616
Days Gone Nathan Whitehead Q24576564
Daytona USA Toshihiro Nagoshi Takenobu Mitsuyoshi Q1326048
De Blob Q287409
Dead Island Giles Lamb Q1180815
Dead Island: Riptide Q974232
Dead Nation Q2529446
Dead Rising Keiji Inafune Q1145336
Dead Rising 2 Keiji Inafune Q1900280
Dead Rising 3 Q13426706
Dead Rising 4 Q24679822
Dead Space Glen Schofield Jason Graves Q729074
Dead Space 2 Jason Graves Q842431
Dead Space 3 Jason Graves
James Hannigan (säveltäjä)
Q2501242
Dead Space: Extraction Jason Graves Q2632387
Dead by Daylight Q24514682
Dead or Alive 2 Tomonobu Itagaki Tomonobu Itagaki Q2332733
Dead or Alive 3 Tomonobu Itagaki Q2333813
Dead or Alive 4 Q2608796
Dead or Alive 5 Q1168536
Dead or Alive 6 Q56322867
Deadpool Q2112423
Death Race Q840560
Death Rally Jonne Valtonen Q1346381
Death Stranding Hideo Kojima Hideo Kojima Hideo Kojima Yōji Shinkawa Ludvig Forssell Q24666782
Deathmatch Classic Q647642
Decap Attack Q3020979
Deeeep.io Q89405271
Deepolis Q305027
Defender Eugene Jarvis Q1182593
Defender of the Crown Q1182594
Defense of the Ancients Steve Feak
IceFrog
Q215936
Delta Rob Hubbard Q3705215
Delta Force Q1184892
Delta Force: Land Warrior Q842957
Deltarune Toby Fox Q58045522
Demon Attack Rob Fulop Q1186437
Demon’s Souls Hidetaka Miyazaki Q1153708
Depthcharge Q1191944
Descent Q1200546
Descent 3 Jerry Berlongieri Q2319900
Descent II Q1444699
Battlefield 1942: Desert Combat Q32225
Desperados 2: Cooper’s Revenge Q1408101
Desperados: Wanted Dead or Alive Q904367
Desperate Housewives: The Game Q920116
Destiny Martin O’Donnell
Michael Salvatori
Paul McCartney
Q210275
Destiny Q29045915
Destroy All Humans! Garry Schyman Q1200987
Destroy All Humans! 2 Garry Schyman Q287276
Destruction Derby Q1201000
Detective Pikachu Hitoshi Yamagami Q22635280
Detroit: Become Human David Cage Philip Sheppard
John Paesano
Nima Fakhrara
Q21246348
Deus Ex Warren Spector Harvey Smith Alexander Brandon Q644793
Deus Ex: Human Revolution Eidos Interactive Michael McCann Q642107
Deus Ex: Invisible War Warren Spector Q252198
Deus Ex: Mankind Divided Michael McCann Q19772510
Devil May Cry 4 Hideaki Itsuno Hiroyuki Kobayashi Tetsuya Shibata Q751936
Devil May Cry 5 Q55076932
Diablo David Brevik Matt Uelmen Q220960
Diablo II Stieg Hedlund Matt Uelmen Q244033
Diablo II: Lord of Destruction Matt Uelmen Q835084
Diablo III Leonard Boyarsky Russell Brower Q244030
Diablo: Hellfire Q669687
Diddy Kong Racing Tim and Chris Stamper David Wise Q545072
Diddy Kong Racing DS Q3274291
Die Hard Q1531134
Dig Dug Q204105
Digger T. Rock: The Legend of the Lost City David Wise Q4397217
Digimon Adventure Q12780050
Digimon Adventure: Anode ja Cathode Tamer Q749374
Digimon All-Star Rumble Q17489176
Digimon Rumble Arena Q2568519
Digimon Rumble Arena 2 Q2539388
Digimon Story: Cyber Sleuth Masafumi Takada Q18636518
Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory Masafumi Takada Q29018636
Digimon Survive Q56027827
Digimon World Q2320677
Digimon World 3 Q1224677
Digimon World 4 Q2734367
Digimon World DS Q1071044
Digimon World Re:Digitize Kōhei Fujino Q3027794
Digimon World: Next Order Q20986530
Digital Combat Simulator Q684607
DikuMUD Q3027935
Dink Smallwood Q594880
Dino Crisis Shinji Mikami Akari Kaida Q1226632
Dino Crisis 2 Shu Takumi Hiroyuki Kobayashi Q1467263
Dino Crisis 3 Hiroyuki Kobayashi Q2452420
Dinosaur King Q700282
Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII Yoshinori Kitase Masashi Hamauzu Q367135
Dirt 3 Q906070
Dirt 4 Q28532756
Dirt 5 Q93641348
Dirt Rally Q19842547
Dirt Rally 2.0 Q59627588
Dirt: Showdown Q2615485
Disaster: Day of Crisis Q3029784
Discworld MUD Q1228613
Discworld Noir Chris Bateman Q914128
Disgaea 2: Cursed Memories Tenpei Sato Q2597204
Disgaea 3: Absence of Justice Tenpei Sato Q2364459
Disgaea 4: A Promise Unforgotten Tenpei Sato Q2403902
Disgaea 6: Defiance of Destiny Q99439853
Disgaea: Hour of Darkness Tenpei Sato Q1639864
Dishonored Harvey Smith Harvey Smith
Ricardo Bare
Raphaël Colantonio
Viktor Antonov
Daniel Licht Q323264
Dishonored 2 Harvey Smith
Raphaël Colantonio
Dinga Bakaba Harvey Smith
Terri Brosius
Austin Grossman
Sachka Duval
Sebastien Mitton Daniel Licht Q20095751
Dishonored: Death of the Outsider Daniel Licht Q38904048
Disney Infinity Q5282456
Disney Infinity 2.0 Henry Jackman Q16971686
Disney Infinity 3.0 Q19861433
Disney Sing It: Pop Hits Q2077292
Disney Tsum Tsum Q18149304
Disney Universe Q2702192
Disney’s Aladdin Q2829467
Disney’s Aladdin (Virgin Games) Q17494453
Disney’s American Dragon: Jake Long, Rise of the Huntsclan! Q11856168
Dissidia 012 Final Fantasy Takeharu Ishimoto Q2530636
Dissidia Final Fantasy Yoshinori Kitase Takeharu Ishimoto Q253111
Dissidia Final Fantasy NT Takeharu Ishimoto Q19795249
Divine Divinity Kirill Pokrovsky Q1230674
Dofus Q1139866
Koiran elämää Q3283206
Doki Doki Literature Club! Q42266827
Dominions 3: The Awakening Q2427524
Don't Starve Q3208174
Donald Duck’s Playground Al Lowe Q1239831
Aku Ankka: Universumin sankari Q645418
Donald in Maui Mallard Michael Giacchino Q2642154
Donkey Kong Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Q12384
Donkey Kong Shigeru Miyamoto Q2564684
Donkey Kong 3 Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q390291
Donkey Kong 64 Shigeru Miyamoto Grant Kirkhope Q774773
Donkey Kong Jet Race Q1241668
Donkey Kong Country Tim and Chris Stamper Gregg Mayles David Wise
Robin Beanland
Eveline Fischer
Q518987
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest Tim and Chris Stamper Gregg Mayles David Wise Q1072051
Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble! Tim and Chris Stamper Eveline Fischer Q1241664
Donkey Kong Country Returns Kensuke Tanabe Q585939
Donkey Kong Country: Tropical Freeze Kensuke Tanabe David Wise Q13427360
Donkey Kong Junior Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Q2264301
Donkey Kong Jungle Beat Yoshiaki Koizumi Mahito Yokota Q936413
Donkey Kong Land David Wise Q2718657
Donkey Kong Land 2 Grant Kirkhope Q2733190
Donkey Kong Land III Eveline Fischer Q2569337
Donkey Konga Q593946
Donkey Konga 2 Q2879319
Doodle Jump Q1165270
Doom Tom Hall John Romero
Sandy Petersen
Shawn Green
Tom Hall
American McGee
Robert Prince
Aubrey Hodges
John Carmack
John Romero
Q189784
Doom Mick Gordon Q513867
Doom 3 Tim Willits Tim Willits Chris Vrenna Q203310
Doom 3: Resurrection of Evil Q572500
Doom 64 Aubrey Hodges Q1071278
Doom Eternal Mick Gordon Q55662649
Doom II: Hell on Earth John Romero
Sandy Petersen
American McGee
Shawn Green
Robert Prince John Carmack Q755186
Doom RPG John Carmack John Carmack John Carmack Q838642
Dota 2 IceFrog Jason Hayes
Tim Larkin
Q771541
Double Dragon Tradewest Yoshihisa Kishimoto Q698705
Down by the Laituri Q11855645
Dr. Luigi Takao Nakano Q15380959
Dr. Mario Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q1198580
Dr. Mario 64 Gen’yō Takeda Q1957354
Dr. Mario & Germ Buster Q2457285
Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine Masanori Hikichi Q2362073
Dracula Twins Björn Larsson Q5304701
Dracula: Resurrection Q2625274
Dragon Age II Inon Zur Q1064927
Dragon Age: Inquisition Inon Zur Q4037583
Dragon Age: Origins Dan Tudge Dan Tudge Brent Knowles Inon Zur Q735926
Dragon Ball: Xenoverse 2 Steve Aoki Q24084701
Dragon Ball: Xenoverse Q17165866
Dragon Ball Z: Budokai Q587752
Dragon Ball Z: Budokai 2 Q3108132
Dragon Ball Z: Budokai 3 Q3038707
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi Q2414858
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Q2712053
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 Q2520122
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Akihiro Hino Yūji Horii Kōichi Sugiyama Q2221461
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Akihiro Hino Yūji Horii Kōichi Sugiyama Q1948338
Dragon Quest XI Akira Toriyama Kōichi Sugiyama Q20736242
Dragon Spirit Shinji Hosoe Q3263016
Dragon Quest Koichi Nakamura Yūji Horii Kōichi Sugiyama Q2313869
dragon dogma Hideaki Itsuno Hiroyuki Kobayashi Q3083413
Dragon's Lair Don Bluth Don Bluth Q1255182
Dragon's Lair Mark Cooksey Q5305059
Dragonfable Q2702032
Drakengard Q16000078
Drakensang Online Q1255555
Dream Daddy: A Dad Dating Simulator Q30646288
Dream League Soccer Q20915246
First Touch Soccer Q18215877
Dreamcast Collection Q5306537
Dreams Q22000976
Dreams to Reality Q3039299
Driveclub Hybrid Q10268796
Driver 2 Allister Brimble Q2758716
Driver 3 Q1750961
Driver: Parallel Lines Ubisoft Reflections Q376217
Driver: San Francisco Q1988780
Driving simulator 2009 Q5404461
Drop Mania Q5308406
Druidstone: The Secret of the Menhir Forest Q63871211
Ducati: 90th Anniversary Q29097901
Duck Hunt Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q764069
DuckTales Tokuro Fujiwara Hiroshige Tonomura Q933328
DuckTales 2 Tokuro Fujiwara Q2630920
DuckTales: The Quest for Gold David Mullich David Mullich Q648302
Duke Nukem Todd Replogle Scott Miller Q1264433
Duke Nukem 3D George Broussard Robert Prince Q728061
Duke Nukem 64 Q2737649
Duke Nukem Forever Q962129
Duke Nukem II Todd Replogle Robert Prince Q1264434
Duke Nukem Mobile II: Bikini Project Q11856359
Duke Nukem: Land of The Babes Q606142
Duke Nukem: Manhattan Project Q2316701
Duke Nukem: Time to Kill Q2666099
Duke Nukem: Zero Hour Lee Jackson Q2602179
Dumb Ways to Die Ollie McGill Q58120
Dune 2000 Frank Klepacki Q1153468
Dune II Brett Sperry Frank Klepacki Q596631
Dungeon Defenders Q766077
Dungeon Fighter Online Q484233
Dungeon Keeper Peter Molyneux Russell Shaw Q1265742
Dungeon Keeper 2 Mark Knight Q1077080
Dungeon Master Doug Bell Tsukasa Tawada Q1587638
Dungeon Siege Chris Taylor Jeremy Soule Q866349
Dungeons of Daggorath Q5315191
Dust Racing 2D Q5316991
Slaves to Armok II: Dwarf Fortress Tarn Adams
Zach Adams
Q248810
Dying Light Paweł Błaszczak Q13415292
Dynamite Headdy Q2656891
Dynasty Warriors: Gundam Q2713558
Dynasty Warriors: Gundam 2 Q683422
Déjà Vu Q1571488
Déraciné Hidetaka Miyazaki Q55609312
E.T. the Extra-Terrestrial Howard Scott Warshaw Q977919
F1 2001 Q1168322
EA Sports MMA Q3036624
EA Sports UFC Q14391653
EA Sports UFC 2 Q22074964
EOE: Eve of Extinction Q2290874
ERepublik Q244503
ESPN NBA Basketball Q3046153
EVE Online Q336177
EarthBound Shigesato Itoi Satoru Iwata
Shigesato Itoi
Keiichi Suzuki
Hirokazu Tanaka
Q2529000
Earthworm Jim David Perry Tommy Tallarico Q727139
East India Company Q3046517
Eastern Front (1941) Chris Crawford Q1278176
Eberron Q1378808
Echelon (vuoden 1987 videopeli) Q25409588
Elasto Mania Q1325028
Elden Ring Hidetaka Miyazaki Q64826862
Möllit Q26995995
Elevator Action Q591171
Elfmania Q3050834
Eliminator Q5361069
Elite Robert Holdstock Q55815
Elite Dangerous David Braben Q4980843
Empire Earth Rick Goodman Q20420
Empire Earth II Q304258
