Wikiprojekti:Videopelit/wikidata/P57, P162, P287, P50, P3080, P86, P943

Kohteesta Wikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Lista[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Tämä lista on luotu Wikidatassa olevaa dataa käyttämällä ja sitä päivittää määräajoin botti.
Listan sisälle tehdyt muokkaukset poistetaan seuraavassa päivityksessä!
Nimi ohjaaja tuottaja suunnittelija kirjoittaja P3080 säveltäjä ohjelmoija wikidata
Dissidia Final Fantasy Yoshinori Kitase Q2626374 Q253111
’Splosion Man Q2804858
.kkrieger Q160083
005 Q4545526
007 Legends David Arnold Q161192
007: Agent under fire Q392778
From Russia with Love Q1783005
Quantum of Solace Q938849 Q1070821
1080° Snowboarding Q6782542 Shigeru Miyamoto Q168615
2 Days to Vegas Q2708351
2006 FIFA World Cup Q1138744
2010 FIFA World Cup Q586736
2014 FIFA World Cup Q15621213
2048 Q15967616
24: The Game Sean Callery Q217241
3-Demon Q2509818
300: March to Glory Q2274510
40 Winks Q2699066
4D Sports Boxing Q2413273
valtiosimulaattori Q603555
50 Cent: Blood on the Sand Q2559001
50 Cent: Bulletproof Q2308021
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Q11075968 Q2740962 Q2474856
9Dragons Q277404
A Nightmare on Elm Street Q972329 Q2441363
AFL Live Q4651531
ARMA 2 Q296744
Arma 3 Q676123
Armed Assault Q590516
Acceleration of Suguri X Edition Q4672295
Ace Combat 2 Q2239766
Ace Combat Zero: The Belkan War Q2629197
Ace Combat: Assault Horizon Q6381756 Q5771024 Q2415804
ACE Online Q484863
Ace of Spades Q1053797
Act of War: Direct Action Q343120
ActRaiser Q20857694 Q11410909
Q4272917
Q3531425 Q948524 Q343033
Action 52 Q3047153 Q343608
Action Bass Q2823637
Action Quake 2 Q2738981
Action SuperCross Q28525171
Worms Pinball Q1114451
Advance Wars Q953229
Advance Wars 2: Black Hole Rising Q2569478
Advance Wars: Dual Strike Q2425726 Q2340376
Adventure Q329346 Q379915
AdventureQuest Q3235182
AdventureQuest Worlds Q3283318
Adventures in the Magic Kingdom Q1870392 Yōko Shimomura Q2399220
Adventures of Lolo Q1330641
Yogi Bear’s Cartoon Capers Q2020509
Aero the Acro-Bat Q2708224
Afrika Q7973009 Q2537396
After Burner Yū Suzuki Q3136362 Q388929
After... Q1360786 Q4690445
Agar.Io Q20012932
Age of Conan: Hyborian Adventures Q5181261 Q29580370 Q392183
Age of Empires Q874915 Q220767
Age of Empires II: The Age of Kings Q991808
Sandy Petersen
Q5606310
Q14861295
Q34852
Age of Empires II: The Conquerors Q615499
Age of Empires III Q991808 Q34869
Age of Empires III: The Asian Dynasties Q991808 Q862462
Age of Empires III: The War Chiefs Q853074
Age of Empires: The Rise of Rome Q515876
Age of Hammer Wars Q4691886
Age of Mythology Q271062
Age of Mythology: The Titans Q1044761
Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships Q4234312
Age of Wonders II: The Wizard’s Throne Q2665901
Agent Q2661073
Agent Hugo Q9142073
Agent Hugo: Hula Holiday Q20917387
Agent Hugo: Lemoon Twist Q20379377
Agent Hugo: RoboRumble Q20379378
Aion: The Tower of Eternity Q406414
Akalabeth Richard Garriott Q102303
Akinator Q1194064
Akuji the Heartless Q2444091
Alan Wake Q575505
Alan Wake’s American Nightmare Q2502055
Alcahest Satoru Iwata Q4353245
Alex Kidd in the Enchanted Castle Q3136259 Yūji Naka Q2313010
Alice: Madness Returns Q465657 Q648980
Alien Hominid Q5214159 Q2836843
Muukalaisten yö Q4726434
Alien Syndrome Q3279249
Alien vs. Predator Q1891593
Alien: Isolation Q15613717
Alienation Q24192183
Aliens versus Predator Q1770108
Aliens versus Predator 2 Q1931479
Aliens vs. Predator Q1340662
Aliens: Colonial Marines Q650025
Alley Cat Q2903400 Q1851926
Alleyway Gunpei Yokoi Q2601198
Alliance of Valiant Arms Q483850
Alone in the Dark Q7088143 Q967889
Alone in the Dark: The New Nightmare Stewart Copeland Q2337936
Alpha Protocol Chris Avellone BT Q266079
Amazing Alex Q1190348
Amegas Q2608283
America’s Army Yhdysvaltain maavoimat Q467507
American McGee’s Alice Q465657 Q537899 Q465689
American Truck Simulator Q16970796
Amnesia: A Machine for Pigs Q3614490
Amnesia: The Dark Descent Mikko Tarmia Q22986
An Elder Scrolls Legend: Battlespire Q2568702
Anarchy Online Q3429641 Q486410
Ancient Domains of Mystery Q489337
Angband Q244140
Angry Birds Jaakko Iisalo Ari Pulkkinen Q4558721
Angry Birds 2 Q19562069
Angry Birds Epic Q15957041
Angry Birds Friends Q13515768
Angry Birds Go! Q15076529
Angry Birds Rio Q1050143
Angry Birds Seasons Q865719
Angry Birds Space Q1188898
Angry Birds Star Wars Q54854
Angry Birds Star Wars II Q14943254
Angry Birds Stella Q15731740
Angry Birds Transformers Q17297931
Angry Birds Trilogy Q2786549
Animal Crossing Q1154637 Takashi Tezuka Kazumi Totaka Q5345827
Animal Crossing: Let’s Go to the City Q1154637 Kazumi Totaka
Q19869295
Q1195260
Animal Crossing: New Leaf Q1154637 Kazumi Totaka Q44462
Animal Crossing: Wild World Q1154637 Kazumi Totaka Q877501
Animaniacs: The Great Edgar Hunt Q2850034
Anno 1503: The New World Q567244
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai Q1073727 Mari Okada Q483943
Another Code: R Q2852352
Another Code: Two Memories Q567957
Another World Q719385 Q257469
Antz Extreme Racing Q4777510
Ape Escape Q10314180 Q11457972 Q960773
Apocalypse Q3620667
Apollo Justice: Ace Attorney Q3995899 Q2287871
Aquaman: Battle for Atlantis Q2467615 Q2859161
Aquaman: War of the Water Worlds Q11852395
Arcana Q2020530
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura Q3162882 Q2895465 Q631704
ArcheAge Q604123
Archer Maclean’s Mercury Q269139 Q2860051
Archlord Q241377
Archon Q6270735 Q91268
Area 51 Q2212243
Argo Online Q11852445
Arkanoid Q91282
Armored Warfare Q18385257
Army Attack Q4794090
Army of Two Q1334042 Q689877
Army of Two: The 40th Day Q1345338 Q2436570
Army of Two: The Devil’s Cartel Brian Tyler Q4794331
Arx Fatalis Q717733
Ashen Empires Q10419635
Assassin’s Creed Q604942 Q235734 Jesper Kyd Q200864
Assassin’s Creed II Q604942 Jesper Kyd Q211735
Assassin’s Creed II: Discovery Q2075360
Assassin’s Creed III Lorne Balfe Q40166
Assassin’s Creed III: Liberation Q8025416
Q8025662
Q76868
Assassin’s Creed IV: Black Flag Brian Tyler Q6129617
Assassin’s Creed Origins Q30138024
Assassin’s Creed Rogue Q17486360
Assassin’s Creed Syndicate Q18602166
Assassin’s Creed Unity Q15983778
Assassin’s Creed: Bloodlines Q739580
Assassin’s Creed: Brotherhood Q604942 Jesper Kyd Q677351
Assassin’s Creed: Revelations Jesper Kyd Q739654
AssaultCube Q739804
Assetto Corsa Q10896671
Asterix & Obelix XXL Q747882
Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum Q2623474
Asterix at the Olympic Games Q2710226
Asterix: The Gallic War Q3627501
Asteroids Q3841002 Q748890
Astron Belt Q4811604
Atari Football Q3627872
Athens 2004 Q4411202
Attack on Pearl Harbor Q5105845 Q4818006
Audiosurf Q7159498 Q758900
Audiosurf 2 Q15304895
Aurora Engine Q2716371
Aurora toolset Q4822640
Automobilista Q24255802
Avatar: The Last Airbender Q2601847
Azure Dreams Q2875256
BS Zelda no Densetsu: Inishie no Sekiban Q2708122
Back to the Future Q91501
Back to the Future: The Game Q3856273 Q6159952 Q613511
Bad Boys II Q4412475
Bad Piggies Q144728
Badland Q16743228
Balance of Power Q804628
Baldur’s Gate Q6140598 Q879793 Q663583
Baldur’s Gate II: Shadows of Amn Q6140598
Q13989228
Q879793 Q804859
Baldur’s Gate: Dark Alliance II Q804850
Balloon Fight Q3098670 Hirokazu Tanaka Satoru Iwata Q1201014
Balls of Fury Q11853850
Balls of Steel Q734911
Band Hero Q2076560
Banjo-Kazooie Q1452166 Q1818767 Q129000
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts Q1452166 Q7352246 Q806592
Banjo-Tooie Q1452166 Q1818767 Q806598
Barnyard Q2736373
Baseball Hirokazu Tanaka Q1041292
Basketball Q4867640
Basketball Q31815466
BatMUD Q4868454
Baten Kaitos Origins Q2983917 Q1192606 Q2704499
Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean Q2983917 Q1192606 Q810761
Batman Q245863
Batman Q2703636
Batman Begins Q16205910 Q2891561
Batman Beyond: Return of the Joker Q2891582
Batman Forever: The Arcade Game Q4353841
Batman: Arkham Asylum Q7363771 Q746228
Batman: Arkham City Q7363771 Q288811
Batman: Arkham Knight Q1173861 Q15891648
Batman: Arkham Origins Q5386747 Q5112243 Q10826261
Batman: Chaos in Gotham Q2891437
Batman: Dark Tomorrow Q558962
Batman: Gotham City Racer Q2735515
Batman: Return of the Joker Q3210443 Q555897
Batman: Rise of Sin Tzu Q2891460
Batman: The Animated Series Q971338
Batman: The Brave and the Bold – The Videogame Q1029084
Batman: The Caped Crusader Q1029538
Batman: The Video Game Q3271336
Batman Vengeance Q973343
Battalion Wars Q2745625
Battalion Wars 2 Q690832
Battle Arena Toshinden Q810984
Battle Chess Q607104 Q810986
Battlefield 1 Steven Hall Johan Söderqvist Q24031560
Battlefield 1942 Q791439
Battlefield 1943 Q811018
Battlefield 2 Q206653
Battlefield 2142 Q811024
Battlefield 2: Modern Combat Rupert Gregson-Williams Q1092945
Battlefield 2: Special Forces Q2745646
Battlefield 3 Q791454
Battlefield 4 Q27431191 Q2618557
Battlefield Hardline Q682026 Q16968699
Battlefield Heroes Q866424
Battlefield Online Q497016
Battlefield Play4Free Q791432
Battlefield Vietnam Q791444
Battlefield: Bad Company Q648128
Battlefield: Bad Company 2 Electronic Arts Q676563
Battlefield: Bad Company 2: Vietnam Q3636869
Battletoads Q972329 Q597781
Battlezone Q55616
Battrick Q3636879
Bayonetta Q555749 Q2493539 Q791569
BeamNG.drive Q16987803
Bee Movie Game Q3286465
Beijing 2008 Q2748206
Bejeweled Q814975
Bejeweled 2 Peter Hajba Q5111288
Ben 10: Protector of Earth Q2288080
Beneath a Steel Sky Charles Cecil
Q3993321
Dave Gibbons
Q816823
Betrayal at Krondor Q15491209 Q831664
Beyond Castle Wolfenstein Q2552890
Beyond Good & Evil Q962209 Q2966286 Q794367
Beyond Oasis Q948524 Q1275724
Beyond: Two Souls David Cage Q3120329 Hans Zimmer
Lorne Balfe
Q166226
Big Rigs: Over the Road Racing Q745427
Biker Mice from Mars Q3639893
Biker Mice from Mars Q4907376
Bio Menace Q1386483 Q2290750
BioShock Ken Levine Q1131729 Q57270
BioShock 2 Q1131729 Q302839
BioShock Infinite Ken Levine Ken Levine Q1131729 Q2074746
Bionic Commando Q1870392 Q15054318 Q55620
Birds of Steel Q4035131
Bishōjo-peli Q1323555
Black Michael Giacchino Q880040
Black Mesa Q211229
Blade Q4923687
Blade Runner Frank Klepacki Q881018
Blades of Steel Q2710703
Blaster Master Q3210443 Q2364724
Blaster Master 2 Q2742792
Blaster Master Jr. Q4353810
Blaster Master: Blasting Again Q11854380
Blaster Master: Enemy Below Q723623
Blazing Angels: Squadrons of WWII Q2245098 Q2712639
Bleach: Heat the Soul Q1317237
Blinx Q658384 Q6763443 Q2734734
Blitzkrieg Q884508
Blitzkrieg 2 Q2365408
Blockade Q4927225
Blood Q2259482 Q5216558 Q885083
BloodRayne Q2451096
BloodRayne 2 Q861203
Bloodborne Q11454590 Q5185888 Q17154554
Bloons Q15234779
Bloons Tower Defense Q4928398
Bokusatsu tenshi Dokuro-chan Q482500
Blur Q886391
Boktai: The Sun Is in Your Hand Hideo Kojima Q2493539 Q1754203
Bomb Jack Q738698
Bomberman Q11599479 Q923826
Bomberman Hardball Q2909715
PC Kid Q1399011
Book of Spells Q3784353
Bookworm Q4943317
Boom Beach Q16246617
Boom Blox Steven Spielberg Q1351259 Q1196435
Boom Blox Bash Party Q2113378 Steven Spielberg Q2910471
Boom Boom Rocket Q546444
Borderlands Q560003 Q893423
Borderlands 2 Q7292371 Q5185888
Q560003
Jesper Kyd
Q4394759
Q893422
Borderlands: The Pre-Sequel! Q16466659
Boulder Dash Q3900886 Q55605
Bounce Tales Q11854559
Boxing Q888318 Q4951720
Braid Q1154944 Q897376
Dr. Kawashima’s Brain Training: How Old Is Your Brain? Q8192624 Q1773171
Brave Fencer Musashi Tsuyoshi Sekito Q2426211
Breach Q4959098
Breakout Nolan Bushnell Q177491
Brink Q615883
Brothers in Arms: Earned in Blood Q865237
Brothers in Arms: Hell’s Highway Q850092
Brothers in Arms: Road to Hill 30 Q796916
Brütal Legend Tim Schafer Q1707671 Q580794
Bubble Bobble Q5507602 Q88759
Bubsy 3D Q6828603 Q2927403
Bugs Bunny: Lost in Time Q2603276
Bulletstorm Q2340255 Q323671 Q733561
Canis Canem Edit Q3481623 Q822849
Burnout Q2289666
Burnout 3: Takedown Q667982 Q2079604
Burnout Dominator Q578147
Burnout Legends Q1872579
Burnout Paradise Q1016838
Burnout Revenge Q1053574 Q667982 Q2207176
Bus Driver Q2275208
Buzz! Junior: Viidakkovillitys Q1018339
Buzz! Master Quiz Q3647782
Buzz! TV Visa Q2308478
Buzz! Suuri Tietovisa Q5003481
Buzz! Hollywood Leffavisa Q5003480
Buzz! Megavisa Q1444637
Buzz! Musiikkivisa Q1169216
Buzz! PopVisa Q5003483
Counter-Strike 2D Q1090793
CSI: 3 Dimensions of Murder Q2391240
Cabal Online Q495263
Cabela’s Big Game Hunter Q5015322
Cabela’s Big Game Hunter 2010 Q5015320
Call of Duty Michael Giacchino Q211096
Call of Duty 2 Graeme Revell Q210298
Call of Duty 2: Big Red One Graeme Revell Q784143
Call of Duty 3 Q1797964 Q519282 Q308961
Call of Duty 4: Modern Warfare Q27440594 Harry Gregson-Williams Q76255
Call of Duty: Advanced Warfare Q16743064
Call of Duty: Black Ops Q1613705 Q207986
Call of Duty: Black Ops II David S. Goyer Q3117657
Trent Reznor
Q380918
Call of Duty: Black Ops III Q19789342
Call of Duty: Finest Hour Michael Giacchino Q1982333
Call of Duty: Ghosts Q1173861 Q12147068
Call of Duty: Modern Warfare 2 Hans Zimmer Q486351
Call of Duty: Modern Warfare 3 Q4526310 Brian Tyler Q486233
Call of Duty: Roads to Victory Q2289071
Call of Duty: United Offensive Michael Giacchino Q846863
Call of Duty: World at War Q1613705 Q207797
Call of Juarez Q585271
Call of Juarez: Bound in Blood Q1027129
Call to Power II Q2343381
Candy Crush Saga Q8768018
Cannon Fodder Q3809861 Q6275990 Q254723
Capcom vs. SNK 2 Q5752222 Q605271
Capcom's Gold Medal Challenge '92 Q5034540
Captain Commando Q2829079 Q2568609
Captain Toad: Treasure Tracker Q506255 Q17157041
Cardinal Syn Q1444713
Carmageddon Q379169
Carmageddon II: Carpocalypse Now! Q660034
Carmageddon: Reincarnation Q3808860
Carrier Command: Gaea Mission Q1653815
Autot Q613298
Autot 2 Q94355
Cartoon Network Racing Q2940654
Casper’s Scare School Q5049068
Castle Adventure Q3281433
