Wikiprojekti:Videopelit/wikidata/P852, P853, P908, P914, P916

Kohteesta Wikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Lista[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Tämä lista on luotu Wikidatassa olevaa dataa käyttämällä ja sitä päivittää määräajoin botti.
Listan sisälle tehdyt muokkaukset poistetaan seuraavassa päivityksessä!
Nimi ESRB-luokitus CERO-luokitus PEGI-luokitus USK-luokitus GSRR-luokitus wikidata
Dissidia Final Fantasy Teen Q14870289 PEGI 12 USK 12 Q253111
’Splosion Man Q14864329 Q2804858
.kkrieger Q160083
005 Q4545526
007 Legends PEGI 16 Q14920393 Q161192
007: Agent under fire Teen Q14920393 Q392778
From Russia with Love Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q1783005
Quantum of Solace PEGI 16 Q14920394
Q14920393
USK 12
Q1070821
1080° Snowboarding Everyone Q14870285 PEGI 3 Q168615
2 Days to Vegas Q2708351
2006 FIFA World Cup Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1138744
2010 FIFA World Cup Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q586736
2014 FIFA World Cup Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q15621213
2048 Q15967616
24: The Game Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q217241
3-Demon Q2509818
300: March to Glory Mature 17+ PEGI 18 Q2274510
40 Winks Everyone Q2699066
4D Sports Boxing Q2413273
valtiosimulaattori Q603555
50 Cent: Blood on the Sand Mature 17+ Q2559001
50 Cent: Bulletproof Q2308021
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Mature 17+ Q14870289 Q2474856
9Dragons Q277404
A Nightmare on Elm Street Q2441363
AFL Live Q4651531
ARMA 2 Mature 17+ PEGI 16 Q296744
Arma 3 PEGI 16 Q14920393 Q676123
Armed Assault PEGI 16 Q14920393 Q590516
Acceleration of Suguri X Edition Q4672295
Ace Combat 2 Teen Q2239766
Ace Combat Zero: The Belkan War Q2629197
Ace Combat: Assault Horizon Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q2415804
ACE Online Q484863
Ace of Spades Q1053797
Act of War: Direct Action Teen PEGI 16 Q14920393 Q343120
ActRaiser Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q343033
Action 52 Q343608
Action Bass Q2823637
Action Quake 2 Q2738981
Action SuperCross Q28525171
Worms Pinball Q1114451
Advance Wars Q953229
Advance Wars 2: Black Hole Rising Everyone PEGI 3 Q2569478
Advance Wars: Dual Strike Everyone PEGI 7 Q14920391 Q2340376
Adventure Q379915
AdventureQuest Q3235182
AdventureQuest Worlds Q3283318
Adventures in the Magic Kingdom Q2399220
Adventures of Lolo Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1330641
Yogi Bear’s Cartoon Capers Q2020509
Aero the Acro-Bat Q2708224
Afrika Q14864329 Q14870285 Q2537396
After Burner Q14864334 Q388929
After... Q4690445
Agar.Io Q20012932
Age of Conan: Hyborian Adventures Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q392183
Age of Empires Teen USK 12 Q220767
Age of Empires II: The Age of Kings Teen Q34852
Age of Empires II: The Conquerors Teen Q615499
Age of Empires III Teen PEGI 12 USK 12 Q34869
Age of Empires III: The Asian Dynasties Teen PEGI 12 Q862462
Age of Empires III: The War Chiefs Teen PEGI 12 Q853074
Age of Empires: The Rise of Rome Teen Q515876
Age of Hammer Wars Q4691886
Age of Mythology Teen PEGI 12 USK 12 Q271062
Age of Mythology: The Titans Teen PEGI 12 Q1044761
Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships Q4234312
Age of Wonders II: The Wizard’s Throne Teen Q2665901
Agent Q14864333 Q2661073
Agent Hugo Q9142073
Agent Hugo: Hula Holiday Q20917387
Agent Hugo: Lemoon Twist Q20379377
Agent Hugo: RoboRumble Q20379378
Aion: The Tower of Eternity Teen PEGI 12 USK 12 Q406414
Akalabeth Q102303
Akinator Q1194064
Akuji the Heartless Q2444091
Alan Wake Teen Q14870286 PEGI 16 Q14920393 Q575505
Alan Wake’s American Nightmare Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q2502055
Alcahest Q4353245
Alex Kidd in the Enchanted Castle Q2313010
Alice: Madness Returns Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q648980
Alien Hominid Teen PEGI 12 Q2836843
Muukalaisten yö Q4726434
Alien Syndrome Q3279249
Alien vs. Predator Q1891593
Alien: Isolation Mature 17+ PEGI 18 Q15613717
Alienation Q24192183
Aliens versus Predator Mature 17+ Q14920394 Q1770108
Aliens versus Predator 2 Mature 17+ PEGI 16 Q1931479
Aliens vs. Predator Mature 17+ PEGI 18 Q1340662
Aliens: Colonial Marines Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q650025
Alley Cat Q1851926
Alleyway Q2601198
Alliance of Valiant Arms PEGI 16 Q14920393 Q483850
Alone in the Dark Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q967889
Alone in the Dark: The New Nightmare Mature 17+ PEGI 12 Q2337936
Alpha Protocol Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q266079
Amazing Alex Q1190348
Amegas Q2608283
American McGee’s Alice Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q465689
American Truck Simulator Q16970796
Amnesia: A Machine for Pigs Q3614490
Amnesia: The Dark Descent Mature 17+ Q22986
An Elder Scrolls Legend: Battlespire Mature 17+ Q2568702
Anarchy Online Teen USK 12 Q486410
Ancient Domains of Mystery Q489337
Angband Q244140
Angry Birds Everyone Q4558721
Angry Birds 2 Q19562069
Angry Birds Epic Q15957041
Angry Birds Friends Q13515768
Angry Birds Go! Q15076529
Angry Birds Rio Q1050143
Angry Birds Seasons Q865719
Angry Birds Space Everyone Q1188898
Angry Birds Star Wars Q54854
Angry Birds Star Wars II Q14943254
Angry Birds Stella Q15731740
Angry Birds Transformers Q17297931
Angry Birds Trilogy Everyone Q2786549
Animal Crossing Everyone PEGI 3 Q5345827
Animal Crossing: Let’s Go to the City Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1195260
Animal Crossing: New Leaf Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q44462
Animal Crossing: Wild World Q877501
Animaniacs: The Great Edgar Hunt Q2850034
Anno 1503: The New World PEGI 3 Q14920391 Q567244
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai Q14870286 Q483943
Another Code: R Q2852352
Another Code: Two Memories Teen Q567957
Another World Everyone PEGI 12 USK 12 Q257469
Antz Extreme Racing Q4777510
Ape Escape Everyone PEGI 3 Q14920387 Q960773
Apocalypse Q3620667
Apollo Justice: Ace Attorney Teen Q14870285 PEGI 12 Q2287871
Aquaman: Battle for Atlantis Q2859161
Aquaman: War of the Water Worlds Q11852395
Arcana Q2020530
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura Mature 17+ PEGI 12 USK 12 Q631704
ArcheAge Q604123
Archer Maclean’s Mercury Q2860051
Archlord USK 12 Q241377
Archon Q91268
Area 51 Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q2212243
Argo Online Q11852445
Arkanoid Q91282
Armored Warfare Q18385257
Army Attack Q4794090
Army of Two Mature 17+ PEGI 18 Q689877
Army of Two: The 40th Day Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q2436570
Army of Two: The Devil’s Cartel Mature 17+ PEGI 18 Q4794331
Arx Fatalis Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q717733
Ashen Empires Q10419635
Assassin’s Creed Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q200864
Assassin’s Creed II Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q211735
Assassin’s Creed II: Discovery Teen PEGI 16 Q2075360
Assassin’s Creed III Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q40166
Assassin’s Creed III: Liberation Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q76868
Assassin’s Creed IV: Black Flag Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q6129617
Assassin’s Creed Origins Q30138024
Assassin’s Creed Rogue Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q17486360
Assassin’s Creed Syndicate PEGI 18 Q18602166
Assassin’s Creed Unity Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q15983778
Assassin’s Creed: Bloodlines Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q739580
Assassin’s Creed: Brotherhood Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q677351
Assassin’s Creed: Revelations Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q739654
AssaultCube Q739804
Assetto Corsa Q10896671
Asterix & Obelix XXL Q747882
Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum Q2623474
Asterix at the Olympic Games PEGI 7 Q2710226
Asterix: The Gallic War Q3627501
Asteroids Q748890
Astron Belt Q4811604
Atari Football Q3627872
Athens 2004 Q4411202
Attack on Pearl Harbor Teen PEGI 7 Q4818006
Audiosurf PEGI 3 Q758900
Audiosurf 2 Q15304895
Aurora Engine Q2716371
Aurora toolset Q4822640
Automobilista Q24255802
Avatar: The Last Airbender Q2601847
Azure Dreams Q2875256
BS Zelda no Densetsu: Inishie no Sekiban Q2708122
Back to the Future Q91501
Back to the Future: The Game Teen PEGI 16 Q613511
Bad Boys II Q4412475
Bad Piggies PEGI 3 Q14920387 Q144728
Badland Q16743228
Balance of Power Q804628
Baldur’s Gate Teen PEGI 12 USK 12 Q663583
Baldur’s Gate II: Shadows of Amn Teen PEGI 12 Q804859
Baldur’s Gate: Dark Alliance II PEGI 12 USK 12 Q804850
Balloon Fight Q1201014
Balls of Fury Q11853850
Balls of Steel Q734911
Band Hero Everyone Q2076560
Banjo-Kazooie Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q129000
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q806592
Banjo-Tooie Everyone PEGI 3 Q806598
Barnyard Q14864329 Q14870285 PEGI 3 Q2736373
Baseball Q1041292
Basketball Q4867640
Basketball Q31815466
BatMUD Q4868454
Baten Kaitos Origins Q2704499
Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean PEGI 12 Q14920391 Q810761
Batman Q245863
Batman Q2703636
Batman Begins Q2891561
Batman Beyond: Return of the Joker Q2891582
Batman Forever: The Arcade Game Q4353841
Batman: Arkham Asylum Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q746228
Batman: Arkham City Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q288811
Batman: Arkham Knight Mature 17+ PEGI 18 Q15891648
Batman: Arkham Origins Teen PEGI 16 Q14920393 Q10826261
Batman: Chaos in Gotham Q2891437
Batman: Dark Tomorrow Teen Q558962
Batman: Gotham City Racer Q2735515
Batman: Return of the Joker Q555897
Batman: Rise of Sin Tzu Q2891460
Batman: The Animated Series Q971338
Batman: The Brave and the Bold – The Videogame Q1029084
Batman: The Caped Crusader Q1029538
Batman: The Video Game Q3271336
Batman Vengeance PEGI 12 Q973343
Battalion Wars Q2745625
Battalion Wars 2 Teen Q14870286 Q690832
Battle Arena Toshinden Q810984
Battle Chess Q810986
Battlefield 1 Q24031560
Battlefield 1942 Teen PEGI 16 Q14920393 Q791439
Battlefield 1943 Teen PEGI 16 Q14920393 Q811018
Battlefield 2 Teen PEGI 16 Q14920393 Q206653
Battlefield 2142 Teen PEGI 16 Q14920393 Q811024
Battlefield 2: Modern Combat Teen PEGI 12 Q14920393 Q1092945
Battlefield 2: Special Forces Q2745646
Battlefield 3 Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q791454
Battlefield 4 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q2618557
Battlefield Hardline PEGI 18 Q14920394 Q16968699
Battlefield Heroes Teen PEGI 16 Q866424
Battlefield Online Q497016
Battlefield Play4Free Teen PEGI 16 Q791432
Battlefield Vietnam Teen PEGI 16 Q14920393 Q791444
Battlefield: Bad Company Teen PEGI 16 Q14920393 Q648128
Battlefield: Bad Company 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q676563
Battlefield: Bad Company 2: Vietnam Q3636869
Battletoads PEGI 3 Q597781
Battlezone Q55616
Battrick Q3636879
Bayonetta Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q791569
BeamNG.drive Q16987803
Bee Movie Game Everyone Q3286465
Beijing 2008 Everyone Q2748206
Bejeweled Q814975
Bejeweled 2 Q5111288
Ben 10: Protector of Earth Q14864329 PEGI 7 Q2288080
Beneath a Steel Sky Teen USK 12 Q816823
Betrayal at Krondor Q831664
Beyond Castle Wolfenstein Q2552890
Beyond Good & Evil Teen PEGI 7 USK 12 Q794367
Beyond Oasis Everyone PEGI 12 Q14920387 Q1275724
Beyond: Two Souls Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q166226
Big Rigs: Over the Road Racing Everyone Q745427
Biker Mice from Mars Q3639893
Biker Mice from Mars Q4907376
Bio Menace Q2290750
BioShock Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q57270
BioShock 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q302839
BioShock Infinite Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q2074746
Bionic Commando Q55620
Birds of Steel Teen PEGI 16 Q4035131
Bishōjo-peli Q1323555
Black Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q880040
Black Mesa Q211229
Blade Q4923687
Blade Runner Teen Q14920393 Q881018
Blades of Steel Everyone PEGI 12 Q2710703
Blaster Master PEGI 7 Q2364724
Blaster Master 2 Q2742792
Blaster Master Jr. Q4353810
Blaster Master: Blasting Again Q11854380
Blaster Master: Enemy Below Q723623
Blazing Angels: Squadrons of WWII Q2712639
Bleach: Heat the Soul Q1317237
Blinx Q2734734
Blitzkrieg Q884508
Blitzkrieg 2 Q2365408
Blockade Q4927225
Blood Mature 17+ PEGI 16 Q885083
BloodRayne Mature 17+ PEGI 16 Q2451096
BloodRayne 2 Q861203
Bloodborne Q17154554
Bloons Q15234779
Bloons Tower Defense Q4928398
Bokusatsu tenshi Dokuro-chan Q482500
Blur Q14864329 PEGI 12 USK 12 Q886391
Boktai: The Sun Is in Your Hand Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1754203
Bomb Jack Q738698
Bomberman Q923826
Bomberman Hardball Q2909715
PC Kid Q1399011
Book of Spells Q14864329 PEGI 7 Q3784353
Bookworm Q4943317
Boom Beach Q16246617
Boom Blox Q1196435
Boom Blox Bash Party Q2910471
Boom Boom Rocket Everyone Q546444
Borderlands Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q893423
Borderlands 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q893422
Borderlands: The Pre-Sequel! PEGI 18 Q16466659
Boulder Dash Q55605
Bounce Tales Q11854559
Boxing Q4951720
Braid Q14864329 PEGI 12 Q14920387 Q897376
Dr. Kawashima’s Brain Training: How Old Is Your Brain? Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1773171
Brave Fencer Musashi Everyone Q2426211
Breach Q4959098
Breakout Q177491
Brink Teen PEGI 16 Q14920393 Q615883
Brothers in Arms: Earned in Blood Q865237
Brothers in Arms: Hell’s Highway Mature 17+ PEGI 18 Q850092
Brothers in Arms: Road to Hill 30 Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920394 Q796916
Brütal Legend Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q580794
Bubble Bobble Q88759
Bubsy 3D Q14864334 Q2927403
Bugs Bunny: Lost in Time Everyone Q14920387 Q2603276