Empire Earth: The Art of Conquest Q2733002
Empire: Four Kingdoms Q18937113
Empire: Total War Richard Beddows Q839088
Empires & Allies Q3053314
Empires Apart Q55381955
Enemy Territory: Quake Wars Kevin Cloud Bill Brown John Carmack Q1070466
Enigma Andrew Sega Q603040
Enter the Matrix Wachowskit David Perry Q736528
Entropia Universe Q1345246
Eragon Q2361841
Eric the Unready Q5387840
Escape from Monkey Island Sean Clark Clint Bajakian Q1164863
Eternal Darkness: Sanity’s Requiem Denis Dyack Shigeru Miyamoto Silicon Knights Q1258080
Eternal Sonata Hiroya Hatsushiba Hideo Baba Motoi Sakuraba Q1338867
Euro Truck Simulator Q1648331
Euro Truck Simulator 2 Q2632206
Europa Universalis III Q636012
Europa Universalis IV Johan Andersson Q2625075
Everquest Q1134845
Everybody Votes Channel Q3282596
Everybody’s Golf 5 Q2412998
Evil Dead: A Fistful of Boomstick Q2072281
Evil Dead: Regeneration Q2465071
Excite Truck Kenji Yamamoto Q430080
Excitebike Shigeru Miyamoto Akito Nakatsuka Q146124
Excitebike 64 Matt Furniss Q3046150
Exzisus Q4354088
Eye of the Beholder Yuzo Koshiro Q1385731
Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon Frank Klepacki Q287600
F-1 Grand Prix Naoki Itamura Q3736462
F-Zero Shigeru Miyamoto Q1198491
F-Zero GX Toshihiro Nagoshi
Shigeru Miyamoto
Hidenori Shoji
Daiki Kasho
Q1940315
F.E.A.R. Q817163
F.E.A.R. 2: Project Origin Q1777409
F.E.A.R. 3 Jason Graves Q2004413
F/A-18 Interceptor Richard Hilleman Bob Dinnerman Bob Dinnerman Q770554
F1 2000 Q3280741
F1 2002 Q1897909
F1 2009 Q2538744
F1 2010 Q918061
F1 2011 Q254090
F1 2012 Q2362506
F1 2013 Q14350274
F1 2014 Q17457242
F1 2015 Mark Knight Q19402993
F1 2016 Mark Knight Q24255335
F1 2017 Mark Knight Q29966201
F1 2018 Brian Tyler Q53594320
F1 2019 Q63113436
F1 Career Challenge Q5424165
F1 Championship Season 2000 Q2799616
F1 Grand Prix Q1120846
F1 Manager Q16991981
F1 Race Stars Q5424173
F1 Racing Championship Q5424176
F1 Racing Simulation Q11697511
F1 World Grand Prix 2000 Q2805488
FIFA 06 Q1750568
FIFA 07 Q725280
FIFA 08 Q842259
FIFA 09 Q719740
FIFA 10 Q583301
FIFA 11 Q426939
FIFA 12 Q137924
FIFA 13 Q137977
FIFA 14 Q11256854
FIFA 15 Q17156010
FIFA 16 Q20007251
FIFA 17 Atticus Ross Q24442399
FIFA 18 Junkie XL Q30138107
FIFA 19 Hans Zimmer Q54153179
FIFA 20 Q64157198
FIFA 2001 Q2420170
FIFA 21 Q96416457
FIFA 97 Q427337
FIFA Football 2003 Q2080005
FIFA Football 2004 Q1313999
FIFA Football 2005 Q1988471
FIFA Street 4 Q767436
FIFA Street 2 Q592758
FIFA Street 3 Q779227
FNaF World Q21296963
Fable Peter Molyneux Danny Elfman
Russell Shaw
Q944752
Fable II Peter Molyneux Danny Elfman Q984024
Face Raiders Q1835912
Factorio Q16972008
Fahrenheit David Cage Angelo Badalamenti Q1327449
Falcon Q39089608
Falcon 4.0 Q2631873
Fall Guys: Ultimate Knockout Q85760410
Fallen London Q5432255
Fallout Feargus Urquhart Tim Cain
Brian Fargo
Christopher Taylor Mark Morgan Chris Jones Q60102
Fallout 2 Feargus Urquhart Mark Morgan Chris Jones Q910938
Fallout 3 Todd Howard Todd Howard Emil Pagliarulo Istvan Pely
Adam Adamowicz
Josh Jones
Mark Lampert
Inon Zur Q221164
Fallout 4 Todd Howard Emil Pagliarulo Istvan Pely Inon Zur Q10493813
Fallout 76 Jeff Gardiner Emil Pagliarulo Inon Zur Q54497595
Fallout Shelter Q20116199
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Inon Zur Q995874
Fallout: Brotherhood of Steel Q748754
Fallout: New Vegas Josh Sawyer Joe Sanabria Inon Zur Q753749
Famicom BASIC Q3066239
Family Guy Video Game! Walter Murphy Q657658
Fantastic Four Rik Schaffer Q2360769
Fantasy Zone Hiroshi Kawaguchi Q2962094
Far Cry Q337865
Far Cry 2 Q176336
Far Cry 3 Dan Hay Brian Tyler Q796529
Far Cry 4 Cliff Martinez Q15992359
Far Cry 5 Dan Hay Dan Romer Q30015130
Far Cry 6 Pedro Bromfman Q97120062
Far Cry Instincts Predator Q10494020
Far Cry: New Dawn Tyler Bates Q59536524
Far Cry Primal Jason Graves Q21072291
FarmVille Q719337
Farmerama Q911460
Farming Simulator 2013 Q14883423
Project Zero Q2323933
Faxanadu Jun Chikuma Q1398972
Federation of Free Traders Ben Daglish Q2400082
Feeding Frenzy Q585951
Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli System 3 Q2604256
Ferrari Virtual Academy Q5445272
Suuri Muumijuhla Q5474086
Fester’s Quest Q1835554
Fez Phil Fish Disasterpeace Q2581523
Fight Night Champion Q2982191
Fight Night Round 2 Q2982169
Fight Night Round 3 Q2601461
Fighter Bomber Q5447839
Final Doom John Carmack Q1088780
Final Fantasy Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Nasir Gebelli Q1415970
Mystic Quest Kōichi Ishii Yoshinori Kitase Kenji Itō Q2333557
Final Fantasy Anthology Q1408596
Final Fantasy Collection Q48546245
Final Fantasy Crystal Chronicles Kazuhiko Aoki Akitoshi Kawazu Toshiyuki Itahana Kumi Tanioka Q1470373
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers Akitoshi Kawazu Ryo Yamazaki Q2565421
Final Fantasy I–II Q3274138
Final Fantasy II Hironobu Sakaguchi Masashi Miyamoto Hiromichi Tanaka Nobuo Uematsu Nasir Gebelli Q921957
Final Fantasy III Hironobu Sakaguchi Masashi Miyamoto Nobuo Uematsu Nasir Gebelli Q687559
Final Fantasy IV Hironobu Sakaguchi Takashi Tokita Nobuo Uematsu Q911226
Final Fantasy IX Hiroyuki Itō Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q474573
Final Fantasy Mystic Quest Ryūji Sasai Q1249187
Final Fantasy Origins Q2305500
Final Fantasy Type-0 Yoshinori Kitase Takeharu Ishimoto Q1774415
Final Fantasy V Hironobu Sakaguchi Hiroyuki Itō Nobuo Uematsu Q900305
Final Fantasy VI Hironobu Sakaguchi Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q535940
Final Fantasy VII Yoshinori Kitase Hironobu Sakaguchi Yusuke Naora
Tetsuya Nomura
Nobuo Uematsu Q214232
Final Fantasy VII Remake Tetsuya Nomura Yoshinori Kitase Nobuo Uematsu
Masashi Hamauzu
Q20155152
Final Fantasy VIII Yoshinori Kitase Shinji Hashimoto Hiroyuki Itō Nobuo Uematsu Q245006
Final Fantasy X Yoshinori Kitase Nobuo Uematsu Q223381
Final Fantasy X-2 Motomu Toriyama Yoshinori Kitase Noriko Matsueda Q633011
Final Fantasy XI Kōichi Ishii Hiromichi Tanaka Naoshi Mizuta Q678394
Final Fantasy XII Hiroyuki Itō Hitoshi Sakimoto
Masaharu Iwata
Hayato Matsuo
Q327594
Final Fantasy XIII Motomu Toriyama Yoshinori Kitase Masashi Hamauzu Q390595
Final Fantasy XIII-2 Motomu Toriyama Yoshinori Kitase Masashi Hamauzu Q1416043
Final Fantasy XIV Naoki Yoshida Hiromichi Tanaka Nobuo Uematsu Q868389
Final Fantasy XV Hajime Tabata Shinji Hashimoto Yōko Shimomura Q1779100
Final Fantasy XVI Naoki Yoshida Q99397792
Final Fight Yoshiki Okamoto Akira Nishitani
Akira Yasuda
Bun Bun Q1141946
Final Fight 2 Tokuro Fujiwara Bun Bun Q1321249
Final Fight 3 Tokuro Fujiwara Q2601047
Final Fight: Streetwise Q3745586
FinnWars Q24076
Fire Emblem Yuka Tsujiyoko Q150180
Fire Emblem Awakening Q3072790
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia Q28450801
Fire Emblem Fates Q18762399
Fire Emblem Heroes Q28382640
Fire Emblem: Radiant Dawn Q2322497
Fire Emblem: Shadow Dragon Yuka Tsujiyoko Q2698563
Fire Emblem: The Sacred Stones Q150169
Fire Emblem: Three Houses Rei Kondō Q54960673
FishVille Q80402
Five Nights at Freddy's Q17618314
Five Nights at Freddy’s 2 Q18215878
Five Nights at Freddy’s 3 Q18913274
Five Nights at Freddy’s 4 Q19900828
Five Nights at Freddy's: Sister Location Q24060042
Flappy Bird Q15707420
Flashback Paul Cuisset Jean Baudlot Q1001925
FlatOut Q1148043
FlatOut 2 Q1355158
FlatOut: Ultimate Carnage Q1427314
Flicky Q593781
FlightGear Q1163986
Flink Q3073740
Flood Q460403
Floorball League Q5460186
Flower Jenova Chen Vincent Diamante Q1825218
Foldit Q581771
Food Force Q1190708
Football Manager Kevin Toms Q3747839
Football Manager 2016 Q20934345
For Honor Q20671114
Forbidden Siren 2 Keiichiro Toyama Kuniaki Haishima Q2288026
Forge of Empires Q1437282
Forgotten Hope Q24496
Forgotten Hope 2 Q11200417
Forgotten Realms Q853499
Forgotten Realms: Demon Stone Q2566832
Formula 1 Q2418753
Formula 1 97 Q1775040
Formula 1 98 Q3283304
Formula One 04 Q1605807
Formula One 05 Q1437623
Formula One 06 Q2605819
Formula One 2000 Q11859818
Formula One 2001 Q3748349
Formula One 2002 Q2605447
Formula One 2003 Q2345869
Formula One 99 Q1750390
Formula One Arcade Q5470303
Formula One Championship Edition Q593572
Formula One Grand Prix Geoff Crammond Q1939440
Fort Boyard (videopeli) Q65123138
Fortnite Rom Di Prisco
Pınar Toprak
Q349375
Boom Street Q4352854
Forza Motorsport Junkie XL Q1439326
Forza Horizon Q83843
Forza Horizon 2 Q17156024
Forza Horizon 3 Q24646839
Forza Horizon 4 Q54893555
Forza Motorsport 2 Q693592
Forza Motorsport 3 Q843456
Forza Motorsport 4 Q31560
Forza Motorsport 5 Q13361633
Forza Motorsport 6 Q18811551
Forza Motorsport 7 Q30339213
Fray in Magical Adventure Ryūji Sasai Q4356512
Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator Q46177356
Free Realms Q691224
Freecol Q162028
Freeciv No/unknown value Q424271
Freedom Force Q2388343
Freedoom Q4038978
Freekstyle Q4354676
Freelancer James Hannigan (säveltäjä) Q937066
Tingle RPG Tarō Kudō Kensuke Tanabe Q2468992
Frets on Fire Q1362771
Friday the 13th Q2627223
Seiken densetsu: Friends of Mana Q4354488
Frogger Q524267
Frogger 2: Swampy’s Revenge Q5505257
From Russia with Love Q1783005
Frontier: Elite II David Braben David Lowe Q1470234
Frostpunk Q50356175
Fruit Ninja Q1987120
Full Spectrum Warrior Q3274092
Full Throttle Tim Schafer Peter McConnell Q847471
Full Tilt! Pinball Q674213
Furmins Peter Hajba Q5509593
FurryMUCK Q5509719
Future Tactics: The Uprising Tim Follin Q5510786
G. I. Joe: The Rise of Cobra (videopeli) Cris Velasco Q288884
G1 Jockey 4 2007 Q11808181
GT Legends Q835522
GTR 2 – FIA GT Racing Game Q3093440
GTR Q1423320
Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned Jane Jensen Q2526511
Gabriel Knight: Sins of the Fathers Jane Jensen Robert Holmes Q644433
Galactic Stavros Fasoulas Q55406940
Galaga Q1043534
Galaxian Q1192514
Galaxy Wars Q5518147
Galilei ja kadonneet lelut Q11860271
Game & Wario Yoshio Sakamoto Q5519808
Game of Thrones Jared Emerson-Johnson Q18150581
GameSpot Q45836
Gangstar 2: Kings of L.A. Q3758113
Gangstar: Crime City Gameloft Q2018134
Garfield Saving Arlene Q2773209
Garry’s Mod Q837923
Gauntlet Ed Logg Q734758
Gauntlet Legends Barry Leitch Q2007458
Gearheads Q3235551
Gears of War Cliff Bleszinski Kevin Riepl Q636219
Gears of War 2 Cliff Bleszinski Steve Jablonsky Q728989
Gears of War 3 Cliff Bleszinski Steve Jablonsky Q1050833
Gekkeiju Online Q5530312
GemStone IV Q5530546
GeneRally Q1501376
Genshin Impact Q65059474
GeoGuessr Q13576160
Geometry Dash Q16190030
German Truck Simulator Q2066591
Get On Da Mic Q5554065
Getting Over It with Bennett Foddy Q42266752
Gex Q5554965
Ghost Rider Q2265766
Ghost Trick: Phantom Detective Shu Takumi Q2629796
Ghost of Tsushima Shigeru Umebayashi
Ilan Eshkeri
Q42564798