Castle Crashers Q5214159 Q640567
Castlevania Q2042829 Q1043375
Castlevania 64 Q5404936 Q2453573
Castlevania Chronicles Q2713547 Q617303
Castlevania II: Belmont’s Revenge Q2562585
Castlevania II: Simon’s Quest Q2321832
Castlevania III: Dracula’s Curse Q2321818
Castlevania Legends Q2454468
Castlevania: Aria of Sorrow Q2713547 Q2698275 Q2291309
Castlevania: The New Generation Q2698275 Q2421926
Castlevania: Dawn of Sorrow Q2713547 Q2698275 Q2287853
Castlevania: Vampire’s Kiss Q2607689
Castlevania: Legacy of Darkness Q5404936 Q2553121
Castlevania: Lords of Shadow Hideo Kojima Q940664
Castlevania: Lords of Shadow 2 Q2941472
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate Q2690094
Castlevania: Portrait of Ruin Q2713547 Q2698275 Q2287900
Castlevania: Vampire’s Kiss Q2713547 Q2698275 Q2421908
Castlevania: Symphony of the Night Q2698275 Q2007022
Castlevania Adventure Q2563041
Dōkutsu monogatari Q3178531 Die Q1051853
Regnum Online Q182884
Mii Contest Channel Q3283969
Chesmac Raimo Suonio Q18693945
Chess Titans Q1370646
Chessmaster Q593001
Chibi-Robo Shigeru Miyamoto Q2556701
Children of Mana Kōichi Ishii Kenji Itō Q2526190
Chip ’n Dale: Rescue Rangers Q1870392 Q15054318 Q1932678
Chip ’n Dale Rescue Rangers 2 Q1870392 Q1935772
Chip’s Challenge Q2746450
Chrono Cross Masato Katō Hiromichi Tanaka Q369806 Q1088142
Chrono Trigger Q2657029
Yoshinori Kitase
Q2829029
Q2587147 Hironobu Sakaguchi Akira Toriyama Q369806
Nobuo Uematsu
Q761815
Chzo Mythos Q730941 Q6768642 Q245420
CircleMUD Q5121380
Circus Q164478
Cities XL Q1067441
Cities XL 2011 Q2424926
Cities XL 2012 Q2618283
Cities in Motion Q867658
Cities in Motion 2 Q3205367
Cities Skylines Q18149274
City Car Driving Q15838573
City Life Q1133782
City of Heroes Q714034
CityVille Q76794
CityVille 2 Q76763
CivCity: Rome Q2063462
Civilization Sid Meier Q991808 Q5586418 Q368286
Civilization II Q5586418 Q2924999 Q845290
Civilization III Sid Meier Q5586418
Q9284930
Q7357913 Q2374
Civilization IV Sid Meier Sid Meier Q5586418 Q9284930 Q2377
Civilization IV: Beyond the Sword Q1143029
Civilization IV: Colonization Q1071001
Civilization IV: Warlords Q956306
Civilization Revolution Sid Meier Q1200940
Civilization Revolution 2 Sid Meier Q17986512
Civilization V Sid Meier Q6271547 Q26844769 Q2385
Civilization V: Brave New World Q7383408
Civilization V: Gods & Kings Q2418673
Civilization VI Sid Meier Q24050047
Civilization World Sid Meier Q2378368
Civilization: Beyond Earth Q16333765
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth: Rising Tide Q25831301
Clannad Q683407 Q683407
Q1069343
Q197743
Q110607
Clash Royale Q22095476
Clash of Clans Q13399098
Empire Q2669973
NES Classics Q1322150
Claymore Q622057 Q476230
Clock Tower: The First Fear Q953511
Clock Tower II: The Struggle Within Q2465338
Clonk Q1102290
Close Combat Q2666317
Cloud Jenova Chen Q113100
Cloudberry Kingdom Q5135728
Clu Clu Land Q2107567
Club Penguin Q390223
Club Penguin Island Q29052418
Codename Eagle Q1105706
Codename: ICEMAN Q6198742 Q2168378
Colin McRae Rally Q1062256
Colin McRae Rally Q1868782
Colin McRae Rally 04 Q868260
Colin McRae Rally 2 Q2630066
Colin McRae Rally 2005 Q2982637
Colin McRae Rally 3 Q278564
Colin McRae: Dirt Q532178
Colin McRae: DiRT 2 Q2269831
Colony 7 Q5148490
Coloris Q7825238 Q5149066
Colossal Cave Adventure Q1344970 Q379904
Combat Arms Q1113555
Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin Q4036427
Combat Mission: Beyond Overlord Q1149718
Comix Zone Q4119204 Q1114985
Command & Conquer: Tiberian Dawn Q2979474 Frank Klepacki Q868523
Command & Conquer 3: Kane’s Wrath Q899188
Command & Conquer 3: Tiberium Wars Steve Jablonsky Q633046
Command & Conquer 4 Q5115828 Q634893
Command & Conquer: Generals Q4097092 Bill Brown Q820217
Command & Conquer: Generals Zero Hour Q1069497
Command & Conquer: Red Alert Frank Klepacki Q388225
Command & Conquer: Red Alert 2 Q4097092 Frank Klepacki Q684904
Command & Conquer: Red Alert 3 Q5115828 Q746351
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising Q5115828 Q1091551
Command & Conquer: Renegade Q838003
Command & Conquer: Sole Survivor Q1158768
Command & Conquer: Tiberian Sun Frank Klepacki Q754335
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm Q3684570
Command & Conquer: Yuri’s Revenge Q2014743
Commander: Conquest of the Americas Q11855473
Commandos 2: Men of Courage Q2387
Commandos: Behind Enemy Lines Q2278202
Commandos: Strike Force Q2319086
Company of Heroes Q16730452 Q500851
Company of Heroes: Opposing Fronts Q16730452 Q923500
Computer Bismarck Q6213240
Q6245637
Q5157419
Computer Space Nolan Bushnell Q1122324
Condemned: Criminal Origins Q660148
Conflict: Desert Storm II Q1125364
Conker’s Bad Fur Day Q5108009 Q841712
Conker: Live & Reloaded Q2630705
Conqueror Q5162407
Constantine Q5459493 Q1702746
Contra Q849328
Cookie Clicker Q15103408
Cooking Guide: Can't Decide What to Eat? Q2060664
Cool Spot Q1643588 Q2467615 Q2712379
Core War Q1132500
Corporation Q16019002 Ben Daglish Q2189424
Cortex Command Q2000869
Counter-Strike Q1208777
Q2743843
Q163628
Counter-Strike: Condition Zero Q847820
Counter-Strike: Global Offensive Q842146
Counter-Strike: Source Q473673
Chase the Express Q7678055 Q3666820
Crackdown Q2747788 Q1138424
Crash Bandicoot Q1582408 Q6289135 Q4760708 Q719176
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Q1582408 Q3294029 Q6289135 Q4760708 Q569822
Crash Bandicoot 2: N-Tranced Vivendi Games Q3482130 Q2471393
Crash Bandicoot Remastered Q26698531
Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage Q3482130 Q1052116
Crash Bandicoot: XS Vivendi Games Q761957
Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex Q6270460 Q3616529 Q869511
Crash Bandicoot 3: Warped Q1582408 Q6289135 Q4760708 Q840308
Crash Bash Q597808
Crash Boom Bang! Q2328445
Crash Nitro Kart Q2291321
Crash Tag Team Racing Q7577774 Q869522
Crash Team Racing Q1582408 Q6289135 Q834872
Crash Time: Autobahn Pursuit Q3388754
Crash Twinsanity Q7577774 Q1257775
Crash of the Titans Q6755378 Q869532
Crash: Mind over Mutant Q6755378 Q507396
Crashday Q1138986
Crayon Physics Deluxe Q1139201
Crazy Machines Q1139254
Crazy Taxi Q1139272
Crimsonland Q1973179
Crisis Core: Final Fantasy VII Q2626374 Q833139
Croc 2 Q2042829 Q2274988
Croc: Legend of the Gobbos Q2292512
CrossFire Q498866
Crossy Road Q18705872
Crusader Kings II Q677869
Crypt of the NecroDancer Q5220115 Q16259371
Crysis Q75210 Q933777 Q237484
Crysis 2 Q75210 Q75210 Hans Zimmer Q671152
Crysis 3 Q75210 Steven Hall Q538821
Custer’s Revenge Q1146147
Cut the Rope Q899666
Cyber Nations Q1990303
Cyberpunk 2077 Q19005369 Q3182559
DC Universe Online Q27107
DEFCON Q978362
DJ Hero Q1154104
DJ Hero 2 Q3772551
DK Jungle Climber Q1241633
DK King of Swing Q2869849 Q211858
Dance Central Q2298241
Dance Central 2 Q2735538
Dance Central 3 Q2700090
Dance Dance Revolution Q908392
Dance Dance Revolution Mario Mix Q936272
Dark Cloud Q2082917 Q2082917 Q2473223 Q1166169
Dark Messiah of Might and Magic Q588328
Dark Souls Q11454590 Q1192606 Q1166232
Dark Souls II Q1192606 Q3702740
Dark Souls III Q11454590
Q11473907
Q1192606 Q20112508
Darkwing Duck Q1870392 Q4997386 Q2381494
Seiken Densetsu 4 Kōichi Ishii Kenji Itō Q2977039
Daxter Naughty Dog Q3806784 Q2089087
Day of Defeat Q6848094 Q771553
Day of Defeat: Source Q6848094 Q1045397
Day of the Tentacle Q902541
Tim Schafer
Q1101568
Q1707671
Michael Land
Q845645
DayZ Q391616
DayZ Q5246190 Q10279881
Days Gone Q18692870 Q24576564
Daytona USA Q2572612 Q3178490 Q1326048
De Blob Q287409
Dead Island Q5561683 Q1180815
Dead Island: Riptide Q974232
Dead Nation Q2529446
Dead Rising Q731559 Q1145336
Dead Rising 2 Q731559 Q1900280
Dead Rising 3 Q13426706
Dead Space Q4526310 Q2245098 Q729074
Dead Space 2 Q2245098 Q842431
Dead Space 3 Q2245098
Q5115828
Q2501242
Dead Space: Extraction Q2245098 Q2632387
Dead by Daylight Q24514682
Dead or Alive 2 Q2469860 Q2469860 Q2332733
Dead or Alive 3 Q2469860 Q2333813
Dead or Alive 4 Q2469860 Q2608796
Dead or Alive 5 Q1168536
Deadpool Q2112423
Death Race Q840560
Death Rally Q1346381
Death Stranding Hideo Kojima Hideo Kojima Hideo Kojima Yōji Shinkawa Q24666782
Deathmatch Classic Q647642
Decap Attack Q3020979
Deepolis Q305027
Defender Q707250 Q1182593
Defense of the Ancients Q7612523 Q215936
Delta Rob Hubbard Q3705215
Delta Force: Land Warrior Q842957
Demon Attack Q2156030 Q1186437
Demon’s Souls Q2702296 Q1153708
Depthcharge Q1191944
Descent Q1200546
Descent 3 Q2319900
Descent II Q1444699
Battlefield 1942: Desert Combat Q32225
Desperados 2: Cooper’s Revenge Q92117 Q1408101
Desperados: Wanted Dead or Alive Q92117 Q904367
Desperate Housewives: The Game Q920116
Destiny Martin O’Donnell
Michael Salvatori
Paul McCartney
Q210275
Destroy All Humans! Q1131729 Q1200987
Destroy All Humans! 2 Q1131729 Q287276
Detroit: Become Human Q21246348
Deus Ex Warren Spector Q279217 Q1399435 Q644793
Deus Ex: Human Revolution Eidos Interactive Q6832624 Q642107
Deus Ex: Invisible War Warren Spector Q252198
Deus Ex: Mankind Divided Q6832624 Q19772510
Devil May Cry 4 Q5752222 Q5961180 Q7706955 Q751936
Dirt 4 Q28532756
Diablo Q3703115 Q2415434 Q220960
Diablo II Q3499411 Q2415434 Q244033
Diablo II: Lord of Destruction Q2415434 Q835084
Diablo III Q917565 Q3453447 Q244030
Diablo: Hellfire Q669687
Diddy Kong Racing Tim and Chris Stamper Q972329 Q545072
Dig Dug Q204105
Digimon Adventure Q12780050
Digimon All-Star Rumble Q17489176
Digimon Rumble Arena Q2568519
Digimon Rumble Arena 2 Q2539388
Digimon Story: Cyber Sleuth Q18636518
Digimon World Q2320677
Digimon World 3 Q1224677
Digimon World 4 Q2734367
Digimon World DS Q1071044
Digimon World: Next Order Q20986530
Digital Combat Simulator Q684607
DikuMUD Q3027935
Dink Smallwood Q594880
Dino Crisis Q741631 Q2828942 Q1226632
Dino Crisis 2 Q1133427 Q5961180 Q1467263
Dino Crisis 3 Q5961180 Q2452420
Dinosaur King Q700282
Direct2Drive Q3029361
Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII Yoshinori Kitase Q719149 Q367135
Dirt 3 Q906070
Dirt Rally Q19842547
Dirt: Showdown Q2615485
Disaster: Day of Crisis Q3029784
Discworld MUD Q1228613
Discworld Noir Q5105845 Q914128
Disgaea 2: Cursed Memories Q7700591 Q2597204
Disgaea 4: A Promise Unforgotten Q7700591 Q2403902
Disgaea: Hour of Darkness Q7700591 Q1639864
Dishonored Q279217 Q279217
Ricardo Bare
Raphaël Colantonio
Q1161567 Q323264
Dishonored 2 Q279217
Raphaël Colantonio
Q26269998 Q279217
Q7703578
Q781094
Q26269995
Q26269994 Q1161567 Q20095751
Disney Infinity Q5282456
Disney Sing It: Pop Hits Q2077292
Disney Universe Q2702192
Disney’s American Dragon: Jake Long, Attack of the Dark Dragon Q4355846
Disney’s PK: Out of the Shadows Q2601200
Dissidia 012 Final Fantasy Q2626374 Q2530636
Divine Divinity Q1230674
Dofus Q1139866
Koiran elämää Q3283206
Dominions 3: The Awakening Q2427524
Don't Starve Q3208174
Donald Duck’s Playground Al Lowe Q1239831
Aku Ankka: Universumin sankari Q645418
Donald in Maui Mallard Michael Giacchino Q2642154
Donkey Kong Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Q12384
Donkey Kong Shigeru Miyamoto Q2564684
Donkey Kong 3 Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q390291
Donkey Kong 64 Shigeru Miyamoto Q1818767 Q774773
Donkey Kong Jet Race Q1241668
Donkey Kong Country Tim and Chris Stamper Q1452166 Q972329
Q7352246
Q518987
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest Tim and Chris Stamper Q1452166 Q972329 Q1072051
Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble! Tim and Chris Stamper Q5416250 Q1241664
Donkey Kong Country Returns Q707256 Q585939
Donkey Kong Country: Tropical Freeze Q707256 Q972329 Q13427360
Donkey Kong Junior Shigeru Miyamoto Gunpei Yokoi Q2264301
Donkey Kong Jungle Beat Q2094438 Q506255 Q936413
Donkey Kong Land Q972329 Q2718657
Donkey Kong Land 2 Q1818767 Q2733190
Donkey Kong Land III Q5416250 Q2569337
Donkey Konga Q593946
Donkey Konga 2 Q2879319
Doodle Jump Q1165270
Doom John Romero
Sandy Petersen
Q7491359
Q1353861
Q465657
Q1386483
Q16196508
John Carmack
John Romero
Q189784
Doom 4 Q513867
Doom 3 Q240835 Q240835
id Software
Q537899 Q203310
Doom 3: Resurrection of Evil Q572500
Doom 64 Q1071278
Doom II: Hell on Earth Sandy Petersen John Romero
Sandy Petersen
Q465657
Q7491359
Q1386483 John Carmack Q755186
Doom RPG John Carmack John Carmack John Carmack Q838642
Doomtrooper Q5458762 Q3036919
Doom Q517952
Dota 2 Q3456319 Q3162945
Q7803806
Q771541
Dr. Luigi Q2389187 Q15380959
Dr. Mario Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q1198580
Dr. Mario 64 Gen’yō Takeda Q1957354
Dr. Mario & Germ Buster Q2457285
Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine Q3297169 Q2362073
Dracula Twins Björn Larsson Q5304701
Dracula: The Resurrection Q2625274
Dragon Age II Q933777 Q1064927
Dragon Age: Inquisition Q933777 Q4037583
Dragon Age: Origins Q4961446 Q933777 Q735926
Dragon Ball: Xenoverse 2 Q24084701
Dragon Ball: Xenoverse Q17165866
Dragon Ball Z: Budokai Q587752
Dragon Ball Z: Budokai 3 Q3038707
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi Q2414858
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Q2712053
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Q2082917 Q940867 Kōichi Sugiyama Q2221461
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Q2082917 Q940867 Kōichi Sugiyama Q1948338
Dragon Quest XI Q940867 Akira Toriyama Q20736242
Dragon Spirit Q2740962 Q3263016
Dragon Quest Q2994961 Q940867 Kōichi Sugiyama Q2313869
Dragon's Lair Don Bluth Don Bluth Q1255182
Dragonfable Q2702032
Drakensang Online Q1255555
Dreamcast Collection Q5306537
Dreams to Reality Q3039299
Driver 3 Q1750961
Driveclub Q10268796
Driver 2 Q2838355 Q2758716
Driver: Parallel Lines Q945060 Q376217
Driver: San Francisco Q1988780
Drop Mania Q5308406
Ducati: 90th Anniversary Q29097901
