Wikiprojekti:Videopelit/wikidata/P178

Wikipediasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Työkalu-linkkejä[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Lista[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Tämä lista on luotu Wikidatassa olevaa dataa käyttämällä ja sitä päivittää määräajoin botti.
Listan sisälle tehdyt muokkaukset poistetaan seuraavassa päivityksessä!
Nimi Kehittäjä1 Kehittäjä2 wikidata
005 Sega Q4545526
007 Legends Eurocom Q161192
007: Agent Under Fire Electronic Arts
Visceral Games
Q392778
10-Yard Fight Irem Q2669580
1080° Snowboarding Nintendo Entertainment Analysis & Development Q168615
2006 FIFA World Cup EA Vancouver Q1138744
2010 FIFA World Cup EA Vancouver Q586736
2014 FIFA World Cup EA Vancouver Q15621213
2048 Gabriele Cirulli Q15967616
24: The Game Guerrilla Cambridge Q217241
3-Demon Q2509818
300: March to Glory Q2274510
40 Winks Eurocom Q2699066
4D Sports Boxing Distinctive Software Q2413273
50 Cent: Blood on the Sand Swordfish Studios Q2559001
50 Cent: Bulletproof Genuine Games Q2308021
60 Seconds! Robot Gentleman Q23303396
60 parsecs! Robot Gentleman Q57521163
7 Days to Die Q14753828
911 operator Q30931764
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Chunsoft Q2474856
9Dragons Q277404
A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia Imagineering Q300339
A Nightmare on Elm Street Rare Ltd. Q2441363
A Plague Tale: Innocence Asobo Studio Q54577668
ACE Online Q484863
AFL Live Big Ant Studios Q4651531
ARMA 2 Bohemia Interactive Q296744
AUTS – The Ultimate Stress Relief Game Q87985094
Acceleration of Suguri X Edition Q4672295
Ace Combat 2 Namco Q2239766
Ace Combat Zero: The Belkan War Namco Q2629197
Ace Combat: Assault Horizon Namco Q2415804
Ace of Spades Jagex Q1053797
Act of War: Direct Action Eugen Systems Q343120
ActRaiser Quintet Q343033
Action 52 FarSight Studios
Active Enterprises
Q343608
Action Bass Take-Two Interactive Q2823637
Action Quake 2 Q2738981
Action SuperCross Q28525171
Addiction Pinball Team17 Q1114451
Advance Wars Intelligent Systems Q953229
Advance Wars 2: Black Hole Rising Intelligent Systems Q2569478
Advance Wars: Dual Strike Intelligent Systems Q2340376
Adventure Atari, Inc. Q379915
AdventureQuest Artix Entertainment Q3235182
AdventureQuest Worlds Artix Entertainment Q3283318
Adventures in the Magic Kingdom Capcom Q2399220
Adventures of Dino Riki Hudson Soft Q4686640
Adventures of Lolo HAL Laboratory Q1330641
Aero the Acro-Bat Acclaim Studios Austin Q2708224
Afrika Q2537396
After Burner Sega AM2 Q388929
After... Q4690445
Agar.Io Q20012932
Age of Conan: Hyborian Adventures Funcom Q392183
Age of Empires Ensemble Studios Q220767
Age of Empires II: The Age of Kings Ensemble Studios
Hidden Path Entertainment
Q34852
Age of Empires II: The Conquerors Ensemble Studios Q615499
Age of Empires III Ensemble Studios
Big Huge Games
Robot Entertainment
Glu Mobile
MacSoft Games
Q34869
Age of Empires III: The Asian Dynasties Ensemble Studios Q862462
Age of Empires III: The War Chiefs Ensemble Studios Q853074
Age of Empires: The Rise of Rome Ensemble Studios Q515876
Age of Hammer Wars Q4691886
Age of Mythology Ensemble Studios
SkyBox Labs
Q271062
Age of Mythology: The Titans Ensemble Studios Q1044761
Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships Akella Q4234312