Ghostbusters (vuoden 1984 videopeli) Q5165990
Ghostbusters: The Video Game Q1514853
Ghosthunter Q1992543
Mr. Gimmick Q553054
Glimmerati Q5569632
Go Vacation Q2066948
Go West! A Lucky Luke Adventure Q16571916
GoSupermodel Q1759551
Goat Simulator Q15984890
God Hand Shinji Mikami Atsushi Inaba Masafumi Takada Q2553176
God of War David Jaffe Marianne Krawczyk Gerard Marino Q817369
God of War Bear McCreary Q18345138
God of War II Cory Barlog Cory Barlog Robert E. Vardeman Gerard Marino Q2252689
God of War III Stig Asmussen Gerard Marino Q1129452
Gods Richard Joseph Q1486269
Gold Rush! Q3245478
Golden Sun Hiroyuki Takahashi Motoi Sakuraba Q1545555
Golden Sun 2: The Lost Age Hiroyuki Takahashi Motoi Sakuraba Q2342264
GoldenEye 007 Martin Hollis Graeme Norgate Q369086
GoldenEye 007 David Arnold
Kevin Kiner
Q2708114
GoldenEye: Rogue Agent Paul Oakenfold Q180181
Golf Kōji Kondō Satoru Iwata Q2731595
Gone Fishin’ Q5581562
Gone Home Steve Gaynor Chris Remo Q5581572
Goodgame Big Farm Q19861515
Goodgame Empire Q16302401
Goof Troop Shinji Mikami Q2553382
Gorillas Q613486
Gotcha Q4039627
Gotham Knights Q98558038
Gothic Kai Rosenkranz Q767456
Gradius Miki Higashino Q1324646
Gran Trak 10 Q1341807
Gran Turismo PSP Kazunori Yamauchi Q1152420
Gran Turismo Kazunori Yamauchi Masahiro Andoh Q944320
Gran Turismo 2 Kazunori Yamauchi Masahiro Andoh Q980535
Gran Turismo 3: A-Spec Kazunori Yamauchi Q975773
Gran Turismo 4 Masahiro Andoh Q845695
Gran Turismo 5 Q773395
Gran Turismo 5 Prologue Kazunori Yamauchi Q2324928
Gran Turismo 6 Q5884557
Gran Turismo 7 Q18345763
Gran Turismo Concept Kazunori Yamauchi Q1369501
Gran Turismo HD Concept Kazunori Yamauchi Q2472234
Gran Turismo Sport Q21563294
Grand Prix 2 Geoff Crammond Q2733995
Grand Prix 3 Geoff Crammond Q2569434
Grand Prix 4 Geoff Crammond James Hannigan (säveltäjä) Q2558619
Grand Prix Challenge Q2377301
Grand Prix Legends Q1542701
Grand Prix Manager 2 Q5594927
Grand Prix Racing Online Q8964946
Grand Theft Auto Q94501
Grand Theft Auto 2 Alex De Rakoff Q94460
Grand Theft Auto Advance Q648099
Grand Theft Auto III Leslie Benzies Q149106
Grand Theft Auto IV Leslie Benzies Michael Hunter Q94797
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Q94830
Grand Theft Auto V Leslie Benzies
Sam Houser
Dan Houser The Alchemist
Oh No
Tangerine Dream
Q17452
Grand Theft Auto: Chinatown Wars Q94871
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Q1989077
Grand Theft Auto: Liberty City Stories Q94778
Grand Theft Auto: London 1969 Q19431
Grand Theft Auto: London 1961 Q19433
Grand Theft Auto: San Andreas Leslie Benzies Michael Hunter Q83265
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Q94842
Grand Theft Auto: The Trilogy Q888978
Grand Theft Auto: Vice City Leslie Benzies Q94671
Grand Theft Auto: Vice City Stories Q94640
Grandia Takeshi Miyaji Noriyuki Iwadare Q13462475
Granny Q65051470
Gravitar Q2646223
Gravity Bone Xavier Cugat Q608746
Gray Matter Jane Jensen Robert Holmes Q1544045
Greed Corp Q2796462
Green Day: Rock Band Q2541422
Green Lantern: Rise of the Manhunters Q4039700
Gregory Horror Show Q5606973
Greyhawk Q2447657
Race Driver: GRID 2 Q968138
Grid Autosport Q16982737
Grim Fandango Tim Schafer Tim Schafer Peter McConnell Q592507
Groove Coaster Q17210606
Ground Control Q1547686
Guardians of Middle-earth Inon Zur Q3467448
Guider Game Q105400424
Guild Wars Mike O'Brien Jeremy Soule Q2918410
Guild Wars 2 Mike O'Brien Jeremy Soule Q484907
Guild Wars Factions Q2167809
Guild Wars Nightfall Q2478762
Guitar Hero Ryan Lesser
Harmonix
Q116578
Guitar Hero 5 Q1955682
Guitar Hero: Rocks the 80s Q2333905
Guitar Hero II Q1798154
Guitar Hero III: Legends of Rock Q1047938
Guitar Hero: On Tour Decades Q2563834
Guitar Hero: Modern Hits Q4354390
Guitar Hero: Smash Hits Q2449832
Guitar Hero World Tour Q1759208
Guitar Hero: Aerosmith Q630596
Guitar Hero: Metallica Q1799178
Guitar Hero: On Tour Q2287881
Guitar Hero: Van Halen Q2603521
Guitar Hero: Warriors of Rock Q949134
Guitar Praise Q5616784
Gun Christopher Lennertz Q1487484
Western Gun Tomohiro Nishikado Q1432978
Gunstar Heroes Q1069752
Gyromite Hirokazu Tanaka Q869558
Gyruss Yoshiki Okamoto Q917503
H1Z1: King of the Kill Cris Velasco Q23013631
Hades (videopeli) Amir Rao Darren Korb Q59756366
Half-Life Kelly Bailey Q279744
Half-Life 2 Kelly Bailey Q193581
Half-Life 2: Deathmatch Q1325680
Half-Life 2: Episode One Kelly Bailey Q18951
Half-Life 2: Episode Two Kelly Bailey Q553308
Half-Life 2: Lost Coast Q223629
Half-Life: Alyx Mike Morasky Q75653574
Half-Life: Blue Shift Randy Pitchford Q831796
Half-Life: Decay Randy Pitchford Q796776
Half-Life: Opposing Force Randy Pitchford Ben Houge Q693937
Halo 2 Martin O’Donnell
Michael Salvatori
Q252804
Halo 3 Martin O’Donnell Q137802
Halo 3: ODST Martin O’Donnell Q1628364
Halo 4 Neil Davidge Q45028
Halo 5: Guardians Tim Longo Josh Holmes Chris Haluke Kazuma Jinnouchi Q16888147
Halo Infinite Gareth Coker
Joel Corelitz
Q54913666
Halo Wars Stephen Rippy Q747836
Halo Wars 2 Q20831013
Halo: Combat Evolved Q276217
Halo: Reach Martin O’Donnell Q283878
Halo: Spartan Assault Tom Salta Q13427164
Halo: Spartan Strike Tom Salta Q18348080
Halo: The Master Chief Collection Q17182448
Hang-On Yū Suzuki Hiroshi Kawaguchi Q1575476
Happy Tree Friends: False Alarm Q2734000
Happy Wheels Q2681151
Hard Drivin' Atari Q2333387
Harpoon Larry Bond Q16267365
Harry Potter ja salaisuuksien kammio Jeremy Soule Q726167
Harry Potter ja kuoleman varjelukset James Hannigan (säveltäjä) Q665733
Harry Potter ja liekehtivä pikari Q849901
Harry Potter ja puoliverinen prinssi James Hannigan (säveltäjä) Q862524
Harry Potter ja Feeniksin kilta James Hannigan (säveltäjä) Q254851
Harry Potter ja viisasten kivi Jeremy Soule Q719960
Harry Potter ja Azkabanin vanki Jeremy Soule Q749023
Harry Potter ja Huispauksen MM-kisat Q859380
Harry Potter: Wizards Unite Q50296394
Harvest Moon 64 Q2702506
Harvest Moon: A Wonderful Life Q2297702
Harvest Moon: Magical Melody Q2291672
Harvester Gilbert P. Austin M. Lee Jacobson Gilbert P. Austin ZORCH! Productions Nick Shaffner Q549466
Has-Been Heroes Q28343248
Hattrick Q202934
Hay Day Q15984270
Haze David Doak Graeme Norgate Q1450668
He-Man: Defender of Grayskull Q3783835
He-Man: Power of Grayskull Allister Brimble Q1988536
Hearthstone Peter McConnell Q8262784
Hearts of Iron Q739918
Hearts of Iron II Q1061361
Hearts of Iron III Q222473
Hearts of Iron IV Johan Andersson Q15712701
Heavenly Sword Ninja Theory Nitin Sawhney Q772830
Heavy Metal: F.A.K.K.² Q115806
Heavy Rain David Cage Normand Corbeil Q647855
Heimdall Q1984146
Helbreath Q4349006
Hell Let Loose Q65319932
Hellblade: Senua's Sacrifice Tameem Antoniades Andy LaPlegua Q18185763
Hellboy: Dogs of the Night Q3067262
Hello Neighbor Q28127320
Heretic John Romero Kevin Schilder Q936016
Heretic II Kevin Schilder Q2251404
Hero Quest Barry Leitch Q2399863
Heroes & Generals Jesper Kyd Q1327942
Heroes of Mana Kōichi Ishii Yōko Shimomura Q2588748
Heroes of Might and Magic II Jon Van Caneghem Paul Romero Q532912
Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty Q3109545
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia Gregory Fulton Paul Romero Q220965
Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade Jon Van Caneghem Q507074
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death Jon Van Caneghem Q1035703
Heroes of Might and Magic IV Paul Romero Q641684
Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm Q2651488
Heroes of Might and Magic IV: The Winds of War Q2652783
Heroes of Might and Magic V Rob King Q2450
Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Q2470
Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East Nival Interactive Rob King Q2473
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest Jon Van Caneghem Paul Romero Q919857
Heroes of Newerth Arnej Q180434
Axis Powers Hetalia Hidekaz Himaruya Q518169
Hexen II Kevin Cloud Kevin Schilder Q284203
Hexen John Romero Kevin Schilder Q1423930
Hexic Aleksei Pažitnov Q3055379
Hidden & Dangerous Q2734496
Hidden & Dangerous 2 AllGame Q1617336
High School Musical: Sing It! Q1304078
Hill Climb Racing Q18073329
Hill Climb Racing 2 Q27964211
Hitman Q15630929
Hitman 2 Q54856541
Hitman 2: Silent Assassin Jesper Kyd Q1037042
Hitman 3 Q96216496
Hitman: Absolution Peter Peter Q129277
Hitman: Blood Money Rasmus Højengaard Jesper Kyd Q239889
Hitman: Codename 47 Jesper Kyd Q756856
Hitman: Contracts Jesper Kyd Q600707
Hockey Arena Q427409
Hogs of War Q1470332
Hogwarts Legacy Q99397854
Hollow Knight Christopher Larkin Q29300592
Homefront Q349413
Hong Kong 97 Q865277
Horizon Forbidden West Mathijs de Jonge Q96216443
Horizon Zero Dawn Mathijs de Jonge Lambert Wolterbeek Muller Joe Henson
Joris de Man
Alexis Smith
Q20155528
Hot Coffee Q720367
Hotel Mario Q1368183
Hotline Miami Jonatan Söderström Q3389836
Hotline Miami 2: Wrong Number Jonatan Söderström Jonatan Söderström Q16267674
Hover! Q1364881
Howrse Q950106
Hugo Classic Q5476994
Hugo Q20917538
Hugo 2 Q20917542
Hugo: Musta timanttikuume Q16267103
Hugo: Cannon Cruise Q16267598
Hugo sammakkojahdissa Q20917550
Hugo ja kadonneet jalokivet Q16267600
Hugo: Ilkeä Peili Q16267589
Hulk Q969774
Human: Fall Flat Q43541160
Hunt the Wumpus Gregory Yob Q1638078
Hunter Q5414201
Hup-peli Q24192111
Hyperdimension Neptunia Q1207525
Hyperdimension Neptunia MK-II Q2061445
Hyrule Warriors Masaki Furasawa Eiji Aonuma
Hisashi Koinuma
Q15361287
Hytale Q60187866
I Am Alive Q532743
I Dave Theurer Q624526
I-War Q4040953
IDance Q1950514
IL-2 Sturmovik Q1257652
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Q1255402
IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles Q1255578
IL-2 Sturmovik: Great Battles Q78222636
Ice Climber Akito Nakatsuka Q1066657
Icewind Dale Jeremy Soule Q1137949
Icewind Dale II Josh Sawyer Inon Zur Q1143807
Ico Fumito Ueda Fumito Ueda
Kenji Kaido
Michiru Oshima
Koichi Yamazaki
Q1324448
Icy Tower Q250355
Ignition Q2411602
Ikari Warriors Q2796607
Ikariam Q327602
Ilomilo Q292089
Imperator: Rome Johan Andersson Q53776357
Imperium Galactica II Digital Reality Tamás Kreiner Q901858
Impossible Mission Q457957
In the Groove Q2635080
Luettelo In the Groove 2:n kappaleista Q4041351
Infamous Q1346174
Infamous 2 James Dooley Q24300
Incredible Crisis Kenichi Nishi Tokyo Ska Paradise Orchestra Q2064589
Indiana Jones and the Emperor’s Tomb Q1661316
Indiana Jones and the Fate of Atlantis Hal Barwood Shelley Day Noah Falstein Clint Bajakian Q74401
Indiana Jones and the Infernal Machine Hal Barwood Hal Barwood Clint Bajakian Q1527683
Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure Ron Gilbert Q1571232
Indiana Jones and the Staff of Kings Q2500418
Indiana Jones and the Temple of Doom Q6023299