Duck Hunt Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q764069
DuckTales Q1870392 Q17583705 Q933328
DuckTales 2 Q1870392 Q2630920
DuckTales: The Quest for Gold Q5237802 Q5237802 Q648302
Duke Nukem Q388697 Q1091242 Q1264433
Duke Nukem 3D Q2259482 Q1386483 Q728061
Duke Nukem 64 Q2737649
Duke Nukem Forever Q2259482 Q962129
Duke Nukem II Q388697 Q1386483 Q1264434
Duke Nukem: Land of The Babes Q606142
Duke Nukem: Manhattan Project Q2316701
Duke Nukem: Time to Kill Q2666099
Duke Nukem: Zero Hour Q2602179
Dumb Ways to Die Q7088352 Q58120
Dune 2000 Q1153468
Dune II Q2979474 Frank Klepacki Q596631
Dungeon Defenders Q766077
Dungeon Fighter Online Q484233
Dungeon Keeper Peter Molyneux Q7381771 Q1265742
Dungeon Keeper 2 Q1077080
Dungeon Master Q5300292 Q1587638
Dungeon Siege Q723515 Jeremy Soule Q866349
Dust Racing 2D Q5316991
Slaves to Armok II: Dwarf Fortress Q14906064
Zach Adams
Q248810
Dying Light Q13415292
Dynamite Headdy Q2656891
Dynasty Warriors: Gundam Q2713558
Dynasty Warriors: Gundam 2 Q683422
E.T. the Extra-Terrestrial Q377167 Q977919
F1 2001 Q1168322
EA Sports MMA Q3036624
EA Sports UFC Q14391653
EA Sports UFC 2 Q22074964
EOE: Eve of Extinction Q2290874
ERepublik Q244503
ESPN NBA Basketball Q3046153
EVE Online Q336177
EarthBound Q2844009 Satoru Iwata Q924491 Q2529000
Earthworm Jim Q1643588 Q2467615 Q727139
East India Company Q3046517
Eggerland Q3049164
Elasto Mania Q1325028
Möllit Q26995995
Elevator Action Q591171
Elfmania Q3050834
Elite Robert Holdstock Q55815
Elite: Dangerous David Braben Q4980843
Empire Earth Q874915 Q20420
Empire Earth II Q304258
Empire Earth: The Art of Conquest Q2733002
Empire: Total War Q16031678 Q839088
Empires & Allies Q3053314
Enemy Territory: Quake Wars Q738896 Bill Brown John Carmack Q1070466
Enigma Q3300683 Q603040
Enter the Matrix Wachowskit Q1643588 Q736528
Entropia Universe Q1345246
Eragon Q2361841
Eric the Unready Q5387840
Escape from Monkey Island Q3953562 Q1101568 Q1164863
Eternal Darkness: Sanity’s Requiem Q3022668 Shigeru Miyamoto Q115129 Q1258080
Eternal Sonata Q3062244 Q6512187 Q1192606 Q1338867
Euro Truck Simulator Q1648331
Euro Truck Simulator 2 Q2632206
Europa Universalis III Q636012
Europa Universalis IV Johan Andersson Q2625075
Everquest Q1134845
Everybody’s Golf 5 Q2412998
Evil Dead: A Fistful of Boomstick Q2072281
Evil Dead: Regeneration Q2465071
Excite Truck Q2425726 Q430080
Excitebike Shigeru Miyamoto Q146124
Excitebike 64 Q6788679 Q3046150
Exzisus Q4354088
Eye of the Beholder Q948524 Q1385731
F-1 Grand Prix Q6964549 Q3736462
F-Zero Shigeru Miyamoto Q1198491
F-Zero GX Q2572612 Q5752541 Q1940315
F.E.A.R. Q817163
F.E.A.R. 2: Project Origin Q1777409
F.E.A.R. 3 Q2004413
F1 2000 Q3280741
F1 2002 Q3446198
F1 2009 Q2538744
F1 2010 Q918061
F1 2011 Q254090
F1 2012 Q2362506
F1 2013 Q14350274
F1 2014 Q17457242
F1 2015 Q19402993
F1 2016 Q24255335
F1 2017 Q29966201
F1 Career Challenge Q5424165
F1 Challenge ’99–’02 Q3062973
F1 Championship Season 2000 Q2799616
F1 Grand Prix Q1120846
F1 Manager Q16991981
F1 Race Stars Q5424173
F1 Racing Championship Q5424176
F1 Racing Simulation Q11697511
F1 World Grand Prix 2000 Q2805488
FIFA 06 Q1750568
FIFA 07 Q725280
FIFA 08 Q842259
FIFA 09 Q719740
FIFA 10 Q583301
FIFA 11 Q426939
FIFA 12 Q137924
FIFA 13 Q137977
FIFA 14 Q11256854
FIFA 15 Q17156010
FIFA 16 Q20007251
FIFA 17 Q24442399
FIFA 97 Q427337
FIFA Football 2003 Q2080005
FIFA Football 2004 Q1313999
FIFA Football 2005 Q1988471
FIFA Street 4 Q767436
FIFA Street 2 Q592758
FIFA Street 3 Q779227
FNaF World Q21296963
Fable Peter Molyneux Danny Elfman
Q7381771
Q944752
Fable II Peter Molyneux Danny Elfman Q984024
Face Raiders Q1835912
Factorio Q16972008
Fahrenheit David Cage Angelo Badalamenti Q1327449
Falcon Q1393956
Fallen London Q5432255
Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game Q996918 Q129618
Q607104
Q5113321 Q4069109 Q6476599 Q60102
Fallout 2 Q996918 Q4069109 Q6476599 Q910938
Fallout 3 Todd Howard Todd Howard Q5371399 Q2044115
Q4678617
Q26269516
Q26269521
Q933777 Q221164
Fallout 4 Q5371399 Q2044115 Q933777 Q10493813
Fallout Shelter Q20116199
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Q933777 Q995874
Fallout: Brotherhood of Steel Q748754
Fallout: New Vegas Q846794 Q26269479 Q933777 Q753749
Famicom BASIC Q3066239
Family Guy Video Game! Q534419 Q657658
Fantastic Four Q2360769
Fantasy Zone Q3136362 Q2962094
Far Cry Q337865
Far Cry 2 Q641453 Q176336
Far Cry 3 Q14946442 Brian Tyler Q796529
Far Cry 4 Q15992359
Far Cry Primal Q21072291
FarmVille Q719337
Farmerama Q911460
Farming Simulator 2013 Q14883423
Project Zero Q2323933
Feeding Frenzy Q585951
Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli Q1517179 Q2604256
Ferrari Virtual Academy Q5445272
Fez (peli) Q7181886 Q2581523
Fight Night Champion Q2982191
Fight Night Round 2 Q2982169
Fight Night Round 3 Q2601461
Final Doom John Carmack Q1088780
Final Fantasy Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q1934555 Q1415970
Mystic Quest Kōichi Ishii Yoshinori Kitase Kenji Itō Q2333557
Final Fantasy Anthology Q1408596
Final Fantasy Crystal Chronicles Q2587147 Q419404 Q4205274 Q4451168 Q1470373
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers Q419404 Q2178390 Q2565421
Final Fantasy I–II Q3274138
Final Fantasy II Hironobu Sakaguchi Q1788122 Hiromichi Tanaka Nobuo Uematsu Q1934555 Q921957
Final Fantasy III Hironobu Sakaguchi Q1788122 Nobuo Uematsu Q1934555 Q687559
Final Fantasy IV Hironobu Sakaguchi Q2657029 Nobuo Uematsu Q911226
Final Fantasy IX Hiroyuki Itō Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q474573
Final Fantasy Mystic Quest Ryūji Sasai Q1249187
Final Fantasy Origins Q2305500
Final Fantasy Type-0 Yoshinori Kitase Q2626374 Q1774415
Final Fantasy V Hironobu Sakaguchi Hiroyuki Itō Nobuo Uematsu Q900305
Final Fantasy VI Hironobu Sakaguchi Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q535940
Final Fantasy VII Yoshinori Kitase Hironobu Sakaguchi Q2743416
Tetsuya Nomura
Nobuo Uematsu Q214232
Final Fantasy VIII Yoshinori Kitase Q1802482 Hiroyuki Itō Nobuo Uematsu Q245006
Final Fantasy X Yoshinori Kitase Nobuo Uematsu Q223381
Final Fantasy X-2 Q1377366 Yoshinori Kitase Q2702747 Q633011
Final Fantasy XI Kōichi Ishii Hiromichi Tanaka Q4292828 Q678394
Final Fantasy XII Hiroyuki Itō Q419404 Q1196596 Q327594
Final Fantasy XIII Q1377366 Yoshinori Kitase Q719149 Q390595
Final Fantasy XIII-2 Q1377366 Yoshinori Kitase Q719149 Q1416043
Final Fantasy XIV Q6964576 Hiromichi Tanaka Nobuo Uematsu Q868389
Final Fantasy XV Tetsuya Nomura Q1802482 Yōko Shimomura Q1779100
Final Fight Q1537372 Q16708083
Q2829079
Q4997386 Q1141946
Final Fight 2 Q1870392 Q4997386 Q1321249
Final Fight 3 Q1870392 Q2601047
Final Fight: Streetwise Q3745586
FinnWars Q24076
Fire Emblem Yuka Tsujiyoko Q150180
Fire Emblem Heroes Q28382640
Fire Emblem Fates Q18762399
Fire Emblem Awakening Q3072790
Fire Emblem: Radiant Dawn Q2322497
Fire Emblem: Shadow Dragon Yuka Tsujiyoko Q2698563
Fire Emblem: The Sacred Stones Q150169
First Touch Soccer Q18215877
FishVille Q80402
Five Nights at Freddy's Q17618314
Five Nights at Freddy’s 2 Q18215878
Five Nights at Freddy’s 3 Q18913274
Five Nights at Freddy’s 4 Q20011212
Five Nights at Freddy's: Sister Location Q24060042
Flappy Bird Q15707420
Flashback Q3370962 Q1001925
FlatOut Q1148043
FlatOut 2 Q1355158
FlatOut: Ultimate Carnage Q1427314
Flicky Q593781
Microsoft Flight Simulator 2004 Q4348691
FlightGear Q1163986
Flood Q460403
Floorball League Q5460186
Flow Jenova Chen Q2582691 Q284928
Flower Jenova Chen Vincent Diamante Q1825218
FlyFF Q1138278
Foldit Q581771
Food Force Q1190708
Football Manager Q16189546 Q3747839
Football Manager 2016 Q20934345
Forbidden Siren 2 Q3194686 Q2719242 Q2288026
Forge of Empires Q1437282
Forgotten Hope Q24496
Forgotten Hope 2 Q11200417
Forgotten Realms: Demon Stone Q2566832
Formula 1 Q2418753
Formula 1 97 Q3616529 Q1775040
Formula 1 98 Q3283304
Formula One 04 Q1605807
Formula One 05 Q1437623
Formula One 06 Q2605819
Formula One 2000 Q11859818
Formula One 2001 Q3748349
Formula One 2002 Q2605447
Formula One 2003 Q2345869
Formula One 99 Q1750390
Formula One Arcade Q5470303
Formula One Championship Edition Q593572
Formula One Grand Prix Geoff Crammond Q1939440
Forza Horizon Q83843
Forza Horizon 2 Q17156024
Forza Horizon 3 Q24646839
Forza Motorsport Q1439326
Forza Motorsport 2 Q693592
Forza Motorsport 3 Q843456
Forza Motorsport 4 Q31560
Forza Motorsport 5 Q13361633
Forza Motorsport 6 Q18811551
Fray in Magical Adventure Ryūji Sasai Q4356512
Free Realms Q691224
Freecol Q162028
Freeciv Q424271
Freedom Force Q2388343
FreeDoom Q4038978
Freekstyle Q4354676
Freelancer Q322999 Q5115828 Q937066
Tingle RPG Q3981153 Q707256 Q2468992
Frets on Fire Q1362771
Friday the 13th Q2627223
Frogger Q524267
Frogger 2: Swampy’s Revenge Q1175332 Q5505257
Fruit Ninja Q1987120
Full Auto Q630026
Full Throttle Tim Schafer Q1707671 Q847471
Full Tilt! Pinball Q674213
Furmins Peter Hajba Q5509593
FurryMUCK Q5509719
Future Tactics: The Uprising Q3063482 Q5510786
G. I. Joe: The Rise of Cobra Q288884
G1 Jockey 4 2007 Q11808181
GT Legends Q835522
GTR 2 – FIA GT Racing Game Q3093440
GTR Q1423320
Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned Jane Jensen Q2526511
Gabriel Knight: Sins of the Fathers Jane Jensen Robert Holmes Q644433
Galaga Q1043534
Galaxian Q1192514
Galaxy Wars Q5518147
Galilei ja kadonneet lelut (tietokonepeli) Q11860271
Game & Wario Q3098670 Q5519808
Game Boy -konsolisarja Q2089269
Game Boy Pocket Q2297261
Game of Thrones Q18150581
Gangstar: Crime City Gameloft Q2018134
Garry’s Mod Q837923
Gauntlet Ed Logg Q734758
Gauntlet Legends Q2007458
Gearheads Q3235551
Gears of War Q2340255 Q636219
Gears of War 2 Q2340255 Steve Jablonsky Q728989
Gears of War 3 Q2340255 Steve Jablonsky Q1050833
Gekkeiju Online Q5530312
GemStone IV Q5530546
GeneRally Q1501376
Geometry Dash Q16190030
German Truck Simulator Q2066591
Get On Da Mic Q5554065
Gex Q5554965
Ghost Rider Q2265766
Ghost Trick: Phantom Detective Q1133427 Q2629796
Ghostbusters: The Video Game Q1514853
Ghosthunter Q1992543
Mr. Gimmick Q553054
Glimmerati Q5569632
Go Vacation Q2066948
Goat Simulator Q15984890
God Hand Q741631 Q587918 Q6148410 Q2553176
God of War Q982628 Matthew Woodring Stover Q3760914 Q817369
God of War II Q5173545 Q5173545 Q3760914 Q2252689
God of War III Q2370953 Q3760914 Q1129452
Gold Rush! Q3245478
Golden Sun Q3136408 Q1192606 Q1545555
Golden Sun 2: The Lost Age Hiroshi Yamauchi Q1192606 Q2342264
GoldenEye 007 Q3295463 Q5592358 Q369086
GoldenEye 007 David Arnold
Q1740191
Q2708114
GoldenEye: Rogue Agent Q180181
Golf Kōji Kondō Q2731595
Gone Fishin’ Q5581562
Goodgame Big Farm Q19861515
Goodgame Empire Q16302401
Goof Troop Q741631 Q2553382
Kauhumaa Q1769287
Gorillas Q613486
Gotcha Q4039627
Gothic Q767456
Gradius Q3313728 Q1324646
Gran Trak 10 Q1341807
Gran Turismo PSP Q554137 Q1152420
Gran Turismo Q554137 Q944320
Gran Turismo 2 Q554137 Q980535
Gran Turismo 3: A-Spec Q554137 Q975773
Gran Turismo 4 Q845695
Gran Turismo 5 Q773395
Gran Turismo 5 Prologue Q554137 Q2324928
Gran Turismo 6 Q5884557
Gran Turismo 7 Q18345763
Gran Turismo Concept Q554137 Q1369501
Gran Turismo HD Concept Q554137 Q2472234
Grand Prix 2 Geoff Crammond Q2733995
Grand Prix 3 Geoff Crammond Q2569434
Grand Prix 4 Geoff Crammond Q2558619
Grand Prix Challenge Q2377301
Grand Prix Legends Q1542701
Grand Prix Manager 2 Q5594927
Grand Theft Auto Q94501
Grand Theft Auto 2 Q4716899 Q94460
Grand Theft Auto Advance Q648099
Grand Theft Auto III Leslie Benzies Q149106
Grand Theft Auto IV Leslie Benzies Q94797
Grand Theft Auto V Leslie Benzies Dan Houser The Alchemist
Q522680
Tangerine Dream
Q17452
Grand Theft Auto: Chinatown Wars Q94871
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Q1989077
Grand Theft Auto: Liberty City Stories Q94778
Grand Theft Auto: London 1961 Q19433
Grand Theft Auto: London 1969 Q19431
Grand Theft Auto: San Andreas Leslie Benzies Q83265
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Q94842
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Q94830
Grand Theft Auto: Vice City Leslie Benzies Q94671
Grand Theft Auto: Vice City Stories Q94640
Grandia Q7678133 Q1069001 Q13462475
Gravitar Q2646223
Gravity Bone Q608746
Gray Matter Jane Jensen Robert Holmes Q1544045
Greed Corp Q2796462
Green Day: Rock Band Q2541422
Green Lantern: Rise of the Manhunters Q4039700
Gregory Horror Show Q5606973
Race Driver: GRID 2 Q968138
Grid Autosport Q16982737
Grim Fandango Tim Schafer Tim Schafer Q1707671 Q592507
Guild Wars 2 Q1658767 Jeremy Soule Q484907
Guild Wars Factions Q2167809
Guild Wars Nightfall Q2478762
Guitar Hero Q7384255 Q116578
Guitar Hero 5 Q1955682
Guitar Hero: Rocks the 80s Q2333905
Guitar Hero II Q1798154
Guitar Hero III: Legends of Rock Q1047938
Guitar Hero: On Tour Decades Q2563834
Guitar Hero: Modern Hits Q4354390
Guitar Hero: Smash Hits Q2449832
Guitar Hero World Tour Q1759208
Guitar Hero: Aerosmith Q630596
Guitar Hero: Metallica Q1799178
Guitar Hero: On Tour Q2287881
Guitar Hero: Van Halen Q2603521
Guitar Hero: Warriors of Rock Q949134
Guitar Praise Q5616784
Gun Q938849 Q1487484
Western Gun Q983176 Q1432978
Gunstar Heroes Q1069752
Gyromite Hirokazu Tanaka Q869558
H1Z1 Q16336114
H1Z1: King of the Kill Q23013631
Habbo Q743920
Half-Life Q3194883 Q279744
Half-Life 2 Q3194883 Q193581
Half-Life 2: Deathmatch Q1325680
Half-Life 2: Episode One Q3194883 Q18951
Half-Life 2: Episode Two Q3194883 Q553308
Half-Life 2: Lost Coast Q223629
Half-Life: Blue Shift Q7292371 Q831796
Half-Life: Decay Q7292371 Q796776
Half-Life: Opposing Force Q7292371 Q2895465 Q693937
Halo 2 Martin O’Donnell
Michael Salvatori
Q252804
Halo 3 Martin O’Donnell Q137802
Halo 3: ODST Martin O’Donnell Q1628364
Halo 4 Q3337815 Q45028
Halo 5: Guardians Q21584787 Q16214449 Q21584793 Q21155204 Q16888147