Bulletstorm Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q733561
Canis Canem Edit Teen D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q822849
Burnout Everyone PEGI 3 Q2289666
Burnout 3: Takedown Teen Q14870286 PEGI 3 Q2079604
Burnout Dominator Q14864329 PEGI 3 Q578147
Burnout Legends Q14864329 Q14870286 PEGI 3 Q1872579
Burnout Paradise Q14864329 PEGI 7 USK 12 Q1016838
Burnout Revenge Q14864329 Q14870286 PEGI 3 Q2207176
Bus Driver Q2275208
Buzz! Junior: Viidakkovillitys Q1018339
Buzz! Master Quiz Q3647782
Buzz! TV Visa Teen PEGI 12 Q2308478
Buzz! Suuri Tietovisa Q5003481
Buzz! Hollywood Leffavisa Q5003480
Buzz! Megavisa Q1444637
Buzz! Musiikkivisa PEGI 3 Q1169216
Buzz! PopVisa Q5003483
Counter-Strike 2D Q1090793
CSI: 3 Dimensions of Murder Q2391240
Cabal Online Q495263
Cabela’s Big Game Hunter Q5015322
Cabela’s Big Game Hunter 2010 Q5015320
Call of Duty Teen Q14870289 PEGI 12 Q14920394 Q211096
Call of Duty 2 Teen PEGI 16 Q14920394 Q210298
Call of Duty 2: Big Red One Teen PEGI 16 Q14920394 Q784143
Call of Duty 3 Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920394 Q308961
Call of Duty 4: Modern Warfare Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920394 Q76255
Call of Duty: Advanced Warfare Mature 17+ PEGI 18 Q16743064
Call of Duty: Black Ops Mature 17+ Q14870299 PEGI 18
PEGI 16
Q14920394 Q207986
Call of Duty: Black Ops II Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q380918
Call of Duty: Black Ops III Mature 17+ Q19789342
Call of Duty: Finest Hour Teen PEGI 16 Q1982333
Call of Duty: Ghosts Mature 17+ PEGI 16 Q12147068
Call of Duty: Modern Warfare 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18
PEGI 16
Q14920394 Q486351
Call of Duty: Modern Warfare 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18
PEGI 16
Q14920394
Q14920393
Q486233
Call of Duty: Roads to Victory Q2289071
Call of Duty: United Offensive Teen PEGI 16 Q14920394 Q846863
Call of Duty: World at War Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q207797
Call of Juarez Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q585271
Call of Juarez: Bound in Blood Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q1027129
Call to Power II Everyone Q2343381
Candy Crush Saga Q8768018
Cannon Fodder USK 12 Q254723
Capcom vs. SNK 2 Q14870285 Q605271
Capcom's Gold Medal Challenge '92 Q5034540
Captain Commando Q2568609
Captain Toad: Treasure Tracker Everyone PEGI 3 Q17157041
Cardinal Syn Q1444713
Carmageddon Mature 17+ USK 12 Q379169
Carmageddon II: Carpocalypse Now! Q660034
Carmageddon: Reincarnation Q3808860
Carrier Command: Gaea Mission Q1653815
Autot Everyone PEGI 3 Q613298
Autot 2 PEGI 3 Q94355
Cartoon Network Racing Q2940654
Casper’s Scare School Q5049068
Castle Adventure Q3281433
Castle Crashers Teen PEGI 16 USK 12 Q640567
Castlevania Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1043375
Castlevania 64 Teen Q2453573
Castlevania Chronicles Teen Q14870286 PEGI 12 Q617303
Castlevania II: Belmont’s Revenge Q2562585
Castlevania II: Simon’s Quest Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2321832
Castlevania III: Dracula’s Curse Everyone PEGI 7 Q2321818
Castlevania Legends Q14864334 Q2454468
Castlevania: Aria of Sorrow Teen Q14870285 PEGI 7 Q2291309
Castlevania: The New Generation Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2421926
Castlevania: Dawn of Sorrow Teen Q14870285 PEGI 7 Q2287853
Castlevania: Vampire’s Kiss Q14864334 Q2607689
Castlevania: Legacy of Darkness Teen Q2553121
Castlevania: Lords of Shadow Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q940664
Castlevania: Lords of Shadow 2 PEGI 16 Q2941472
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q2690094
Castlevania: Portrait of Ruin Teen Q14870286 PEGI 12 Q2287900
Castlevania: Vampire’s Kiss Teen Q14870286 PEGI 12 Q2421908
Castlevania: Symphony of the Night Teen Q14870286 PEGI 12 Q2007022
Castlevania Adventure Everyone Q2563041
Dōkutsu monogatari Q1051853
Regnum Online Q182884
Mii Contest Channel Q3283969
Chesmac Q18693945
Chess Titans Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1370646
Chessmaster Everyone PEGI 3 Q593001
Chibi-Robo Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2556701
Children of Mana Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q2526190
Chip ’n Dale: Rescue Rangers Q1932678
Chip ’n Dale Rescue Rangers 2 Q1935772
Chip’s Challenge Q2746450
Chrono Cross Teen Q14870286 Q1088142
Chrono Trigger Everyone Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q761815
Chzo Mythos Q245420
CircleMUD Q5121380
Circus Q164478
Cities XL Q14864327 PEGI 12 Q1067441
Cities XL 2011 Everyone PEGI 3 Q2424926
Cities XL 2012 Everyone PEGI 3 Q2618283
Cities in Motion PEGI 3 Q14920387 Q867658
Cities in Motion 2 PEGI 3 Q14920387 Q3205367
Cities Skylines Q18149274
City Car Driving Q15838573
City Life Q1133782
City of Heroes Q714034
CityVille Q76794
CityVille 2 Q76763
CivCity: Rome Everyone PEGI 12 Q2063462
Civilization Q14864334 Q14920391 Q368286
Civilization II Everyone Q845290
Civilization III Q2374
Civilization IV Q14864329 PEGI 12 Q2377
Civilization IV: Beyond the Sword Q14864329 Q1143029
Civilization IV: Colonization Q14864329 Q1071001
Civilization IV: Warlords Q14864329 PEGI 12 Q956306
Civilization Revolution Q14864329 Q14870286 Q14920391 Q1200940
Civilization Revolution 2 Q17986512
Civilization V Q14864329 PEGI 12 USK 12 Q2385
Civilization V: Brave New World Q14864329 PEGI 12 Q7383408
Civilization V: Gods & Kings Q14864329 PEGI 12 Q2418673
Civilization VI Everyone
Q14864329
PEGI 12 Q24050047
Civilization World Q2378368
Civilization: Beyond Earth Q14864329 PEGI 12 Q16333765
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth: Rising Tide Q25831301
Clannad Q110607
Clash Royale Q22095476
Clash of Clans Q13399098
Empire Q2669973
NES Classics Q1322150
Claymore Q476230
Clock Tower: The First Fear Everyone Q14870285 PEGI 3 Q953511
Clock Tower II: The Struggle Within Mature 17+ Q2465338
Clonk Q14920391 Q1102290
Close Combat Q2666317
Cloud Q113100
Cloudberry Kingdom Q5135728
Clu Clu Land Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2107567
Club Penguin Q390223
Club Penguin Island Everyone Q29052418
Codename Eagle Mature 17+ PEGI 16 Q1105706
Codename: ICEMAN Q2168378
Colin McRae Rally Everyone PEGI 3 Q1062256
Colin McRae Rally Q1868782
Colin McRae Rally 04 Everyone PEGI 3 Q868260
Colin McRae Rally 2 Everyone PEGI 3 Q2630066
Colin McRae Rally 2005 Everyone Q2982637
Colin McRae Rally 3 Everyone PEGI 3 Q278564
Colin McRae: Dirt Everyone PEGI 12 Q14920391 Q532178
Colin McRae: DiRT 2 PEGI 12 Q2269831
Colony 7 Q5148490
Coloris Q5149066
Colossal Cave Adventure Q379904
Combat Arms Teen PEGI 16 Q1113555
Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin Q4036427
Combat Mission: Beyond Overlord Q1149718
Comix Zone Q14864334 Q14870285 Q14920387 Q1114985
Command & Conquer: Tiberian Dawn Teen PEGI 12 Q14920393 Q868523
Command & Conquer 3: Kane’s Wrath Q899188
Command & Conquer 3: Tiberium Wars Teen PEGI 12 Q633046
Command & Conquer 4 PEGI 16 Q14920393 Q634893
Command & Conquer: Generals Teen PEGI 12 Q820217
Command & Conquer: Generals Zero Hour Teen PEGI 16 Q1069497
Command & Conquer: Red Alert PEGI 12 Q14920393 Q388225
Command & Conquer: Red Alert 2 Teen PEGI 12 Q684904
Command & Conquer: Red Alert 3 Teen PEGI 16 Q14920393 Q746351
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising Teen Q1091551
Command & Conquer: Renegade Teen PEGI 12 Q14920393 Q838003
Command & Conquer: Sole Survivor Q1158768
Command & Conquer: Tiberian Sun Q754335
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm Q3684570
Command & Conquer: Yuri’s Revenge Teen PEGI 12 Q2014743
Commander: Conquest of the Americas Q11855473
Commandos 2: Men of Courage Teen PEGI 12 Q14920393 Q2387
Commandos: Behind Enemy Lines Teen Q2278202
Commandos: Strike Force Teen Q2319086
Company of Heroes Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q500851
Company of Heroes: Opposing Fronts Mature 17+ PEGI 18 Q923500
Computer Bismarck Q5157419
Computer Space Q1122324
Condemned: Criminal Origins Mature 17+ PEGI 18 Q660148
Conflict: Desert Storm II PEGI 16 Q14920393 Q1125364
Conker’s Bad Fur Day Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q841712
Conker: Live & Reloaded Q2630705
Conqueror Q5162407
Constantine Q1702746
Contra Q849328
Cookie Clicker Q15103408
Cooking Guide: Can't Decide What to Eat? Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920387 Q2060664
Cool Spot Q2712379
Core War Q1132500
Corporation Q2189424
Cortex Command Q2000869
Counter-Strike Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q163628
Counter-Strike: Condition Zero Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q847820
Counter-Strike: Global Offensive Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q842146
Counter-Strike: Source Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q473673
Chase the Express Q3666820
Crackdown Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q1138424
Crash Bandicoot Q14864334 Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q719176
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Everyone Q569822
Crash Bandicoot 2: N-Tranced Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2471393
Crash Bandicoot 3: Warped Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q840308
Crash Bandicoot Remastered Q14864329 Q26698531
Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1052116
Crash Bandicoot: XS Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q761957
Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex Everyone PEGI 3 Q14920391 Q869511
Crash Bash Everyone Q14920391 Q597808
Crash Boom Bang! Everyone Q2328445
Crash Nitro Kart Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2291321
Crash Tag Team Racing Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q869522
Crash Team Racing Everyone PEGI 3 Q14920391 Q834872
Crash Time: Autobahn Pursuit PEGI 12 USK 12 Q3388754
Crash Twinsanity Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q1257775
Crash of the Titans Everyone PEGI 7 USK 12 Q869532
Crash: Mind over Mutant Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q507396
Crashday Teen PEGI 12 USK 12 Q1138986
Crayon Physics Deluxe Q1139201
Crazy Machines Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1139254
Crazy Taxi Teen Q14870286 PEGI 3 USK 12 Q1139272
Crimsonland Q1973179
Crisis Core: Final Fantasy VII Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q833139
Croc 2 Everyone Q2274988
Croc: Legend of the Gobbos Q14864334 Q14920387 Q2292512
CrossFire Q498866
Crossy Road Q18705872
Crusader Kings II Teen PEGI 12 USK 12 Q677869
Crypt of the NecroDancer Q16259371
Crysis Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q237484
Crysis 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q671152
Crysis 3 Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q538821
Custer’s Revenge Q1146147
Cut the Rope Everyone PEGI 3 Q14920387 Q899666
Cyber Nations Q1990303
Cyberpunk 2077 Q3182559
DC Universe Online Teen Q27107
DEFCON PEGI 7 Q14920393 Q978362
DJ Hero Teen PEGI 12 Q14920387 Q1154104
DJ Hero 2 Q3772551
DK Jungle Climber Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1241633
DK King of Swing Q211858
Dance Central Teen Q14870285 PEGI 12 Q2298241
Dance Central 2 Teen Q14870285 PEGI 12 Q2735538
Dance Central 3 Teen PEGI 12 Q2700090
Dance Dance Revolution Q908392
Dance Dance Revolution Mario Mix Q936272
Dark Cloud Teen PEGI 12 Q14920391 Q1166169
Dark Messiah of Might and Magic PEGI 18 Q14920394 Q588328
Dark Souls Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 USK 12 Q1166232
Dark Souls II Teen Q3702740
Dark Souls III Q20112508
Darkwing Duck Q2381494
Seiken Densetsu 4 Teen Q14870285 Q2977039
Daxter Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q2089087
Day of Defeat PEGI 12
PEGI 16
Q14920393 Q771553
Day of Defeat: Source Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q1045397
Day of the Tentacle Everyone USK 12 Q845645
DayZ PEGI 18 Q391616
DayZ PEGI 18 Q10279881
Days Gone Q24576564
Daytona USA Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1326048
De Blob PEGI 3 Q14920391 Q287409
Dead Island Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q1180815
Dead Island: Riptide Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q974232
Dead Nation Mature 17+ PEGI 18 Q2529446
Dead Rising Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q1145336
Dead Rising 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q1900280
Dead Rising 3 Q14864333 PEGI 18 Q13426706
Dead Space Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q729074
Dead Space 2 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q842431
Dead Space 3 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q2501242
Dead Space: Extraction Mature 17+ PEGI 18 Q2632387
Dead by Daylight Q24514682
Dead or Alive 2 Q2332733
Dead or Alive 3 Q2333813
Dead or Alive 4 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q2608796
Dead or Alive 5 PEGI 16 Q1168536
Deadpool Mature 17+ PEGI 18 Q2112423
Death Race Q840560
Death Rally Q1346381
Death Stranding Q24666782
Deathmatch Classic Q647642
Decap Attack Q3020979
Deepolis Q305027
Defender Q1182593
Defense of the Ancients Q215936
Delta Q3705215
Delta Force: Land Warrior Teen Q842957
Demon Attack Q1186437
Demon’s Souls Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18
PEGI 16
Q14920393 Q1153708
Depthcharge Q1191944
Descent Q1200546
Descent 3 Q2319900
Descent II Q1444699
Battlefield 1942: Desert Combat Q32225
Desperados 2: Cooper’s Revenge Q1408101
Desperados: Wanted Dead or Alive PEGI 12 USK 12 Q904367
Desperate Housewives: The Game Q920116
Destiny Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q210275
Destroy All Humans! Teen PEGI 12 Q1200987
Destroy All Humans! 2 Q287276
Detroit: Become Human Q21246348
Deus Ex Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920394 Q644793
Deus Ex: Human Revolution Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q642107
Deus Ex: Invisible War Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q252198