Infamous: First Light Q18208045
Infamous: Second Son Nathan Johnson Q6028768
Infamous: Festival of Blood Q576283
INFRA Q25204027
Ingress Q63352
Insaniquarium Q1187558
Insurgency Q17385447
Insurgency: Sandstorm Q56240409
International Karate Archer Maclean Rob Hubbard Q1328570
International Karate + Archer Maclean Rob Hubbard Q1666678
Interplanetary Q55407018
Invataxi Q28531238
Iron Danger Q65235032
Iron Man Q1369354
Ironsword: Wizards & Warriors II Ste and John Pickford David Wise Q6073279
J.R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings, Vol. I Q3805090
J.R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers Q16267863
JFK: Reloaded Q1439409
Jack the Nipper Ben Daglish Q2389221
Jackal Q2659903
Jackie Chan Stuntmaster Q3110001
Jade Empire Kevin Martens Jack Wall Q1143738
Jagged Alliance 2 Kevin Manthei Q2996015
Jak 3 Jason Rubin Mark Mothersbaugh Andy Gavin Q960458
Jak II: Renegade Jason Rubin Mark Mothersbaugh Andy Gavin Q526700
Jak X Amy Hennig Hirokazu Yasuhara Billy Howerdel Neil Druckmann Q2336501
Jak & Daxter: Kadonnut maailma James Dooley Q1547059
Jak and Daxter: The Precursor Legacy Jason Rubin Mark Mothersbaugh Andy Gavin Q1784103
JamLegend Q3026369
007: Agent Under Fire Q392778
James Bond 007: Blood Stone Richard Jacques Q2081625
James Bond 007: Everything or Nothing Sean Callery Q161202
James Bond 007: Nightfire Q161188
Avatar Chance Thomas Q1462437
James Pond Richard Joseph Q960337
James Pond 2 Richard Joseph Q44346
James Pond 3: Operation Starfish Richard Joseph Q2789389
Moebius: Empire Rising Jane Jensen Robert Holmes Q6152417
Jaws Unleashed Cris Velasco Q2328562
Jazz Jackrabbit Arjan Brussee Q1366813
Jazz Jackrabbit 2 Alexander Brandon Q2002026
Jeff Wayne’s The War of the Worlds (vuoden 1998 videopeli) Jeff Wayne Q3494344
Jet Li: Rise to Honor Raymond Wong Ying-wah Q579477
Jet Set Radio Hideki Naganuma Q1470515
Jetpac Q735275
Jetpack Q11866441
Jetpack Joyride Q2648481
JezzBall Q3178522
Joint Task Force Q2289173
Journey Jenova Chen Robin Hunicke Austin Wintory Q677274
Joust John Newcomer Q1567550
Judge Eyes: Shinigami no Yuigon Q56597354
Juiced Q1711572
Juiced 2: Hot Import Nights Q2620589
Jump King Q84365152
Jump Ultimate Stars Q580279
Jumping Flash! Takeo Miratsu Q3189970
Jungle Hunt Q1713469
Jurassic Park Q2742161
Jurassic Park (SNES) Q3190155
Jurassic Park: Operation Genesis Q1422943
Jurassic Park: Rampage Edition Q6314905
Jurassic Park: The Game Jared Emerson-Johnson Q2368168
Jurassic World Evolution Q37598390
Jurassic: The Hunted Q6314891
Just Cause Rob Lord Q1538087
Just Cause 2 Q1114167
Just Cause 3 Henry Jackman Q18533576
Just Cause 4 Q54913528
Just Dance Q1714101
Just Dance 2 Q732438
Just Dance 2014 Ubisoft Q13427095
Just Dance 2015 Q17162624
Just Dance 2016 Q20154696
Just Dance 2017 Q24576800
Just Dance 2021 Q98657399
Just Dance 3 Q776131
Just Dance 4 Q3811483
Justice League Heroes Q2312016
Justice League Heroes: The Flash Q5956754
Justice League Task Force Matt Uelmen Q2501640
Justice League: Chronicles Q3546928
Justice League: Injustice for All Q3546915
Kdice Q3112351
Kabuki Quantum Fighter Q3191691
Kameo: Elements of Power Steve Burke Q2712020
Kane & Lynch: Dead Men Jesper Kyd Q1130541
Kantai Collection Hiroshi Usami
Kaori Ōkoshi
Michio Okamiya
Q14785138
Karate Q6368705
Karate Champ Q1439988
Karateka Q2353348
Katawa Shoujo delta
Raide
yujovi
cpl_crud
Suriko
climatic
Doomfest
gebyy-terar
Kamifish
moekki
Pimmy
raemz
Raide
yujovi
Sebastien Skaf
Blue123
OverCoat
cpl_crud
delta
Juno
Q1735675
Kerbal Space Program Q1471545
Kerbal Space Program 2 Q66605135
Kero Blaster Q18928705
Aloitustapaaminen Q4355821
Kid Icarus Satoru Okada Gunpei Yokoi Yoshio Sakamoto Hirokazu Tanaka Q1142493
Kid Icarus: Of Myths and Monsters Q2565757
Killer7 Goichi Suda Hiroyuki Kobayashi Masafumi Takada Q310003
Killing Floor Q130887
Killzone Joris de Man Q1129775
Killzone 2 Joris de Man Q608954
Killzone 3 Joris de Man Q528128
Kimi ga Nozomu Eien Q1057155
Kinect Adventures! Q392497
Kinect Joy Ride Q2760303
Kinect Sports Robin Beanland Q1741985
Kinect Sports: Season Two Q3815380
Kinect Star Wars Q2067196
Kinectimals Peter McConnell Q4353087
King of Dragon Pass Greg Stafford Q6412224
King’s Bounty Jon Van Caneghem Q1742178
King’s Quest (videopeli) Roberta Williams Q1742194
King’s Quest VII: The Princeless Bride Q574590
Kingdom Come: Deliverance Daniel Vávra Daniel Vávra Jan Valta
Adam Sporka
Q15408545
Kingdom Hearts Tetsuya Nomura Shinji Hashimoto Yōko Shimomura Q225912
Kingdom Hearts: 358/2 Days Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q938641
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q2301369
Kingdom Hearts coded Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q1083444
Kingdom Hearts 1.5 HD ReMIX Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q3815455
Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q15725931
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue Yōko Shimomura Q20973486
Kingdom Hearts II Tetsuya Nomura Shinji Hashimoto Yōko Shimomura Q626802
Kingdom Hearts III Tetsuya Nomura Shinji Hashimoto Yōko Shimomura Q3265748
Kingdom Hearts χ Yōko Shimomura Q16569012
Kingdom Hearts: Birth by Sleep Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q281110
Kingdom Hearts: Chain of Memories Tetsuya Nomura Shinji Hashimoto Yōko Shimomura Q843205
Kingsley’s Adventure Q3197113
Kirakira Q1988097
Kirby 64: The Crystal Shards Q1366980
Kirby Air Ride Masahiro Sakurai Shigeru Miyamoto Q2181182
Kirby’s Fun Pak Masahiro Sakurai Satoru Iwata
Kensuke Tanabe
Q1871848
Kirby Superstar Ultra Q1132456
Kirby and the Rainbow Curse Q17163279
Kirby’s Adventure Masahiro Sakurai Satoru Iwata Q1154059
Kirby’s Dream Land Masahiro Sakurai Satoru Iwata Q1154044
Kirby’s Dream Land 2 Satoru Iwata Q2273753
Kirby’s Dream Land 3 Q1202713
Kirby’s Epic Yarn Etsunobu Ebisu Q1361363
Kirby’s Adventure Wii Q1370609
Kirby: Power Paintbrush Kensuke Tanabe Q2385982
Kirby: Mouse Attack Kensuke Tanabe Q959102
Kirby: Triple Deluxe Q3197316
Kiss: Psycho Circus – The Nightmare Child Q2563067
Klondike-pasianssi Q1191033
Knight Online Q495044
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Q628362
Knuckles’ Chaotix Mariko Nanba Q2366344
Kula World Twice a Man Q2707840
Kumoon Q6444015
Kung Fu Panda Kevin Manthei Q4596628
Kung-Fu Master Kōji Kondō Q1319139
Muumit piilosilla Q20379838
Kye Q6450880
L. A. Noire Simon Hale Q1129094
Lego Worlds Q20024451
LORD Q25859648
LPMud Q3502717
LSD: Dream Emulator Osamu Satō Q845417
La storia della Arcana Famiglia Q1198409
Lair John Debney Q2992258
Laser Squad Julian Gollop Matt Furniss Q407005
Last Ninja 2: Back with a Vengeance Q1890670
Lazy Jones David Whittaker Q1416467
Lazy Raiders Q6506140
Lead the Meerkats Q19705769
League of Angels Q18652441
League of Legends Steve Feak Q223341
Leather Goddesses of Phobos Steve Meretzky Q1671179
Left 4 Dead Mike Morasky Q323981
Left 4 Dead 2 Erik Johnson Gabe Newell Mike Morasky Q472909
Jade Dynasty Q2497820
Legend of Grimrock Q1812427
Legend of Grimrock 2 Q18694019
Seiken densetsu: Legend of Mana Kōichi Ishii Akitoshi Kawazu Akihiko Matsui Yōko Shimomura Q2361986
Legend of the Green Dragon Q1812441
Legend of the Red Dragon Q4349788
Legendary Wings Manami Matsumae Q2088772
Lego Batman 2: DC Super Heroes Q112912
Lego Batman: The Video Game Q74545
Lego City Undercover Q2070167
Lego City Undercover: The Chase Begins Q6518543
Lego Harry Potter: Years 1–4 Q1067207
Lego Harry Potter: Years 5–7 Q1341780
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues David Whittaker Q74683
Lego Indiana Jones: The Original Adventures David Whittaker Q74630
Lego Island 2: The Brickster’s Revenge Richard Wells Q2132221
Lego Jurassic World Q18920887
Lego Marvel Super Heroes Q3662198
Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game Q964473
Lego Racers Q1128672
Lego Rock Band Q2500070
Lego star wars II mobile Q55246
Lego Star Wars II: The Original Trilogy David Whittaker Q55239
Lego Star Wars III: The Clone Wars John Williams Q55228
Lego Star Wars: The Complete Saga Q55214
Lego Star Wars: The Force Awakens John Williams Q22570384
Lego Star Wars: The Skywalker Saga John Williams Q64521118
Lego Star Wars: The Video Game David Whittaker Q55216
Lego The Lord of the Rings Howard Shore Q2082291
Lego Universe Brian Tyler Q1882121
Leisure Suit Larry Goes Looking for Love Q2417526
Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals Q2498436
Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Al Lowe Ken Williams Q590699
Lemmings Tim Wright David Jones Q864177
Lemmings 2: The Tribes David Whittaker Q2527040
Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events Q2670021
Lethal Enforcers Kenichiro Fukui Q2736832
Libero Grande Q2425269
Liero Q1412856
Life Is Strange Syd Matters Q18536861
Life Is Strange 2 Syd Matters Q30010677
Life Is Strange: Before the Storm Daughter Q30242632
Life Is Strange: True Colors Q106030331
Lightning Returns: Final Fantasy XIII Motomu Toriyama Yoshinori Kitase Masashi Hamauzu Q2155150
Full Auto Q630026
Limbo Martin Stig Andersen Q1339030
Line Rider Q1638636
Lineage Jake Song Joey Newman Q489800
Link: The Faces of Evil Q526015
Lips Keiichi Yano Q1127068
Little Big Adventure Q1141140
Little Fighter 2 Q2334340
LittleBigPlanet Mark Healey Kenneth C M Young Q6579517
LittleBigPlanet 2 Kenneth C M Young Q1988886
LittleBigPlanet 3 Si Begg Q17194812
Littlest Pet Shop Q3234133
Live for Speed Q1360565
Loaded Patrick Phelan Q2397143
Lock On: Modern Air Combat Q1477686
Lode Runner Q1197566
London 2012 Q478583
LOOM Brian Moriarty Pjotr Tšaikovski
George Sanger
Q672380
Lord of the Rings: Game One Q6680126
Lost Odyssey Hironobu Sakaguchi Hironobu Sakaguchi
Kiyoshi Shigematsu
Nobuo Uematsu Q558753
Lost Patrol Simon Cooke Q683590
Lost Planet: Extreme Condition Keiji Inafune Akihiko Narita Q2081437
Lost: Via Domus Michael Giacchino Q1193623
Lucky Luke: The Daltons Q21043896
Luigi’s Mansion Hideki Konno Shigeru Miyamoto
Takashi Tezuka
Kazumi Totaka Q984029
Luigi’s Mansion 3 Q56641109
Luigi’s Mansion Dark Moon Shigeru Miyamoto Q2298261
Lure of the Temptress Charles Cecil Charles Cecil Richard Joseph Q2023451
Luxor 2 Q315256
Lydia Q58834654
M.U.L.E. Danielle Bunten Berry Q1284570
MAG Q784714
MUME Q597841
MX vs. ATV Alive Q3841763
MX vs ATV Reflex Q3841762
MX vs. ATV Unleashed Q1328117
Machinarium Jakub Dvorský Floex Q856950
Mad Max Q6726002
Mad Max Q14126363
MadWorld Atsushi Inaba Q1883089
Madden NFL 08 Q2296575
Madden NFL 09 Q2758526
Madden NFL 10 Q3842306
Madden NFL 11 Q2461216
Madden NFL 12 Q3842308
Madden NFL 13 Colin O'Malley Q3842307
Madden NFL 15 Q17018097
Madden NFL 16 Q19864498
Madden NFL 17 Q23762935
Madden NFL 18 Q30026815
Madden NFL 20 Q63494531