Halo Wars Q5407368 Q747836
Halo Wars 2 Q20831013
Halo: Combat Evolved Martin O’Donnell Q276217
Halo: Reach Martin O’Donnell Q283878
Halo: Spartan Assault Q2040411 Q13427164
Hang-On Yū Suzuki Q3136362 Q1575476
Happy Tree Friends: False Alarm Q2734000
Happy Wheels Q2681151
Harpoon Larry Bond Q1473424
Harry Potter ja salaisuuksien kammio Q726167
Harry Potter ja kuoleman varjelukset Q5115828 Q665733
Harry Potter ja liekehtivä pikari Q849901
Harry Potter ja puoliverinen prinssi Q322999 Q5115828 Q862524
Harry Potter ja Feeniksin kilta Q254851
Harry Potter ja viisasten kivi Jeremy Soule Q719960
Harry Potter ja Azkabanin vanki Q749023
Harry Potter ja Huispauksen MM-kisat Q859380
Harvest Moon Q7146181
Harvest Moon 64 Q2702506
Harvest Moon: Magical Melody Q2291672
Has-Been Heroes Q28343248
Hattrick Q202934
Hay Day Q15984270
Haze Q5232993 Q5592358 Q1450668
He-Man: Defender of Grayskull Q3783835
He-Man: Power of Grayskull Q1988536
Hearthstone Q1707671 Q8262784
Hearts of Iron Q739918
Hearts of Iron II Q1061361
Hearts of Iron III Q222473
Hearts of Iron IV Johan Andersson Q15712701
Heavenly Sword Q1783815 Q1396434 Q772830
Heavy Metal: F.A.K.K.² Q115806
Heavy Rain David Cage Normand Corbeil Q647855
Helbreath Q4349006
Hellboy: Dogs of the Night Q3067262
Heretic John Romero Q6397447 Q936016
Heretic II Q6397447 Q2251404
Hero Quest Q2399863
Heroes & Generals Jesper Kyd Q1327942
Heroes of Mana Kōichi Ishii Yōko Shimomura Q2588748
Heroes of Might and Magic II Jon Van Caneghem Q7153305 Q532912
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia Q5606924 Q7153305 Q220965
Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade Jon Van Caneghem Q507074
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death Jon Van Caneghem Q1035703
Heroes of Might and Magic IV Q7153305 Q641684
Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm Q2651488
Heroes of Might and Magic IV: The Winds of War Q2652783
Heroes of Might and Magic V Q1278881 Q2450
Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Q2470
Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East Nival Interactive Q1278881 Q2473
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest Jon Van Caneghem Q7153305 Q919857
Heroes of Newerth Q4794713 Q180434
Hexen II Q738896 Q6397447 Q284203
Hexen John Romero Q6397447 Q1423930
Hexic Aleksei Pažitnov Q3055379
Hidden & Dangerous Q2734496
Hidden & Dangerous 2 Q18984 Q1617336
High School Musical: Sing It! Q1304078
Higurashi no naku koro ni Q2634293 Q2413886 Q737271
Hill Climb Racing Q18073329
Hill Climb Racing 2 Q27964211
Hitman 2: Silent Assassin Jesper Kyd Q1037042
Hitman: Absolution Q12331720 Q129277
Hitman: Blood Money Q16215828 Jesper Kyd Q239889
Hitman: Codename 47 Jesper Kyd Q756856
Hitman: Contracts Jesper Kyd Q600707
Hogs of War Q1470332
Homefront Q349413
Horizon Zero Dawn Q28818985 Q28819015 Q28818981
Q15485086
Q28818976
Q20155528
Hotel Mario Q1368183
Hotline Miami Jonatan Söderström Q3389836
Hover! Q1364881
Howrse Q950106
Hugo Classic Q5476994
Hugo: Musta timanttikuume Q16267103
Hugo: Cannon Cruise Q16267598
Hugo ja kadonneet jalokivet Q16267600
Hugo: Ilkeä Peili Q16267589
Hulk Q969774
Hunt the Wumpus Q5607226 Q1638078
Hunter Q5414201
Hyperdimension Neptunia Q1207525
Hyperdimension Neptunia MK-II Q2061445
Hyrule Warriors Q20506673 Eiji Aonuma
Q17130296
Q15361287
I Am Alive Q532743
I Q1173359 Q624526
IDance Q1950514
IL-2 Sturmovik Q1257652
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad Q15214773
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Q1255402
IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles Q1255578
IRacing.com Q254255
Ice Climber Q8192624 Q1066657
Icewind Dale Jeremy Soule Q1137949
Icewind Dale II Q846794 Q933777 Q1143807
Ico Q2524011 Q2524011
Q10314180
Q2745564
Q11468195
Q1324448
Icy Tower Q250355
Ignition Q2411602
Ikari Warriors Q2796607
Ikariam Q327602
Ilomilo Q292089
Imperium Galactica II Q240924 Q901858
Impossible Mission Q457957
In the Groove Q2635080
Luettelo In the Groove 2:n kappaleista Q4041351
Incredible Crisis Q6389243 Tokyo Ska Paradise Orchestra Q2064589
Indiana Jones and the Emperor’s Tomb Q1661316
Indiana Jones and the Fate of Atlantis Q670923 Q7493776 Q3877581 Q1101568 Q74401
Indiana Jones and the Infernal Machine Q670923 Q670923 Q1101568 Q1527683
Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure Ron Gilbert Q1571232
Indiana Jones and the Staff of Kings Q2500418
Indiana Jones and the Temple of Doom Q6023299
Infamous Q1346174
Infamous 2 Q24300
Infamous: Festival of Blood Q576283
Infamous: Second Son Q624741 Q6028768
INFRA Q25204027
Ingress Q63352
Insaniquarium Q1187558
Insurgency Q17385447
International Karate Q269139 Rob Hubbard Q1328570
International Karate + Q269139 Rob Hubbard Q1666678
Iron Man Q1369354
Itadaki Street Q1442320
JFK: Reloaded Q1439409
Jack the Nipper Q2389221
Jackie Chan Stuntmaster Q3110001
Jade Empire Q13989228 Q3117657 Q1143738
Jagged Alliance 2 Q2996015
Jak 3 Q1582408 Q1351259 Q4760708 Q960458
Jak II: Renegade Q1582408 Q1351259 Q4760708 Q526700
Jak X Q2844562 Q3136259 Q2350322 Neil Druckmann Q2336501
Jak & Daxter: Kadonnut maailma Q327904 Q1547059
Jak and Daxter: The Precursor Legacy Q1582408 Q1351259 Q4760708 Q1784103
JamLegend Q3026369
James Bond 007: Blood Stone Q2121109 Q2081625
James Bond 007: Everything or Nothing Sean Callery Q161202
James Bond 007: Nightfire Q161188
Avatar Q5070736 Q1462437
James Pond Q960337
James Pond 2 Q44346
Moebius: Empire Rising Jane Jensen Robert Holmes Q6152417
Jaws Unleashed Q2328562
Jazz Jackrabbit Q3016863 Q1366813
Jazz Jackrabbit 2 Q1399435 Q2002026
Jet Li: Rise to Honor Q579477
Jet Set Radio Q4311482 Q1470515
Jetpac Q735275
Jetpack Q11866441
Jetpack Joyride Q2648481
JezzBall Q3178522
Joint Task Force Q2289173
Journey Jenova Chen Q2113378 Q2582691 Q677274
Joust Q16186729 Q1567550
Juiced Q1711572
Juiced 2: Hot Import Nights Q2620589
Jump Ultimate Stars Q580279
Jumping Flash! Q7678055 Q3189970
Jungle Hunt Q1713469
Jurassic Park Q2742161
Jurassic Park (SNES) Q3190155
Jurassic Park: Operation Genesis Q1422943
Jurassic Park: Rampage Edition Q6314905
Jurassic Park: The Game Q2368168
Jurassic Park: Trespasser Q7440732 Bill Brown Q1299587
Jurassic: The Hunted Q6314891
Just Cause Q7340318 Q1538087
Just Cause 2 Q1114167
Just Cause 3 Q1356888 Q18533576
Just Dance Q1714101
Just Dance 2 Q732438
Just Dance 3 Q776131
Just Dance 4 Q3811483
Justice League Heroes Q2312016
Justice League Heroes: The Flash Q5956754
Justice League Task Force Q2415434 Q2501640
Justice League: Chronicles Q3546928
Justice League: Injustice for All Q3546915
Kdice Q3112351
Kabuki Quantum Fighter Q3191691
Kakuro Q212785
Kameo: Elements of Power Q7612099 Q2712020
Kane & Lynch: Dead Men Jesper Kyd Q1130541
Kantai Collection Q21567358
Q21567414
Q11472027
Q14785138
Karate Q6368705
Karate Champ Q1439988
Karateka Q2353348
Katawa Shoujo Q1735675
Kerbal Space Program Q1471545
Kero Blaster Q18928705
Kid Icarus Q529990 Gunpei Yokoi Q3098670 Hirokazu Tanaka Q1142493
Kid Icarus: Of Myths and Monsters Q2565757
Killer Instinct Q6388032 Q7352246 Q3295463 Q973459
Killer7 Q920630 Q5961180 Q6148410 Q310003
Killing Floor Q130887
Killzone Q15485086 Q1129775
Killzone 2 Q15485086 Q608954
Killzone 3 Q528128
Kimi ga Nozomu Eien Q1057155
Kinect Adventures! Q392497
Kinect Joy Ride Q2760303
Kinect Sports Q7352246 Q1741985
Kinect Sports: Season Two Q3815380
Kinect Star Wars Q2067196
Kinectimals Q4353087
King of Dragon Pass Greg Stafford Q6412224
King’s Bounty Jon Van Caneghem Q1742178
King’s Quest VII: The Princeless Bride Q574590
King's Quest I: Quest for the Crown Roberta Williams Q1742194
Kingdom Hearts Tetsuya Nomura Q1802482 Yōko Shimomura Q225912
Kingdom Hearts: 358/2 Days Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q938641
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q2301369
Kingdom Hearts: Birth by Sleep Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q281110
Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q15725931
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue Q20973486
Kingdom Hearts II Tetsuya Nomura Q1802482 Yōko Shimomura Q626802
Kingdom Hearts III Tetsuya Nomura Q1802482 Yōko Shimomura Q3265748
Kingdom Hearts coded Tetsuya Nomura Yōko Shimomura Q1083444
Kingdom Hearts: Chain of Memories Tetsuya Nomura Q1802482 Yōko Shimomura Q843205
Kingsley’s Adventure Q3197113
Kino no tabi Q1062830 Q495441
Kirakira Q1988097
Kirby 64: The Crystal Shards Q1366980
Kirby Air Ride Masahiro Sakurai Shigeru Miyamoto Q2181182
Kirby’s Fun Pak Masahiro Sakurai Satoru Iwata
Q707256
Q1871848
Kirby Superstar Ultra Q1132456
Kirby and the Rainbow Curse Q17163279
Kirby’s Adventure Masahiro Sakurai Satoru Iwata Q1154059
Kirby’s Dream Land Masahiro Sakurai Satoru Iwata Q1154044
Kirby’s Dream Land 2 Satoru Iwata Q2273753
Kirby’s Epic Yarn Q5404936 Q1361363
Kirby’s Adventure Wii Q1370609
Kirby: Power Paintbrush Q707256 Q2385982
Kirby: Mouse Attack Q707256 Q959102
Kirby: Triple Deluxe Q3197316
KISS: Psycho Circus - The Nightmare Child Q2563067
The Games Factory Q1253866
Klondike-pasianssi Q1191033
Knight Online Q495044
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Q628362
Knuckles’ Chaotix Q6763443 Q2366344
Kula World Q2707840
Kumoon Q6444015
Kung Fu Panda Q4280641 Q4596628
Kye Q6450880
L. A. Noire Q1576168 Q1129094
The Legend of Zelda (LCD-pelit) Q11897237
Lego Worlds Q20024451
LPMud Q3502717
LSD: Dream Emulator Q845417
La storia della Arcana Famiglia Q1198409
Lair Q2992258
Laser Squad Q2578390 Q6788679 Q407005
Last Ninja 2: Back with a Vengeance Q1890670
Lazy Jones David Whittaker Q1416467
Lazy Raiders Q6506140
League of Angels Q18652441
League of Legends Q7612523 Q223341
Leather Goddesses of Phobos Q365793 Q1671179
Left 4 Dead Q6848094 Q323981
Left 4 Dead 2 Q6848094 Q472909
Jade Dynasty Q2497820
Legend of Grimrock Q1812427
Legend of Grimrock 2 Q18694019
Seiken densetsu: Legend of Mana Kōichi Ishii Q419404 Q2829029 Yōko Shimomura Q2361986
Legend of the Red Dragon Q4349788
Lego Batman 2: DC Super Heroes Q112912
Lego Batman: The Video Game Danny Elfman Q74545
Lego City Undercover Q2070167
Lego City Undercover: The Chase Begins Q6518543
Lego Harry Potter: Years 1–4 Q1067207
Lego Harry Potter: Years 5–7 Q1341780
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues Q74683
Lego Indiana Jones: The Original Adventures Q74630
Lego Island 2: The Brickster’s Revenge Q2132221
Lego Marvel Super Heroes Q3662198
Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game Q964473
Lego Racers Q1128672
Lego Rock Band Q2500070
Lego star wars II mobile Q55246
Lego Star Wars II: The Original Trilogy Q55239
Lego Star Wars III: The Clone Wars Q55228
Lego Star Wars: The Complete Saga Q55214
Lego Star Wars: The Force Awakens Q22570384
Lego Star Wars: The Video Game Q55216
Lego The Lord of the Rings Howard Shore Q2082291
Lego Universe Brian Tyler Q1882121
Leisure Suit Larry Al Lowe Q1335860
Leisure Suit Larry Goes Looking for Love Q2417526
Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals Q2498436
Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Al Lowe Q956112 Q590699
Lemmings Q1757629 Q2747788 Q864177
Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events Q2670021
Lethal Enforcers Q6389274 Q2736832
Libero Grande Q2425269
Liero Q1412856
Life Is Strange Syd Matters Q18536861
Lightning Returns: Final Fantasy XIII Q1377366 Yoshinori Kitase Q719149 Q2155150
Limbo Q1339030
Line Rider Q1638636
Lineage Q626138 Q1514535 Q489800
Link: The Faces of Evil Q1053574 Q526015
Links Q471008
Lips Q6383635 Q1127068
Little Big Adventure Q1141140
Little Fighter 2 Q2334340
LittleBigPlanet Q6767976 Q6579517
LittleBigPlanet 2 Q1988886
LittleBigPlanet 3 Q17194812
Littlest Pet Shop Q3234133
Live for Speed Q1360565
Loaded Q2397143
Lock On: Modern Air Combat Q1477686
Lode Runner Q1197566
London 2012 Q478583
LOOM Q4964807 Pjotr Tšaikovski
Q1402768
Q672380
Lost Odyssey Hironobu Sakaguchi Hironobu Sakaguchi
Q3197667
Nobuo Uematsu Q558753
Lost Planet: Extreme Condition Q731559 Q4700913 Q2081437
Lost: Via Domus Q1193623
Lotus (pelisarja) Q4864416
Q7147464
Q1871245
Lucky Star Q320818 Q839091
Luigi’s Mansion Q610178 Shigeru Miyamoto Kazumi Totaka Q984029
Luigi’s Mansion Dark Moon Shigeru Miyamoto Q2298261
Lunar Magic Q3267444
Luxor 2 Q315256
M.U.G.E.N Q1314490
M.U.L.E. Q11440 Q1284570
MAG Q784714
Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel Q1081217
MUD Q751424
MUME Q597841
MX vs. ATV Alive Q3841763
MX vs ATV Reflex Q3841762
MX vs. ATV Unleashed Q1328117
Machinarium Q3499507 Q856950
Mad Max Q14126363
MadWorld Q587918 Q1883089
Madden NFL 08 Q2296575
Madden NFL 09 Q2758526
Madden NFL 10 Q3842306
Madden NFL 11 Q2461216
Madden NFL 12 Q3842308
Madden NFL 13 Q5145468 Q3842307
Madden NFL 15 Q17018097
Madden NFL 16 Q19864498
Madden NFL 17 Q23762935
Madden NFL 18 Q30026815
Madden NFL 25 Q16267651
Madden NFL Arcade Q23895044
Mafia Q16215617 Q213217
Mafia II Q16215617 Q59154
Mafia III Q20737889
Mafia Wars Q2280952
Magic Pengel: The Quest for Color Q4353715
Mall Tycoon Q3118448
Manhunt Q853344
Manhunt 2 Q1799879
Maniac Mansion Ron Gilbert Ron Gilbert
Q5526180
Q1402768 Q240143
Manic Miner Q760211
MapleStory Q569624
Marble Blast Gold Q1493857 Q976823
Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story Yōko Shimomura Q2079919
Mario & Luigi: Dream Team Bros. Yōko Shimomura Q4779680
Mario & Luigi: Paper Jam Q20128243
Mario & Luigi: Partners in Time Shigeru Miyamoto Yōko Shimomura Q1797666
Mario & Luigi: Superstar Saga Shigeru Miyamoto Yōko Shimomura Q1797550
Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games Q6964522
Q4459598
Q1139375
Mario & Sonic at the Olympic Games Q1141627
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Q3514194 Q2669787 Q1202544