Deus Ex: Mankind Divided PEGI 18 Q19772510
Devil May Cry 4 Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q751936
Dirt 4 Q28532756
Diablo Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q220960
Diablo II Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q244033
Diablo II: Lord of Destruction Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q835084
Diablo III Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q244030
Diablo: Hellfire Mature 17+ Q669687
Diddy Kong Racing Q14864334 PEGI 3 Q545072
Dig Dug Q204105
Digimon Adventure Q12780050
Digimon All-Star Rumble Everyone PEGI 7 Q17489176
Digimon Rumble Arena Everyone PEGI 3 Q2568519
Digimon Rumble Arena 2 Teen PEGI 12 Q2539388
Digimon Story: Cyber Sleuth Q18636518
Digimon World Teen Q2320677
Digimon World 3 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1224677
Digimon World 4 Everyone Q14870285 PEGI 12 Q2734367
Digimon World DS Q14864329 Q14870285 Q1071044
Digimon World: Next Order Q20986530
Digital Combat Simulator PEGI 12 Q14920393 Q684607
DikuMUD Q3027935
Dink Smallwood Q594880
Dino Crisis Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q1226632
Dino Crisis 2 Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q1467263
Dino Crisis 3 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q2452420
Dinosaur King Q700282
Direct2Drive Q3029361
Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII Teen Q14870286 PEGI 16 Q14920393 Q367135
Dirt 3 Teen Q14870285 PEGI 12 Q906070
Dirt Rally Q19842547
Dirt: Showdown Q14864329 PEGI 7 Q2615485
Disaster: Day of Crisis Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q3029784
Discworld MUD Q1228613
Discworld Noir PEGI 12 USK 12 Q914128
Disgaea 2: Cursed Memories Teen Q14870285 PEGI 12 Q2597204
Disgaea 4: A Promise Unforgotten Q2403902
Disgaea: Hour of Darkness Teen Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q1639864
Dishonored Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q323264
Dishonored 2 Q20095751
Disney Infinity Q5282456
Disney Sing It: Pop Hits Everyone PEGI 3 Q2077292
Disney Universe Q14864329 PEGI 3 Q2702192
Disney’s American Dragon: Jake Long, Attack of the Dark Dragon Q4355846
Disney’s PK: Out of the Shadows Q2601200
Dissidia 012 Final Fantasy Teen Q14870289 PEGI 12 Q2530636
Dissidia Final Fantasy NT Q19795249
Divine Divinity Teen USK 12 Q1230674
Dofus PEGI 12 Q1139866
Koiran elämää Q3283206
Dominions 3: The Awakening Q2427524
Don't Starve Q14864329 PEGI 7 Q3208174
Donald Duck’s Playground Q1239831
Aku Ankka: Universumin sankari Everyone PEGI 3 Q645418
Donald in Maui Mallard Q2642154
Donkey Kong Everyone Q12384
Donkey Kong Q2564684
Donkey Kong 3 Q390291
Donkey Kong 64 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q774773
Donkey Kong Jet Race Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1241668
Donkey Kong Country Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q518987
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest Everyone PEGI 3 Q1072051
Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble! Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1241664
Donkey Kong Country Returns Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q585939
Donkey Kong Country: Tropical Freeze Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q13427360
Donkey Kong Junior Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2264301
Donkey Kong Jungle Beat Q14864329 Q14870285 PEGI 3 Q936413
Donkey Kong Land Q2718657
Donkey Kong Land 2 Q14864334 Q2733190
Donkey Kong Land III Q2569337
Donkey Konga Everyone Q14870285 PEGI 3 Q593946
Donkey Konga 2 Teen Q2879319
Doodle Jump Everyone Q1165270
Doom Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 Q189784
Doom 4 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q513867
Doom 3 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q203310
Doom 3: Resurrection of Evil Mature 17+ PEGI 18 Q572500
Doom 64 Q1071278
Doom II: Hell on Earth Mature 17+ PEGI 18 Q755186
Doom RPG Q838642
Doomtrooper Q3036919
Doom Q517952
Dota 2 Q771541
Dr. Luigi Q15380959
Dr. Mario Q1198580
Dr. Mario 64 Everyone Q1957354
Dr. Mario & Germ Buster Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2457285
Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2362073
Dracula Twins Q5304701
Dracula: The Resurrection PEGI 7 Q2625274
Dragon Age II Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1064927
Dragon Age: Inquisition Mature 17+ PEGI 18 Q4037583
Dragon Age: Origins Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q735926
Dragon Ball: Xenoverse 2 Q24084701
Dragon Ball: Xenoverse Q14870285 PEGI 12 Q17165866
Dragon Ball Z: Budokai Q587752
Dragon Ball Z: Budokai 3 Q3038707
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi PEGI 12 Q2414858
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 PEGI 12 Q2712053
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q2221461
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Teen Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q1948338
Dragon Quest XI Q20736242
Dragon Spirit Q3263016
Dragon Quest Everyone Q2313869
Dragon's Lair Q1255182
Dragonfable Q2702032
Drakensang Online Q1255555
Dreamcast Collection Q5306537
Dreams to Reality Q3039299
Driver 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q1750961
Driveclub Everyone Q14870285 PEGI 3 Q10268796
Driver 2 Q2758716
Driver: Parallel Lines Mature 17+ PEGI 18 Q376217
Driver: San Francisco Teen PEGI 12 USK 12 Q1988780
Drop Mania Q5308406
Ducati: 90th Anniversary Q29097901
Duck Hunt Q14920391 Q764069
DuckTales Q933328
DuckTales 2 Q2630920
DuckTales: The Quest for Gold Q648302
Duke Nukem Q1264433
Duke Nukem 3D Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q728061
Duke Nukem 64 Mature 17+ Q2737649
Duke Nukem Forever Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q962129
Duke Nukem II Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1264434
Duke Nukem: Land of The Babes Q606142
Duke Nukem: Manhattan Project Mature 17+ PEGI 16 Q2316701
Duke Nukem: Time to Kill Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q2666099
Duke Nukem: Zero Hour Mature 17+ Q2602179
Dumb Ways to Die Q58120
Dune 2000 PEGI 12 USK 12 Q1153468
Dune II Q14920391 Q596631
Dungeon Defenders Q14864329 Q766077
Dungeon Fighter Online Q484233
Dungeon Keeper Mature 17+ USK 12 Q1265742
Dungeon Keeper 2 Mature 17+ Q1077080
Dungeon Master Q1587638
Dungeon Siege Teen PEGI 12 USK 12 Q866349
Dust Racing 2D Q5316991
Slaves to Armok II: Dwarf Fortress Q248810
Dying Light Q13415292
Dynamite Headdy Everyone PEGI 7 Q2656891
Dynasty Warriors: Gundam Q2713558
Dynasty Warriors: Gundam 2 Q683422
E.T. the Extra-Terrestrial Q977919
F1 2001 Everyone Q1168322
EA Sports MMA Q3036624
EA Sports UFC Q14391653
EA Sports UFC 2 Q22074964
EOE: Eve of Extinction Q2290874
ERepublik Q244503
ESPN NBA Basketball Everyone Q3046153
EVE Online Teen PEGI 12 USK 12 Q336177
EarthBound Q14870285 PEGI 12 Q2529000
Earthworm Jim Q727139
East India Company Teen PEGI 12 Q3046517
Eggerland Q3049164
Elasto Mania Q1325028
Möllit Q26995995
Elevator Action Q591171
Elfmania Q3050834
Elite Q55815
Elite: Dangerous Q4980843
Empire Earth Teen PEGI 12 Q20420
Empire Earth II Q304258
Empire Earth: The Art of Conquest Teen PEGI 12 Q2733002
Empire: Total War Teen PEGI 16 USK 12 Q839088
Empires & Allies Q3053314
Enemy Territory: Quake Wars Teen PEGI 16 Q14920393 Q1070466
Enigma Q603040
Enter the Matrix Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q736528
Entropia Universe Q1345246
Eragon Q2361841
Eric the Unready Q5387840
Escape from Monkey Island PEGI 12 Q14920387 Q1164863
Eternal Darkness: Sanity’s Requiem Mature 17+ Q14920393 Q1258080
Eternal Sonata USK 12 Q1338867
Euro Truck Simulator Everyone Q1648331
Euro Truck Simulator 2 PEGI 3 Q14920387 Q2632206
Europa Universalis III Everyone PEGI 3 Q636012
Europa Universalis IV Teen PEGI 12 Q2625075
Everquest Teen PEGI 12 USK 12 Q1134845
Everybody’s Golf 5 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2412998
Evil Dead: A Fistful of Boomstick Q2072281
Evil Dead: Regeneration Q2465071
Excite Truck Everyone PEGI 7 Q14920391 Q430080
Excitebike Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q146124
Excitebike 64 Everyone Q3046150
Exzisus Q4354088
Eye of the Beholder Q1385731
Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon Q287600
F-1 Grand Prix Q3736462
F-Zero Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1198491
F-Zero GX Teen Q14870285 PEGI 3 Q1940315
F.E.A.R. Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q817163
F.E.A.R. 2: Project Origin Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q1777409
F.E.A.R. 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q2004413
F1 2000 Everyone Q3280741
F1 2002 Q3446198
F1 2009 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2538744
F1 2010 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q918061
F1 2011 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q254090
F1 2012 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2362506
F1 2013 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q14350274
F1 2014 PEGI 3 Q17457242
F1 2015 Q19402993
F1 2016 Q24255335
F1 2017 Q29966201
F1 Career Challenge Everyone Q5424165
F1 Challenge ’99–’02 Everyone Q3062973
F1 Championship Season 2000 Everyone Q2799616
F1 Grand Prix Q1120846
F1 Manager Q16991981
F1 Race Stars Everyone PEGI 3 Q14920387 Q5424173
F1 Racing Championship Q5424176
F1 Racing Simulation Q11697511
F1 World Grand Prix 2000 Q2805488
FIFA 06 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1750568
FIFA 07 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q725280
FIFA 08 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q842259
FIFA 09 Everyone PEGI 3 Q719740
FIFA 10 Everyone PEGI 3 Q583301
FIFA 11 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q426939
FIFA 12 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q137924
FIFA 13 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q137977
FIFA 14 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q11256854
FIFA 15 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q17156010
FIFA 16 Q20007251
FIFA 17 Q24442399
FIFA 18 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q30138107
FIFA 97 Everyone PEGI 3 Q427337
FIFA Football 2003 Everyone PEGI 3 Q2080005
FIFA Football 2004 Everyone PEGI 3 Q1313999
FIFA Football 2005 Everyone PEGI 3 Q1988471
FIFA Street 4 Everyone PEGI 3 Q767436
FIFA Street 2 Everyone PEGI 3 Q592758
FIFA Street 3 Everyone PEGI 3 Q779227
FNaF World Q21296963
Fable Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 12 USK 12 Q944752
Fable II Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q984024
Face Raiders Q1835912
Factorio Q16972008
Fahrenheit PEGI 16 Q14920393 Q1327449
Falcon Q1393956
Fallen London Q5432255
Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q60102
Fallout 2 Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q910938
Fallout 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q221164
Fallout 4 PEGI 18 Q14920394 Q10493813
Fallout Shelter Q20116199
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Mature 17+ Q14920393 Q995874
Fallout: Brotherhood of Steel Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q748754
Fallout: New Vegas Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q753749
Famicom BASIC Q3066239
Family Guy Video Game! Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 Q657658
Fantastic Four Q2360769
Fantasy Zone Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2962094
Far Cry Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q337865
Far Cry 2 Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q176336
Far Cry 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q796529
Far Cry 4 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q15992359
Far Cry 5 Q30015130
Far Cry Primal Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q21072291
FarmVille Q719337
Farmerama Q911460
Farming Simulator 2013 Q14883423
Project Zero Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q2323933
Feeding Frenzy Q585951
Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli Everyone PEGI 3 Q2604256
Ferrari Virtual Academy Q5445272
Fez (peli) Everyone PEGI 3 Q2581523
Fight Night Champion Mature 17+ PEGI 16 Q2982191
Fight Night Round 2 Teen PEGI 12 Q2982169
Fight Night Round 3 Q2601461
Final Doom Mature 17+ Q1088780
Final Fantasy Teen Q14870285 PEGI 3 Q14920391
Q14920387
Q1415970
Mystic Quest Q2333557
Final Fantasy Anthology Teen PEGI 16 Q1408596
Final Fantasy Crystal Chronicles Teen PEGI 7 Q1470373
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers Teen Q14870286 PEGI 12 Q2565421
Final Fantasy I–II Q3274138
Final Fantasy II Teen Q14870285 PEGI 3 Q14920387
USK 12
Q921957
Final Fantasy III Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q687559
Final Fantasy IV Teen Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q911226
Final Fantasy IX Teen Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q474573
Final Fantasy Mystic Quest Everyone PEGI 7 Q14920391 Q1249187
Final Fantasy Origins Q2305500
Final Fantasy Type-0 Q14870289 Q1774415
Final Fantasy V Teen Q14870285 PEGI 12 Q14920387 Q900305
Final Fantasy VI Teen PEGI 7 USK 12
Q14920391
Q535940
Final Fantasy VII Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q214232
Final Fantasy VIII Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q245006
Final Fantasy X Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q223381
Final Fantasy X-2 Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q633011
Final Fantasy XI Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q678394
Final Fantasy XII Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q327594
Final Fantasy XIII Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Parental Guidance 12 Q390595
Final Fantasy XIII-2 Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q1416043
Final Fantasy XIV Teen Q14870286 PEGI 12 Q868389
Final Fantasy XV Teen PEGI 16 Q1779100
Final Fight Everyone Q14870286 Q1141946
Final Fight 2 Q14864329 PEGI 12 Q1321249