Madden NFL 25 Christopher Lennertz Q16267651
Madden NFL Arcade Q23895044
Mafia Daniel Vávra Vladimír Šimůnek Q213217
Mafia II Daniel Vávra Q59154
Mafia III Q20737889
Mafia Wars Q2280952
Magic Pengel: The Quest for Color Zuntata Q4353715
Mall Tycoon Q3118448
Manhunt Q853344
Manhunt 2 Q1799879
Maniac Mansion Ron Gilbert Ron Gilbert
Gary Winnick
George Sanger Q240143
Manic Miner Q760211
MapleStory Q569624
Marble Blast Gold GarageGames Q976823
Marble Madness Mark Cerny Brad Fuller Q582642
Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story Yōko Shimomura Q2079919
Mario & Luigi: Dream Team Bros. Yōko Shimomura Q4779680
Mario & Luigi: Paper Jam Yōko Shimomura Q20128243
Mario & Luigi: Partners in Time Shigeru Miyamoto Yōko Shimomura Q1797666
Mario & Luigi: Superstar Saga Shigeru Miyamoto Yōko Shimomura Q1797550
Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games Naofumi Hataya
Kenichi Tokoi
Q1139375
Mario & Sonic at the Olympic Games Q1141627
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Takashi Iizuka Jun Senoue Q1202544
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games Q20730405
Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games Hideaki Kobayashi Q13233160
Mario & Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games Q64300457
Mario & Wario Satoshi Tajiri Makoto Kano Satoshi Tajiri Junichi Masuda Q2540072
Mario + Rabbids Kingdom Battle Grant Kirkhope Q30246427
Mario Bros. Shigeru Miyamoto
Gunpei Yokoi
Q610968
Mario Clash Hiroyuki Kimura Gunpei Yokoi Q2215664
Mario Golf Motoi Sakuraba Q1758447
Mario Golf: Toadstool Tour Motoi Sakuraba Q2746192
Mario Golf: World Tour Motoi Sakuraba Q5998711
Mario Slam Basketball Masayoshi Soken Q2318304
Mario Is Missing! Q2517563
Mario Kart 64 Hideki Konno Shigeru Miyamoto Q1046604
Mario Kart 7 Hideki Konno Q1117024
Mario Kart 8 Hideki Konno Shiho Fujii Q13427106
Mario Kart 8 Deluxe Hideki Konno Shiho Fujii Q28321447
Mario Kart Arcade GP Q2575214
Mario Kart Arcade GP 2 Q9029138
Mario Kart DS Hideki Konno Q858564
Mario Kart Wii Hideki Konno Q838707
Mario Kart: Double Dash!! Shigeru Miyamoto Q5721431
Mario Kart: Super Circuit Shigeru Miyamoto Q2068675
Mario Paint Hirokazu Tanaka Q1809250
Mario Party Yasunori Mitsuda Q6507722
Mario Party 10 Q17157196
Mario Party 2 Yasunori Mitsuda Q1205676
Mario Party 3 Q743187
Mario Party 4 Q1205293
Mario Party 5 Q1206280
Mario Party 6 Q1211015
Mario Party 7 Hiroshi Sato Q1205277
Mario Party 8 Q769042
Mario Party 9 Q608920
Mario Party Advance Q1206503
Mario Party DS Q509177
Mario Party: Island Tour Q13063856
Super Mario Ball Shigeru Miyamoto Q1091226
Mario Power Tennis Hiroyuki Takahashi Motoi Sakuraba Q1156917
Mario Sports Mix Masayoshi Soken Q2706730
Mario Strikers: Charged Football Q1060037
Mario Super Sluggers Q920103
Mario Superstar Baseball Q2409390
Mario Teaches Typing Q11880942
Mario Tennis Hiroyuki Takahashi Motoi Sakuraba Q2397985
Mario Tennis Open Hiroyuki Takahashi Motoi Sakuraba Q2729858
Mario Power Tennis Motoi Sakuraba Q2150454
Mario vs. Donkey Kong Shigeru Miyamoto Q1574163
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis Kensuke Tanabe Q2132978
Mario’s Game Gallery Q3293323
Mario's Time Machine Mark Knight Q2701304
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Q3179893
Marvel Super Heroes Q2559819
Marvel Super Heroes vs. Street Fighter Q2415700
Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes Tetsuya Shibata Q383700
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds Hideyuki Fukasawa Q788134
Marvel: Ultimate Alliance Mark Griskey Q2337304
Marvel: Ultimate Alliance 2 Trevor Morris Q2627580
Mass Effect Jack Wall
Sam Hulick
Richard Jacques
Q275960
Mass Effect 2 Casey Hudson Jack Wall Q725057
Mass Effect 3 Casey Hudson Sonic Mayhem Q753511
Master of Magic Steve Barcia George Sanger Q1454006
Master of Orion Steve Barcia Q1155454
Master of Orion II Q2493744
Master of Orion: Conquer the Stars Q20064659
Mastermind Q17286
Masters of the Universe: The Arcade Game Q3851632
Masters of the Universe: The Movie Q3851629
Masters of the Universe: The Power of He-Man Q3851636
Mat Hoffman’s Pro BMX Q3851681
Math Grand Prix Q19706867
Matterfall Q30250576
Max Payne George Broussard Kärtsy Hatakka Q1175156
Max Payne 2: The Fall of Max Payne Kärtsy Hatakka Q946795
Max Payne 3 Health Q736040
Maze War Q1387759
MechWarrior 2: 31st Century Combat Josh Resnick Q2060276
Medal of Honor Steven Spielberg Michael Giacchino Q1069537
Medal of Honor Ramin Djawadi Q850445
Medal of Honor: Airborne Michael Giacchino Q932113
Medal of Honor: Allied Assault Respawn Entertainment Michael Giacchino Q692360
Medal of Honor: Allied Assault: Spearhead Q588913
Medal of Honor: Allied Assault: Breakthrough Q9031000
Medal of Honor: European Assault Christopher Lennertz Q2201608
Medal of Honor: Frontline Michael Giacchino Q2226763
Medal of Honor: Heroes 2 Q2275773
Medal of Honor: Infiltrator Allister Brimble Q2547348
Medal of Honor: Pacific Assault Christopher Lennertz Q932349
Medal of Honor: Rising Sun Christopher Lennertz Q2000727
Medal of Honor: Underground Michael Giacchino Q1064176
Medal of Honor: Vanguard Michael Giacchino Q1117741
Medal of Honor: Warfighter Electronic Arts Ramin Djawadi Q1057630
MediEvil Andrew Barnabas Q942390
MediEvil 2 Andrew Barnabas Q944463
Medieval 2: Total War Jeff van Dyck Q629626
Medieval 2: Total War: Kingdoms Jeff van Dyck Q2376092
Medieval: Total War Jeff van Dyck Q1415062
Mega Lo Mania Richard Joseph Chris Chapman Q939597
Mega Man Manami Matsumae Q6586317
Mega Man & Bass Keiji Inafune Naoshi Mizuta Q3051587
Mega Man 10 Keiji Inafune Ippo Yamada
Minae Saito
Q2311673
Mega Man 11 Q44636586
Mega Man 2 Tokuro Fujiwara Q2014882
Mega Man 3 Tokuro Fujiwara Bun Bun Q2014874
Mega Man 4 Tokuro Fujiwara Keiji Inafune Minae Saito Q1837699
Mega Man 5 Tokuro Fujiwara Q2360194
Mega Man 6 Tokuro Fujiwara Q2360218
Mega Man 7 Tokuro Fujiwara Toshihiko Horiyama Q610749
Mega Man 8 Keiji Inafune Q2302721
Mega Man 9 Keiji Inafune Ippo Yamada Q1925357
Mega Man Battle & Chase Keiji Inafune Q4348549
Mega Man Battle Network Keiji Inafune Akari Kaida Q2609107
Mega Man Battle Network 2 Keiji Inafune Yoshino Aoki Q3091529
Mega Man Battle Network 3 Keiji Inafune Yoshino Aoki Q3091513
Mega Man 2 Tokuro Fujiwara Kenji Yamazaki Q731612
Mega Man 3 Tokuro Fujiwara Q2110486
Mega Man 4 Tokuro Fujiwara Q605032
Mega Man Legends Keiji Inafune Q3179262
Mega Man 5 (Game Boy) Tokuro Fujiwara Q10328213
Mega Man X Tokuro Fujiwara Keiji Inafune Q1196400
Mega Man X Collection Q3310450
Mega Man X2 Tokuro Fujiwara Q100096
Mega Man X3 Tokuro Fujiwara Kinuyo Yamashita Q2744116
Mega Man X4 Keiji Inafune Toshihiko Horiyama Q1203511
Mega Man X5 Q2467868
Mega Man X6 Q2733462
Mega Man X7 Noriyuki Iwadare Q2743083
Mega Man X8 Q2467881
Mega Man X: Command Mission Q56939
Mega Man Xtreme Q2310820
Mega Man Xtreme 2 Q3084347
Mega Man ZX Keiji Inafune Ippo Yamada Q2319030
Mega Man ZX Advent Keiji Inafune Ippo Yamada Q2452472
Mega Man Zero Keiji Inafune Ippo Yamada Q2484133
Mega Man Zero 3 Keiji Inafune Ippo Yamada Q3042524
Mega Man Tokuro Fujiwara Q2987019
Mehulinja Q20917733
Men of War: Assault Squad 2 Q16267798
Menacer 6-game cartridge Q2416324
Mercenaries 2: World in Flames Chris Tilton Q1300159
Mercenaries: Playground of Destruction Michael Giacchino Q1537200
Mercenary Q1921408
Messiah David Perry Jesper Kyd Q2255337
Metal Gear Hideo Kojima Q6552947
Metal Gear 2: Solid Snake Hideo Kojima Tsuyoshi Sekito Q1995422
Metal Gear Acid Shinta Nojiri Hideo Kojima Q2630695
Metal Gear Online Q11118657
Metal Gear Rising: Revengeance Atsushi Inaba Jamie Christopherson Q930345
Metal Gear Solid Hideo Kojima Hideo Kojima
Yōji Shinkawa
Q6582527
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Hideo Kojima Yōji Shinkawa Harry Gregson-Williams
Norihiko Hibino
Q907226
Metal Gear Solid 2: Substance Q2252574
Metal Gear Solid 3: Snake Eater Hideo Kojima Yōji Shinkawa Harry Gregson-Williams Q247935
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots Hideo Kojima Yōji Shinkawa Harry Gregson-Williams
Kazuma Jinnouchi
Q846167
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes Hideo Kojima Yōji Shinkawa Harry Gregson-Williams Q11879017
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Hideo Kojima Hideo Kojima
Yōji Shinkawa
Yōji Shinkawa Q717600
Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel Q1081217
Metal Gear Solid: Peace Walker Hideo Kojima Q2005935
Metal Gear Solid: Portable Ops Gakuto Mikumo Norihiko Hibino Q1996911
Metal Gear Solid: The Twin Snakes Norihiko Hibino Q2480047
Metal Gear Solid: Special Missions Q3307220
Metal Gear Survive Q27534668
Meteos Masahiro Sakurai Takayuki Nakamura Q2708254
Metro 2033 Q162751
Metro Exodus Andriy Prokhorov Q30238508
Metro: Last Light Q569898
Metroid Satoru Okada Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q2530723
Metroid Fusion Yoshio Sakamoto Q2478949
Metroid II: Return of Samus Hiroji Kiyotake
Hiroyuki Kimura
Gunpei Yokoi Makoto Kano Q2471454
Metroid Prime Mark Pacini Shigeru Miyamoto Kenji Yamamoto Q1765733
Metroid Prime 2: Echoes Mark Pacini Kensuke Tanabe Kenji Yamamoto Q2089035
Metroid Prime 3: Corruption Mark Pacini Kensuke Tanabe Kenji Yamamoto Q1987193
Metroid Prime 4 Kensuke Tanabe Q30749509
Metroid Prime: Hunters Masamichi Abe Kensuke Tanabe Q1139244
Metroid Prime Pinball Kensuke Tanabe Kenji Yamamoto Q2553128
Metroid Prime: Trilogy Kenji Yamamoto Q2539933
Metroid: Other M Yoshio Sakamoto Kuniaki Haishima Q2005910
Metroid: Zero Mission Yoshio Sakamoto Kenji Yamamoto Q2012171
Metropolismania Q6824960
Michael Jackson’s Moonwalker Michael Jackson Michael Jackson Q2536351
Michael Jackson: The Experience Q1308224
Mickey Mania David Jaffe Andy Blythe & Marten Joustra Q748579
Micro Maniacs Q2297756
Microsoft Flight Q2302370
Microsoft Flight Simulator Q69523972
Microsoft Flight Simulator 2002 Q6578140
Microsoft Flight Simulator 2004 Q4348691
Microsoft Flight Simulator X Q1995146
Microsoft Pinball Arcade Q6840187
Microsoft Points Q1149009
Microsoft Train Simulator Q384055
Middle-earth: Shadow of Mordor Garry Schyman Q15709637
Middle-earth: Shadow of War Q28859887
Midnight Club 3 Q783839
Midnight Club: Los Angeles Q1514674
Midtown Madness 3 Q3175831
Midwinter Mike Singleton Q1932084
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum Jon Van Caneghem Masaharu Iwata Q636411
Might and Magic: Heroes Kingdoms Q4354974
Mighty Morphin Power Rangers: Mega Battle Q31087318
Mighty Morphin Power Rangers: The Fighting Edition GameFAQs Q3281420
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie (videopeli) Bandai Q2748662
Millennium 2.2 Q1128513
Mine Bombers Q4044302
Minecraft Markus Persson
Jens Bergensten