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games Q20730405
Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games Q5752243 Q13233160
Mario & Wario Satoshi Tajiri Q3280923 New York Daily News Junichi Masuda Q2540072
Mario Bros. Shigeru Miyamoto
Gunpei Yokoi
Q610968
Mario Clash Q3136394 Gunpei Yokoi Q2215664
Mario Golf Q1192606 Q1758447
Mario Golf Q1898865
Mario Golf: Toadstool Tour Q1192606 Q2746192
Mario Golf: World Tour Q1192606 Q5998711
Mario Slam Basketball Masayoshi Soken Q2318304
Mario Kart 64 Q610178 Shigeru Miyamoto Q1046604
Mario Kart 7 Q610178 Q1117024
Mario Kart 8 Q610178 Q19869295 Q13427106
Mario Kart 8 Deluxe Q28321447
Mario Kart Arcade GP Q2575214
Mario Kart Arcade GP 2 Q9029138
Mario Kart DS Q610178 Q858564
Mario Kart Wii Q610178 Q838707
Mario Kart: Double Dash!! Shigeru Miyamoto Q5721431
Mario Kart: Super Circuit Shigeru Miyamoto Q2068675
Mario Paint Hirokazu Tanaka Q1809250
Mario Party Q369806 Q6507722
Mario Party 10 Q17157196
Mario Party 2 Q369806 Q1205676
Mario Party 3 Q743187
Mario Party 4 Q1205293
Mario Party 5 Q1206280
Mario Party 6 Q1211015
Mario Party 7 Q3244916 Q1205277
Mario Party 8 Q769042
Mario Party 9 Q608920
Mario Party Advance Q1206503
Mario Party DS Q509177
Mario Party: Island Tour Q13063856
Super Mario Ball Shigeru Miyamoto Q1091226
Mario Power Tennis Q3136408 Q1192606 Q1156917
Mario Sports Mix Masayoshi Soken Q2706730
Mario Strikers: Charged Football Q1060037
Mario Super Sluggers Q920103
Mario Superstar Baseball Q2409390
Mario Tennis Q3136408 Q1192606 Q2397985
Mario Tennis Open Q3136408 Q1192606 Q2729858
Mario Power Tennis Q1192606 Q2150454
Mario Is Missing! Q2517563
Mario vs. Donkey Kong Shigeru Miyamoto Q1574163
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis Q707256 Q2132978
Mario's Time Machine Q2701304
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Q3179893
Marvel Super Heroes Q2559819
Marvel Super Heroes vs. Street Fighter Q2415700
Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes Q7706955 Q383700
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds Q10760311 Q788134
Marvel: Ultimate Alliance Q2337304
Marvel: Ultimate Alliance 2 Q1334042 Q2627580
Mass Effect Q3117657
Q9320102
Q2121109
Q275960
Mass Effect 2 Q5048515 Q3117657 Q725057
Mass Effect 3 Q5048515 Q560003 Q753511
Master of Magic Q2748672 Q1402768 Q1454006
Master of Orion Q2748672 Q1155454
Master of Orion II Q2493744
Master of Orion: Conquer the Stars Q20064659
Mastermind Q17286
Masters of the Universe: The Arcade Game Q3851632
Masters of the Universe: The Movie Q3851629
Masters of the Universe: The Power of He-Man Q3851636
Mat Hoffman’s Pro BMX Q3851681
Matterfall Q30250576
Max Payne Q2259482 Sami Järvi Kärtsy Hatakka Q1175156
Max Payne 2: The Fall of Max Payne Kärtsy Hatakka Q946795
Max Payne 3 Health Q736040
Maze War Q1387759
MechWarrior 2: 31st Century Combat Q6289288 Q2060276
Medal of Honor Steven Spielberg Michael Giacchino Q1069537
Medal of Honor Ramin Djawadi Q850445
Medal of Honor: Airborne Michael Giacchino Q932113
Medal of Honor: Allied Assault Respawn Entertainment Michael Giacchino Q692360
Medal of Honor: Allied Assault: Spearhead Q588913
Medal of Honor: European Assault Q938849 Q2201608
Medal of Honor: Frontline Q2226763
Medal of Honor: Heroes 2 Q2275773
Medal of Honor: Infiltrator Q2547348
Medal of Honor: Pacific Assault Q938849 Q932349
Medal of Honor: Rising Sun Q938849 Q2000727
Medal of Honor: Underground Michael Giacchino Q1064176
Medal of Honor: Vanguard Michael Giacchino Q1117741
Medal of Honor: Warfighter Electronic Arts Mike Shinoda Q1057630
MediEvil Q4756286 Q942390
MediEvil 2 Q4756286 Q944463
Medieval 2: Total War Q1686373 Q629626
Medieval 2: Total War: Kingdoms Q1686373 Q2376092
Medieval: Total War Q1686373 Q1415062
Mega Lo Mania Q939597
Mega Man Q6746873 Q6586317
Mega Man & Bass Q731559 Q4292828 Q3051587
Mega Man 10 Q731559 Q6065377 Q2311673
Mega Man 2 Q1870392 Q2014882
Mega Man 3 Q1870392 Q4997386 Q2014874
Mega Man 4 Q1870392 Q731559 Q1837699
Mega Man 5 Q1870392 Q2360194
Mega Man 6 Q1870392 Q2360218
Mega Man 7 Q1870392 Q3995899 Q610749
Mega Man 8 Q731559 Q2302721
Mega Man 9 Q731559 Q6065377 Q1925357
Mega Man Battle & Chase Q731559 Q4348549
Mega Man Battle Network Q731559 Q2828942 Q2609107
Mega Man Battle Network 2 Q731559 Q965076 Q3091529
Mega Man Battle Network 3 Q731559 Q965076 Q3091513
Mega Man 2 Q1870392 Q16196347 Q731612
Mega Man 3 Q1870392 Q2110486
Mega Man 4 Q1870392 Q605032
Mega Man Legends Q731559 Q3179262
Mega Man 5 (Game Boy) Q1870392 Q10328213
Mega Man X Q1870392 Q731559 Q1196400
Mega Man X Collection Q3310450
Mega Man X2 Q1870392 Q100096
Mega Man X3 Q1870392 Q2042829 Q2744116
Mega Man X4 Q731559 Q3995899 Q1203511
Mega Man X5 Q2467868
Mega Man X6 Q2733462
Mega Man X7 Q1069001 Q2743083
Mega Man X8 Q2467881
Mega Man X: Command Mission Q56939
Mega Man Xtreme Q2310820
Mega Man Xtreme 2 Q3084347
Mega Man ZX Q731559 Q6065377 Q2319030
Mega Man ZX Advent Q731559 Q6065377 Q2452472
Mega Man Zero Q731559 Q6065377 Q2484133
Mega Man Zero 3 Q731559 Q6065377 Q3042524
Mega Man Q1870392 Q2987019
Men of War: Assault Squad 2 Q16267798
Menacer 6-game cartridge Q2416324
Mercenaries 2: World in Flames Q667982 Q3675571 Q1300159
Mercenaries: Playground of Destruction Michael Giacchino Q1537200
Messiah Q1643588 Jesper Kyd Q2255337
Metal Gear Hideo Kojima Q6552947
Metal Gear 2: Solid Snake Hideo Kojima Tsuyoshi Sekito Q1995422
Metal Gear Acid Q7497779 Hideo Kojima Q2630695
Metal Gear Online Q11118657
Metal Gear Rising: Revengeance Q587918 Q6146720 Q930345
Metal Gear Solid Hideo Kojima Hideo Kojima Q6582527
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Hideo Kojima Harry Gregson-Williams Q907226
Metal Gear Solid 3: Snake Eater Hideo Kojima Harry Gregson-Williams Q247935
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots Hideo Kojima Harry Gregson-Williams
Q21155204
Q846167
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes Hideo Kojima Harry Gregson-Williams Q11879017
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Hideo Kojima Q2522391
Metal Gear Solid: Peace Walker Hideo Kojima Q2005935
Metal Gear Solid: Portable Ops Q5517722 Q2493539 Q1996911
Metal Gear Solid: The Twin Snakes Q2493539 Q2480047
Meteos Masahiro Sakurai Q2708254
Metro 2033 Dmitri Gluhovski Q162751
Metro: Last Light Q569898
Metroid Q529990 Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q2530723
Metroid Fusion Q3098670 Q2478949
Metroid II: Return of Samus Q3136254
Q3136394
Gunpei Yokoi Q3280923 Q2471454
Metroid Prime Q15429475 Shigeru Miyamoto Q2425726 Q1765733
Metroid Prime 2: Echoes Q15429475 Q707256 Q2425726 Q2089035
Metroid Prime 3: Corruption Q15429475 Q707256 Q2425726 Q1987193
Metroid Prime: Hunters Q6782542 Q707256 Q1139244
Metroid Prime Pinball Q707256 Q2425726 Q2553128
Metroid Prime: Trilogy Q2425726 Q2539933
Metroid: Other M Q3098670 Q2719242 Q2005910
Metroid: Zero Mission Q3098670 Q2425726 Q2012171
Metropolismania Q6824960
Michael Jackson’s Moonwalker Michael Jackson Michael Jackson Q2536351
Michael Jackson: The Experience Q1308224
Mickey Mania Q982628 Q3616529 Q748579
Micro Maniacs Q2297756
Microsoft Flight Q2302370
Microsoft Flight Simulator Q430945
Microsoft Flight Simulator 2002 Q6578140
Microsoft Flight Simulator X Q1995146
Microsoft Pinball Arcade Q6840187
Microsoft Points Q1149009
Microsoft Train Simulator Q384055
Middle-earth: Shadow of Mordor Q15709637
Middle-earth: Shadow of War Q28859887
Midnight Club Q1070945
Midnight Club 3 Q783839
Midnight Club: Los Angeles Q1514674
Midtown Madness Q1051694
Midtown Madness 3 Q3175831
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum Jon Van Caneghem Masaharu Iwata Q636411
Might and Magic: Heroes Kingdoms Q4354974
Mighty Morphin Power Rangers Q2042829 Q2747904
Mighty Morphin Power Rangers: The Fighting Edition GameFAQs Q3281420
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie Bandai Q2748662
Millennium 2.2 Q1128513
Mine Bombers Q4044302
Minecraft Markus Persson
Jens Bergensten
C418 Jens Bergensten Q49740
Minecraft: Story Mode Q20888644
Miinaharava Q126194
Minicraft Q3858424
Mirror’s Edge Solar Fields Q526350
Mirror’s Edge 2 Q13426441
Missile Command Q1173359 Q1192794
Mitsume ga Tooru Q4196983 Q4044393
Mixed-up Mother Goose Roberta Williams Q4412717
ModNation Racers Q6755378 Q2345466
Molez Q4044443
Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge Ron Gilbert Q7493776 Q902541
Ron Gilbert
Tim Schafer
Michael Land Q841755
Monopoly City Streets Q2723704
Monster Hunter 3 Q2312881
Monster Lab Q3282686
Monster Strike Q1537372 Q24628305
Monster Strike Q18391047
Monsterit Oy: Säikkysaari Q2713289
Moon Patrol Q1665781
Moonstone Q383868
Moria Q244187
Mortal Kombat Q1282289 Q2074880
Mortal Kombat 4 Q925269
Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero Q664637 Q5042491 Q5797899 Q1300673
Mortal Kombat X Q17118361
Mortal Kombat: Deadly Alliance Q1282289 Q775543
Mortal Kombat: Deception Q1282289 Q1317811
Mortal Kombat: Shaolin Monks Q1282289 Q1313975
Moshi Monsters Q3246471
Mother 3 Q7046275 Brownie Brown Q2383167
MotoGP 13 Q3866245
MotoGP 14 Q17042573
MotoGP 15 Q19684531
MotoGP 3 Q3866248
MotoHeroz Q3866253
Motor City Online Q2468432
MotorStorm Q766090
MotorStorm: Apocalypse Q765985
MotorStorm: Arctic Edge Q24071
MotorStorm: Pacific Rift Q766891
MotorStorm: RC Q3325280
Mount&Blade Q901362
Mount&Blade: Warband Q2666353
Mount&Blade: With Fire & Sword Q2587253
Mouse Trap Q18752604
MovieStarPlanet Q3425948
Ms. Pac-Man Q2141683
Multi Theft Auto Q265656
Multiwinia Q2656289
My Racing Career Q5406480
My Summer Car Q27517683
Coke Music Q11855433
MySims Q1750429
Myst Q716008 Q1342975 Q6497116
Mystery House Roberta Williams Q1751498
Myth War Q933581
N Q1890066
NBA 2K Q2073660
NBA 2K1 Q1965136
NBA 2K10 Q2412058
NBA 2K11 Q1684851
NBA 2K12 Q2412291
NBA 2K13 Jay-Z Q2680871
NBA 2K14 Q13715618
NBA 2K15 Q17506098
NBA 2K16 Q20049240
NBA 2K17 Q23838183
NBA 2K2 Q2073636
NBA 2K3 Q3334212
ESPN NBA 2K5 Q2073648
NBA 2K6 Q3283613
NBA 2K7 Q3286611
NBA 2K8 Q1158842
NBA 2K9 Q1453395
NBA Elite 11 Q286305
NBA Jam Q1959943
NBA Jam Q5479090
NBA Jam 2001 Q5399203
NBA Live 10 Q2720339
NBA Live 14 Q13410003
NBA Live 15 Q18117044
NBA Live 16 Q20856983
NBA Live 2001 Q3281387
NBA Live 2002 Q3334243
NBA Live 2003 Q3334242
NES Open Tournament Golf Q8192624 Q912286
NES Remix Q2094438 Q2094438 Q15381821
NHL ’94 Q607073
NHL 06 Q3088202
NHL 07 Q3494256
NHL 08 Q2536043
NHL 09 Q2447000
NHL 10 Q2605742
NHL 11 Q3129174
NHL 12 Q3132748
NHL 13 Q579989
NHL 14 Q13462549
NHL 15 Q16782034
NHL 16 Q20379871
NHL 17 Q24451480
NHL 18 Q37038632
NHL 2000 Q6954031
NHL 2001 Q927730
NHL 2002 Q2424241
NHL 2003 Q3334417
NHL 2004 Q3334419
NHL 2005 Q3334418
NHL 2K11 Q6954039
NHL 2K8 Q11883844
NHL 97 Q3334424
NHL '99 Q3334428
NHL Hockey Q2742954
NHL Slapshot Q4353217
NHLPA Hockey ’93 Q3108499
Nagano Winter Olympics ’98 Akira Yamaoka Q1523264
Napoleon: Total War Q906260
Narcissu Q306348
Naruto Shippūden: Gekitou Ninja Taisen EX Q718563
Naruto: The Broken Bond Q933777 Q2633663
Naruto: Uzumaki Chronicles Q1131694
Natural Selection Q1809475
Need for Speed Q20031741
Need for Speed II Q1139035
Need for Speed III: Hot Pursuit Q1139007
Need for Speed: Carbon Q1334042 Q219795
Need for Speed: High Stakes Q1309459
Need for Speed: Hot Pursuit Q837931
Need for Speed: Hot Pursuit 2 Q866397
Need for Speed: Most Wanted Q220365
Need for Speed: Most Wanted Q1880781
Need for Speed: Nitro Q1313322
Need for Speed: No Limits Q18753801
Need for Speed: Porsche Unleashed Q1341049
Need for Speed: ProStreet Q663665
Need For Speed Rivals Q13375520
Need for Speed: Shift Q4104
Need for Speed: The Run Brian Tyler Q281246
Need for Speed: Undercover Q471974
Need for Speed: Underground Q247210
Need for Speed: Underground 2 Q726190
Need for Speed: World Q842591
Gradius 2 Q2042829 Q1142748
NEOTOKYO° Q6991837
Neopets Q4679626 Q569172
Neopets: The Darkest Faerie Q3284026
NetHack Q856904
Netherworld Jukka Tapanimäki Q2243474
Neverwinter Q7488129 Q4045284
Neverwinter Nights Jeremy Soule Q549217
Neverwinter Nights 2 Q846794 Q629577
New Super Mario Bros. Q3136394 Kōji Kondō Q301555
New Super Mario Bros. 2 Takashi Tezuka Q558621
New Super Mario Bros. U Takashi Tezuka Q506255
Q19869295
Q1506526
New Super Mario Bros Wii Takashi Tezuka Q19869295 Q170410
New York Nights: Success in the City Q7013815
Nex Machina Q28924610
Next Car Game Q15916270
Nexuiz Q1328237
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Q21170302
Nier: Automata Q21078985
Night Driver Q474102
Nights into Dreams... Q658384 Yūji Naka Q3514194 Q6964522 Q1855957
Ninja Gaiden Q2469860 Q976995
Ninja Gaiden II Q2469860 Q2557356
Nintendo Land Q1154637 Q44373
Nintendo World Cup Q11565849 Q1145485
Nintendogs Q610178 Q864389
Nioh Q7023416
No Man’s Sky Q26156131 Q26156133 65daysofstatic
Q26156125
Q15297043
No More Heroes Q920630 Q6148410 Q1071092
No More Room in Hell Q7044574
Northern Lights (MUD) Q11884781
NosTale Q390716
NoviCraft tiimivalmennuspeli Q7064896
Nuclear Throne Q21775834
NukeZone Q371342
Nurikabe Q240004
O2Jam Q1191461
OGame Q219743
OMSI Q2007735
ObsCure II Q7088143 Q2594171
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas Kenji Itō Q16259000
Oddworld: Abe’s Exoddus Q717378 Q2386012
Oddworld: Abe’s Oddysee Q717378 Q6176189 Q1064350
Oddworld: Stranger’s Wrath Q717378 Q2256398
Olympic Summer Games ’96 Q2748100
Luettelo olympialaisten videopeleistä Q7089173
One on One: Dr. J vs. Larry Bird Q1445841
OpenTTD Q725120
Operation Flashpoint: Cold War Crisis Q953953
Operation Flashpoint: Dragon Rising Q1979057
Orbiter Q609077
Ori and the Blind Forest Q17513672
Out Run Yū Suzuki Q3136362 Q1142287
Outland Ari Pulkkinen Q7112096
Outlast Q14838050
Outlast 2 Q21662718
Overlord Q1650748 Q1187668
