Jyväskylän joukkoliikenne
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Tätä artikkelia tai sen osaa on pyydetty parannettavaksi, koska se ei täytä Wikipedian laatuvaatimuksia. Voit auttaa Wikipediaa parantamalla artikkelia tai merkitsemällä ongelmat tarkemmin. Lisää tietoa saattaa olla keskustelusivulla. Tarkennus: Artikkelin nimi on "Jyväskylän joukkoliikenne", mutta sisältää vain linjat, eikä kerro mitään muuta olennaista aiheesta. Artikkeli kelpaisi tällaisenaan paremmin, jos sen nimi olisi vaikkapa "Luettelo Jyväskylän seudun paikallisliikenteen linjoista". |
Tämä on luettelo Jyväskylän joukkoliikenteen linjoista.
Linjanro | Linja |
---|---|
1, 2 | Keskusta – Keskussairaala – Köhniö – Kortemäki |
1 | Keskusta – Vaajakoski – Haapaniemi |
2, 2M | Keskusta – Vaajakoski – Kaunisharju |
1M | Haapaniemi – Viitaniemi |
1M | Kaunisharju – Viitaniemi |
2M | Vanha keskussairaala – Keskusta – Vaajakoski – Kaunisharju |
3K | Halssila – Huhtasuon yhtenäiskoulu |
3 | (Vanha keskussairaala) – Keskusta – Tammirinne – Vaajakoski |
4 | Viherlandia – Kuokkala – Keskusta – Vanha keskussairaala |
4K | Viherlandia – Väinölä – Jyskä – Vaajakoski |
5, 5K | Kortepohja – Viitaniemi – Kauppatori – Mattilanniemi – Ylistönmäki – Kuokkala – Lutakko – Kauppatori – Viitaniemi – Kortepohja |
Kauppatori – Keskusta – Mattilanniemi – Ylistönmäki | |
7 | Sääksvuori – Kaijanlampi – Keskusta – Viitaniemi |
8 | Nenäinniemi – Keskusta – Viitaniemi |
10 | Kaakkolampi – Kangaslampi – Keskusta – Keskussairaala – Keltinmäki |
10 | Keskusta – Kukkumäki – Keskussairaala |
12 | Keskusta – Kangaslampi |
12, 12T | Keskusta – Myllyjärvi – Keltinmäki |
Keltinmäki – Myllyjärvi – Keskusta | |
12T | Keskusta – Kangas – Kangaslampi |
12K | Keskusta – Kuormaajantie – Palokangas – Kangaslampi |
Kauppatori – Myllyjärvi – Ylämyllyjärvi – Keskussairaala – Keskusta | |
13 | Jyväskylä – Myllyjärvi – Isolahti – Saukkola – Muurame |
Kauppatori – Saukkola – Tikkala | |
13M | Keskusta – Muurame – Teollisuuskylä – Korpilahti |
14, 14M | Keskusta – Keljonkangas – Muurame – Verkkoniemi |
15 | Keskusta – Ristonmaa – Tikka – Kuokkala – Viherlandia |
15K | Vanha keskussairaala – Viitaniemi – Keskusta – Viherlandia |
16, 16M | (Vanha keskussairaala) – Kauppatori – Keljonkangas – Säynätsalo – Muuratsalo |
16M | Viitaniemi – Kauppatori – Säynätsalo – Muuratsalo |
18, 18K | Keskusta – Kortepohja |
5K, 18, 18K | Kortepohja – Keskusta |
18 | Keskusta – Ristikivi |
18K | Keskusta – Nenäinniemi |
19 | Keskusta – Sairaala Nova |
19L | Samulinniemi – Kuokkala – Ainola – Keskusta – Sairaala Nova |
20 | Pupuhuhta – Keskusta – Kuokkalan keskusta |
21 21M | Kauppatori – Keskusta – Keljonkangas – Säynätsalo – Muurame |
21M | Kauppatori – 9-tie – Muurame |
21 | Kauppatori – Keljonkangas – Säynätsalo – Muurame |
22M | Vanha keskussairaala – Keskusta – Tikkakoski |
22 | Keskusta – Palokankeskus – Puuppola – Tikkakoski – Jukolantie th |