Final Fight 3 Teen Q14870286 PEGI 12 Q2601047
Final Fight: Streetwise Mature 17+ PEGI 18 Q3745586
FinnWars Q24076
Fire Emblem Everyone Q150180
Fire Emblem Fates Q18762399
Fire Emblem Heroes Q28382640
Fire Emblem Awakening Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q3072790
Fire Emblem: Radiant Dawn Q2322497
Fire Emblem: Shadow Dragon Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2698563
Fire Emblem: The Sacred Stones Q150169
First Touch Soccer Q18215877
FishVille Q80402
Five Nights at Freddy's Q17618314
Five Nights at Freddy’s 2 Q18215878
Five Nights at Freddy’s 3 Q18913274
Five Nights at Freddy’s 4 Q20011212
Five Nights at Freddy's: Sister Location Q24060042
Flappy Bird Q15707420
Flashback Q14864334 Q14920393 Q1001925
FlatOut Teen PEGI 12 USK 12 Q1148043
FlatOut 2 Teen PEGI 12 USK 12 Q1355158
FlatOut: Ultimate Carnage PEGI 12 USK 12 Q1427314
Flicky Everyone PEGI 3 Q593781
Microsoft Flight Simulator 2004 Q4348691
FlightGear Q1163986
Flood Q460403
Floorball League Q5460186
Flow Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q284928
Flower Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1825218
FlyFF PEGI 12 USK 12 Q1138278
Foldit Q581771
Food Force Q1190708
Football Manager Q3747839
Football Manager 2016 PEGI 3 Q20934345
Forbidden Siren 2 Q14870289 PEGI 18 Q14920393 Q2288026
Forge of Empires Q1437282
Forgotten Hope Q24496
Forgotten Hope 2 Q11200417
Forgotten Realms: Demon Stone PEGI 12 Q14920393 Q2566832
Formula 1 Q14864334 Q2418753
Formula 1 97 Q14864334 Q1775040
Formula 1 98 Q3283304
Formula One 04 Q1605807
Formula One 05 Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1437623
Formula One 06 Q14864329 Q2605819
Formula One 2000 Everyone Q11859818
Formula One 2001 Everyone Q3748349
Formula One 2002 Q2605447
Formula One 2003 Q2345869
Formula One 99 Q1750390
Formula One Arcade Q5470303
Formula One Championship Edition Everyone Q14870285 PEGI 3 Q593572
Formula One Grand Prix Q1939440
Boom Street Q4352854
Forza Horizon Q14864333 PEGI 3 Q14920387 Q83843
Forza Horizon 2 Q14864333 Q17156024
Forza Horizon 3 Q24646839
Forza Motorsport Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1439326
Forza Motorsport 2 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q693592
Forza Motorsport 3 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q843456
Forza Motorsport 4 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q31560
Forza Motorsport 5 Everyone PEGI 3 Q13361633
Forza Motorsport 6 Q18811551
Fray in Magical Adventure Q4356512
Free Realms Q14864329 Q691224
Freecol Q162028
Freeciv Q424271
Freedom Force Q2388343
Freedoom Q4038978
Freekstyle Q4354676
Freelancer Teen PEGI 12 USK 12 Q937066
Tingle RPG Q2468992
Frets on Fire Q1362771
Friday the 13th Q2627223
Frogger Q524267
Frogger 2: Swampy’s Revenge Q5505257
Fruit Ninja Everyone Q1987120
Full Auto PEGI 12 USK 12 Q630026
Full Throttle Teen Q14920393 Q847471
Full Tilt! Pinball Q674213
Furmins Q5509593
FurryMUCK Q5509719
Future Tactics: The Uprising Q5510786
G. I. Joe: The Rise of Cobra Q288884
G1 Jockey 4 2007 Q11808181
GT Legends Everyone PEGI 3 Q14920387 Q835522
GTR 2 – FIA GT Racing Game Q3093440
GTR Q1423320
Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned Q2526511
Gabriel Knight: Sins of the Fathers Q644433
Galaga Q1043534
Galaxian Q1192514
Galaxy Wars Q5518147
Galilei ja kadonneet lelut (tietokonepeli) Q11860271
Game & Wario Q5519808
Game Boy -konsolisarja Q2089269
Game Boy Pocket Q2297261
Game of Thrones PEGI 18 Q18150581
Gangstar: Crime City Q2018134
Garry’s Mod Q837923
Gauntlet Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q734758
Gauntlet Legends Teen Q2007458
Gearheads Q3235551
Gears of War Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q636219
Gears of War 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q728989
Gears of War 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q1050833
Gekkeiju Online Q5530312
GemStone IV Q5530546
GeneRally Q1501376
Geometry Dash Q16190030
German Truck Simulator PEGI 3 Q2066591
Get On Da Mic Q5554065
Gex Q5554965
Ghost Rider Q2265766
Ghost Trick: Phantom Detective Teen Q14870286 PEGI 12 Q2629796
Ghostbusters: The Video Game Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q1514853
Ghosthunter Teen PEGI 12 Q1992543
Mr. Gimmick Q553054
Glimmerati Q5569632
Go Vacation Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2066948
Goat Simulator Mature 17+ PEGI 16 USK 12 Q15984890
God Hand Mature 17+ Q14870286 PEGI 16 Q2553176
God of War Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q817369
God of War II Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q2252689
God of War III Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q1129452
Gold Rush! Q3245478
Golden Sun Everyone Q14870285 PEGI 7 Q1545555
Golden Sun 2: The Lost Age Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2342264
GoldenEye 007 Teen Q14870289 Q369086
GoldenEye 007 Teen Q14870289 PEGI 16 Q2708114
GoldenEye: Rogue Agent Teen PEGI 12 Q14920393 Q180181
Golf Q2731595
Gone Fishin’ Q5581562
Goodgame Big Farm Q19861515
Goodgame Empire Q16302401
Goof Troop Q2553382
Kauhumaa Q1769287
Gorillas Q613486
Gotcha Q4039627
Gothic Teen PEGI 12 USK 12 Q767456
Gradius Everyone Q14870285 Q1324646
Gran Trak 10 Q1341807
Gran Turismo Everyone Q14870285 Q14920387 Q944320
Gran Turismo PSP Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1152420
Gran Turismo 2 Everyone PEGI 3 Q980535
Gran Turismo 3: A-Spec Everyone Q14870285 PEGI 3 Q975773
Gran Turismo 4 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q845695
Gran Turismo 5 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q773395
Gran Turismo 5 Prologue Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2324928
Gran Turismo 6 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q5884557
Gran Turismo 7 Q18345763
Gran Turismo Concept Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1369501
Gran Turismo HD Concept Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2472234
Grand Prix 2 Q2733995
Grand Prix 3 Q2569434
Grand Prix 4 Everyone PEGI 12 Q2558619
Grand Prix Challenge Q2377301
Grand Prix Legends Q1542701
Grand Prix Manager 2 Q5594927
Grand Theft Auto Mature 17+ Q14920393 Q94501
Grand Theft Auto 2 Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q94460
Grand Theft Auto Advance Mature 17+ PEGI 16 USK 12 Q648099
Grand Theft Auto III Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q149106
Grand Theft Auto IV Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q94797
Grand Theft Auto V Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q17452
Grand Theft Auto: Chinatown Wars Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q94871
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Mature 17+ PEGI 18 Q1989077
Grand Theft Auto: Liberty City Stories Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q94778
Grand Theft Auto: London 1961 Mature 17+ Q19433
Grand Theft Auto: London 1969 Mature 17+ Q14920393 Q19431
Grand Theft Auto: San Andreas Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q83265
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q94842
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q94830
Grand Theft Auto: Vice City Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393
Q14920394
Q94671
Grand Theft Auto: Vice City Stories Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920393 Q94640
Grandia Everyone Q14870285 Q14920391 Q13462475
Gravitar Q2646223
Gravity Bone Q608746
Gray Matter PEGI 12 USK 12 Q1544045
Greed Corp Q2796462
Green Day: Rock Band Q2541422
Green Lantern: Rise of the Manhunters Q4039700
Gregory Horror Show Q5606973
Race Driver: GRID 2 Everyone PEGI 3 Q968138
Grid Autosport Q16982737
Grim Fandango Teen PEGI 12 USK 12 Q592507
Guild Wars 2 Teen PEGI 12 USK 12 Q484907
Guild Wars Factions Q2167809
Guild Wars Nightfall Q2478762
Guitar Hero Teen PEGI 12 Q116578
Guitar Hero 5 Everyone PEGI 12 Q1955682
Guitar Hero: Rocks the 80s Q2333905
Guitar Hero II Teen PEGI 12 Q1798154
Guitar Hero III: Legends of Rock Teen Q1047938
Guitar Hero: On Tour Decades Q14864329 Q2563834
Guitar Hero: Modern Hits Q4354390
Guitar Hero: Smash Hits Q2449832
Guitar Hero World Tour Teen Q1759208
Guitar Hero: Aerosmith Q630596
Guitar Hero: Metallica Teen PEGI 12 Q1799178
Guitar Hero: On Tour Q14864329 Q2287881
Guitar Hero: Van Halen Q2603521
Guitar Hero: Warriors of Rock Teen PEGI 12 Q949134
Guitar Praise Q5616784
Gun Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q1487484
Western Gun Q1432978
Gunstar Heroes Q1069752
Gyromite Q869558
H1Z1 Q16336114
H1Z1: King of the Kill Q23013631
Habbo Q743920
Half-Life Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393
Q14920394
Q279744
Half-Life 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920394 Q193581
Half-Life 2: Deathmatch Mature 17+ Q1325680
Half-Life 2: Episode One Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q18951
Half-Life 2: Episode Two Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q553308
Half-Life 2: Lost Coast Q223629
Half-Life: Blue Shift Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q831796
Half-Life: Decay Mature 17+ Q796776
Half-Life: Opposing Force Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q693937
Halo 2 Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q252804
Halo 3 Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920394 Q137802
Halo 3: ODST Mature 17+ PEGI 16 Q1628364
Halo 4 Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q45028
Halo 5: Guardians Q16888147
Halo Wars Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q747836
Halo Wars 2 Q20831013
Halo: Combat Evolved Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q276217
Halo: Reach Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q283878
Halo: Spartan Assault PEGI 12 Q13427164
Halo: Spartan Strike PEGI 12 Q18348080
Hang-On Q1575476
Happy Tree Friends: False Alarm Mature 17+ PEGI 12 Q2734000
Happy Wheels Q2681151
Harpoon Q1473424
Harry Potter ja salaisuuksien kammio Everyone PEGI 3 Q14920391 Q726167
Harry Potter ja kuoleman varjelukset Q14864329 PEGI 12 Q665733
Harry Potter ja liekehtivä pikari Q14864329 PEGI 7 Q849901
Harry Potter ja puoliverinen prinssi Q14864329 PEGI 16 Q862524
Harry Potter ja Feeniksin kilta Q14864329 PEGI 7 Q254851
Harry Potter ja viisasten kivi Everyone PEGI 12 Q14920391 Q719960
Harry Potter ja Azkabanin vanki Everyone PEGI 12 Q749023
Harry Potter ja Huispauksen MM-kisat Everyone PEGI 3 Q859380
Harvest Moon Q14864334 Q7146181
Harvest Moon 64 Everyone Q2702506
Harvest Moon: Magical Melody Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2291672
Has-Been Heroes Q28343248
Hattrick Q202934
Hay Day Q15984270
Haze PEGI 18 Q14920394 Q1450668
He-Man: Defender of Grayskull Q3783835
He-Man: Power of Grayskull Q1988536
Hearthstone Teen PEGI 7 Protected Q8262784
Hearts of Iron Q739918
Hearts of Iron II Q1061361
Hearts of Iron III Everyone Q222473
Hearts of Iron IV Q15712701
Heavenly Sword Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q772830
Heavy Metal: F.A.K.K.² Q14920393 Q115806
Heavy Rain Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q647855
Helbreath Q4349006
Hellboy: Dogs of the Night Q3067262
Hello Neighbor Q28127320
Heretic Q14920394 Q936016
Heretic II Q2251404
Hero Quest Q2399863
Heroes & Generals Q1327942
Heroes of Mana Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q2588748
Heroes of Might and Magic II Everyone Q532912
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia Everyone Q220965
Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade Everyone Q507074
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death Q1035703
Heroes of Might and Magic IV Teen PEGI 12 Q641684
Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm Q2651488
Heroes of Might and Magic IV: The Winds of War Q2652783
Heroes of Might and Magic V Teen PEGI 12 Q2450
Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Teen PEGI 12 Q2470
Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East Q2473
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest PEGI 12 Q919857
Heroes of Newerth Q180434
Hexen II Teen Q284203
Hexen Q1423930
Hexic Q3055379
Hidden & Dangerous Mature 17+ Q2734496
Hidden & Dangerous 2 PEGI 16 Q14920393 Q1617336
High School Musical: Sing It! Q1304078
Higurashi no naku koro ni Q737271
Hill Climb Racing Q18073329
Hill Climb Racing 2 Q27964211
Hitman 2: Silent Assassin Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q1037042
Hitman: Absolution Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q129277
Hitman: Blood Money Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q239889
Hitman: Codename 47 Mature 17+ PEGI 16 Q756856
Hitman: Contracts Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q600707
Hogs of War Teen PEGI 12 USK 12 Q1470332
Homefront Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q349413
Horizon Zero Dawn Teen PEGI 16 USK 12 Q20155528
Hotel Mario Q1368183
Hotline Miami PEGI 16 Q3389836
Hover! Q1364881
Howrse Q950106
Hugo Classic Q5476994
Hugo: Musta timanttikuume Q16267103
Hugo: Cannon Cruise Q16267598
Hugo ja kadonneet jalokivet Q16267600
Hugo: Ilkeä Peili Q16267589
Hulk Teen PEGI 12 Q969774
Hunt the Wumpus Q1638078
Hunter Q5414201
Hyperdimension Neptunia Teen Q14870286 PEGI 12 Q1207525
Hyperdimension Neptunia MK-II Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q2061445
Hyrule Warriors PEGI 12 USK 12 Q15361287
I Am Alive Mature 17+ PEGI 18 Q532743
I Q624526
IDance Q1950514
IL-2 Sturmovik Teen USK 12 Q1257652
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad Q15214773
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Teen PEGI 16 Q1255402
IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles Teen Q1255578
IRacing.com Q254255
Ice Climber Q1066657
Icewind Dale Q1137949
Icewind Dale II Teen USK 12 Q1143807
Ico Teen Q14870286 PEGI 7 USK 12 Q1324448
Icy Tower PEGI 3 Q14920387 Q250355
Ignition Q2411602
Ikari Warriors Q2796607
Ikariam Q14920387 Q327602
Ilomilo Everyone PEGI 3 Q14920387 Q292089
Imperium Galactica II Q901858