Age of Wonders II: The Wizard’s Throne Triumph Studios Q2665901
Agent Rockstar North Q2661073
Agent Hugo Q9142073
Agent Hugo: Hula Holiday Q20917387
Agent Hugo: Lemoon Twist Q20379377
Agent Hugo: RoboRumble Q20379378
Agricultural Simulator 2012 Q11849886
Aion: The Tower of Eternity NCsoft Q406414
Air Fortress HAL Laboratory Q2078681
Akalabeth Richard Garriott Q102303
Akinator Q1194064
Aku Ankka: Universumin sankari Ubisoft Montreal Q645418
Akuji the Heartless Crystal Dynamics Q2444091
Alan Wake Remedy Entertainment Q575505
Alan Wake’s American Nightmare Remedy Entertainment Q2502055
Alcahest HAL Laboratory Q4353245
Alex Kidd in Miracle World Sega Q1354273
Alex Kidd in the Enchanted Castle Sega Wow Q2313010
Alice: Madness Returns Spicy Horse Q648980
Alien Breed Team17 Q965458
Alien Breed II: The Horror Continues Team17 Q1114108
Alien Breed: Tower Assault Team17 Q1114758
Alien Hominid The Behemoth Q2836843
Alien Swarm Valve Corporation Q650023
Alien Syndrome Totally Games Q3279249
Alien vs. Predator Rebellion Developments Q1891593
Alien: Blackout D3 Publisher
Rival Games
Q65229170
Alien: Isolation Creative Assembly Q15613717
Alienation Housemarque Q24192183
Aliens versus Predator Rebellion Developments Q1770108
Aliens versus Predator 2 Monolith Productions Q1931479
Aliens vs. Predator Rebellion Developments Q1340662
Aliens: Colonial Marines Gearbox Software
Nerve Software
TimeGate Studios
Demiurge Studios
Q650025
All Star Karate Q11850927
Alley Cat IBM
Synapse Software
Q1851926
Alleyway Nintendo Research & Development 1 Q2601198
Alliance of Valiant Arms Q483850
Aloitustapaaminen Q4355821
Alone in the Dark Eden Games Q967889
Alone in the Dark Infogrames Q5075219
Alone in the Dark: The New Nightmare Darkworks Q2337936
Alpha Polaris Turmoil Games Q4735106
Alpha Protocol Obsidian Entertainment Q266079
AlphaGo DeepMind Q22329209
Amazing Alex Rovio Entertainment Q1190348
Amegas reLINE Software Q2608283
American McGee’s Alice Rogue Entertainment Q465689
American Truck Simulator SCS Software Q16970796
Amnesia: A Machine for Pigs The Chinese Room Q3614490
Amnesia: The Dark Descent Frictional Games Q22986
Among Us Innersloth Q96417649
An Elder Scrolls Legend: Battlespire Bethesda Softworks Q2568702
Anachronox Ion Storm Q483454
Anarchy Online Funcom Q486410
Ancient Domains of Mystery Thomas Biskup Q489337
Angband Q244140
Angry Birds Rovio Entertainment Q4558721
Angry Birds 2 Rovio Entertainment Q19562069
Angry Birds Epic Chimera Entertainment Q15957041
Angry Birds Friends Rovio Entertainment Q13515768
Angry Birds Go! Rovio Entertainment Q15076529
Angry Birds Rio Rovio Entertainment Q1050143
Angry Birds Seasons Rovio Entertainment Q865719
Angry Birds Space Rovio Entertainment Q1188898
Angry Birds Star Wars Rovio Entertainment Q54854
Angry Birds Star Wars II Rovio Entertainment Q14943254
Angry Birds Stella Rovio Entertainment Q15731740
Angry Birds Transformers Rovio Entertainment Q17297931
Angry Birds Trilogy Rovio Entertainment Q2786549
Animal Crossing Nintendo Entertainment Analysis & Development Q5345827
Animal Crossing: Let’s Go to the City Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1195260
Animal Crossing: New Horizons Nintendo Entertainment Planning & Development Q64566657
Animal Crossing: New Leaf Nintendo Entertainment Analysis & Development