Kauppatori – Kuokkala – Kekkolantie – Keskusta | |
23 | Kirri – Palokankeskus – Keskusta – Vanha keskussairaala |
25 | Keskusta – Kaakkolampi |
Keskusta – Laajavuori – Palokka | |
26 | Keskusta – Heinälampi – Palokka – Jylhä |
Jylhänperä – Hiekkapohja – Tikkakoski | |
Matinmäentie – Puuppolan koulu | |
Heinälampi – Keskusta – Mattilanniemi – Ylistönmäki | |
27, 27K | Keskusta – Palokka – Heikkilä |
Heikkilä – Palokka – Kauppatori – Keskusta | |
Kauppatori – Keskusta – K. sairaala – Keltinmäki – Mustalampi | |
31 | Keskusta – Palokankeskus – Lintukangas – Saarenmaa – Vertaala |
Keskusta – Haukkamäki | |
32 | Keskusta – Palokankeskus – Saarenmaa – Vertaala |
34 | Tikkakoski – Jylhä – Puuppola |
Rannilantie – Puuppola | |
Palokankeskus – Saarenmaas – Nyrölä – Tikkakoski | |
36 | Jyväskylä – Seppälä – Heinälampi – Palokka – Matinmäki – Tikkakoski |
37 | Keskusta – Ruoke – Keskusta |
38 | Jyväskylä – Oravasaari – Toivakka |
38R | Jyväskylä – Ruuhimäki – Toivakka |
39 | Keskusta – Viitaniemi – Laajavuori – Haukkala – Ruoke – Kyllö – Keskusta |
40 | Kuohu – Jyväskylä |
41 | Vanha keskussairaala – Jyväskylä – Tiituspohja – Vihtavuori – Laukaa – Peurunka |
42 | Keskusta – Vaajakoski – Leppävesi – Tarvaala – Lievestuore |
43 | Jyväskylä – Lievestuore – Hankasalmi |
2 1M 2M 38 38K 42 yhdistelmä |
Keskusta – Vaajakoski |
1 2 2M 38 38K 42 43 yhdistelmä |
Vaajakoski – Keskusta |
13M 14 14M 21 21M yhdistelmä |
Keskusta – Muuramen keskusta |
13M 14 21 21M yhdistelmä |
Muuramen keskusta – Jyväskylä |
8 15 18K yhdistelmä | Nenäinniemi – Keskusta |
8 15 18 yhdistelmä | Keskusta (Vapaudenkadulta) – Nenäinniemi |
5 7 8 15K 16 yhdistelmä |
Keskusta – Viitaniemi |
5 5K 7 8 15K 16 16M yhdistelmä |
Viitaniemi – Keskusta |
4 15 15K 18 18K 19 20 22 yhdistelmä |
Keskusta (Vapaudenkadulta) – Kuokkala (Syöttäjänkadulle) |
15 18 18K 19L 20 yhdistelmä |
Keskusta (Vapaudenkadulta) – Kuokkala (Syöttäjänkadulle) |
15 18 18K 19L 20 yhdistelmä |
Kuokkala (Syöttäjänkadulle) – Keskusta |
16 16M 21 yhdistelmä |
Kauppatori – Keljonkangas |
7 16 16M 21 yhdistelmä |
Keljonkangas (Sarvivuoren th:sta) – Keskusta |
16 16M 21 yhdistelmä |
Kauppatori – Säynätsalo |
26 27 27K 32 36 yhdistelmä |
Keskusta (Vapaudenkadulta) – Palokka |
26 27 27K 32 36 yhdistelmä |
Palokka – Kauppatori |
12 12T 27 27K yhdistelmä |
Kauppatori – Keltinmäki |
12 27 yhdistelmä | Keltinmäki – Keskusta |
22 23 31 37 yhdistelmä | Keskusta – Palokankeskus |
10 12 12T 25 yhdistelmä | Keskusta – Kangaslampi |
12 25 yhdistelmä | Keskusta – Kangaslampi |
10 12 12T 25 yhdistelmä | Kangaslampi – Keskusta |
12 25 yhdistelmä | Kangaslampi – Keskusta |
2M 3 4 16 22M yhdistelmä |
Keskusta – Vanha keskussairaala |
2 3 41 yhdistelmä | Keskusta – Vanha keskussairaala |
1 10 19 25 27 yhdistelmä |
Keskusta – Sairaala Nova |
1 25 27 yhdistelmä | Keskusta – Sairaala Nova |
12 12T 16 yhdistelmä | Keskusta – Keljon marketit |