Impossible Mission Q457957
In the Groove PEGI 12 Q2635080
Luettelo In the Groove 2:n kappaleista Q4041351
Incredible Crisis Q2064589
Indiana Jones and the Emperor’s Tomb Teen PEGI 12 USK 12 Q1661316
Indiana Jones and the Fate of Atlantis Everyone PEGI 12 USK 12 Q74401
Indiana Jones and the Infernal Machine Teen PEGI 16
PEGI 12
USK 12 Q1527683
Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure Q1571232
Indiana Jones and the Staff of Kings Teen Q2500418
Indiana Jones and the Temple of Doom Q6023299
Infamous Teen Q14870299 PEGI 16 Q14920394 Q1346174
Infamous 2 Teen Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q24300
Infamous: Festival of Blood Teen PEGI 16 Q14920393 Q576283
Infamous: Second Son Teen Q14870299 PEGI 16 Q14920393 Q6028768
INFRA Q25204027
Ingress PEGI 3 Q63352
Insaniquarium Q1187558
Insurgency Q17385447
International Karate Q1328570
International Karate + Q1666678
Iron Man Teen PEGI 3 Q1369354
Itadaki Street Q1442320
JFK: Reloaded Q1439409
Jack the Nipper Q2389221
Jackie Chan Stuntmaster Q3110001
Jade Empire Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q1143738
Jagged Alliance 2 Q2996015
Jak 3 Teen PEGI 12 Q14920391 Q960458
Jak II: Renegade Teen PEGI 12 Q14920391 Q526700
Jak X Teen PEGI 12 Q14920391 Q2336501
Jak & Daxter: Kadonnut maailma Q14864329 Q14870286 PEGI 12 Q1547059
Jak and Daxter: The Precursor Legacy Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1784103
JamLegend Q3026369
James Bond 007: Blood Stone Teen Q14870289 PEGI 16 Q2081625
James Bond 007: Everything or Nothing Teen Q14870289 PEGI 12 Q14920393
USK 12
Q161202
James Bond 007: Nightfire Teen PEGI 12 Q14920393 Q161188
Avatar Teen PEGI 12 Q14920393
USK 12
Q14920391
Q1462437
James Pond Q960337
James Pond 2 Q44346
Moebius: Empire Rising Q6152417
Jaws Unleashed Mature 17+ Q14920394 Q2328562
Jazz Jackrabbit Everyone Q1366813
Jazz Jackrabbit 2 Q2002026
Jet Li: Rise to Honor Q579477
Jet Set Radio Teen PEGI 3 Q14920387 Q1470515
Jetpac Q735275
Jetpack Q11866441
Jetpack Joyride Everyone PEGI 12 Q2648481
JezzBall Q3178522
Joint Task Force Teen PEGI 12 Q2289173
Journey Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q677274
Joust Q1567550
Juiced Teen Q14870285 PEGI 12 Q14920387 Q1711572
Juiced 2: Hot Import Nights Teen PEGI 12 Q14920387 Q2620589
Jump Ultimate Stars Q14870285 Q580279
Jumping Flash! Q3189970
Jungle Hunt Q1713469
Jurassic Park (SNES) Q3190155
Jurassic Park Q2742161
Jurassic Park: Operation Genesis Teen Q14870289 PEGI 12 USK 12 Q1422943
Jurassic Park: Rampage Edition Q6314905
Jurassic Park: The Game Teen Q2368168
Jurassic Park: Trespasser PEGI 12 USK 12 Q1299587
Jurassic: The Hunted Q6314891
Just Cause Q1538087
Just Cause 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q1114167
Just Cause 3 Q18533576
Just Dance Q14864329 PEGI 3 Q1714101
Just Dance 2 Q14864329 PEGI 3 Q732438
Just Dance 3 Q14864329 Q776131
Just Dance 4 Q14864329 PEGI 3 Q3811483
Justice League Heroes Q2312016
Justice League Heroes: The Flash Q5956754
Justice League Task Force Q14864334 Q2501640
Justice League: Chronicles Q3546928
Justice League: Injustice for All Q3546915
Kdice Q3112351
Kabuki Quantum Fighter Q3191691
Kakuro Q212785
Kameo: Elements of Power Q2712020
Kane & Lynch: Dead Men Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q1130541
Kantai Collection Q14785138
Karate Q6368705
Karate Champ Q1439988
Karateka Q2353348
Katawa Shoujo Q1735675
Kerbal Space Program Q1471545
Kero Blaster Q18928705
Kid Icarus Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920387 Q1142493
Kid Icarus: Of Myths and Monsters PEGI 7 Q14920387 Q2565757
Killer Instinct Teen PEGI 16 Q973459
Killer7 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q310003
Killing Floor Mature 17+ PEGI 18 Q130887
Killzone Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920394 Q1129775
Killzone 2 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q608954
Killzone 3 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q528128
Kimi ga Nozomu Eien Q1057155
Kinect Adventures! Everyone PEGI 3 Q392497
Kinect Joy Ride Everyone Q2760303
Kinect Sports Q14864329 PEGI 3 Q14920387 Q1741985
Kinect Sports: Season Two Q3815380
Kinect Star Wars Q2067196
Kinectimals Q4353087
King of Dragon Pass Q6412224
King’s Bounty Q1742178
King’s Quest VII: The Princeless Bride Q14864334 Q14920387 Q574590
King's Quest I: Quest for the Crown Q14920387 Q1742194
Kingdom Hearts Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q225912
Kingdom Hearts: 358/2 Days Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q938641
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q2301369
Kingdom Hearts: Birth by Sleep Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q281110
Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q15725931
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue Q20973486
Kingdom Hearts II Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q626802
Kingdom Hearts III Q3265748
Kingdom Hearts coded Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q1083444
Kingdom Hearts: Chain of Memories Everyone PEGI 3 Q14920391 Q843205
Kingsley’s Adventure Q3197113
Kino no tabi Q495441
Kirakira Q1988097
Kirby 64: The Crystal Shards Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1366980
Kirby Air Ride Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2181182
Kirby’s Fun Pak Q14870285 PEGI 3 Q1871848
Kirby Superstar Ultra Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1132456
Kirby and the Rainbow Curse Q17163279
Kirby’s Adventure Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1154059
Kirby’s Dream Land Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1154044
Kirby’s Dream Land 2 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2273753
Kirby’s Epic Yarn Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1361363
Kirby’s Adventure Wii Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q1370609
Kirby: Power Paintbrush Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2385982
Kirby: Mouse Attack Everyone Q14870285 PEGI 3 Q959102
Kirby: Triple Deluxe Everyone Q14870285 PEGI 7 Q3197316
KISS: Psycho Circus - The Nightmare Child Q2563067
The Games Factory Q1253866
Klondike-pasianssi Q1191033
Knight Online Q495044
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom USK 12 Q628362
Knuckles’ Chaotix Q14864334 Q2366344
Kula World Everyone Q2707840
Kumoon Q6444015
Kung Fu Panda Q14864329 PEGI 7 Q4596628
Kye Q6450880
L. A. Noire Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q1129094
The Legend of Zelda (LCD-pelit) Q11897237
Lego Worlds Q20024451
LPMud Q3502717
LSD: Dream Emulator Q845417
La storia della Arcana Famiglia Q14870286 Q1198409
Lair Q2992258
Laser Squad Q407005
Last Ninja 2: Back with a Vengeance Q1890670
Lazy Jones Q1416467
Lazy Raiders Q6506140
League of Angels Q18652441
League of Legends Teen PEGI 12 USK 12 Q223341
Leather Goddesses of Phobos Q1671179
Left 4 Dead Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q323981
Left 4 Dead 2 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q472909
Jade Dynasty Q2497820
Legend of Grimrock Q1812427
Legend of Grimrock 2 Q18694019
Seiken densetsu: Legend of Mana Teen Q14870285 Q2361986
Legend of the Red Dragon Q4349788
Lego Batman 2: DC Super Heroes Q14864329 PEGI 7 Q112912
Lego Batman: The Video Game Q14864329 Q14870286 PEGI 7 Q14920391 Q74545
Lego City Undercover Everyone PEGI 7 Q2070167
Lego City Undercover: The Chase Begins Everyone PEGI 7 USK 12 Q6518543
Lego Harry Potter: Years 1–4 Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q1067207
Lego Harry Potter: Years 5–7 Q14864329 PEGI 7 Q1341780
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues Everyone PEGI 7 USK 12 Q74683
Lego Indiana Jones: The Original Adventures Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q74630
Lego Island 2: The Brickster’s Revenge Q2132221
Lego Marvel Super Heroes Everyone PEGI 7 USK 12 Q3662198
Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game Q14864329 PEGI 7 Q964473
Lego Racers Q1128672
Lego Rock Band Q2500070
Lego star wars II mobile Q55246
Lego Star Wars II: The Original Trilogy Q14864329 Q14870285 PEGI 3 Q55239
Lego Star Wars III: The Clone Wars Q14864329 PEGI 7 Q55228
Lego Star Wars: The Complete Saga Q14864329 Q14870285 PEGI 3 Q55214
Lego Star Wars: The Force Awakens Q22570384
Lego Star Wars: The Video Game Everyone Q14870285 PEGI 3 Q55216
Lego The Lord of the Rings Everyone PEGI 7 USK 12 Q2082291
Lego Universe Q1882121
Leisure Suit Larry Q1335860
Leisure Suit Larry Goes Looking for Love Q2417526
Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals Q2498436
Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Mature 17+ Q590699
Lemmings Q14864334 Q864177
Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events Everyone PEGI 3 Q2670021
Lethal Enforcers Q2736832
Libero Grande Q2425269
Liero Q1412856
Life Is Strange PEGI 16 Q18536861
Life Is Strange: Before the Storm Q30242632
Lightning Returns: Final Fantasy XIII Teen Q14870289 PEGI 16 Q2155150
Limbo Teen D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q1339030
Line Rider Q1638636
Lineage Teen Q489800
Link: The Faces of Evil Q526015
Links Q14920387 Q471008
Lips PEGI 12 Q14920387 Q1127068
Little Big Adventure PEGI 12 USK 12 Q1141140
Little Fighter 2 Q2334340
LittleBigPlanet Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q6579517
LittleBigPlanet 2 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q1988886
LittleBigPlanet 3 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q17194812
Littlest Pet Shop Everyone PEGI 3 Q14920387 Q3234133
Live for Speed Q1360565
Loaded Q2397143
Lock On: Modern Air Combat PEGI 7 USK 12 Q1477686
Lode Runner Q1197566
London 2012 Everyone PEGI 3 Q478583
LOOM Q672380
Lost Odyssey Teen Q14870289 PEGI 16 USK 12 Q558753
Lost Planet: Extreme Condition Teen Q14870289 PEGI 16 Q2081437
Lost: Via Domus PEGI 16 Q1193623
Lotus (pelisarja) Q1871245
Lucky Star Q839091
Luigi’s Mansion Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q984029
Luigi’s Mansion Dark Moon Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2298261
Lunar Magic Q3267444
Luxor 2 Q315256
M.U.G.E.N Q1314490
M.U.L.E. Q1284570
MAG Teen Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q784714
Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel Q1081217
MUD Q751424
MUME Q597841
MX vs. ATV Alive PEGI 12 Q3841763
MX vs ATV Reflex PEGI 12 Q3841762
MX vs. ATV Unleashed Everyone PEGI 12 Q1328117
Machinarium PEGI 7 Q14920387 Q856950
Mad Max Q6726002
Mad Max Q14126363
MadWorld Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q1883089
Madden NFL 08 Q2296575
Madden NFL 09 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2758526
Madden NFL 10 Q3842306
Madden NFL 11 Q2461216
Madden NFL 12 Q3842308
Madden NFL 13 Q3842307
Madden NFL 15 Q17018097
Madden NFL 16 Q19864498
Madden NFL 17 Q23762935
Madden NFL 18 Q30026815
Madden NFL 25 Q16267651
Madden NFL Arcade Q23895044
Mafia Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q213217
Mafia II Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q59154
Mafia III PEGI 18 Q20737889
Mafia Wars Q2280952
Magic Pengel: The Quest for Color Q4353715
Mall Tycoon Q3118448
Manhunt Mature 17+ PEGI 18 Q853344
Manhunt 2 Q14864332
Mature 17+
Q14870299 PEGI 18 Q1799879
Maniac Mansion PEGI 12 USK 12 Q240143
Manic Miner Q760211
MapleStory Teen Q569624
Marble Blast Gold Q976823
Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2079919
Mario & Luigi: Dream Team Bros. Everyone Q14870285 PEGI 3 Q4779680
Mario & Luigi: Paper Jam Q20128243
Mario & Luigi: Partners in Time Q1797666
Mario & Luigi: Superstar Saga Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1797550
Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1139375
Mario & Sonic at the Olympic Games Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1141627
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1202544
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games Q20730405
Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games Everyone Q14870285 PEGI 3 Q13233160
Mario & Wario Q2540072
Mario Bros. Q610968
Mario Clash Q14864334 Q2215664
Mario Golf Q1758447
Mario Golf PEGI 3 Q14920387 Q1898865
Mario Golf: Toadstool Tour Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2746192
Mario Golf: World Tour Q5998711
Mario Slam Basketball Q2318304
Mario Kart 64 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1046604
Mario Kart 7 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1117024
Mario Kart 8 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q13427106
Mario Kart 8 Deluxe Q28321447
Mario Kart Arcade GP Q2575214
Mario Kart Arcade GP 2 Q9029138
Mario Kart DS Everyone Q14870285 PEGI 3 Q858564
Mario Kart Wii Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q838707
Mario Kart: Double Dash!! Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q5721431
Mario Kart: Super Circuit Everyone Q14870285 Q2068675
Mario Paint Everyone Q1809250
Mario Party Q6507722
Mario Party 10 Q17157196
Mario Party 2 Q1205676
Mario Party 3 Everyone Q743187
Mario Party 4 Everyone PEGI 3 Q1205293
Mario Party 5 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1206280
Mario Party 6 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1211015
Mario Party 7 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1205277
Mario Party 8 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q769042
Mario Party 9 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q608920
Mario Party Advance Everyone PEGI 3 Q1206503
Mario Party DS Everyone Q14870285 PEGI 3 Q509177
Mario Party: Island Tour Everyone Q14870285 PEGI 3 Q13063856
Super Mario Ball Q1091226
Mario Power Tennis Everyone Q1156917
Mario Sports Mix Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2706730
Mario Strikers: Charged Football Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q1060037
Mario Super Sluggers Everyone Q14870285 Q920103
Mario Superstar Baseball Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2409390
Mario Tennis Q2397985