C418
Lena Raine
Jens Bergensten Q49740
Minecraft Dungeons Q56884780
Minecraft Earth Q63927755
Minecraft: Story Mode Q20888644
MinecraftEdu Q27102828
Miinaharava Q126194
Mini Racing Online Q16258879
Minicraft Q3858424
Mirror’s Edge Solar Fields Q526350
Mirror’s Edge Catalyst Solar Fields Q13426441
Missile Command Dave Theurer Q1192794
Mitsume ga Tooru Hiroyuki Iwatsuki Q4044393
Mixed-up Mother Goose Roberta Williams Q4412717
Mmm Fingers Q18937119
ModNation Racers Marc Baril Q2345466
Molez Q4044443
Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge Ron Gilbert Shelley Day Dave Grossman
Ron Gilbert
Tim Schafer
Michael Land Q841755
Monopoly City Streets Q2723704
Monster Hunter 3 Q2312881
Monster Hunter Rise Q99441852
Monster Hunter: World Q30252256
Monster Lab Q3282686
Monster Strike Yoshiki Okamoto Q24628305
Monsterit Oy: Säikkysaari Q2713289
Moomin’s Tale Q19707296
Moon Patrol Q1665781
Moonbase Q13233429
Moonfall Q3862763
Moonstone Richard Joseph Q383868
Mordhau Q30598166
Moria Q244187
Mortal Kombat Ed Boon Dan Forden Q150294
Mortal Kombat Ed Boon Q2074880
Mortal Kombat 11 Q59511757
Mortal Kombat 4 Dan Forden Q925269
Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero John Tobias Q1300673
Mortal Kombat X Q17118361
Mortal Kombat vs. DC Universe Cris Velasco Q631367
Mortal Kombat: Armageddon Ed Boon Q1299648
Mortal Kombat: Deadly Alliance Ed Boon Dan Forden Q775543
Mortal Kombat: Deception Ed Boon Q1317811
Mortal Kombat: Shaolin Monks Ed Boon Jamie Christopherson Q1313975
Mortal Kombat: Special Forces Michael Gottlieb Carlos Pesina Dan Forden Q1300810
Mortal Kombat: Unchained Q3284347
Moshi Monsters Q3246471
Mother Shigesato Itoi Shigeru Miyamoto Keiichi Suzuki Q2323709
Mother 3 Nobuyuki Inoue 1-Up Studio Q2383167
MotoGP 13 Q3866245
MotoGP 14 Q17042573
MotoGP 15 Q19684531
MotoGP 3 Q3866248
MotoHeroz Q3866253
Motor City Online Q2468432
MotorStorm Q766090
MotorStorm: Apocalypse Klaus Badelt Q765985
MotorStorm: Arctic Edge Q24071
MotorStorm: Pacific Rift Q766891
MotorStorm: RC Q3325280
Mount & Blade Q901362
Mount & Blade II: Bannerlord Q18361009
Mount&Blade: Warband Q2666353
Mount&Blade: With Fire & Sword Q2587253
Mouse Trap Q18752604
MovieStarPlanet Q3425948
Mr. Do! Q1557589
Ms. Pac-Man Q2141683
Multi Theft Auto Q265656
Multiwinia Q2656289
Muumit ja Näkymätön lapsi Q11883594
Muumit ja salaperäiset huudot Q11883597
Muumit ja suuri syysjuhla Q11883595
Muumit meren aalloilla Q19707466
Muumit ja Taikurin hattu Q19707459
Muumit ja Taikatalvi Q19707453
Muumit ja Taikalamppu Q11883596
My Racing Career Q5406480
My Summer Car Q27517683
Coke Music The Coca-Cola Company Q11855433
MySims Q1750429
Myst Rand Miller Robyn Miller Q6497116
Mystara Lawrence Schick
Tom Moldvay
David Cook
Frank Mentzer
Bruce Heard
Aaron Allston
Ann Dupuis
Q2755273
Mystery House Roberta Williams Q1751498
Myth War Q933581
Myth Martin O’Donnell Q2290426
N Q1890066
NBA 2K Q2073660
NBA 2K1 Q1965136
NBA 2K10 Q2412058
NBA 2K11 Q1684851
NBA 2K12 Q2412291
NBA 2K13 Jay-Z Q2680871
NBA 2K14 Q13715618
NBA 2K15 Q17506098
NBA 2K16 Q20049240
NBA 2K17 Q23838183
NBA 2K2 Q2073636
NBA 2K3 Q3334212
ESPN NBA 2K5 Q2073648
NBA 2K6 Q3283613
NBA 2K7 Q3286611
NBA 2K8 Q1158842
NBA 2K9 Q1453395
NBA Elite 11 Q286305
NBA Jam Q1959943
NBA Jam Q5479090
NBA Jam 2001 Q5399203
NBA Jam T.E. Q2248339
NBA Live 10 Q2720339
NBA Live 14 Q13410003
NBA Live 15 Q18117044
NBA Live 16 Q20856983
NBA Live 2001 Q3281387
NBA Live 2002 Q3334243
NBA Live 2003 Q3334242
NES Open Tournament Golf Akito Nakatsuka Q912286
NES Remix Yoshiaki Koizumi Yoshiaki Koizumi Q15381821
NHL ’94 Q607073
NHL 06 Q3088202
NHL 07 Q3494256
NHL 08 Q2536043
NHL 09 Q2447000
NHL 10 Q2605742
NHL 11 Q3129174
NHL 12 Q3132748
NHL 13 Q579989
NHL 14 Q13462549
NHL 15 Q16782034
NHL 16 Q20379871
NHL 17 Q24451480
NHL 18 Q37038632
NHL 19 Q56284130
NHL 20 Q64875338
NHL 2000 Q6954031
NHL 2001 Q927730
NHL 2002 Q2424241
NHL 2003 Q3334417
NHL 2004 Q3334419
NHL 2005 Q3334418
NHL 21 Q98307221
NHL 2K11 Q6954039
NHL 2K8 Q11883844
NHL 97 David Whittaker Q3334424
NHL 98 Jeff van Dyck Q3334427
NHL '99 Q3334428
NHL Hockey Q2742954
NHL Slapshot Q4353217
NHL: Legacy Edition Q47204011
NHLPA Hockey ’93 Q3108499
Nagano Winter Olympics ’98 Q1523264
Napoleon: Total War Q906260
Narc Eugene Jarvis Brian L. Schmidt Q2403130
Narcissu Q306348
Naruto Shippūden: Gekitou Ninja Taisen EX Q718563
Naruto Shippūden: Narutimate Accel Q50349904
Naruto: The Broken Bond Inon Zur Q2633663
Naruto: Uzumaki Chronicles Q1131694
Natural Selection Q1809475
Need for Speed Photek Q20031741
Need for Speed Heat Q66439292
Need for Speed II Saki Kaskas Q1139035
Need for Speed III: Hot Pursuit Rom Di Prisco Q1139007
Need for Speed Payback Joseph Trapanese Q30141529
Need For Speed Rivals Q13375520
Need for Speed: Carbon Trevor Morris Q219795
Need for Speed: High Stakes Rom Di Prisco Q1309459
Need for Speed: Hot Pursuit Q837931
Need for Speed: Hot Pursuit 2 Q866397
Need for Speed: Most Wanted Q1880781
Need for Speed: Most Wanted Q220365
Need for Speed: Nitro Q1313322
Need for Speed: No Limits Q18753801
Need for Speed: Porsche Unleashed Q1341049
Need for Speed: ProStreet Junkie XL Q663665
Need for Speed: Shift Stephen Baysted Q4104
Need for Speed: The Run Brian Tyler Q281246
Need for Speed: Undercover Q471974
Need for Speed: Underground Q247210
Need for Speed: Underground 2 Tom Salta Q726190
Need for Speed: World Mick Gordon Q842591
Neighbours from Hell Q905308
Gradius 2 Kinuyo Yamashita Q1142748
NEOTOKYO° Q6991837
Neopets Adam Powell Q569172
Neopets: The Darkest Faerie Jack Wall Q3284026
NetHack Q856904
Netherworld Jukka Tapanimäki Q2243474
Neverball Q568831
Neverwinter Shane Lacy Hensley Q4045284
Neverwinter Nights Jeremy Soule Q549217
Neverwinter Nights 2 Josh Sawyer Q629577
New Super Mario Bros. Hiroyuki Kimura Asuka Ōta
Hajime Wakai
Q301555
New Super Mario Bros. 2 Takashi Tezuka Q558621
New Super Mario Bros. U Takashi Tezuka Mahito Yokota
Shiho Fujii
Q1506526
New Super Mario Bros. U Deluxe Q56809272
New Super Mario Bros Wii Takashi Tezuka Shiho Fujii Q170410
New York Nights: Success in the City Q7013815
Nex Machina Ari Pulkkinen Q28924610
Nexuiz Q1328237
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Joe Hisaishi Q23952658
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Q21170302
Nier: Automata Keiichi Okabe Q21078985
Night Driver Q474102
Nights into Dreams... Naoto Ōshima Yūji Naka Takashi Iizuka Naofumi Hataya Q1855957
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Kotaro Uchikoshi Shinji Hosoe Q2474856
Nine Parchments Q31088149
Ninja Gaiden Tomonobu Itagaki Q976995
Ninja Ryūkenden Q1114224
Ninja Gaiden Hideo Yoshizawa Keiji Yamagishi Q2658381
Ninja Gaiden II Tomonobu Itagaki Q2557356
Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos Hideo Yoshizawa Q1658492
Ninja Gaiden III: The Ancient Ship of Doom Masato Katō Hiroshi Miyazaki Q674227
Nintendo Land Katsuya Eguchi Q44373
Nintendo World Cup Kazuo Sawa Q1145485
Nintendogs Hideki Konno Q864389
Nioh Yugo Kanno Q7023416
Nioh 2 Q67482292
No Man’s Sky Suzy Wallace Sean Murray 65daysofstatic
Paul Weir
Q15297043
No More Heroes Goichi Suda Masafumi Takada Q1071092
No More Room in Hell Q7044574
Noita Q68680176
Japanilainen ristikko Q835894
Northern Lights (MUD) Q11884781
NosTale Q390716
NoviCraft tiimivalmennuspeli Q7064896
Nuclear Throne Q21775834
NukeZone Q371342
Nurikabe Q240004
NäppisTaituri Q100701590
O2Jam Q1191461
OGame Q219743
OMSI Q2007735
ObsCure II Olivier Derivière Q2594171
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas Kenji Itō Q16259000
Octapolis Q2400964
Octopath Traveler Q40887608
Oddworld: Abe’s Exoddus Lorne Lanning Ellen Meijers Q2386012
Oddworld: Abe’s Oddysee Lorne Lanning Jeffrey Nicholas Brown Ellen Meijers Q1064350
Oddworld: Stranger’s Wrath Lorne Lanning Q2256398
Old School RuneScape Q44695301
Olympic Summer Games ’96 Q2748100
One Hour One Life Q56826642
One on One: Dr. J vs. Larry Bird Q1445841
OpenLieroX Q11885661
OpenTTD Q725120
Operation Flashpoint: Cold War Crisis Q953953
Operation Flashpoint: Dragon Rising Q1979057
Orbiter Q609077
Ori and the Blind Forest Gareth Coker Q17513672
Ori and the Will of the Wisps Gareth Coker Q30325568
Out Run Yū Suzuki Hiroshi Kawaguchi Q1142287
Outland Ari Pulkkinen Q7112096
Outlast Q14838050
Outlast 2 Q21662718
Outpost Q3887574
Over Horizon Masaharu Iwata Q7113402
Overload Q28452165
Overlord Michiel van den Bos Q1187668
Overlord Q7113814
Overwatch Jeffrey Kaplan
Chris Metzen
Jeffrey Kaplan Q18515944
Overwatch 2 Q73163646
Owlboy Q18385733
Disney’s PK: Out of the Shadows Q2601200
Pac-Man Tōru Iwatani Q173626
Pac-Man Tod Frye Q2626874
Pac-Man Championship Edition Tōru Iwatani Q3270488
Painterboy Q7125062
Paladins Q27870279
Pandemonium Burke Trieschmann Q427198
Pandora’s Tower Q2700127
Panfu Q3108874
Paper Mario Shigeru Miyamoto Yuka Tsujiyoko Q149998
Paper Mario Sticker Star Tarō Kudō Kensuke Tanabe Q764736
Paper Mario: The Origami King Q94397518
Paper Mario: The Thousand-Year Door Shigeru Miyamoto Yuka Tsujiyoko Q1075255
Paperboy Dave Ralston John Salwitz Q1330205
Papers, Please Lucas Pope Lucas Pope Lucas Pope Q14565978
Para Para Paradise Q1191800
Parasol Stars Noriyuki Iwadare Q2292884
Pariah Tim Larkin Q2736055
Party Time with Winnie the Pooh Q3569358
Path of Exile Q3790509
Pathfinder: Kingmaker Inon Zur Q39059386
Pathway to Glory Q4046530
Payday 2 Simon Viklund Q7156711
Peggle Q2550114
Peggle Nights Q512672
Pekka Kana 2 Q37229
Penn & Teller’s Smoke and Mirrors Q7163155
Penumbra: Black Plague Mikko Tarmia Q2664685
Penumbra: Overture Mikko Tarmia Q1813552
Perfect Dark Duncan Botwood Grant Kirkhope Q1408723
Perfect Dark Zero Q524661
Perfect World Q142972
Perpetuum Q7169564
Shin Megami Tensei: Persona 3 Shoji Meguro Q910889
Persona 3: Dancing in Moonlight Q47473998
Shin Megami Tensei: Persona 4 Katsura Hashino Shoji Meguro Q568609
Persona 4 Arena Shoji Meguro Q3375698
Persona 4 Arena Ultimax Q16746773
Persona 4: Dancing All Night Shoji Meguro Q15818154
Persona 5 Shoji Meguro Q15225985
Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers Shigenori Soejima Q74109258
Persona 5: Dancing in Starlight Q41801533
Persona Q2: New Cinema Labyrinth Q56276308
Persona Q: Shadow of the Labyrinth Shoji Meguro Q15225786
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie Michel Ancel Chance Thomas Q2557419
PewDiePie’s Tuber Simulator Q27536723
Pharaoh’s Tomb George Broussard Q3901280
Phoenix Q517640
Phoenix Wright: Ace Attorney Shu Takumi Atsushi Inaba Q1322480
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Shu Takumi Atsushi Inaba Q645003
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations Shu Takumi Atsushi Inaba Noriyuki Iwadare Q721710