Overwatch Jeffrey Kaplan Q18515944
Pac-Man Q3992142 Q2626874
Pac-Man Tōru Iwatani Q173626
Pac-Man Championship Edition Tōru Iwatani Q3270488
Painterboy Q7125062
Pandemonium Q4998969 Q427198
Pandora’s Tower Q2700127
Panfu Q3108874
Paper Mario Shigeru Miyamoto Yuka Tsujiyoko Q149998
Paper Mario Sticker Star Q3981153 Q707256 Q764736
Paper Mario: The Thousand-Year Door Shigeru Miyamoto Yuka Tsujiyoko Q1075255
Papers Q14565978
Para Para Paradise Q1191800
Paragon (kilta) Q10617854
Pariah Q7803806 Q2736055
Pathway to Glory Q4046530
Peggle Q2550114
Peggle Nights Q512672
Pekka Kana 2 Q37229
Penn & Teller’s Smoke and Mirrors Q7163155
Penumbra: Black Plague Mikko Tarmia Q2664685
Penumbra: Overture Mikko Tarmia Q1813552
Perfect Dark Q3295463 Q5314272 Q1818767 Q1408723
Perfect Dark Zero Q524661
Perfect World Q142972
Perpetuum Q7169564
Persona 4 Arena Q1082896 Q3375698
Persona 4 Arena Ultimax Q16746773
Persona 4: Dancing All Night Q1082896 Q15818154
Persona 5 Q1082896 Q15225985
Persona Q: Shadow of the Labyrinth Q1082896 Q15225786
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie Q962209 Q5070736 Q2557419
Pharaoh’s Tomb Q2259482 Q3901280
Phoenix Q517640
Phoenix Wright: Ace Attorney Q1133427 Q587918 Q1322480
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Q1133427 Q587918 Q645003
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations Q1133427 Q587918 Q1069001 Q721710
Pikmin Q2577403 Shigeru Miyamoto Q1198484
Pikmin 2 Q2577403 Shigeru Miyamoto Q1196801
Pikmin 3 Q2577403 Shigeru Miyamoto Q2662707
Pilotwings Q7674380 Shigeru Miyamoto Q3492509 Q1305295
Pinball Q511995
Pingus Q966721
Pirates of Black Cove Q13582278
Pirates of the Caribbean Online Q2334014
Pitfall! Q1174091 Q1573878
Plague Inc. Q7200554
Planescape: Torment Q100713 Chris Avellone Q4069109 Q847638
Planet Michael Q2635486
PlanetSide 2 Q333367
Planetarium Manager Q10350262
Plants vs. Zombies Q512791 Q379128
Plants vs. Zombies 2: It's About Time Q13522690
PlayChoice-10 Q370601
PlayStation Home Q1758399
PlayerUnknown's Battlegrounds Q28937399
PlayStation Move Heroes David Bergeaud Q3120412
Pokkén Tournament Q18185769
Pokémon Battle Revolution Q11430643 Q765972
Pokémon Black ja White Junichi Masuda Junichi Masuda Q816034
Pokémon Black 2 ja White 2 Q619694
Pokémon Colosseum Satoshi Tajiri Q11430643 Q2291002
Pokémon Crystal Q2351827
Pokémon Diamond ja Pearl Junichi Masuda Q645494
Pokémon Emerald Satoshi Tajiri Q2045645
Pokémon FireRed ja LeafGreen Junichi Masuda Q609063
Pokémon Go Junichi Masuda Q20966579
Pokémon Gold ja Silver Satoshi Tajiri The Pokémon Company Junichi Masuda Q837346
Pokémon HeartGold ja SoulSilver Q7496335 Junichi Masuda Q611189
Pokémon Omega Ruby ja Alpha Sapphire Q16773658
Pokémon Pinball Q2029195
Pokémon Platinum Junichi Masuda Q1154227
Pokémon Ranger Q1330234
Pokémon Ranger: Shadows of Almia Q2456265
Pokémon Red ja Blue Satoshi Tajiri Shigeru Miyamoto Satoshi Tajiri Junichi Masuda Q637137
Pokémon Ruby ja Sapphire Junichi Masuda Q721822
Pokémon Rumble Q2601242
Pokémon Snap Q1705294
Pokémon Stadium The Pokémon Company Tōru Minegishi Q2034425
Pokémon Stadium 2 The Pokémon Company Q2290930
Pokémon Sun ja Moon Q22954794
Pokémon X ja Y Junichi Masuda Q2769164
Pokémon XD: Gale of Darkness Q11430643 Q2088354
Pokémon Yellow Satoshi Tajiri Shigeru Miyamoto Junichi Masuda Q1988120
Police Quest II: The Vengeance Q3907266
Police Quest III: The Kindred Q3907267
Police Quest: In Pursuit of the Death Angel Q3907264
Policenauts Hideo Kojima Q2632560
P.O.L.L.E.N. Q23647133
PONG Q537592 Q216293
Pop’n Music Q1322437
Pop-up Pirate Q1744186
Popotan Q1988293
Poptropica Q1022094
Populous Peter Molyneux Rob Hubbard Q1239244
Populous DS Q7229838
Populous II: Trials of the Olympian Gods Peter Molyneux Q2269596
Populous: The Beginning Q7627235 Q1070478
Portal Q3194883 Q274897
Portal 2 Gabe Newell Q6848094 Q279446
Postal² Q1974968
Postal III Q498469
Power Rangers: Dino Thunder Q11888796
Power Rangers: Ninja Storm Q11888799
Power Rangers: SPD Q7236402
Power Rangers Wild Force Q11888801
Power Rangers Zeo: Battle Racers Q3280556
Power Rangers: Super Legends Q3136790
Predator: Concrete Jungle Q2633517
Prey Q5107853 Q2259482 Jeremy Soule Q1535818
Prime World Q4047351
Prince of Persia Jordan Mechner Q157387
Prince of Persia Jordan Mechner Q4047361
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame Q906895
Prince of Persia: The Forgotten Sands Steve Jablonsky Q917588
Prince of Persia: The Sands of Time Q604942 Jordan Mechner Q715292
Prince of Persia: The Two Thrones Q578563 Q753892
Prince of Persia: Warrior Within Q578563 Q743155
Pro Evolution Soccer 2 Q2698275 Q1988611
Pro Evolution Soccer 2008 Q1764451
Pro Evolution Soccer 2009 Q1441569
Pro Evolution Soccer 2010 Q613088
Pro Evolution Soccer 2011 Q1318106
Pro Evolution Soccer 2013 Q1987250
Pro Evolution Soccer 2014 Q7246721
Pro Evolution Soccer 2015 Q16671192
Pro Evolution Soccer 2016 Q20098839
Pro Evolution Soccer 2017 Q24326087
Pro Evolution Soccer 2018 Q28678483
Pro Evolution Soccer 3 Q1988599
Pro Evolution Soccer 4 Q1778959
Pro Evolution Soccer 5 Q1991104
Pro Evolution Soccer 6 Q739125
Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney Q1133427 Q2473223 Q957410
Project CARS Q2069428
Project CARS 2 Q31086405
Project Eden Q3407123
Project Gotham Racing Q589751
Project Gotham Racing 2 Q3175136
Project Gotham Racing 3 Q782279
Project Gotham Racing 4 Q576602
Project Reality Q2031866
Prototype Q5386747 Q5185888 Q473852
Prototype 2 Q2075296
Psychic World Q11888930
Puella Magi Madoka Magica Q53353
Pump It Up Q1322927
Punch-Out!! Q707256 Q3180421
Mike Tyson’s Punch-Out!! Gen’yō Takeda Q8192624 Q2705496
Purble Place Q1324740
Pure Q2118860
Pure Pool Q18155027
Pursuit Q7261576
Puzzle Pirates Q1968331
Qix Q1953575
Quake John Romero Q465657 Trent Reznor John Carmack Q217423
Quake 4 Q240835 Q537899 Q290534
Quake II Q738896 Q738896 Q560003 John Carmack Q737103
Quake III Arena Q5592247 Q5592247 Q560003 John Carmack Q726545
Quake Live Q240835 John Carmack Q1342528
QuakeWorld Q2666191
Quantum Break Q13361589
Quedex Stavros Fasoulas Q1811765
Qwak! Q2123733
R4: Ridge Racer Type 4 Q1192914
Retry Q16781967
RFactor Q3739871 Q310422
RFactor 2 Q3739871 Q7276626
RPG Maker 2000 Q3275833
RS3: Racing Simulation 3 Q2291164
Rabbids Go Home Q2354950
Rabbids Land Q1953243
Race 07 – The Official WTCC Game Q1502524
Race Driver: GRID Q978768
RaceRoom Racing Experience Q24255821
Racer Free Car Simulation Q1188784
Radar Scope Nintendo Hirokazu Tanaka Q666016
Rage Q240835 Q7356096 Q933890
Ragnarok Online Q475628
Raid Over Moscow Q1674315
Rail Simulator Q1776744
Railroad Tycoon Q1758779
Railroad Tycoon Sid Meier Q5400123
Rainbow Islands Q5507602 Q1804014
Rally Trophy Q1048197
Rambo Q3929863
Rambo III Q2701798
Rambo: First Blood Part II Q11532861 Q2075272
Rambo: The Video Game Q3325478
Ranma ½ Rumiko Takahashi Q272015
Rapid Reload Q7496364 Q7294179
Raptor: Call of the Shadows Q2442485
Rare Replay Q20538675
Ratchet & Clank Q170003
The Ratchet & Clank Trilogy David Bergeaud Q2075684
Ratchet & Clank: A Crack in Time Q2312963
Ratchet & Clank: Quest for Booty David Bergeaud Q2456691
Ratchet & Clank: Tools of Destruction David Bergeaud Q2322873
Ratchet & Clank: All 4 One Q2709973
Ratchet & Clank: QForce Q2756548
Ratchet & Clank 2: Going Commando David Bergeaud Q5725706
Ratchet & Clank: Nexus Q13759410
Ratchet & Clank: Size Matters David Bergeaud Q2035941
Ratchet & Clank 3 David Bergeaud Q2292483
Ratchet: Gladiator David Bergeaud Q2400280
Rayman Q962209 Q13219473
Rayman 2: The Great Escape Q962209 Q2292393
Rayman 3: Hoodlum Havoc Q962209 Q1416931
Rayman Legends Q962209 Q2966286 Q2255492
Rayman M Q962209 Q663711
Rayman Origins Q962209 Q2966286 Q606894
Rayman Raving Rabbids Q12035577 Q1982922
Rayman Raving Rabbids 2 Q1373328
Rayman Raving Rabbids TV Party Q1152102
Rayman: Hoodlums’ Revenge Q2513822
Re-Volt Q1065861
Realm of the Mad God Q2700288
Red Crucible Q11890348
Red Dead Redemption John Hillcoat Q548203
Red Dead Redemption 2 Q27438121
Red Dead Revolver Mario Migliardi Q641697
Red Faction Q2135987
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Q9320102 Q392678
Red Orchestra: Ostfront 41–45 Q1517369
Red Steel Q2040411 Q1359555
Redneck Rampage Q2136372
Renessanssikuningaskunnat Q1830454
Requiem: Avenging Angel Q3933288
Rescue on Fractalus! Q366171
Resident Evil Q741631 Q1870392 Q15711659 Q1248594
Resident Evil Q741631 Q5961180 Q622336
Resident Evil 2 Q555749 Q741631 Q733992
Resident Evil 3: Nemesis Q741631 Q739784
Resident Evil 4 Q741631 Q5961180 Q275950
Resident Evil 5 Q3189984 Q4700913 Q601050
Resident Evil 6 Q5961180 Q4700913 Q939806
Resident Evil 7: Biohazard Q24577667
Resident Evil Zero Q252896 Q1056069
Resident Evil: Code: Veronica Q741631 Q5760256 Q1050284
Resident Evil: Operation Raccoon City Q1140712
Resident Evil: Revelations 2 Q18203301
Resident Evil: The Darkside Chronicles Q1152909
Resident Evil: The Umbrella Chronicles Q6148410 Q1053024
Resistance 2 Q1451415 Q2080720
Resistance and Liberation Q7315617
Resistance: Fall of Man David Bergeaud Q370549
Resogun Ari Pulkkinen Q15726993
Return to Castle Wolfenstein Bill Brown Q748317
Revelations: Persona Q1082896 Q947420
RewardVille Q7319029
Rhythm Tengoku Tsunku Q3108764
Richard Burns Rally Q946557
Ricochet Q657483
Ride Q19698273
Ridge Racer Q15087581
Ridge Racer Unbounded Q610676
RIFT Q933777 Q637271
Rigs of Rods Q2501239
Rings of Power Q5112283 Q4760708
Q1582408
Q3558243
Q1582408 Q4760708
Q3558243
Q1970728
Rise of Flight: The First Great Air War Q4122581
Rise of Nations Q2924999 Q454621
Rise of the Tomb Raider Q17154489
Ristar Yūji Naka Q6964522 Q2154888
River City Ransom Q11565849 Q1194412
Road Trip Adventure Q3434084
The Bourne Conspiracy Q1189155
Robin Hood: The Legend of Sherwood Q187894
Roblox Q692989
RoboCop Q1985756
RoboCop vs. The Terminator tietokoneohjelma Q2444666
Robot Battle Q5236137
Robot Warlords Q7353384
Robotron: 2048 Q707250 Q707250 Q1736788
Rock Band Q1195153
Rock Band 2 Harmonix Q2569492
Rock Band 3 Q2543862
Rock Revolution Q1038251
Rocket League Q20031743
Rocksmith Q248611
Rocksmith 2014 Q15093798
Rockstar Games Presents Table Tennis Q2337354
Rogue Q5569179 Q2140407
Rogue Ops Q7359530
Rogue Trip: Vacation 2012 Q2002669
Renaissance of Human and Nature Q2090175
RollerCoaster Tycoon Q454738 Q2838355 Q5800778
RollerCoaster Tycoon 2 Q454738 Q2838355 Q928874
RollerCoaster Tycoon 3 Q901405
Rome: Total War Q1686373 Q471803
Rosario + Vampire Q2707181 Q857261
Run Like Hell Q4048598
RuneScape Andrew Gower Q187732
Runes of Magic Q699610
Rust Q15304961
Rygar Q1151856
République Q7386146
Stalker: Call of Pripyat Q788762
Stalker: Clear Sky Q756558
Stalker: Shadow of Chernobyl Q215861
S4 league Q484602
SCP – Containment Breach Q3178569
SOCOM 3: U.S. Navy SEALs Q3278851
SOCOM: Confrontation GameSpot Q2340230
SOMA Q15121353
SSX Q1852226
SWAT 3: Close Quarters Battle Q2010540
SWAT 4 Q1151933
Saints Row Q2020055
Saints Row 2 CD Projekt
Volition
Q2006628
Salt Lake 2002 Q4353964
Sam & Max Hit the Road Q3953562 Q1101568 Q1430706
Sam & Max Save the World Q4961074 Q6159952 Q1130980
Sam & Max: The Devil’s Playhouse Q5115552 Q6159952 Q2344435
Samurai Warriors Q1371574
Samurai Warriors 2 Q2987027
Sanxion Stavros Fasoulas Rob Hubbard Q3950142
BS Zelda Q2702486
Saw Q392311
Saw II: Flesh & Blood Q392689
Scaler Q4352951
Scarface: Money. Power. Respect. Q3951616
Scarface: The World Is Yours Q6755378 Q1139501
Scepter of Goth Q7430846
School Rumble Q1063594 Q482472
Scribblenauts Q2000583
Scribblenauts Unlimited Q6180981 Q1573097
Seafight Q1193771
Second Life Q106827
Secret Agent Clank David Bergeaud Q2276685
Secret of Evermore Jeremy Soule Q958761
Secret of Mana Kōichi Ishii Hiromichi Tanaka Hiroki Kikuta Q1934555 Q1800173
Sega Bass Fishing Q2388752
Sega Mega Drive Collection Q3177589
Sega Marine Fishing Q3377799
Sega Superstars Tennis Q2121109 Q2451357
Seiken densetsu 3 Hiromichi Tanaka Kōichi Ishii Hiroki Kikuta Q2588801
Sengoku Basara: Samurai Heroes Q2578353 Q15731655
Sensible Soccer Q3809861 Q1415817
Sensible World of Soccer Q1507141
Hyötypeli Q1506693
Shadow Warrior Q3504696 Q1930787
Shadow of Memories Q6313953 Q1790756
Shadow of the Beast David Whittaker Q1481597
Shadow of the Colossus Q2524011 Q10314180 Q2524011 Q2578353 Q846051
Blue Shadow Q2498075
Shadow the Hedgehog Q3514194 Yūji Naka Q2669787 Q1140411
Shadowbane Q3141532
Shadowgate Q16195668 Q537381
Shadowgate 64: Trials of the Four Towers Q3950173 Q1822207
Shadowgrounds Ari Pulkkinen Q2009998
Shadowgrounds Survivor Ari Pulkkinen Q7460730
Shadwen Q24204192
Shaiya Q1241900
Shakugan no Shana Q1132175 Q119534
Shaq Fu Q3370962 Q3278677
Shaun White Snowboarding Q1814981
Shellshock 2: Blood Trails Q2317383
Shenmue Yū Suzuki Q3178490 Q654354
Shift 2: Unleashed Q1053574 Ramin Djawadi Q940134
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Q945187
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Kenji Itō Q4460747
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga Q1082896 Q2633566
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Q1082896 Q776587
Shin Megami Tensei: Persona 3 Q1082896 Q910889
Shin Megami Tensei: Persona 4 Q1082896 Q568609
Shrek kolmas Q8025416 Q2625613
Shuttle Q7505686
SiN Episodes Q1758851
Sid Meier’s Alpha Centauri Sid Meier Q2924999 Q5586418 Q372412
Colonization Q2924999 Q864943
Sid Meier’s Pirates! Sid Meier Q2096756
Silent Hill: Shattered Memories Akira Yamaoka Q1754133
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic Q2666198
Silent Hunter III Q3483842
Silkroad Online Q509269
Silver Surfer Q3063482 Q7516444
SimAnt Q610138
SimCity Q7618979 Q3675571 Q917647
SimCity Will Wright Q7798922
SimCity 2000 Will Wright Q1767176
SimCity 3000 Will Wright Q943225 Q1750905
SimCity 4 Q719670