Mario Tennis Open Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2729858
Mario Power Tennis Everyone PEGI 3 Q2150454
Mario Is Missing! Q14864334 Q2517563
Mario vs. Donkey Kong Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1574163
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis Everyone Q2132978
Mario's Time Machine Q14864334 Q2701304
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Q3179893
Marvel Super Heroes Q2559819
Marvel Super Heroes vs. Street Fighter Q2415700
Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes Teen Q14870286 PEGI 12 Q383700
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds Teen Q14870289 PEGI 12 Q788134
Marvel: Ultimate Alliance Q14870286 USK 12 Q2337304
Marvel: Ultimate Alliance 2 Q2627580
Mass Effect Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q275960
Mass Effect 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q725057
Mass Effect 3 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920393 Q753511
Master of Magic Q14920391 Q1454006
Master of Orion Q1155454
Master of Orion II Q14864334 Q2493744
Master of Orion: Conquer the Stars PEGI 7 Q20064659
Mastermind Q17286
Masters of the Universe: The Arcade Game Q3851632
Masters of the Universe: The Movie Q3851629
Masters of the Universe: The Power of He-Man Q3851636
Mat Hoffman’s Pro BMX Q3851681
Matterfall Q30250576
Max Payne Mature 17+ Q14870299 PEGI 18
PEGI 16
Q14920394
Q14920393
Q1175156
Max Payne 2: The Fall of Max Payne Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q946795
Max Payne 3 Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q736040
Maze War Q1387759
MechWarrior 2: 31st Century Combat Q2060276
Medal of Honor Teen Q1069537
Medal of Honor Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q850445
Medal of Honor: Airborne Teen PEGI 16 Q932113
Medal of Honor: Allied Assault Teen PEGI 12 Q692360
Medal of Honor: Allied Assault: Spearhead Teen PEGI 12 Q588913
Medal of Honor: European Assault Q2201608
Medal of Honor: Frontline Q2226763
Medal of Honor: Heroes 2 Q2275773
Medal of Honor: Infiltrator Teen Q14870286 PEGI 7 Q2547348
Medal of Honor: Pacific Assault Teen PEGI 16 Q932349
Medal of Honor: Rising Sun Q2000727
Medal of Honor: Underground Teen Q1064176
Medal of Honor: Vanguard Teen Q14870289 PEGI 16 Q1117741
Medal of Honor: Warfighter Q14864333 PEGI 18 Q1057630
MediEvil Teen PEGI 7 USK 12 Q942390
MediEvil 2 Teen Q944463
Medieval 2: Total War Teen PEGI 16 Q629626
Medieval 2: Total War: Kingdoms Teen PEGI 16 Q2376092
Medieval: Total War Teen PEGI 12 USK 12 Q1415062
Mega Lo Mania Q939597
Mega Man Everyone Q14870285 PEGI 7 Q6586317
Mega Man & Bass Everyone Q14870285 PEGI 3 Q3051587
Mega Man 10 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2311673
Mega Man 2 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2014882
Mega Man 3 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2014874
Mega Man 4 Everyone PEGI 7 Q1837699
Mega Man 5 Everyone Q2360194
Mega Man 6 Q2360218
Mega Man 7 Q14864334 Q610749
Mega Man 8 Everyone Q2302721
Mega Man 9 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q1925357
Mega Man Battle & Chase Q4348549
Mega Man Battle Network Q2609107
Mega Man Battle Network 2 Q3091529
Mega Man Battle Network 3 Q3091513
Mega Man 2 Q731612
Mega Man 3 Q2110486
Mega Man 4 Q605032
Mega Man Legends Everyone Q14870285 Q14920391 Q3179262
Mega Man 5 (Game Boy) Q10328213
Mega Man X Everyone Q14870285 PEGI 7 Q1196400
Mega Man X Collection Q3310450
Mega Man X2 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q100096
Mega Man X3 Q14864334 Q2744116
Mega Man X4 Q14864334 Q14870285 Q14920391 Q1203511
Mega Man X5 Everyone Q2467868
Mega Man X6 Q2733462
Mega Man X7 Everyone PEGI 3 Q2743083
Mega Man X8 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2467881
Mega Man X: Command Mission Everyone Q14870285 PEGI 7 Q56939
Mega Man Xtreme Everyone Q2310820
Mega Man Xtreme 2 Everyone Q3084347
Mega Man ZX Q2319030
Mega Man ZX Advent Q14870285 PEGI 12 Q2452472
Mega Man Zero Everyone Q2484133
Mega Man Zero 3 Q3042524
Mega Man Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2987019
Men of War: Assault Squad 2 Q16267798
Menacer 6-game cartridge Q2416324
Mercenaries 2: World in Flames Teen PEGI 16 Q14920394 Q1300159
Mercenaries: Playground of Destruction Teen PEGI 16 Q14920394 Q1537200
Messiah Q2255337
Metal Gear Everyone Q14870285 Q6552947
Metal Gear 2: Solid Snake Q14870286 Q1995422
Metal Gear Acid Mature 17+ Q2630695
Metal Gear Online Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q11118657
Metal Gear Rising: Revengeance PEGI 18 Q930345
Metal Gear Solid Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 USK 12 Q6582527
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q907226
Metal Gear Solid 3: Snake Eater D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16
PEGI 18
Q14920393 Q247935
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q846167
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes Mature 17+ Q11879017
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q2522391
Metal Gear Solid: Peace Walker Teen Q14870289 PEGI 18 Q14920393 Q2005935
Metal Gear Solid: Portable Ops Mature 17+ Q14870289 PEGI 12 Q14920393 Q1996911
Metal Gear Solid: The Twin Snakes Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 USK 12 Q2480047
Meteos Q2708254
Metro 2033 Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q162751
Metro: Last Light Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18
PEGI 16
Q14920394 Q569898
Metroid Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2530723
Metroid Fusion Everyone Q14920391 Q2478949
Metroid II: Return of Samus Q14864334 Q2471454
Metroid Prime Teen Q14870285 PEGI 12 USK 12 Q1765733
Metroid Prime 2: Echoes Teen Q14870286 PEGI 12 Q2089035
Metroid Prime 3: Corruption Teen Q14870286 PEGI 12 Q14920393 Q1987193
Metroid Prime: Hunters Teen Q14870286 PEGI 12 Q1139244
Metroid Prime Pinball Q2553128
Metroid Prime: Trilogy Teen PEGI 12 Q2539933
Metroid: Other M Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q2005910
Metroid: Zero Mission Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2012171
Metropolismania Teen Q6824960
Michael Jackson’s Moonwalker Q2536351
Michael Jackson: The Experience PEGI 3 Q14920387 Q1308224
Mickey Mania PEGI 3 Q14920387 Q748579
Micro Maniacs Q2297756
Microsoft Flight Everyone Q2302370
Microsoft Flight Simulator Q430945
Microsoft Flight Simulator 2002 Q6578140
Microsoft Flight Simulator X Everyone PEGI 3 Q1995146
Microsoft Pinball Arcade Q6840187
Microsoft Points Q1149009
Microsoft Train Simulator Q14920387 Q384055
Middle-earth: Shadow of Mordor Mature 17+ PEGI 18 Q15709637
Middle-earth: Shadow of War Q28859887
Midnight Club Q1070945
Midnight Club 3 Everyone PEGI 12 Q14920391 Q783839
Midnight Club: Los Angeles Teen PEGI 12 USK 12 Q1514674
Midtown Madness Everyone PEGI 7 Q14920391 Q1051694
Midtown Madness 3 Everyone PEGI 3 Q14920391 Q3175831
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum Q636411
Might and Magic: Heroes Kingdoms Q4354974
Mighty Morphin Power Rangers Q14864334 Q2747904
Mighty Morphin Power Rangers: The Fighting Edition Q14864334 Q3281420
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie Q2748662
Millennium 2.2 Q1128513
Mine Bombers Q4044302
Minecraft Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q49740
Minecraft: Story Mode PEGI 12 Q14920391 Q20888644
Miinaharava Q126194
Minicraft Q3858424
Mirror’s Edge Teen PEGI 16 Q14920393 Q526350
Mirror’s Edge 2 Q13426441
Missile Command Q1192794
Mitsume ga Tooru Q4044393
Mixed-up Mother Goose Q4412717
ModNation Racers Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2345466
Molez Q4044443
Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge Q14864329 USK 12 Q841755
Monopoly City Streets Q2723704
Monster Hunter 3 Teen Q14870289 PEGI 16 Q2312881
Monster Hunter: World Q30252256
Monster Lab Q3282686
Monster Strike Q24628305
Monster Strike Q18391047
Monsterit Oy: Säikkysaari Q2713289
Moon Patrol Q1665781
Moonstone Q14920394 Q383868
Moria Q244187
Mortal Kombat Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q2074880
Mortal Kombat 4 Mature 17+ Q925269
Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero Mature 17+ Q1300673
Mortal Kombat X Mature 17+ PEGI 18 Q17118361
Mortal Kombat: Deadly Alliance Mature 17+ Q775543
Mortal Kombat: Deception Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q1317811
Mortal Kombat: Shaolin Monks Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1313975
Moshi Monsters Q3246471
Mother 3 Q2383167
MotoGP 13 PEGI 3 Q3866245
MotoGP 14 PEGI 3 Q17042573
MotoGP 15 Q19684531
MotoGP 3 Q3866248
MotoHeroz Q3866253
Motor City Online Q2468432
MotorStorm Teen Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q766090
MotorStorm: Apocalypse Mature 17+ PEGI 18 Q765985
MotorStorm: Arctic Edge Teen PEGI 12 Q24071
MotorStorm: Pacific Rift Teen PEGI 16 USK 12 Q766891
MotorStorm: RC Everyone PEGI 3 Q3325280
Mount&Blade PEGI 16 USK 12 Q901362
Mount&Blade: Warband Q2666353
Mount&Blade: With Fire & Sword Q2587253
Mouse Trap Q18752604
MovieStarPlanet Q3425948
Ms. Pac-Man Q2141683
Multi Theft Auto Q265656
Multiwinia Q2656289
My Racing Career Q5406480
My Summer Car Q27517683
Coke Music Q11855433
MySims Q1750429
Myst Everyone PEGI 3 Q14920387 Q6497116
Mystery House Q1751498
Myth War Q933581
N Q1890066
NBA 2K Everyone Q2073660
NBA 2K1 Everyone Q1965136
NBA 2K10 Everyone Q2412058
NBA 2K11 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1684851
NBA 2K12 Everyone PEGI 3 Q2412291
NBA 2K13 Everyone PEGI 3 Q2680871
NBA 2K14 Everyone PEGI 3 Q13715618
NBA 2K15 Everyone PEGI 3 Q17506098
NBA 2K16 Q20049240
NBA 2K17 Q23838183
NBA 2K2 Everyone Q2073636
NBA 2K3 Everyone Q3334212
ESPN NBA 2K5 Everyone Q2073648
NBA 2K6 Everyone Q3283613
NBA 2K7 Everyone Q3286611
NBA 2K8 Everyone Q1158842
NBA 2K9 Everyone Q1453395
NBA Elite 11 Everyone PEGI 3 Q286305
NBA Jam Q1959943
NBA Jam Q5479090
NBA Jam 2001 Q5399203
NBA Live 10 Everyone Q2720339
NBA Live 14 Q13410003
NBA Live 15 Everyone Q18117044
NBA Live 16 Q20856983
NBA Live 2001 Everyone Q3281387
NBA Live 2002 Q3334243
NBA Live 2003 Everyone Q3334242
NES Open Tournament Golf Q912286
NHL ’94 Q14864334 Q607073
NHL 06 Q3088202
NHL 07 Q3494256
NHL 08 Q14864329 PEGI 16 Q2536043
NHL 09 Q2447000
NHL 10 Q2605742
NHL 11 Q3129174
NHL 12 Q3132748
NHL 13 Q14864329 PEGI 12 Q579989
NHL 14 Q14864329 PEGI 12 Q13462549
NHL 15 Q16782034
NHL 16 Q20379871
NHL 17 Q24451480
NHL 18 Q37038632
NHL 2000 Q6954031
NHL 2001 Q927730
NHL 2002 Q2424241
NHL 2003 Q3334417
NHL 2004 Q3334419
NHL 2005 Q3334418
NHL 2K11 Q6954039
NHL 2K8 Q11883844
NHL 97 Q3334424
NHL '99 Q3334428
NHL Hockey Q2742954
NHL Slapshot Q4353217
NHLPA Hockey ’93 Q3108499
Nagano Winter Olympics ’98 Q1523264
Napoleon: Total War Teen PEGI 16 USK 12 Q906260
Narcissu Q306348
Naruto Shippūden: Gekitou Ninja Taisen EX Q718563
Naruto: The Broken Bond Q2633663
Naruto: Uzumaki Chronicles Teen PEGI 12 Q14920391 Q1131694
Natural Selection Q1809475
Need for Speed Q20031741
Need for Speed II Everyone PEGI 3 Q14920391 Q1139035
Need for Speed III: Hot Pursuit Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1139007
Need for Speed Payback Q30141529
Need for Speed: Carbon Q14864329 Q14870286 PEGI 12
PEGI 7
USK 12 Q219795
Need for Speed: High Stakes Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1309459
Need for Speed: Hot Pursuit Q14864329 PEGI 7 USK 12 Q837931
Need for Speed: Hot Pursuit 2 Everyone PEGI 3 Q14920391 Q866397
Need for Speed: Most Wanted Teen Q14870286 PEGI 12
PEGI 3
USK 12
Q14920391
Q14920387
Q220365
Need for Speed: Most Wanted Teen PEGI 7 USK 12 Q1880781
Need for Speed: Nitro Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q1313322
Need for Speed: No Limits Q18753801
Need for Speed: Porsche Unleashed Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1341049
Need for Speed: ProStreet Q14864329 PEGI 3 Q14920391
Q14920387
Q663665
Need For Speed Rivals Q14864329 PEGI 7 Q13375520
Need for Speed: Shift Teen PEGI 3
PEGI 7
Q14920391 Q4104
Need for Speed: The Run Teen Q14870286 PEGI 7
PEGI 16
USK 12 Q281246
Need for Speed: Undercover Teen PEGI 12
PEGI 7
PEGI 3
USK 12
Q14920391
Q14920387
Q471974
Need for Speed: Underground Everyone Q14870286 PEGI 3 Q14920387 Q247210
Need for Speed: Underground 2 Everyone PEGI 3 Q14920387
Q14920391
Q726190
Need for Speed: World Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q842591
Gradius 2 Q1142748
NEOTOKYO° Q6991837
Neopets Q569172
Neopets: The Darkest Faerie Q14864329 Q3284026
NetHack Q856904
Netherworld Q2243474
Neverwinter PEGI 12 Q4045284
Neverwinter Nights Teen PEGI 12 Q549217
Neverwinter Nights 2 Teen PEGI 12 Q629577
New Super Mario Bros. Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q301555
New Super Mario Bros. 2 PEGI 3 Q14920387 Q558621
New Super Mario Bros. U Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1506526
New Super Mario Bros Wii Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q170410
New York Nights: Success in the City Q7013815
Nex Machina Q28924610
Next Car Game Q15916270
Nexuiz PEGI 16 Q14920393 Q1328237
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Q14864329 Q14870285 PEGI 12 USK 12 Q21170302
Nier: Automata PEGI 18 Q21078985
Night Driver Q474102
Nights into Dreams... Q14864334 Q14870285 PEGI 7 Q14920387 Q1855957
Ninja Gaiden Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q976995
Ninja Gaiden II Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q2557356
Nintendo Land Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q44373
Nintendo World Cup Q1145485
Nintendogs Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q864389
Nioh Q7023416
No Man’s Sky Teen PEGI 7 Q14920391 Q15297043
No More Heroes Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q1071092
No More Room in Hell Q7044574
Northern Lights (MUD) Q11884781
NosTale Q390716
NoviCraft tiimivalmennuspeli Q7064896
Nuclear Throne Q21775834
NukeZone Q371342
Nurikabe Q240004
O2Jam Q1191461
OGame Q219743
OMSI PEGI 3 Q14920387 Q2007735
ObsCure II Mature 17+ PEGI 16 Q2594171