Monolith Soft
Q44462
Animal Crossing: Wild World Nintendo Entertainment Analysis & Development Q877501
Animaniacs: The Great Edgar Hunt Warthog Games Q2850034
Anno 1503: The New World Max Design Q567244
Another Code: R Cing Q2852352
Another Code: Two Memories Cing Q567957
Another World Éric Chahi
Delphine Software International
Q257469
AnotherMUD Q11851833
Anthem BioWare
Motive Studios
Q30247282
Antz Extreme Racing Supersonic Software Q4777510
Ape Escape Sony Interactive Entertainment Q960773
Apex Legends Respawn Entertainment
Panic Button
Q61478103
Apocalypse Neversoft Q3620667
Apollo Justice: Ace Attorney Capcom Q2287871
Aquaman: Battle for Atlantis Lucky Chicken Games Q2859161
Aquaman: War of the Water Worlds Q11852395
Aquatic Games Q2186293
Arcana HAL Laboratory Q2020530
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura Troika Games Q631704
ArcheAge Q604123
Archer Maclean’s Mercury UTV Ignition Games Q2860051
Archin maa Q8036587
Archlord Codemasters
Naver Corporation
Q241377
Archon Free Fall Associates Q91268
Area 51 Midway Austin Q2212243
Areena 5 Q11852437
Argo Online Q11852445
Ark: Survival Evolved Studio Wildcard
Virtual Basement LLC
Q20031747
Arkanoid Taito Corporation Q91282
Arma 3 Bohemia Interactive Q676123
Armed Assault Bohemia Interactive Q590516
Armored Warfare Obsidian Entertainment Q18385257
Army Attack Digital Chocolate Q4794090
Army Men: Green Rogue Q10735300
Army of Two EA Montreal Q689877
Army of Two: The 40th Day EA Montreal Q2436570
Army of Two: The Devil’s Cartel Visceral Games
EA Montreal
Q4794331
Artifact Valve Corporation Q50380516
Arx Fatalis Arkane Studios Q717733
Ashen Empires Denis Loubet Q10419635
Assassin's Creed Valhalla Ubisoft Montreal Q92464687
Assassin’s Creed Ubisoft Montreal Q200864
Assassin’s Creed II Ubisoft Montreal Q211735
Assassin’s Creed II: Discovery Griptonite Games Q2075360
Assassin’s Creed III Ubisoft Romania
Ubisoft Montreal
Ubisoft Barcelona
Ubisoft Annecy
Ubisoft Quebec
Ubisoft Singapore
Q40166
Assassin’s Creed III: Liberation Ubisoft Q76868
Assassin’s Creed IV: Black Flag Ubisoft Romania
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Montreal
Ubisoft Montpellier
Ubisoft Annecy
Ubisoft Quebec
Q6052688
Assassin’s Creed Odyssey Ubisoft Quebec Q54617566
Assassin’s Creed Origins Ubisoft Romania
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Ubisoft Chengdu
Ubisoft Singapore
Q30138024
Assassin’s Creed Rogue Ubisoft Sofia Q17486360
Assassin’s Creed Syndicate Ubisoft Quebec Q18602166
Assassin’s Creed Unity Ubisoft Montreal Q15983778
Assassin’s Creed: Altaïr’s Chronicles Gameloft Q1992159
Assassin’s Creed: Bloodlines Ubisoft Montreal Q739580
Assassin’s Creed: Brotherhood Ubisoft Montreal Q677351
Assassin’s Creed: Revelations Ubisoft Montreal Q739654
Assault Namco Q4808559
Assault Trooper Q19702729
AssaultCube Q739804
Assetto Corsa Kunos Simulazioni Q10896671
Assetto Corsa Competizione Kunos Simulazioni Q50296420
Asterix Bit Managers Q2442526
Asterix & Obelix XXL Étranges Libellules Q747882
Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum Étranges Libellules Q2623474
Asterix and the Great Rescue Core Design Q2442543
Asterix and the Secret Mission Q2868644
Asterix at the Olympic Games Étranges Libellules Q2710226
Asteroids Atari, Inc. Q748890
Astro Blaster Sega Q3627626