SimCity 64 Q2545123
SimCity BuildIt Q20796085
SimCity Creator Q547836
SimCity DS Q1192060
SimCity Yhteiskunnat Q1750895
SimCopter Will Wright Q2142212
SimEarth Will Wright Q1511144
SimGolf Q2607104
SimIsle Q63266
SimLife Q2446031
SimPark Q2291646
SimSafari Q943225 Q2609037
SimTower Q3572565 Q1057055
SimTown Q201390
SimTunes Q3532636 Q4888018 Q2529692
Simutrans Q931056
SiN Q2280672
Singularity Q537386 Q1079645
Sins of a Solar Empire Q1788949
Forbidden Siren Q3194686 Q5872254 Q2013519
Skate Q1517141
Skate 2 Q1575181
Skate 3 Q1653694
Skate It Q2423673
SkiFree Q645427
Skylanders: Giants Lorne Balfe Q2502136
Skylanders: Spyro’s Adventure Hans Zimmer Q2360842
Skylanders: Swap Force Lorne Balfe Q6303118
Sleeping Dogs Q6175183 Q960786
Slender: The Arrival Q2264793
Slender: The Eight Pages Q565315
Slipstream 5000 Q4049623
Sly 2: Konnakopla Q1707671 Q1584849
Sly 3: Konnien kunnia Q1265969
Sly Cooper Q2227411
Sly Raccoon Q40627
Sly Cooper: Thieves in Time Q1707671 Q2735956
Matopeli Q1130125
Snatcher Hideo Kojima Q1288651
Sniper Elite Q2708028
Sokker Q1060152
Sokoban Q605445
Sokrates Q18155346
Sol-Feace Q1192606 Q2747557
Solar Jetman: Hunt for the Golden Warpship Q7605174 Q972329 Q2044254
Soldat Q604532
Soldier of Fortune II: Double Helix Q375962
Soldier of Fortune: Payback Q2535021
Sonic & All-Stars Racing Transformed Q2121109 Q2614466
Sonic & Knuckles Q3136259 Yūji Naka Q3514194 Q3516110 Q40177
Sonic & Sega All-Stars Racing Q162707
Sonic 3D: Flickies’ Island Q2669787 Q853541
Sonic Advance Yūji Naka Q3516110 Q2081510
Sonic Advance 2 Yūji Naka Q3516110 Q2748684
Sonic Advance 3 Yūji Naka Q3516110 Q765425
Sonic Adventure Q3514194 Yūji Naka Q2669787 Q1069059
Sonic Adventure 2 Q3514194 Yūji Naka Q2669787
Q16204298
Q4459598
Q1070984
Sonic Battle Yūji Naka Q3516110 Q610923
Sonic Blast Q2445378
Sonic Boom Q15715824
Sonic Boom: Fire & Ice Q2121109 Q20078382
Sonic the Hedgehog CD Q658384 Q6964522 Q579708
Sonic Chaos Q151531
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood Q2121109 Q546745
Sonic Colors Q3514194 Q16204298 Q151614
Sonic Dash Q6307321
Sonic Drift Q2248863
Sonic Drift 2 Q3950173 Q2656687
Project Sonic 2017 Q4312504 Q16204298 Q25999239
Sonic Free Riders Q2669787 Q2072189
Sonic Gems Collection Q2571793
Sonic Generations Q17118987
Q4217158
Q3514194 Q6388314 Q2669787 Q969764
Sonic Heroes Q3514194 Yūji Naka Q2669787 Q1068962
Sonic Jam Q3514194 Yūji Naka Q672172
Sonic Jump Q2504270
Sonic Jump Fever Q17374763
Sonic Labyrinth Q2197488
Sonic Lost World Q3514194 Q16204298 Q13357805
Sonic Mania Q26702733 Q25991770
Sonic Mega Collection Yūji Naka Q5752243 Q2422173
Sonic Pinball Party Yūji Naka Q3516110 Q1839174
Sonic Pocket Adventure Yūji Naka Q2268040
Sonic R Yūji Naka Q3514194 Q2121109 Q282945
Sonic Riders Q683373
Sonic Riders: Zero Gravity Q5752243 Q1150685
Sonic Rivals Q3514194 Q1883933
Sonic Rivals 2 Q2446576
Sonic Runners Q18754082
Sonic Rush Yūji Naka Q4311482 Q1863895
Sonic Rush Adventure Q16204298 Q2444897
Sonic Shuffle Q8056282 Q2345230
Sonic Unleashed Q16204298 Q1150928
Sonic X-treme Q5108025 Q3136259 Q4119204 Q2527763
Sonic and the Black Knight Q2669787 Q2454500
Sonic and the Secret Rings Q5752243 Q1633714
Sonic the Fighters Yū Suzuki Q2270653
Sonic the Hedgehog Q7333106 Q658384
Q7333106
Q724016 Yūji Naka Q37123
Sonic the Hedgehog Q948524 Q37115
Sonic the Hedgehog Q4312504 Q16204298 Q1068669
Sonic the Hedgehog 2 Q6964522 Q35407
Sonic the Hedgehog 2 Q3136259 Q724016 Yūji Naka Q35627
Sonic the Hedgehog 3 Q3136259 Yūji Naka Q3514194 Michael Jackson Yūji Naka Q856562
Sonic the Hedgehog 4 Q3514194 Q2669787 Q1194033
Sonic the Hedgehog 4: Episode II Q3514194 Q2669787 Q2072305
Sonic the Hedgehog Spinball Q4119204 Q2239210
Sonic the Hedgehog: Triple Trouble Q151512
Sega Mega Drive Ultimate Collection Q2573699
Soul Eater Q757810 Q537389
Soul Calibur II Q6313061 Q2067832
Soul Calibur III Q6313061 Q1909600
Soul Calibur IV Q4495690 Q6313061 Q1300262
Soul Calibur V Q6313061 Q2501650
Sourceforts Q1472144
South Park Rally Q530973
South Park: The Stick of Truth Q1707918
Space Harrier Yū Suzuki Q3136362 Q1707792
Space Invaders Q983176 Q220665
SpaceInvasion Q2297344
Space Panic Q1468720
Space Quest 6 Q6289140 Q3965805
Space Quest II Q6767207 Q3965804
Space Quest III Q6767207 Q3965806
Space Quest IV Q6767207 Q955755
Space Quest V Q6767207 Q1114596
Space Quest 1 Q6767207 Q3965803
Space Race Q2006880
Space Taxi Q9336877 Q2306374
Spacewar Q782919
Spartan: Total Warrior Q1686373 Q1417303
Spear of Destiny Q1353861 Q1353861 John Carmack Q921220
Soldier Front Q497296
Spectrobes Q2539777
Speedball Q384153
Spelunky Q2700296
Spider-Man Q288296
Spider-Man Q2539517
Spider-Man 2 Q2660542
Spider-Man and the X-Men: Arcade’s Revenge Q3063482 Q2748343
Spider-Man: Edge of Time Q3760914 Q2633998
Spider-Man: Friend or Foe Q1093923
Spider-Man: Shattered Dimensions Q327904 Q729212
Spider-Man: Web of Shadows Q2635988
Splatoon Q28690998 Tōru Minegishi
Q19869295
Q17490239
Splatoon 2 Q28690998 Q28129061
SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom Q846818
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Q3288573
SpongeBob SquarePants: Employee of the Month Q7578976
Spore Will Wright Brian Eno Q210844
Spore Creatures Will Wright Q3283892
Spore Hero Arena Will Wright Q31685
Spore Galaksissa kuhisee Will Wright Q641801
SpurguX Q11894343
Spy vs. Spy Q945899
Spyro 2: Gateway to Glimmer Stewart Copeland Q942896
Spyro 2: Season of Flame Q21560817
Q21560996
Q2569862
Spyro the Dragon Q3294029 Stewart Copeland Q858391
Spyro: A Hero's Tail Q943546
Spyro: Adventure Q2569809
Spyro: Enter the Dragonfly Stewart Copeland Q943377
Spyro: Season of Ice Q2500267
Spyro: Year of the Dragon Stewart Copeland Q943115
Stack-Up Hirokazu Tanaka Q2152260
Stacking Q2984235
Porrasturvat – Stair Dismount Q7597087
Star Control Q3086830 Q614831
Starwing Q1154637 Shigeru Miyamoto Q1326889
Lylat Wars Q3514178 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō
Q932187
Q11540062 Q1141963
Star Fox Adventures Tim and Chris Stamper Q972329 Q2578717
Star Fox Command Q6854316 Q1346365
Star Fox Zero Shigeru Miyamoto Q17168217
Star Fox: Assault Shigeru Miyamoto Q2666042
Star Raiders Q1136685
Star Trek Q662253
Star Trek Q7407994 Q3496992
Star Trek Voyager: Elite Force Q2517411
Star Wars Q54317
Star Wars: Battlefront Q54862
Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles Q54839
Star Wars: Episode I Racer Q55217
Star Wars Episode I: The Phantom Menace Q54338
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith Q54846
Star Wars Galaxies Q55272
Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Q55298
Jedi Knight: Dark Forces 2 Q55291
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy Q55295
Tähtien sota -videopelit Q54300
Star Wars: Battlefront Q54859
Star Wars: Battlefront II Q54865
Star Wars: Bounty Hunter Q55219
Dark Forces Q55287
Star Wars: Demolition Q3968325
Star Wars: Empire at War Frank Klepacki Q55315
Star Wars: Knights of the Old Republic Q5048515 Q6140598 Jeremy Soule Q725902
Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords Chris Avellone Q12035577 Q74669
Star Wars: Masters of Teräs Käsi Q55257
Star Wars: Republic Commando Q862542
Star Wars: Rogue Squadron Q6767878 Chris Hülsbeck Q54297
Star Wars: The Clone Wars Q55232
Star Wars: The Force Unleashed Q840167
Star Wars: The Force Unleashed II Q12035577 Q74539
Star Wars: The Old Republic Q12035577 Q737308
Star Wars: X-Wing Alliance Q6504161 Q55313
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter Q6504161 Q55314
StarCraft Q1077554 Q165929
StarCraft II: Heart of the Swarm Q4097092 Q3453447 Q1207938
StarCraft II: Legacy of the Void Q4097092 Q868004
StarCraft II: Wings of Liberty Q4097092 Q3453447 Q239288
StarTropics Gen’yō Takeda Q2252902
Starbound Q6332857
Stardew Valley Q23013817
Stardoll Q507627
Stardust Q749600
Startopia Q2711767
Steel Beasts Q7605646
Steel Panthers Q1568300 Q1999444
Steep Q24705346
Steins;Gate Q1088019 Q482494
Stellar Dawn Q3286475
StepMania Q1750824
Stranglehold Serj Tankian Q392698
Stratagus Q1936867
Strawberry Panic! Q7403217 Q1985111
Street Fighter Q1503511
Street Fighter Alpha Q5752222 Q4292828 Q2081133
Street Fighter Alpha 2 Q2422795
Street Fighter II Q1537372 Q2861280 Yōko Shimomura Q1133204
Street Fighter III Q2467423
Street Fighter IV Q3087995 Q10760311 Q914286
Street Fighter V Q18608589
Street Fighter X Tekken Q3087995 Q10760311 Q338486
StreetPass Mii Plaza Q3902264
Streets of Rage Q948524 Q1143285
Streets of Rage II Q7051361 Q948524 Q2569030
Streets of SimCity Q943225 Q2265268
Stronghold Q846549
Stronghold: Crusader Q750086
Stunt Car Racer Geoff Crammond Q1421623
Stunts Q3035842 Q1758350
Subnautica Q21039915
Subway Surfers Q9176944
Sudden Strike Q13439813
Sudoku Q44914
Sukisho Q2339514
Supaplex Q902612
Super Cars Q1421178
Super Castlevania IV Q3981153 Q389254
Super Cobra Q1815131
Super Mario 3D Land Q2094438 Q506255 Q1050298
Super Mario 3D World Q2094438 Tōru Minegishi
Q506255
Kōji Kondō
Q13426947
Super Mario 64 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q216995
Super Mario 64 DS Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q1142888
Super Mario All-Stars Takashi Tezuka Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q1058903
Super Mario Bros. Shigeru Miyamoto Takashi Tezuka Kōji Kondō Q11168
Super Mario Bros. 2 Q707256 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q854479
Super Mario Bros. 3 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q639619
Super Mario Bros. Deluxe Q2451909
Super Mario Bros.: Lost Levels Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q631331
Super Mario Galaxy Q2094438 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō
Q506255
Q170489
Super Mario Galaxy 2 Q2094438 Kōji Kondō
Q506255
Q854487
Super Mario Kart Q7674380 Shigeru Miyamoto Q3492509 Q1061560
Super Mario Land Q529990 Gunpei Yokoi Hirokazu Tanaka Q647249
Super Mario Land 2: 6 Golden Coins Q3136254 Gunpei Yokoi Kazumi Totaka Q596392
Mario Maker Q17164955
Super Mario Odyssey Q28234671
Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars Q3674582 Shigeru Miyamoto Yōko Shimomura Q1063119
Super Mario Run Shigeru Miyamoto Takashi Tezuka Q26831232
Mario Smash Football Q1476209
Super Mario Sunshine Q2094438 Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q639955
Super Mario War Q3977585
Super Mario World Takashi Tezuka Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q853143
Super Mario World 2: Yoshi’s Island Takashi Tezuka Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q1045765
Super Mario’s Wacky Worlds Q7642568
Super Meat Boy Q3048116
Q3531346
Q5220115 Q1784048
Super Metroid Q3098670 Q3280923 Q2425726 Q1194825
Super Monkey Ball Bounce Q23900592
Super Paper Mario Q707256 Q522508
Super Princess Peach Q7677494 Q1996527
Super Smash Bros. Masahiro Sakurai Satoru Iwata Q870981
Super Smash Bros. Brawl Masahiro Sakurai Q707256 Nobuo Uematsu Q843131
Super Smash Bros. Melee Masahiro Sakurai Shigeru Miyamoto Q1052131
Super Smash Bros. 3DS/Wii U Masahiro Sakurai Q1195150
Super Stardust Q7642821
Super Stardust HD Ari Pulkkinen Q3504299
Super Street Fighter II Q2913706
Super Street Fighter II Turbo Q1909895
SuperTux Q911827
SuperTuxKart Q971909
Superfrog Q731566
Superman Q29715
Superman Q18984 Q2530979
Superman Q4353838
Superman Returns Q655031
Superman: Countdown to Apokolips Q3504715
Superman: Shadow of Apokolips Q1984869
Supernauts Q27102765
Supreme Commander Q723515 Jeremy Soule Q728983
Supreme Commander 2 Q723515 Q1138297
Supreme Commander: Forged Alliance Q6847807 Jeremy Soule Q2241066
Supreme Snowboarding Q3504942
Surgeon Simulator 2013 Q12496422
Sven Co-op Q2668802
Swamp Thing Q1175332 Q7653353
Sweet Home Q1325171 Kiyoshi Kurosawa Q1523333
Swing Copters Q17627095
Sword Art Online Q1047108 Q27863
Sword of Mana Kōichi Ishii Kenji Itō Q2588758
Swordquest Q798003
Syberia Benoît Sokal Q580202
Syberia II Benoît Sokal Q933777 Q2088341
Syberia III Benoît Sokal Q2508481
Sydney 2000 Q7659810
Syndicate Peter Molyneux Q7381771 Q1545458
Syndicate Lizardking Q2525333
System Shock Q3090724 Warren Spector Q1151634
System Shock 2 Ken Levine Q5386193 Q1371495
Sébastien Loeb Rally Evo Q19758416
T’ai Fu: Wrath of the Tiger Michael Giacchino Q3511827
TAGAP: The Apocalyptic Game About Penguins Q3505958
TD Overdrive: The Brotherhood of Speed Q604961
TMNT Q5185888 Q1966446
TNA Impact! Q1136162
Tabula Rasa Richard Garriott Q2002015
Tails Adventure Q17136355 Q17136355 Q17136379 Q1947773
Tails’ Skypatrol Q17136441 Q17136450 Q2391894
Taito Legends Q1646889
Take On Helicopters Q1309843
TaleSpin Q2495930
Tales of Graces Q6512187 Q1192606 Q1202172
Tales of Monkey Island Q902541 Q6767272 Michael Land Q1337860
Tales of Symphonia Q3138661 Q1192606 Q496526
Tales of Symphonia: Knight of Ratatosk Kōsuke Fujishima Q1192606 Q550034
Tales of Vesperia Kōsuke Fujishima Q1192606 Q1141823
Tales of Xillia Q6512187 Q1192606 Q2640332
Tales of Xillia 2 Q6512187 Kōsuke Fujishima Q1192606 Q2355468
Tales of the Abyss Q1192606 Q82050
Talvisota: Icy Hell Q1804593
Tamagotchi Q207786
Tank Q1431857
Tanki Online Q4451202
Team Fortress 2 Q6848094 Q382108
Team Fortress Classic Robin Walker Q1799621
Teen Titans Q5459493 Q3982557
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game Q3313728 Q1508297
Teenage Mutant Ninja Turtles Q2172154
Teenage Mutant Ninja Turtles Q2196889
Teenage Mutant Ninja Turtles 2: Battle Nexus Q2052640
Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare Q2049867
Teenage Mutant Ninja Turtles II: Back from the Sewers Tsuyoshi Sekito Q936786
Teenage Mutant Ninja Turtles III: Radical Rescue Q2704951
Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project Q6453772 Q646691
Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan Q2698275 Q1343411