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas Q16259000
Oddworld: Abe’s Exoddus Teen USK 12 Q2386012
Oddworld: Abe’s Oddysee Teen USK 12 Q1064350
Oddworld: Stranger’s Wrath Teen PEGI 12 USK 12 Q2256398
Olympic Summer Games ’96 Q2748100
Luettelo olympialaisten videopeleistä Q7089173
One on One: Dr. J vs. Larry Bird Q1445841
OpenTTD Q725120
Operation Flashpoint: Cold War Crisis Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q953953
Operation Flashpoint: Dragon Rising Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q1979057
Orbiter Q609077
Ori and the Blind Forest PEGI 7 Q17513672
Out Run Q1142287
Outland Q7112096
Outlast Mature 17+ PEGI 18 Q14838050
Outlast 2 Q21662718
Overlord Q1187668
Overwatch Q18515944
Pac-Man Q2626874
Pac-Man Everyone Q173626
Pac-Man Championship Edition Q3270488
Painterboy Q7125062
Pandemonium PEGI 7 Q14920391 Q427198
Pandora’s Tower Q14870289 PEGI 12 Q2700127
Panfu Q3108874
Paper Mario Everyone PEGI 3 Q14920387 Q149998
Paper Mario Sticker Star Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q764736
Paper Mario: The Thousand-Year Door Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1075255
Papers Q14565978
Para Para Paradise Q1191800
Paragon (kilta) Q10617854
Pariah PEGI 16 Q14920394 Q2736055
Pathway to Glory Q4046530
Peggle Everyone PEGI 3 Q2550114
Peggle Nights Everyone Q512672
Pekka Kana 2 Q37229
Penn & Teller’s Smoke and Mirrors Q7163155
Penumbra: Black Plague Mature 17+ PEGI 16 Q2664685
Penumbra: Overture Mature 17+ PEGI 12 Q1813552
Perfect Dark Mature 17+ Q14870299 PEGI 16 Q14920394 Q1408723
Perfect Dark Zero Q524661
Perfect World Q142972
Perpetuum Q7169564
Persona 4 Arena Teen Q14870286 Q3375698
Persona 4 Arena Ultimax Q16746773
Persona 4: Dancing All Night Q15818154
Persona 5 Q15225985
Persona Q: Shadow of the Labyrinth Q15225786
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie Teen Q14870289 PEGI 12 USK 12 Q2557419
Pharaoh’s Tomb Q3901280
Phoenix Q517640
Phoenix Wright: Ace Attorney Teen Q14870286 PEGI 12 Q14920387 Q1322480
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Teen Q14870286 PEGI 12 Q645003
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations Teen Q14870286 PEGI 12 Q721710
Pikmin Everyone PEGI 3 Q1198484
Pikmin 2 Everyone PEGI 3 Q1196801
Pikmin 3 Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2662707
Pilotwings Q1305295
Pinball Q511995
Pingus Q966721
Pirates of Black Cove Q13582278
Pirates of the Caribbean Online Q2334014
Pitfall! Q1573878
Plague Inc. Q7200554
Planescape: Torment Teen PEGI 12 USK 12 Q847638
Planet Michael Q2635486
PlanetSide 2 Teen PEGI 16 Q333367
Planetarium Manager Q10350262
Plants vs. Zombies Q14864329 Q14870286 PEGI 12 Q14920391 Q379128
Plants vs. Zombies 2: It's About Time Q13522690
PlayChoice-10 Q370601
PlayStation Home Q1758399
PlayerUnknown's Battlegrounds Q28937399
PlayStation Move Heroes Q14864329 Q14870285 PEGI 12 USK 12 Q3120412
Pokkén Tournament Q18185769
Pokémon Battle Revolution Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920387 Q765972
Pokémon Black ja White Everyone Q14870285 PEGI 3 Q816034
Pokémon Black 2 ja White 2 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q619694
Pokémon Colosseum Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2291002
Pokémon Crystal Everyone PEGI 3 Q2351827
Pokémon Diamond ja Pearl Everyone Q14870285 PEGI 3 Q645494
Pokémon Emerald Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2045645
Pokémon FireRed ja LeafGreen Everyone PEGI 3 Q14920387 Q609063
Pokémon Go Q20966579
Pokémon Gold ja Silver Everyone PEGI 3 Q837346
Pokémon HeartGold ja SoulSilver Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q611189
Pokémon Omega Ruby ja Alpha Sapphire Q16773658
Pokémon Pinball Everyone Q2029195
Pokémon Platinum Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1154227
Pokémon Ranger Q1330234
Pokémon Ranger: Shadows of Almia Q2456265
Pokémon Red ja Blue Everyone PEGI 3 Q637137
Pokémon Ruby ja Sapphire Everyone PEGI 3 Q721822
Pokémon Rumble Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2601242
Pokémon Snap Everyone Q1705294
Pokémon Stadium Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2034425
Pokémon Stadium 2 Everyone Q2290930
Pokémon Sun ja Moon Q22954794
Pokémon X ja Y Everyone PEGI 3 Q2769164
Pokémon XD: Gale of Darkness Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2088354
Pokémon Yellow Everyone Q1988120
Police Quest II: The Vengeance Q3907266
Police Quest III: The Kindred Q3907267
Police Quest: In Pursuit of the Death Angel Q3907264
Policenauts Q14870289 Q2632560
P.O.L.L.E.N. Q23647133
PONG Q216293
Pop’n Music Q1322437
Pop-up Pirate Q1744186
Popotan Q1988293
Poptropica Q1022094
Populous Q1239244
Populous DS Q7229838
Populous II: Trials of the Olympian Gods Q2269596
Populous: The Beginning Teen Q1070478
Portal Teen PEGI 12 USK 12 Q274897
Portal 2 Q14864329 Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q279446
Postal² Q1974968
Postal III PEGI 18 Q498469
Power Rangers: Dino Thunder Q11888796
Power Rangers: Ninja Storm Q11888799
Power Rangers: SPD Q7236402
Power Rangers Wild Force Q11888801
Power Rangers Zeo: Battle Racers Q3280556
Power Rangers: Super Legends Q3136790
Predator: Concrete Jungle Q2633517
Prey Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1535818
Prime World Q4047351
Prince of Persia Q157387
Prince of Persia Q4047361
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame Q906895
Prince of Persia: The Forgotten Sands Teen PEGI 16 Q917588
Prince of Persia: The Sands of Time Teen Q14870286 PEGI 12 Q715292
Prince of Persia: The Two Thrones PEGI 16 Q753892
Prince of Persia: Warrior Within Mature 17+ PEGI 16 Q743155
Pro Evolution Soccer 2 Everyone PEGI 3 Q1988611
Pro Evolution Soccer 2008 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1764451
Pro Evolution Soccer 2009 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1441569
Pro Evolution Soccer 2010 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q613088
Pro Evolution Soccer 2011 Everyone PEGI 3 Q1318106
Pro Evolution Soccer 2013 Everyone PEGI 3 Q1987250
Pro Evolution Soccer 2014 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q7246721
Pro Evolution Soccer 2015 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q16671192
Pro Evolution Soccer 2016 Q20098839
Pro Evolution Soccer 2017 Q24326087
Pro Evolution Soccer 2018 Q28678483
Pro Evolution Soccer 3 Everyone PEGI 3 Q1988599
Pro Evolution Soccer 4 Everyone PEGI 3 Q1778959
Pro Evolution Soccer 5 Everyone PEGI 3 Q1991104
Pro Evolution Soccer 6 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q739125
Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney Q957410
Project CARS Q14864333 PEGI 3 Q2069428
Project CARS 2 Q31086405
Project Eden Teen Q3407123
Project Gotham Racing Everyone Q589751
Project Gotham Racing 2 Q3175136
Project Gotham Racing 3 Q14864329 PEGI 3 Q782279
Project Gotham Racing 4 Q576602
Project Reality Q2031866
Prototype Mature 17+ PEGI 18 Q473852
Prototype 2 Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q2075296
Psychic World Q11888930
Puella Magi Madoka Magica Q14870286 Q53353
Pump It Up Q1322927
Mike Tyson’s Punch-Out!! Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2705496
Punch-Out!! Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q3180421
Purble Place Everyone PEGI 3 Q1324740
Pure PEGI 3 Q14920391 Q2118860
Pure Pool Q18155027
Pursuit Q7261576
Puzzle Pirates Teen Q14920387 Q1968331
Qix Everyone PEGI 3 Q1953575
Quake Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q217423
Quake 4 Mature 17+ PEGI 18 Q14920393 Q290534
Quake II Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920394 Q737103
Quake III Arena Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q726545
Quake Live Q1342528
QuakeWorld Mature 17+ Q2666191
Quantum Break Q13361589
Quedex Q1811765
Qwak! Q2123733
R4: Ridge Racer Type 4 Everyone Q1192914
Retry Q16781967
RFactor Q310422
RFactor 2 Q7276626
RPG Maker 2000 Q3275833
RPG Maker XP Q3276130
RS3: Racing Simulation 3 Q2291164
Rabbids Go Home PEGI 7 Q2354950
Rabbids Land PEGI 7 Q1953243
Race 07 – The Official WTCC Game PEGI 3 Q14920387 Q1502524
Race Driver: GRID Everyone PEGI 7 Q14920391 Q978768
RaceRoom Racing Experience Q24255821
Racer Free Car Simulation Q1188784
Radar Scope Q666016
Rage Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q933890
Ragnarok Online Q14920391 Q475628
Raid Over Moscow Q1674315
Rail Simulator PEGI 3 Q14920387 Q1776744
Railroad Tycoon Q1758779
Railroad Tycoon Q5400123
Rainbow Islands Q1804014
Rally Trophy Q14920387 Q1048197
Rambo Q3929863
Rambo III Q2701798
Rambo: First Blood Part II Q14864329 PEGI 12 Q2075272
Rambo: The Video Game PEGI 18 Q3325478
Ranma ½ Q272015
Rapid Reload Q7294179
Raptor: Call of the Shadows Q2442485
Rare Replay Q20538675
Ratchet & Clank Teen Q14870285 PEGI 3 Q170003
The Ratchet & Clank Trilogy Teen Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q2075684
Ratchet & Clank: A Crack in Time Q14864329 PEGI 7 Q2312963
Ratchet & Clank: Quest for Booty Q14864329 PEGI 7 Q2456691
Ratchet & Clank: Tools of Destruction Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2322873
Ratchet & Clank: All 4 One Teen PEGI 7
PEGI 12
Q2709973
Ratchet & Clank: QForce PEGI 7 Q2756548
Ratchet & Clank 2: Going Commando Teen Q14870285 PEGI 3 USK 12 Q5725706
Ratchet & Clank: Nexus Q14864329 PEGI 7 USK 12 Q13759410
Ratchet & Clank: Size Matters Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2035941
Ratchet & Clank 3 Teen Q14870285 PEGI 3 USK 12 Q2292483
Ratchet: Gladiator Teen Q14870286 PEGI 12 Q2400280
Rayman Q14864334 Q13219473
Rayman 2: The Great Escape Q2292393
Rayman 3: Hoodlum Havoc Everyone PEGI 3 Q14920387 Q1416931
Rayman Legends Everyone PEGI 7 Q2255492
Rayman M Q663711
Rayman Origins Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q606894
Rayman Raving Rabbids Everyone PEGI 3 Q1982922
Rayman Raving Rabbids 2 Everyone PEGI 3 Q1373328
Rayman Raving Rabbids TV Party Q1152102
Rayman: Hoodlums’ Revenge Everyone PEGI 3 Q2513822
Re-Volt Everyone Q1065861
Realm of the Mad God Q2700288
Red Crucible Q11890348
Red Dead Redemption Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q548203
Red Dead Redemption 2 Q27438121
Red Dead Revolver Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q641697
Red Faction Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q2135987
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q392678
Red Orchestra: Ostfront 41–45 PEGI 16 Q14920393 Q1517369
Red Steel PEGI 16 Q14920394 Q1359555
Redneck Rampage Q2136372
Remember Me Mature 17+ PEGI 16 Q2351397
Renessanssikuningaskunnat Q1830454
Requiem: Avenging Angel Q3933288
Rescue on Fractalus! Q366171
Resident Evil Mature 17+
Teen
Q14870299 PEGI 18 Q14920394
Q14920393
Q1248594
Resident Evil Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16
PEGI 18
Q14920394 Q622336
Resident Evil 2 Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q733992
Resident Evil 3: Nemesis Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q14920393 Q739784
Resident Evil 4 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q275950
Resident Evil 5 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q601050
Resident Evil 6 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q939806
Resident Evil 7: Biohazard Mature 17+ PEGI 18 Q24577667
Resident Evil Zero Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q1056069
Resident Evil: Code: Veronica Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q1050284
Resident Evil: Operation Raccoon City Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q1140712
Resident Evil: Revelations 2 Q18203301
Resident Evil: The Darkside Chronicles Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q1152909
Resident Evil: The Umbrella Chronicles Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 Q1053024
Resistance 2 Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q2080720
Resistance and Liberation Q7315617
Resistance: Fall of Man Mature 17+ Q14870289 PEGI 18 Q14920394 Q370549
Resogun Q15726993
Return to Castle Wolfenstein Mature 17+ PEGI 16 Q14920393 Q748317
Revelations: Persona Q14870286 Q947420
RewardVille Q7319029
Rhythm Tengoku Q3108764
Richard Burns Rally PEGI 3 Q946557
Ricochet Q657483
Ride Q19698273
Ridge Racer Q14864334 Q15087581
Ridge Racer Unbounded Teen PEGI 7 Q610676
RIFT Teen PEGI 12 Q637271
Rigs of Rods Q2501239
Rings of Power Q1970728
Rise of Flight: The First Great Air War Q4122581
Rise of Nations Q454621
Rise of the Tomb Raider Mature 17+ PEGI 18 Q17154489
Ristar Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2154888
River City Ransom Q1194412
Road Trip Adventure Q3434084
The Bourne Conspiracy Teen PEGI 16 Q14920394 Q1189155
Robin Hood: The Legend of Sherwood Teen PEGI 12 USK 12 Q187894
Roblox Q692989
RoboCop Q1985756
RoboCop vs. The Terminator Q2444666
Robot Battle Q5236137
Robot Warlords Q7353384
Robotron: 2048 Q1736788
Rochard Teen PEGI 12 Q7353776
Rock Band Q1195153
Rock Band 2 PEGI 12 Q2569492
Rock Band 3 Q2543862
Rock Revolution Q1038251
Rocket League Q14864329 PEGI 3 Q20031743
Rocksmith Teen Q248611
Rocksmith 2014 Q15093798
Rockstar Games Presents Table Tennis Everyone Q14870285 PEGI 3 Q2337354
Rogue Q2140407
Rogue Ops Q7359530
Rogue Trip: Vacation 2012 Q2002669
RollerCoaster Tycoon Everyone Q5800778
RollerCoaster Tycoon 2 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q928874
RollerCoaster Tycoon 3 Everyone PEGI 3 Q14920391 Q901405
Rome: Total War Teen PEGI 12 USK 12 Q471803
Rosario + Vampire Q857261
Run Like Hell Q4048598
RuneScape Q187732
Runes of Magic Teen PEGI 12 USK 12 Q699610
Rust Q15304961
Rygar Q1151856
République Q7386146
Stalker: Call of Pripyat Mature 17+ PEGI 16
PEGI 18
Q14920394 Q788762
Stalker: Clear Sky Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q756558
Stalker: Shadow of Chernobyl Mature 17+ PEGI 16 Q14920394 Q215861
S4 league PEGI 12 Q14920393 Q484602
SCP – Containment Breach Q3178569
SOCOM 3: U.S. Navy SEALs Mature 17+ Q3278851