Mega Game II Q11881949
Pikmin Shigefumi Hino Shigeru Miyamoto Q1198484
Pikmin 2 Shigefumi Hino Shigeru Miyamoto Q1196801
Pikmin 3 Shigefumi Hino Shigeru Miyamoto Q2662707
Pillars of Eternity Josh Sawyer Tim Cain Q2617930
Pilotwings Tadashi Sugiyama Shigeru Miyamoto Soyo Oka Q1305295
Pinball Q511995
Pinball Dreams Olof Gustafsson Olof Gustafsson Q683630
Pingus Q966721
Pirates of Black Cove Q13582278
Pirates of the Caribbean Online Q2334014
Pitfall! David Crane Q1573878
Plague Inc. Q7200554
Planescape Q2345291
Planescape: Torment Guido Henkel Chris Avellone Mark Morgan Q847638
Planet Michael Q2635486
PlanetSide 2 Q333367
Planetarium Manager Q10350262
Plants vs. Zombies George Fan Laura Shigihara Q379128
Plants vs. Zombies 2: It's About Time Peter McConnell
Laura Shigihara
Q13522690
Platoon Q3392005
PlayStation Home Q1758399
PlayStation Move Heroes David Bergeaud Q3120412
PlayerUnknown's Battlegrounds Tom Salta Q28937399
Pokkén Tournament Q18185769
Pokémon Battle Revolution Tsukasa Tawada Q765972
Pokémon Black 2 ja White 2 Q619694
Pokémon Black ja White Junichi Masuda Junichi Masuda Q816034
Pokémon Brilliant Diamond ja Shining Pearl Shōta Kageyama Q105688759
Pokémon Colosseum Satoshi Tajiri Tsukasa Tawada Q2291002
Pokémon Crystal Junichi Masuda Q2351827
Pokémon Diamond ja Pearl Junichi Masuda Q645494
Pokémon Emerald Satoshi Tajiri Q2045645
Pokémon FireRed ja LeafGreen Junichi Masuda Q609063
Pokémon Go Junichi Masuda Q20966579
Pokémon Gold ja Silver Satoshi Tajiri The Pokémon Company Junichi Masuda Q837346
Pokémon HeartGold ja SoulSilver Shigeki Morimoto Junichi Masuda Q611189
Pokémon Let’s Go Pikachu ja Let’s Go Eevee Junichi Masuda Q54456778
Pokémon Omega Ruby ja Alpha Sapphire Q16773658
Pokémon Pinball Q2029195
Pokémon Platinum Junichi Masuda Q1154227
Pokémon Ranger Q1330234
Pokémon Ranger: Shadows of Almia Q2456265
Pokémon Red ja Blue Satoshi Tajiri Shigeru Miyamoto Satoshi Tajiri Junichi Masuda Junichi Masuda Q637137
Pokémon Ruby ja Sapphire Junichi Masuda Q721822
Pokémon Rumble Q2601242
Pokémon Snap Q1705294
Pokémon Stadium Takao Shimizu Satoru Iwata
Kenji Miki
Shigeru Miyamoto
Tsunekazu Ishihara
Tōru Minegishi
Kenta Nagata
Hajime Wakai
Q2034425
Pokémon Stadium 2 The Pokémon Company Q2290930
Pokémon Sun ja Moon Q22954794
Pokémon Sword ja Shield Q61897498
Pokémon Ultra Sun ja Ultra Moon Q30143095
Pokémon X ja Y Junichi Masuda Q2769164
Pokémon XD: Gale of Darkness Tsukasa Tawada Q2088354
Pokémon Yellow Satoshi Tajiri Shigeru Miyamoto Junichi Masuda Q1988120
Pole Position Tōru Iwatani Q1337036
Police Quest II: The Vengeance Mark Seibert Q3907266
Police Quest III: The Kindred Jan Hammer Q3907267
Police Quest: In Pursuit of the Death Angel Q3907264
Policenauts Hideo Kojima TAPPY Q2632560
P.O.L.L.E.N. Q23647133
PONG Allan Alcorn Q216293
Pop’n Music Q1322437
Popmundo Q671519
Popotan Q1988293
Poptropica Q1022094
Populous Peter Molyneux Rob Hubbard Q1239244
Populous DS Q7229838
Populous II: Trials of the Olympian Gods Peter Molyneux Q2269596
Populous: The Beginning Stuart Whyte Mark Knight Q1070478
Portal Kim Swift Erik Wolpaw
Mike Morasky
Kim Swift
Kelly Bailey Q274897
Portal 2 Gabe Newell Mike Morasky Q279446
Postal² Vince Desi
Michael J. Riedel
Michael J. Riedel Michael J. Riedel Q1974968
Postal III Q498469
Power Rangers: Dino Thunder Inon Zur Q11888796
Power Rangers: Ninja Storm Q11888799
Power Rangers: SPD (videopeli) Q7236402
Power Rangers Wild Force Q11888801
Power Rangers Zeo: Battle Racers Q3280556
Power Rangers: Super Legends Q3136790
Powermonger Peter Molyneux Q681057
Predator: Concrete Jungle Q2633517
Predator: Hunting Grounds Q63666303
Premium Pool Q18694065
Prey Chris Rhinehart George Broussard Jeremy Soule Q1535818
Prey Mick Gordon Q4047343
Prime World Q4047351
Prince of Persia Jordan Mechner Q4047361
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame Q906895
Prince of Persia: The Forgotten Sands Steve Jablonsky Q917588
Prince of Persia: The Sands of Time Patrice Désilets Jordan Mechner Stuart Chatwood Q715292
Prince of Persia: The Two Thrones Stuart Chatwood Q753892
Prince of Persia: Warrior Within Stuart Chatwood Q743155
Pro Evolution Soccer 2 Michiru Yamane Q1988611
Pro Evolution Soccer 2008 Q1764451
Pro Evolution Soccer 2009 Q1441569
Pro Evolution Soccer 2010 Q613088
Pro Evolution Soccer 2011 Q1318106
Pro Evolution Soccer 2013 Q1987250
Pro Evolution Soccer 2014 Q7246721
Pro Evolution Soccer 2015 Q16671192
Pro Evolution Soccer 2016 Q20098839
Pro Evolution Soccer 2017 Q24326087
Pro Evolution Soccer 2018 Q28678483
Pro Evolution Soccer 3 Q1988599
Pro Evolution Soccer 4 Q1778959
Pro Evolution Soccer 5 Q1991104
Pro Evolution Soccer 6 Q739125
Pro Pilkki Q18694066
Pro Pilkki 2 Q88291524
Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney Shu Takumi Tomohito Nishiura Q957410
Professori Rainan salaperäinen katoaminen Q65785704
Project 007 Q102290641
Project CARS Stephen Baysted Q2069428
Project CARS 2 Stephen Baysted Q31086405
Project Cars 3 Q65242784
Project Eden Q3407123
Project Firestart Q1755259
Project Gotham Racing Q589751
Project Gotham Racing 2 Q3175136
Project Gotham Racing 3 Q782279
Project Gotham Racing 4 Q576602
Project Reality Q2031866
Project-X Allister Brimble Q1110216
Prototype Eric Holmes Cris Velasco Q473852
Prototype 2 Q2075296
Psychic World Q11888930
Pulsar Q7259616
Pump It Up Q1322927
Punch-Out!! Kensuke Tanabe Q3180421
Mike Tyson’s Punch-Out!! Gen’yō Takeda Akito Nakatsuka Q2705496
Purble Place Q1324740
Pure Q2118860
Pure Pool Q18155027
Pursuit Q7261576
Puzzle Pirates Q1968331
Puzzle Station Q18694072
Qix Q1953575
Quake John Romero American McGee Trent Reznor John Carmack Q217423
Quake 4 Tim Willits Chris Vrenna Q290534
Quake Champions Chris Vrenna Q24575608
Quake II Kevin Cloud Kevin Cloud Sonic Mayhem John Carmack Q737103
Quake III Arena Graeme Devine Graeme Devine Sonic Mayhem John Carmack Q726545
Quake 3 Revolution Q2087318
Quake Live Tim Willits John Carmack Q1342528
QuakeWorld Q2666191
Quantum General Computer Corp. Q7268973
Quantum Break Petri Alanko Q13361589
Quedex Stavros Fasoulas Q1811765
QuizTaisto Q15729619
Qwak! Q2123733
R-Type Q55673
R4: Ridge Racer Type 4 Q1192914
Retry Q16781967
RFactor Q310422
RFactor 2 Image Space Incorporated Q7276626
Rabbids Go Home Q2354950
Rabbids Land Q1953243
Race 07 – The Official WTCC Game Q1502524
Race Driver: GRID Q978768
RaceRoom Racing Experience Q24255821
Racer Free Car Simulation Q1188784
RS3: Racing Simulation 3 Q2291164
Radar Scope Hirokazu Tanaka Q666016
Rage Tim Willits Rod Abernethy Q933890
Rage 2 Q54935246
Ragnarok Online Q475628
Raid Over Moscow Q1674315
Raid: World War II Q24807284
Rail Simulator Q1776744
Railroad Tycoon Sid Meier Jeff Briggs Q5400123
Rainbow Islands Fukio Mitsuji Hisayoshi Ogura Q1804014
Rally Trophy Q1048197
Rambo Q2331168
Rambo Q3929863
Rambo III Q2701798
Rambo: First Blood Part II (Sega Master System) Katsuhiro Hayashi Q2075272
Rambo: The Video Game Q3325478
Rampart Q1535509
Rapid Reload Shigeo Maruyama Kazuhiko Toyama Q7294179
Raptor: Call of the Shadows Q2442485
Rare Replay Q20538675
Ratchet & Clank David Bergeaud Q170003
Ratchet & Clank (vuoden 2016 videopeli) Q17183048
The Ratchet & Clank Trilogy David Bergeaud Q2075684
Ratchet & Clank: A Crack in Time Q2312963
Ratchet & Clank: Quest for Booty David Bergeaud Q2456691
Ratchet & Clank: Tools of Destruction David Bergeaud Q2322873
Ratchet & Clank: All 4 One Q2709973
Ratchet & Clank: QForce Q2756548
Ratchet & Clank 2: Going Commando David Bergeaud Q5725706
Ratchet & Clank: Nexus Q13759410
Ratchet & Clank: Rift Apart Marcus Smith Q96217480
Ratchet & Clank: Size Matters David Bergeaud Q2035941
Ratchet & Clank 3 David Bergeaud Q2292483
Ratchet: Gladiator David Bergeaud Q2400280
Ravenloft Q777042
Rayman Michel Ancel Rémi Gazel Q13219473
Rayman 2: The Great Escape Michel Ancel Q2292393
Rayman 3: Hoodlum Havoc Michel Ancel Q1416931
Rayman Legends Michel Ancel Christophe Héral Q2255492
Rayman M Michel Ancel Q663711
Rayman Origins Michel Ancel Christophe Héral Q606894
Rayman Raving Rabbids Mark Griskey Q1982922
Rayman Raving Rabbids 2 Q1373328
Rayman Raving Rabbids TV Party Mark Griskey Q1152102
Rayman Rush Q20917916
Rayman: Hoodlums’ Revenge Q2513822
Re-Volt Q1065861
Reach for the Skies Q2393018
Reach for the Stars Q772774
Realm of the Mad God Q2700288
Rebelstar Raiders Q29951533
Recettear: An Item Shop's Tale Q5962782
Red Crucible Q11890348
Red Dead Redemption John Hillcoat Woody Jackson
Bill Elm
Q548203
Red Dead Redemption 2 Woody Jackson Q27438121
Red Dead Revolver Mario Migliardi Q641697
Red Faction Q2135987
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Sam Hulick Q392678
Red Orchestra: Ostfront 41–45 Q1517369
Red Steel Tom Salta Q1359555
Redneck Rampage Mojo Nixon Q2136372
Remember Me Olivier Derivière Q2351397
Renessanssikuningaskunnat Q1830454
Requiem: Avenging Angel Q3933288
Rescue on Fractalus! Q366171
Resident Evil Shinji Mikami Tokuro Fujiwara Takashi Niigaki Q1248594
Resident Evil Shinji Mikami Hiroyuki Kobayashi Q622336
Resident Evil 2 Hideki Kamiya Shinji Mikami Q733992
Resident Evil 2 Q54920200
Resident Evil 3 Q78059950
Resident Evil 3: Nemesis Shinji Mikami Q739784
Resident Evil 4 Shinji Mikami Hiroyuki Kobayashi Q275950
Resident Evil 5 Jun Takeuchi Akihiko Narita Q601050
Resident Evil 6 Hiroyuki Kobayashi Akihiko Narita Q939806
Resident Evil 7: Biohazard Q24577667
Resident Evil Zero S. D. Perry Q1056069
Resident Evil: Code: Veronica Shinji Mikami Hijiri Anze Q1050284
Resident Evil: Operation Raccoon City Q1140712
Resident Evil: Revelations 2 Q18203301
Resident Evil: The Darkside Chronicles Q1152909
Resident Evil: The Umbrella Chronicles Masafumi Takada Q1053024
Resident Evil: Village Tsuyoshi Kanda Q96216515
Resistance 2 Ted Price Q2080720
Resistance and Liberation Q7315617
Resistance: Fall of Man David Bergeaud Q370549
Resogun Ari Pulkkinen Q15726993
Return to Castle Wolfenstein Bill Brown Q748317
Returnal Q96240947
Revelations: Persona Shoji Meguro Q947420
RewardVille Q7319029
Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender Jeff Briggs Q3428838
Rhythm Tengoku Tsunku Tsunku Q3108764
Richard Burns Rally Q946557
Rick Dangerous Q1872394
Ricochet Q657483
Ride Q19698273
Ridge Racer Shinji Hosoe Q15087581
Ridge Racer Unbounded Q610676
RIFT Inon Zur Q637271
Rigs of Rods Q2501239
RimWorld Q19581568
Ring of Elysium Q54232392
Rings of Power Christopher Erhardt Andy Gavin
Jason Rubin
Vijay S. Pande
Jason Rubin Andy Gavin
Vijay S. Pande
Q1970728
Rise of Flight: The First Great Air War Q4122581
Rise of Nations Brian Reynolds Q454621
Rise of the Tomb Raider Bobby Tahouri Q17154489
Risen 3: Titan Lords Q15918760
Ristar Yūji Naka Q2154888