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Manhattan Missions Q2340473
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Melee Q2661766
Teenage Mutant Ninja Turtles: Smash-Up Q2629042
Teenage Mutant Hero Turtles: The Hyperstone Heist Q6453772 Q1923897
Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters Q3313728 Q2365711
Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled Q4189928
Teenagent Q4354303
Teeworlds Q1463680
Tekken Q1142893
Tekken 2 Q589359
Tekken 3 Q4495690 Q6138851 Q1062106
Tekken 4 Q1073511
Tekken 5 Q4495690 Q1052488
Tekken 5: Dark Resurrection Q2290448
Tekken 6 Q869960
Tekken 6: Bloodline Rebellion Q2664972
Tekken 7 Q17378799
Tekken Revolution Q13423675
Tekken Tag Tournament Q4495690 Q1142527
Tekken Tag Tournament 2 Q672049
Tembo the Badass Elephant Q20690147
Temple Run Q590836
Temple Run 2 Q4120944
Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins Q2470862 Q536851
Tenchu: Stealth Assassins Q2470862 Q13515808
Tenchu: Time of the Assassins Q2470862 Q3517969
Terminator 3: War of the Machines Q2443996
Terraria Q332697
Test Drive Q3035842 Q2732169
Test Drive 2001 Q785735
Test Drive 4 Q1446951
Test Drive 5 Q2326787
Test Drive 6 Q2326799
Test Drive Cycles Q3519024
Test Drive III: The Passion Q1444226
Test Drive Le Mans Q1464617
Test Drive Off-Road Q3519027
Test Drive Off-Road 2 Q3519030
Test Drive Off-Road 3 Q2485696
Test Drive Off-Road Wide Open Q7705718
Test Drive Unlimited Q853941
Test Drive Unlimited 2 Q428297
Test Drive: Eve of Destruction Q1984059
Test Drive: Ferrari Racing Legends Q2067991
Tetris Aleksei Pažitnov Q71910
Tetris Attack Q2316943
Tetris DS Q553702
The 4th Coming Q3212093
The Adventures of Jimmy Neutron, Boy Genius: Attack of the Twonkies Q3013049
The Amazing Spider-Man Q3760914 Q2625129
The Ant Bully John A. Davis Q3141079
Tales of the Unknown: Volume I – The Bard’s Tale Q10793202 Q1415070
Taistelu Wesnothista Q214142
The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery Jane Jensen Q2525826
The Beatles: Rock Band Q2036806
The Binding of Isaac Q3048116 Q5220115 Q1041427
The Binding of Isaac: Rebirth Q3048116 Q6270681 Q16267631
The Chaos Engine Q762130
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay Q1071800
The Colonel’s Bequest Roberta Williams Q2268000
The Conduit Q3707251 Q368074
The Crew Q6287481 Q13427836
The Curse of Monkey Island Q6489866 Michael Land Q1137217
The Dig Q3953562 Michael Land Q1411498
The Duel: Test Drive II Q1442104
The Elder Scrolls Adventures: Redguard Q2723207
The Elder Scrolls II: Daggerfall Q739450
The Elder Scrolls III: Morrowind Todd Howard Todd Howard
Q287063
Jeremy Soule Q718448
The Elder Scrolls IV: Oblivion Q287063 Jeremy Soule Q49607
The Elder Scrolls Online Q6788639 Jeremy Soule Q1188904
The Elder Scrolls Travels Bethesda Softworks Q2370618
The Elder Scrolls V: Skyrim Todd Howard Jeremy Soule Q323862
The Elder Scrolls: Arena Q1798032
Keisarin uudet kuviot Q820527
The Escapists Q19360088
The Evil Within Q741631 Q14955981 Q6148410 Q3407139
The Eye of Judgment Q2461265
The Faery Tale Adventure Q441629
The Fast and the Furious Q3094231
The Flash Q19702948
The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak! Q4051082
The Forest Q16267841
The Getaway Q2031030
The Getaway: Black Monday Q1725580
The Godfather II Q938849 Q1196167
The Godfather Bill Conti Q1139696
The Great Giana Sisters Q92117 Chris Hülsbeck Q1778040
Hidden: source Q477697
The Hobbit Q1778141
The Hunter Q4354413
The Incredible Hulk Q153547
Ihmeperhe Q2296093
The Incredibles: Rise of the Underminer Q2305410
The Italian Job Q2066992
The Jungle Book Groove Party Q3794455
The Lab Q23762953
The Last Guardian Q2524011 Q2524011 Q7678110 Q2701341
The Last Guy Q583386
The Last Ninja Q1517179 Ben Daglish Q2117391
The Last Story Hironobu Sakaguchi Nobuo Uematsu Q1780896
The Last of Us Q13656882 Gustavo Santaolalla Q1986744
The Last of Us Part II Q27950674
The Legend of Korra Q17375345
The Legend of Spyro: A New Beginning Q2578009
The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon Gabriel Mann Q1779348
The Legend of Spyro: The Eternal Night Q2329197
The Legend of Zelda Shigeru Miyamoto
Takashi Tezuka
Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q3995897
Q11397956
Q12395
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds Q15895058 Eiji Aonuma Q11550112 Q11300470
The Legend of Zelda: A Link to the Past Takashi Tezuka Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q370055
The Legend of Zelda: A Link to the Past/Four Swords Q556257 Takashi Tezuka Kōji Kondō Q1358804
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Q556257 Eiji Aonuma Q17185964
The Legend of Zelda: Collector’s Edition Q1339084
The Legend of Zelda: Four Swords Adventures Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q964997
The Legend of Zelda: Link’s Awakening Takashi Tezuka Shigeru Miyamoto Kazumi Totaka Q1060323
The Legend of Zelda: Majora’s Mask Eiji Aonuma Shigeru Miyamoto Kōji Kondō Q732943
The Legend of Zelda: Ocarina of Time Shigeru Miyamoto Shigeru Miyamoto Eiji Aonuma
Shigeru Miyamoto
Q2094438
Kōji Kondō Q213911
The Legend of Zelda: Oracle of Ages Q2078596
The Legend of Zelda: Oracle of Seasons Q556257 Q7051339 Q889739
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass Eiji Aonuma Tōru Minegishi Q657710
The Legend of Zelda: Skyward Sword Q556257 Eiji Aonuma Kōji Kondō
Q506255
Q19869295
Q861205
The Legend of Zelda: Spirit Tracks Eiji Aonuma Tōru Minegishi Q868545
The Legend of Zelda: The Minish Cap Q556257 Q731559 Q474798
The Legend of Zelda: The Wind Waker Eiji Aonuma Shigeru Miyamoto Tōru Minegishi Q852563
The Legend of Zelda: Twilight Princess Eiji Aonuma Shigeru Miyamoto Q4023281 Tōru Minegishi Q735613
The Little Mermaid Q1870392 Q4997386 Q3952040
The Lone Ranger Q7748086
The Long Dark Q18085691
The Longest Journey Q678678 Q918194
The Lord of the Rings Online Q623479
The Lord of the Rings: Conquest Q1194246
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth Q4097092 Q440060
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II Q1996197
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II - The Rise of the Witch-king Q1754787
The Lord of the Rings: The Return of the King Q440046
The Lord of the Rings: The Third Age Q372385
The Lord of the Rings: War in the North Q933777 Q1440462
The Lost World: Jurassic Park Michael Giacchino Q3028642
The Lost World: Jurassic Park Q16258794
The Maw Q8025416 Q3521823
The Misadventures of P.B. Winterbottom Q2087449
The Movies Peter Molyneux Q1331617
The Need for Speed Q429246
New Zealand Story Q3063482 Q2121419
The Ooze Q3499411 Q4119204 Q3294029 Q2562085
The Operational Art of War Q5942879
The Path Q448842 Q286737
FrontierVille Q4346873
The Powerpuff Girls: Mojo’s Pet Project Q11897279
The Powerpuff Girls: Paint the Townsville Green Q28127215
The Reap Q7759710
The Saboteur Q1461007
The Secret World Q678678 Q2270292
The Secret of Monkey Island Ron Gilbert
Q902541
Tim Schafer
Michael Land Q179247
The Settlers Q103787 Q17048660
The Settlers II Q1995487
The Settlers III Q103787 Q2579674
The Settlers IV Q2363298
The Simpsons Game Q327904 Q1139044
The Simpsons Skateboarding Q2536271
The Simpsons Wrestling Q1987129
Bart and the Beanstalk Q2386992
The Simpsons: Bart vs. the Space Mutants Q1494516 Q1837967
The Simpsons: Bart vs. the World Q2534019
The Simpsons: Bart’s Nightmare Q5463408 Q2420037
The Simpsons Hit & Run Q836690
The Simpsons Road Rage Q2031634
The Simpsons: Tapped Out Q768821
The Sims Will Wright Q943225 Q184816
The Sims 2 Q1351259 Q182771
The Sims 2: Kaupunkikämppä Q1763067
The Sims 2: Matkoilla Q751338
The Sims 2: Autiosaari Q1989054
The Sims 2: Vapaa-aika Q1622210
The Sims 2: Yöelämää Q754709
The Sims 2: Kauppa auki Q751422
The Sims 2: Lemmikkielämää Q751329
The Sims 2: Vuodenajat Q530290
The Sims 2: Yliopisto Will Wright Q727092
The Sims 3 Steve Jablonsky Q185482
The Sims 3: Unelmaduuni Steve Jablonsky Q923973
The Sims 3: Täyttä Elämää Q1987738
The Sims 3: Tulevaisuuteen Q14539718
The Sims 3: Paratiisisaari Q3912863
The Sims 3: Iltahuvit Q1754128
The Sims 3: Lemmikit Q2072073
The Sims 3: Vuodenajat Q159739
The Sims 3: Superstara Q1813229
The Sims 3: Supernatural Q2180005
The Sims 3: Yliopistoelämää Q2805535
The Sims 3: Maailmanmatkaaja Steve Jablonsky Q1451266
The Sims 4 Q12579896
The Sims 4: Kimppapuuhaa Q20772593
The Sims 4: Duunipäivä Q19316870
The Sims 4: Kylpyläpäivä Q20772014
The Sims 4 Vampyyrit Q28532739
The Sims ryntää raitille Q951415
The Sims Medieval John Debney Q257816
The Sims Online Q943225 Q2279868
The Sims Tarinat Q2648057
The Sims: Hot Date Will Wright Q1991302
The Sims: House Party Will Wright Q2082124
The Sims: Livin’ It Up Will Wright Q1764439
The Sims: Taikaa Will Wright Q2017466
The Sims: Superstar Will Wright Q768964
The Sims: Lemmikit Will Wright Q2337847
The Sims: Lomalla Will Wright Q2177599
The Spiderwick Chronicles Q4042267 Q970327
The Stanley Parable Q21561369 Q7766240
The Swapper Q13427428
The Temple of Elemental Evil Q129618 Q154090
The Testament of Sherlock Holmes Q2667499
The Tower of Cabin Q7769744
Marvel’s X-Men Q3989775
The Urbz: Sims in the City Q2316781
The Walking Dead: No Man’s Land Q26737779
The Walking Dead: Road to Survival Q20899661
The Walking Dead Q7441507 Q6767272
Q6124946
Q7441507
Q6159952 Q939588
The Walking Dead: Season Two Q6159952 Q3274141
The Walking Dead: Survival Instinct Q1030478
The Witcher Q4422401
Q4088046
Q287637
The Witcher 2: Assassins of Kings Q4422401
Q4105894
Q917272
The Witcher 3: Wild Hunt Q19005369
Q19005837
Q4267401
The Wonderful 101 Q555749 Q587918 Q2493539 Q7775651
The World Ends with You Tetsuya Nomura Hiroyuki Itō Q2626374 Q1416303
Theme Hospital Q7381771 Q588710
Theme Park World Q5115828 Q1399967
There Q3178880
Thief Q4051399
Thief II: The Metal Age Q5386193 Q795365
Thief: Deadly Shadows Q7292436 Q795360
Thief: The Dark Project Ken Levine Q5386193 Q6755699 Q931737
Threshold RPG Q7798101
Tibia Q544071
Tiger & Bunny Q8056316 Q1201022
Tiger Woods PGA Tour 09 Q846944
Tigger’s Honey Hunt Q3569363
Time Traveler Q7805168
TimeSplitters 2 Q5232993 Q5592358 Q282008
TimeSplitters Future Perfect Q5592358 Q2528180
Tiny Wings Q601409
TinyMUD Q11897773
Titan Quest Q4965414 Q324871
Titanfall Q3498508 Q13473778
Titans of Steel Q7809893
Titus the Fox Q969612
ToeJam & Earl Q5605783 Q3107412
Tom Clancy’s EndWar Q840776
Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter Q5109275 Q2040411 Q2090121
Tom Clancy’s H.A.W.X Q2040411 Q843124
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege Q78957
Q4493066
Q17183996
Tom Clancy’s Rainbow Six: Rogue Spear Bill Brown Q1442177
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas Q78957 Q1325327
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas 2 Q78957 Q1148672
Tom Clancy's Splinter Cell Q7325304 Q6833840 Q377242
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist Q235734 Q1955277
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Amon Tobin Q533304
Splinter Cell: Conviction Amon Tobin Q907508
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent Q6787204 Q6832624 Q878492
Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow Q3117657 Q1053110
Tom Clancy’s The Division Q13431312
Tomb Raider Q955478 Q6969236 Q15970266 Q317620
Tomb Raider Q2245098 Q1757876
Tomb Raider Chronicles Q29025 Q642359
Tomb Raider II Q6969236 Q15970305 Q816451
Tomb Raider III Q6969236 Q1123794
Tomb Raider: Anniversary Q955478 Q2746892 Q580667
Tomb Raider: Legend Q3090724 Q2746892 Q665785
Tomb Raider: The Angel of Darkness Q29025 Q621616
Tomb Raider: The Last Revelation Q29025 Q668568
Tomb Raider: Underworld Q2746892 Q915860
Tony Hawk’s American Wasteland Q2005546
Tony Hawk’s Downhill Jam Q1565986
Tony Hawk’s Pro Skater Q2264782
Tony Hawk’s Pro Skater 2 Q1538485
Tony Hawk’s Pro Skater 3 Q1463730
Tony Hawk’s Pro Skater 4 Q1512956
Tony Hawk’s Pro Skater HD Q2757933
Tony Hawk’s Project 8 Q2287952
Tony Hawk’s Proving Ground Q2539807
Tony Hawk’s Underground Q2334495
Tony Hawk’s Underground 2 Q2378963
Tony Hawk: Shred Q2757595
Toonstruck Q1639855
Top Eleven Football Manager Q568408
Top Landing Q11321281
Torchlight Q2415434 Q201792
Toribash Q2636258
Torino 2006 Q3080105
Torment: Tides of Numenera Q607104 Q4069109 Q6568802
Total Annihilation Q723515 Jeremy Soule Q951384
Total Annihilation: The Core Contingency Q723515 Q4357791
Total Overdose Q1515687
Total War: Attila Q18579047
Total War: Rome II Q863643
Total War: Shogun 2 Q1686373 Q754403
Touken ranbu Q20155508
Tourist Trophy Q1313644
Tower Bloxx Q2560124
Track & Field II Q581614
TrackMania Turbo Q20669131
TrackMania United Q4348584
Trainz Q387746
Transformers Q2119848
Transformers Animated: The Game Q7834177
Transformers: Dark of the Moon Q3137430
Transformers: Fall of Cybertron Q2746892 Q781169
Transformers: Revenge of the Fallen Julien-K Q2628010
Transformers: Rise of the Dark Spark Q15732421
Transformers: The Game Q5459493 Steve Jablonsky Q1326987
Transformers: War for Cybertron Q1345338 Q2412999
Transformice Q126474
Transport Tycoon Q651591
Trauma Center: New Blood Q3234480
Trauma Center: Under the Knife Q1082896 Q1857761
Travian Q170331
Treasure Isle Q1134072
Tremulous Q848362
Trials 2: Second Edition Q3538673
Trials Evolution Q6848517 Q378664
Trials Fusion Q16617686
Trials HD Q3538676
Tribal Wars Q264257
Tribes: Ascend Q515279
Trine Ari Pulkkinen Q117859
Trine 2 Ari Pulkkinen Q2632229
Trine 3: The Artifacts of Power Ari Pulkkinen Q19833876
Triplane Turmoil Q1971677
Tron 2.0 Q2713382
Tron: Evolution Q560003 Q349087
Tropico Q1050924
Tropico 2: Pirate Cove Q976444 Q2271529
Tropico 5 Q14737197
True Crime: New York City Q1613705 Q1476611
True Combat: Elite Q1851407
Luettelo TI-99/4A-peleistä Q7853334