SOCOM: Confrontation Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q2340230
SOMA Q15121353
SSX Everyone Q1852226
SWAT 3: Close Quarters Battle Q2010540
SWAT 4 Mature 17+ PEGI 18 Q1151933
Saints Row Mature 17+ PEGI 18 Q2020055
Saints Row 2 Mature 17+ PEGI 18 Q2006628
Salt Lake 2002 Q4353964
Sam & Max Hit the Road PEGI 12 USK 12 Q1430706
Sam & Max Save the World Teen PEGI 12 USK 12 Q1130980
Sam & Max: The Devil’s Playhouse Q14864329 PEGI 12 USK 12 Q2344435
Samurai Warriors Q1371574
Samurai Warriors 2 Teen Q2987027
Sanxion Q3950142
BS Zelda Q2702486
Saw Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q392311
Saw II: Flesh & Blood PEGI 18 Q392689
Scaler Q4352951
Scarface: Money. Power. Respect. Q3951616
Scarface: The World Is Yours Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1139501
Scepter of Goth Q7430846
School Rumble Q482472
Scribblenauts Q14864329 PEGI 12 Q14920391 Q2000583
Scribblenauts Unlimited Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1573097
Seafight Q1193771
Second Life Q106827
Secret Agent Clank Q2276685
Secret of Evermore Q958761
Secret of Mana Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q1800173
Sega Bass Fishing Q2388752
Sega Mega Drive Collection Q3177589
Sega Marine Fishing Q3377799
Sega Superstars Tennis Q14864329 PEGI 3 Q14920391 Q2451357
Seiken densetsu 3 Q2588801
Sengoku Basara: Samurai Heroes Teen Q14870286 PEGI 16 Q15731655
Sensible Soccer Q1415817
Sensible World of Soccer Q1507141
Hyötypeli Q1506693
Shadow Warrior Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1930787
Shadow of Memories Teen USK 12 Q1790756
Shadow of the Beast Q1481597
Shadow of the Colossus Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q846051
Blue Shadow Q2498075
Shadow the Hedgehog Q14864329 Q14870285 PEGI 12 USK 12 Q1140411
Shadowbane Q3141532
Shadowgate Q537381
Shadowgate 64: Trials of the Four Towers Q1822207
Shadowgrounds Mature 17+ Q14920393 Q2009998
Shadowgrounds Survivor Q7460730
Shadwen Q24204192
Shaiya Q14920393 Q1241900
Shakugan no Shana Q14870286 Q119534
Shaq Fu Teen Q3278677
Shattered Horizon Teen PEGI 16 Q14920393 Q2402072
Shaun White Snowboarding PEGI 3 Q14920391 Q1814981
Shellshock 2: Blood Trails Mature 17+ PEGI 18 Q2317383
Shenmue Teen USK 12 Q654354
Shift 2: Unleashed Q14864329 PEGI 3 Q940134
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Teen Q14870286 Q945187
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Q4460747
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga USK 12 Q2633566
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Q776587
Shin Megami Tensei: Persona 3 Mature 17+ Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q910889
Shin Megami Tensei: Persona 4 Mature 17+ Q14870286 PEGI 16 USK 12 Q568609
Shogun: Total War Teen PEGI 12 USK 12 Q528310
Shrek kolmas Q14864329 PEGI 7 Q2625613
Shuttle Q7505686
SiN Episodes PEGI 18 Q14920394 Q1758851
Sid Meier’s Alpha Centauri USK 12 Q372412
Colonization Q14920387 Q864943
Sid Meier’s Pirates! Q2096756
Silent Hill: Shattered Memories Mature 17+ PEGI 16 Q1754133
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic Q2666198
Silent Hunter III Q3483842
Silkroad Online Q509269
Silver Surfer Q7516444
SimAnt Q610138
SimCity Q14864333 PEGI 7 Q14920391 Q917647
SimCity Q7798922
SimCity 2000 Mature 17+ PEGI 3 Q1767176
SimCity 3000 Everyone Q1750905
SimCity 4 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q719670
SimCity 64 Q2545123
SimCity BuildIt Everyone Q20796085
SimCity Creator Everyone PEGI 7 Q14920387 Q547836
SimCity DS Everyone Q14870285 PEGI 3 Q1192060
SimCity Yhteiskunnat Q14864329 PEGI 7 Q14920387 Q1750895
SimCopter Q2142212
SimEarth Q14920387 Q1511144
SimGolf Q2607104
SimIsle Q63266
SimLife Q2446031
SimPark Q2291646
SimSafari Q2609037
SimTower Q14920387 Q1057055
SimTown Q201390
SimTunes Q2529692
Simutrans Q931056
SiN Q14920394 Q2280672
Singularity Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1079645
Sins of a Solar Empire Teen PEGI 7 USK 12 Q1788949
Forbidden Siren Mature 17+ Q14870289 PEGI 16 Q14920393 Q2013519
Skate Teen PEGI 12 USK 12 Q1517141
Skate 2 Teen PEGI 16 USK 12 Q1575181
Skate 3 Teen PEGI 16 USK 12 Q1653694
Skate It Q2423673
SkiFree Q645427
Skylanders: Giants Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q2502136
Skylanders: Spyro’s Adventure Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q2360842
Skylanders: Swap Force Q6303118
Sleeping Dogs Mature 17+ Q14870299 PEGI 18 Q14920394 Q960786
Slender: The Arrival Q2264793
Slender: The Eight Pages Q565315
Slipstream 5000 Q4049623
Sly 2: Konnakopla Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q1584849
Sly 3: Konnien kunnia Q14864329 PEGI 7 Q14920391 Q1265969
Sly Cooper Q2227411
Sly Raccoon Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q40627
Sly Cooper: Thieves in Time Q14864329 PEGI 7 Q2735956
Matopeli Q1130125
Snatcher Teen Q14920393 Q1288651
Sniper Elite Mature 17+ PEGI 16 Q2708028
Sokker Q1060152
Sokoban Q605445
Sokrates Q18155346
Sol-Feace Q2747557
Solar Jetman: Hunt for the Golden Warpship Q2044254
Soldat Q604532
Soldier of Fortune II: Double Helix Mature 17+ PEGI 16 Q375962
Soldier of Fortune: Payback Mature 17+ Q2535021
Sonic & All-Stars Racing Transformed Q14870285 PEGI 7 Q2614466
Sonic & Knuckles Everyone Q14870285 PEGI 3 Q40177
Sonic & Sega All-Stars Racing Everyone PEGI 3 Q14920391 Q162707
Sonic 3D: Flickies’ Island Everyone Q14870285 PEGI 3 Q853541
Sonic Advance Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2081510
Sonic Advance 2 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2748684
Sonic Advance 3 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q765425
Sonic Adventure Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1069059
Sonic Adventure 2 Everyone
Q14864329
Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1070984
Sonic Battle Everyone PEGI 7 Q14920387 Q610923
Sonic Blast Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2445378
Sonic Boom Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q15715824
Sonic Boom: Fire & Ice Q20078382
Sonic the Hedgehog CD Everyone PEGI 3 Q14920391 Q579708
Sonic Chaos Everyone Q14870285 PEGI 3 Q151531
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q546745
Sonic Classic Collection Q3490458
Sonic Colors Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q151614
Sonic Dash Q6307321
Sonic Drift Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2248863
Sonic Drift 2 Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2656687
Project Sonic 2017 Q14864329 Q25999239
Sonic Free Riders Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q2072189
Sonic Gems Collection Everyone PEGI 3 Q14920391 Q2571793
Sonic Generations Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q969764
Sonic Heroes Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1068962
Sonic Jam Q14864334 Q14920391 Q672172
Sonic Jump Q2504270
Sonic Jump Fever Q17374763
Sonic Labyrinth Everyone PEGI 3 Q14920387 Q2197488
Sonic Lost World Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q13357805
Sonic Mania Everyone Q25991770
Sonic Mega Collection Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2422173
Sonic Pinball Party Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q1839174
Sonic Pocket Adventure Everyone Q2268040
Sonic R Everyone PEGI 3 Q14920387 Q282945
Sonic Riders Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q683373
Sonic Riders: Zero Gravity Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920391 Q1150685
Sonic Rivals Everyone PEGI 7 Q14920391 Q1883933
Sonic Rivals 2 Everyone PEGI 7 Q14920391 Q2446576
Sonic Runners Q18754082
Sonic Rush Everyone PEGI 3 Q1863895
Sonic Rush Adventure Everyone Q14870285 Q14920391 Q2444897
Sonic Shuffle Everyone Q14870285 Q14920387 Q2345230
Sonic the Hedgehog: Triple Trouble Everyone PEGI 3 Q14920387 Q151512
Sonic Unleashed Q14864329 Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q1150928
Sonic X-treme Q2527763
Sonic and the Black Knight Q14864329 Q14870285 PEGI 12 USK 12 Q2454500
Sonic and the Secret Rings Everyone Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q1633714
Sonic the Fighters Everyone PEGI 3 Q14920391 Q2270653
Sonic the Hedgehog Everyone Q14870285 PEGI 3 Q37123
Sonic the Hedgehog Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q37115
Sonic the Hedgehog Q14864329 Q14870285 PEGI 12 Q14920391 Q1068669
Sonic the Hedgehog 2 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q35407
Sonic the Hedgehog 2 Everyone Q14870285 PEGI 7 Q35627
Sonic the Hedgehog 3 Everyone Q14870285 PEGI 3 Q856562
Sonic the Hedgehog 4 PEGI 3 Q14920391 Q1194033
Sonic the Hedgehog 4: Episode II Q14870285 PEGI 3 Q2072305
Sonic the Hedgehog Spinball Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q2239210
Sega Mega Drive Ultimate Collection Q14864329 PEGI 12 USK 12 Q2573699
Soul Eater Q537389
Soul Calibur II Teen Q14870286 PEGI 16 Q14920393 Q2067832
Soul Calibur III Teen Q14870286 PEGI 16 Q1909600
Soul Calibur IV Teen Q14870289 PEGI 16 Q1300262
Soul Calibur V Teen D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 16 Q2501650
Sourceforts Q1472144
South Park Rally Mature 17+ Q530973
South Park: The Fractured but Whole Q21083982
South Park: The Stick of Truth Mature 17+ PEGI 18 Q14920394 Q1707918
Space Harrier Everyone Q14870285 PEGI 7 Q1707792
Space Invaders Q220665
SpaceInvasion Q2297344
Space Panic Q1468720
Space Quest 6 Q3965805
Space Quest II Q3965804
Space Quest III Q3965806
Space Quest IV Q955755
Space Quest V Q1114596
Space Quest 1 Q3965803
Space Race Q2006880
Space Taxi Q14920387 Q2306374
Spacewar Q782919
Spartan: Total Warrior Mature 17+ D (17 vuotta tai vanhempi) PEGI 18 Q14920394 Q1417303
Spear of Destiny Q921220
Soldier Front Q497296
Spectrobes Q14864333 PEGI 7 Q2539777
Speedball Q14920387 Q384153
Speedball 2 Q24204162
Spelunky Everyone PEGI 7 Q2700296
Spice and Wolf Q385228
Spider-Man Everyone Q288296
Spider-Man Everyone Q14870285 PEGI 7 Q2539517
Spider-Man 2 Teen Q2660542
Spider-Man and the X-Men: Arcade’s Revenge Q2748343
Spider-Man: Edge of Time PEGI 12 Q2633998
Spider-Man: Friend or Foe Q14864329 PEGI 7 Q1093923
Spider-Man: Shattered Dimensions PEGI 16 Q729212
Spider-Man: Web of Shadows Teen PEGI 12 Q2635988
Splatoon Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q14920391 Q17490239
Splatoon 2 Q14864329 Q14870285 PEGI 7 Q28129061
SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom Q846818
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Q3288573
SpongeBob SquarePants: Employee of the Month Q7578976
Spore Q14864329 PEGI 12 USK 12 Q210844
Spore Creatures Q3283892
Spore Hero Arena Everyone Q31685
Spore Galaksissa kuhisee Q14864329 PEGI 12 Q641801
SpurguX Q11894343
Spy vs. Spy Q945899
Spyro 2: Gateway to Glimmer Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q942896
Spyro 2: Season of Flame Everyone Q2569862
Spyro the Dragon Everyone Q14870285 PEGI 7 Q14920387 Q858391
Spyro: A Hero's Tail Everyone PEGI 3 Q14920391 Q943546
Spyro: Adventure Everyone PEGI 3 Q2569809
Spyro: Enter the Dragonfly Everyone PEGI 3 Q14920391 Q943377
Spyro: Season of Ice Everyone Q2500267
Spyro: Year of the Dragon Everyone Q14870285 PEGI 3 Q14920387 Q943115
Stack-Up Q2152260
Stacking Q2984235
Porrasturvat – Stair Dismount Q7597087
Star Control Q614831
Starwing Q14864334 Q1326889
Lylat Wars Everyone Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q1141963
Star Fox Adventures Teen PEGI 3 Q14920391 Q2578717
Star Fox Command Q14864329 Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q1346365
Star Fox Zero Q14864329 Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q17168217
Star Fox: Assault Teen Q14870285 PEGI 7 USK 12 Q2666042
Star Raiders Q1136685
Star Trek Q662253
Star Trek Q3496992
Star Trek Voyager: Elite Force Q2517411
Star Wars Q54317
Star Wars: Battlefront PEGI 16 Q54862
Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles Q54839
Star Wars: Episode I Racer Everyone Q14920391 Q55217
Star Wars Episode I: The Phantom Menace Teen Q54338
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith Teen PEGI 12 USK 12 Q54846
Star Wars Galaxies PEGI 12 USK 12 Q55272
Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Teen PEGI 12 Q55298
Jedi Knight: Dark Forces 2 Q55291
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy Teen Q55295
Tähtien sota -videopelit Q54300
Star Wars: Battlefront Q54859
Star Wars: Battlefront II Teen PEGI 12 Q14920393 Q54865
Star Wars: Bounty Hunter Q55219
Dark Forces Teen Q55287
Star Wars: Demolition Q3968325
Star Wars: Empire at War PEGI 12 USK 12 Q55315
Star Wars: Knights of the Old Republic Teen PEGI 12 USK 12 Q725902
Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords Teen PEGI 12 USK 12 Q74669
Star Wars: Masters of Teräs Käsi Q55257
Star Wars: Republic Commando PEGI 12 Q14920393 Q862542
Star Wars: Rogue Squadron Teen USK 12 Q54297
Star Wars: The Clone Wars Q55232
Star Wars: The Force Unleashed Teen PEGI 16
PEGI 12
USK 12 Q840167
Star Wars: The Force Unleashed II Teen Q74539
Star Wars: The Old Republic Teen PEGI 12 USK 12 Q737308
Star Wars: X-Wing Alliance PEGI 12 USK 12 Q55313
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter Q55314
StarCraft Teen PEGI 16 USK 12 Q165929
StarCraft II: Heart of the Swarm Q1207938
StarCraft II: Legacy of the Void Q868004
StarCraft II: Wings of Liberty Teen PEGI 12 USK 12 Q239288
StarTropics PEGI 7 Q14920391 Q2252902
Starbound Q6332857
Stardew Valley Q23013817
Stardoll Q507627
Stardust Q749600
Startopia Q2711767
Steel Beasts Q7605646
Steel Panthers Q1999444
Steep Q24705346
Steins;Gate Q482494
Stellar Dawn Q3286475
Stellaris Q20829312
StepMania Q1750824
Stranglehold PEGI 18 Q14920394 Q392698
Stratagus Q1936867
Strawberry Panic! Q1985111
Street Fighter Q14864329 Q1503511
Street Fighter Alpha Q2081133
Street Fighter Alpha 2 Teen PEGI 12 Q2422795
Street Fighter II Q14864329 Q1133204
Street Fighter III Q2467423
Street Fighter IV Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q914286
Street Fighter V Q18608589
Street Fighter X Tekken Teen Q14870286 PEGI 12 USK 12 Q338486
StreetPass Mii Plaza