River City Ransom Kazuo Sawa Q1194412
Road Trip Adventure Q3434084
The Bourne Conspiracy Q1189155
Robin Hood: Prince of Thieves (videopeli) Q7352488
Robin Hood: The Legend of Sherwood Q187894
Roblox Q692989
RoboCop Q1985756
RoboCop Q56616181
Robocop 3 Q2589086
RoboCop vs. The Terminator Q2444666
Robot Battle Q5236137
Robot Warlords Q7353384
Robotron: 2084 Eugene Jarvis Eugene Jarvis Q1736788
Rochard Markus Kaarlonen Q7353776
Rock Band Q1195153
Rock Band 2 Harmonix Q2569492
Rock Band 3 Q2543862
Rock Revolution Q1038251
Rocket League Q20031743
Rocksmith Q248611
Rocksmith 2014 Q15093798
Rockstar Games Presents Table Tennis Q2337354
Rogue Glenn Wichman Q2140407
Rogue Ops Q7359530
Rogue Trip: Vacation 2012 Q2002669
RollerCoaster Tycoon Chris Sawyer Allister Brimble Q5800778
RollerCoaster Tycoon 2 Chris Sawyer Allister Brimble Q928874
RollerCoaster Tycoon 3 Q901405
Rome: Total War Jeff van Dyck Q471803
Rules of Engagement (videopeli) Q33100964
Run Like Hell Inon Zur Q4048598
RuneScape Andrew Gower Q187732
Runes of Magic Q699610
Rush Wars Q66763279
Rust Q15304961
Rygar Q1151856
République Q7386146
S.T.A.L.K.E.R. 2 Q10865101
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat Q788762
Stalker: Clear Sky Q756558
Stalker: Shadow of Chernobyl Q215861
S4 league Q484602
SCP – Containment Breach Q3178569
SEGA Heroes Q58205269
SOCOM 3: U.S. Navy SEALs Q3278851
SOCOM: Confrontation GameSpot Justin Burnett Q2340230
SOMA Mikko Tarmia Q15121353
SSX Q1852226
SWAT 3: Close Quarters Battle Q2010540
SWAT 4 Eric Brosius Q1151933
SWAT 4: The Stetchkov Syndicate Q2718380
SWIV Q1421188
Saints Row Jacques Hennequet Q2020055
Saints Row 2 CD Projekt
Volition
Q2006628
Saints Row IV Q13060351
Saints Row: The Third Q1801455
Salamander Miki Higashino Q1370988
Salt Lake 2002 Q4353964
Sam & Max Beyond Time and Space Brendan Q. Ferguson Jared Emerson-Johnson Q2216367
Sam & Max Hit the Road Sean Clark Clint Bajakian Q1430706
Sam & Max Save the World Brendan Q. Ferguson Jared Emerson-Johnson Q1130980
Sam & Max: The Devil’s Playhouse Chuck Jordan Jared Emerson-Johnson Q2344435
Samurai Warriors Q1371574
Samurai Warriors 2 Q2987027
Sanxion Stavros Fasoulas Rob Hubbard Q3950142
Satisfactory Q62049495
Sauna 2000 Q97456116
Saw Q392311
Saw II: Flesh & Blood Q392689
Scaler Q4352951
Scarface: Money. Power. Respect. Q3951616
Scarface: The World Is Yours Marc Baril Q1139501
Scepter of Goth Q7430846
Scramble Q650757
Scribblenauts Q2000583
Scribblenauts Unlimited Jeremiah Slaczka Q1573097
Sea of Thieves Robin Beanland Q20113718
Seafight Q1193771
Second Life Q106827
Second Sight Graeme Norgate Q962645
Secret Agent Clank David Bergeaud Q2276685
Secret of Evermore Jeremy Soule Q958761
Secret of Mana Kōichi Ishii Hiromichi Tanaka Hiroki Kikuta Nasir Gebelli Q1800173
Sega Ages Q3477710
Sega Bass Fishing Q2388752
Sega Mega Drive Collection Q3177589
Sega Marine Fishing Q3377799
Sega Rally Championship Tetsuya Mizuguchi Takenobu Mitsuyoshi Q1754927
Sega Superstars Tennis Richard Jacques Q2451357
Sekiro: Shadows Die Twice Hidetaka Miyazaki Yuzo Kojima Masaru Yamamura
Yuki Fukuda
Q54906424
Sengoku Basara: Samurai Heroes Kow Otani Q15731655
Sensible Soccer Jon Hare Q1415817
Sensible World of Soccer Q1507141
Shadow Cities Q11893246
Shadow Warrior Lee Jackson Q1930787
Shadow Warrior Q15966629
Shadow Warrior 2 Q20366055
Shadow of Memories Junko Kawano Q1790756
Shadow of the Beast David Whittaker Q1481597
Shadow of the Colossus Fumito Ueda Kenji Kaido Fumito Ueda Kow Otani Q846051
Blue Shadow Q2498075
Shadow of the Tomb Raider Q50562677
Shadow the Hedgehog Takashi Iizuka Yūji Naka Jun Senoue Q1140411
Shadowbane Q3141532
Shadowgate Dave Marsh Q537381
Shadowgate 64: Trials of the Four Towers Saori Kobayashi Q1822207
Shadowgrounds Ari Pulkkinen Q2009998
Shadowgrounds Survivor Ari Pulkkinen Q7460730
Shadows of Mordor Q7460820
Shadwen Q24204192
Shaiya Q1241900
Shantae and the Pirate’s Curse Jake Kaufman Q15710823
Shaq Fu Paul Cuisset Raphaël Gesqua Q3278677
Shattered Horizon Markus Kaarlonen Q2402072
Shaun White Snowboarding Q1814981
Shellshock 2: Blood Trails Q2317383
Shenmue Yū Suzuki Takenobu Mitsuyoshi Q654354
Shift 2: Unleashed Ramin Djawadi Q940134
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Q945187
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Kenji Itō Q4460747
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga Shoji Meguro Q2633566
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Shoji Meguro Q776587
Shogun: Total War Jeff van Dyck Q528310
Shovel Knight Jake Kaufman Q13427374
Shrek kolmas Winifred Phillips Q2625613
Shuttle Q7505686
SiN Episodes Q1758851
Sid Meier’s Alpha Centauri Sid Meier Brian Reynolds
Michael Ely
Jeff Briggs Q372412
Colonization Brian Reynolds Q864943
Sid Meier’s Pirates! Sid Meier Q2096756
Silent Hill Keiichiro Toyama Keiichiro Toyama Akira Yamaoka Q753164
Silent Hill 2 Akira Yamaoka Q752835
Silent Hill: Shattered Memories Sam Barlow Akira Yamaoka Q1754133
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic Jason Graves Q2666198
Silent Hunter III Q3483842
Silent Service Sid Meier Q1418928
Silkroad Online Q509269
Silver Surfer Tim Follin Q7516444
SimAnt Q610138
SimCity Stone Librande Chris Tilton Q917647
SimCity Will Wright Q7798922
SimCity 2000 Will Wright Q1767176
SimCity 3000 Will Wright Jerry Martin Q1750905
SimCity 4 Jerry Martin Q719670
SimCity 64 Q2545123
SimCity BuildIt Q20796085
SimCity Creator Q547836
SimCity DS Q1192060
SimCity Yhteiskunnat Q1750895
SimCopter Will Wright Jerry Martin Q2142212
SimEarth Will Wright Q1511144
SimGolf Jerry Martin Q2607104
SimIsle Q63266
SimLife Russell Lieblich Q2446031
SimPark Jerry Martin Q2291646
SimSafari Jerry Martin Q2609037
SimTower Yoot Saito Q1057055
SimTown Q201390
SimTunes Toshio Iwai Benimaru Itoh Q2529692
Simon the Sorcerer Q2043727
Simutrans Q931056
SiN Q2280672
Singularity Charlie Clouser Q1079645
Sins of a Solar Empire Q1788949
Forbidden Siren Keiichiro Toyama Hitomi Shimizu Q2013519
Skate DJ Z-Trip Q1517141
Skate 2 Q1575181
Skate 3 John King Q1653694
Skate It Q2423673
SkiFree Q645427
Skull and Bones Q30253211
Skylanders: Giants Lorne Balfe Q2502136
Skylanders: Spyro’s Adventure Hans Zimmer Q2360842
Skylanders: SuperChargers Q20031744
Skylanders: Swap Force Lorne Balfe Q6303118
Skylanders: Trap Team Lorne Balfe Q16743202
Sleeping Dogs Jeff Tymoschuk Q960786
Slender: The Arrival Q2264793
Slender: The Eight Pages Mark J. Hadley Mark J. Hadley Mark J. Hadley Q565315
Slipstream 5000 Q4049623
Sly 2: Konnakopla Peter McConnell Q1584849
Sly 3: Konnien kunnia Peter McConnell Q1265969
Sly Raccoon Q40627
Sly Cooper: Thieves in Time Peter McConnell Q2735956
Matopeli Q1130125
Snake Rattle 'n' Roll Tim and Chris Stamper David Wise Q1759528
Snake's Revenge Q1152426
Snatcher Hideo Kojima Q1288651
Sniper Elite Q2708028
Snow Q8189027
Sokker Q1060152
Sokoban Q605445
Sokrates Q18155346
Sol-Feace Motoi Sakuraba Q2747557
Solar Jetman: Hunt for the Golden Warpship Ste and John Pickford David Wise Q2044254
Soldat Q604532
Soldier of Fortune II: Double Helix Q375962
Soldier of Fortune: Payback Q2535021
Sonic & All-Stars Racing Transformed Richard Jacques Q2614466
Sonic & Knuckles Hirokazu Yasuhara Yūji Naka Takashi Iizuka Tatsuyuki Maeda
Howard Drossin
Q40177
Sonic & Sega All-Stars Racing Q162707
Sonic 3D: Flickies’ Island Jun Senoue Q853541
Sonic Advance Yūji Naka Tatsuyuki Maeda Q2081510
Sonic Advance 2 Yūji Naka Tatsuyuki Maeda Q2748684
Sonic Advance 3 Yūji Naka Tatsuyuki Maeda Q765425
Sonic Adventure Takashi Iizuka Yūji Naka Jun Senoue Q1069059
Sonic Adventure 2 Takashi Iizuka Yūji Naka Jun Senoue
Tomoya Ohtani
Kenichi Tokoi
Q1070984
Sonic Battle Yūji Naka Tatsuyuki Maeda Q610923
Sonic Blast Q2445378
Sonic Boom Q15715824
Sonic Boom: Fire & Ice Richard Jacques Q20078382
Sonic Chaos Q151531
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood Richard Jacques Q546745
Sonic Classic Collection Q3490458
Sonic Colors Takashi Iizuka Tomoya Ohtani Q151614
Sonic Dash Q6307321
Sonic Drift Q2248863
Sonic Drift 2 Saori Kobayashi Q2656687
Sonic Forces Shun Nakamura
Takashi Iizuka
Tomoya Ohtani Q25999239
Sonic Free Riders Jun Senoue Q2072189
Sonic Gems Collection Q2571793
Sonic Generations Hiroshi Miyamoto
Tetsu Katano
Takashi Iizuka Ken Pontac Jun Senoue Q969764
Sonic Heroes Takashi Iizuka Yūji Naka Jun Senoue Q1068962
Sonic Jam Takashi Iizuka Yūji Naka Q672172
Sonic Jump Q2504270
Sonic Jump Fever Q17374763
Sonic Labyrinth Q2197488
Sonic Lost World Takashi Iizuka Tomoya Ohtani Q13357805
Sonic Mania Christian Whitehead Christian Whitehead Q25991770
Sonic Mega Collection Yūji Naka Hideaki Kobayashi Q2422173
Sonic Pinball Party Yūji Naka Tatsuyuki Maeda Q1839174
Sonic R Yūji Naka Takashi Iizuka Richard Jacques Q282945
Sonic Riders Q683373
Sonic Riders: Zero Gravity Hideaki Kobayashi Q1150685
Sonic Rivals Takashi Iizuka Q1883933
Sonic Rivals 2 Q2446576
Sonic Runners Tomoya Ohtani Q18754082
Sonic Rush Yūji Naka Hideki Naganuma Q1863895
Sonic Rush Adventure Tomoya Ohtani Q2444897
Sonic Shuffle Yoshitaka Hirota Q2345230
Sonic the Hedgehog: Triple Trouble Q151512
Sonic Unleashed Tomoya Ohtani Q1150928
Sonic X-treme Chris Senn Hirokazu Yasuhara Howard Drossin Q2527763
Sonic and the Black Knight Jun Senoue
Tommy Tallarico
Richard Jacques
Q2454500
Sonic and the Secret Rings Hideaki Kobayashi Q1633714
Sonic the Fighters Yū Suzuki Q2270653
Sonic the Hedgehog (16 bit) Rieko Kodama
Jina Ishiwatari
Naoto Ōshima
Rieko Kodama
Masato Nakamura Yūji Naka Q37123
Sonic the Hedgehog (8 bit) Yuzo Koshiro Yūji Naka Q37115
Sonic the Hedgehog Shun Nakamura Tomoya Ohtani Q1068669
Sonic the Hedgehog 2 Naofumi Hataya Q35407
Sonic the Hedgehog 2 Shinobu Toyoda Masato Nakamura Yūji Naka Q35627
Sonic the Hedgehog 3 Hirokazu Yasuhara Yūji Naka Takashi Iizuka Michael Jackson Yūji Naka Q856562
Sonic the Hedgehog 4 Takashi Iizuka Jun Senoue Q1194033
Sonic the Hedgehog 4: Episode II Takashi Iizuka Jun Senoue Q2072305
Sonic the Hedgehog CD Naoto Ōshima Naofumi Hataya Q579708
Sonic Pocket Adventure Q2268040
Sonic the Hedgehog Spinball Howard Drossin Q2239210
Sega Mega Drive Ultimate Collection Q2573699
Soul Calibur II Junichi Nakatsuru Q2067832
Soul Calibur III Junichi Nakatsuru Q1909600
Soul Calibur IV Katsuhiro Harada Junichi Nakatsuru Q1300262
Soul Calibur V Junichi Nakatsuru Q2501650
Sourceforts Q1472144
South Park Rally Q530973
South Park: The Fractured but Whole Q21083982
South Park: The Stick of Truth Q1707918
Space Harrier Yū Suzuki Hiroshi Kawaguchi Q1707792
Space Invaders Tomohiro Nishikado Q220665
SpaceInvasion Q2297344
Space Panic Q1468720
Space Quest 6 Josh Mandel Q3965805
Space Quest 1 Mark Crowe Q3965803
Space Quest II Mark Crowe Q3965804
Space Quest III