Astron Belt Sega Q4811604
Astérix (vuoden 1999 videopeli) Q3627501
AtWar Q21741588
Atari Football Atari, Inc. Q3627872
Athens 2004 Eurocom Q2869286
Athletic World Q4357590
Attack of the Mutant Camels Jeff Minter Q757862
Attack on Pearl Harbor Q4818006
Audiosurf Q758900
Audiosurf 2 Q15304895
Automobilista Reiza Studios Q24255802
Autot Helixe
Beenox
Rainbow Studios
Locomotive Games
Q613298
Autot 2 Avalanche Software Q94355
Avalanche Q4827474
Avatar Ubisoft Montreal Q1462437
Avatar: The Last Airbender (videopeli) THQ Q2601847
Avengers Crystal Dynamics
Eidos Montreal
Nixxes Software
Q54666134
Axis Powers Hetalia Q518169
Azure Dreams Konami Q2875256
BS Zelda no Densetsu: Inishie no Sekiban Nintendo Research & Development 2 Q2708122
Baba Is You Hempuli Oy Q62061666
Back to the Future Krome Studios Melbourne Q91501
Back to the Future: The Game Telltale Games Q613511
Bad Boys II Blitz Games Q4412475
Bad Piggies Rovio Entertainment Q144728
Badland Frogmind Q16743228
Bagman Q4841996
Bakuhashi senki Metal Walker Q11569416
Balance of Power Chris Crawford Q804628
Baldi's Basics in Education and Learning Micah McGonigal Q54882623
Baldur’s Gate BioWare Q663583
Baldur’s Gate 3 Larian Studios Q64441774
Baldur’s Gate II: Shadows of Amn BioWare
MumboJumbo
Q804859
Baldur’s Gate: Dark Alliance II Black Isle Studios Q804850
Balloon Fight Nintendo Research & Development 1 Q1201014
Balls of Fury Black Lantern Studios, Inc. Q11853850
Balls of Steel Wildfire Studios Q734911
Band Hero Neversoft Q2076560
Banjo-Kazooie Rare Ltd. Q129000
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts Rare Ltd. Q806592
Banjo-Tooie Rare Ltd. Q806598
Bank Panic Sanritsu Denki Q602074
Barbie Imagineering Q3634758
Barnyard Blue Tongue Entertainment Q2736373
Bart and the Beanstalk Software Creations Q2386992
Baseball Nintendo Research & Development 1 Q1041292
Basketball Mattel Q4867640
Basketball Taito Corporation Q31815466
BatMUD Q4868454
Baten Kaitos Origins tri-Crescendo Q2704499
Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean tri-Crescendo Q810761
Batman Ocean Software Q245863
Batman Jon Ritman Q2703636
Batman Begins Eurocom Q2891561
Batman Beyond: Return of the Joker Kemco Q2891582
Batman Forever: The Arcade Game Acclaim Studios Austin Q4353841
Batman Vengeance Ubisoft Montreal Q973343
Batman: Arkham Asylum Rocksteady Studios Q746228
Batman: Arkham City Rocksteady Studios Q288811
Batman: Arkham Knight Rocksteady Studios Q15891648
Batman: Arkham Origins Warner Bros. Interactive Entertainment Q10826261
Batman: Arkham VR Rocksteady Studios Q27067490
Batman: Chaos in Gotham Backbone Entertainment Q2891437
Batman: Dark Tomorrow HotGen Q558962
Batman: Gotham City Racer Ubisoft Q2735515
Batman: Return of the Joker Sunsoft Q555897
Batman: Rise of Sin Tzu Ubisoft Montreal Q2891460
Batman: The Animated Series (videopeli) Konami Q971338
Batman: The Brave and the Bold – The Videogame WayForward Technologies Q1029084
Batman: The Caped Crusader Q1029538
Batman: The Telltale Series Telltale Games Q23647030
Batman: The Video Game Sunsoft Q3271336
Battalion Wars Kuju Ltd. Q2745625
Battalion Wars 2 Kuju Ltd. Q690832
Battle Arena Toshinden Tamsoft Q810984
Battle Chess Interplay Entertainment Q810986
BattleKnight Q3636875
BattleTech Harebrained Schemes Q21043311
Battlefield 1 EA DICE Q24031560
Battlefield 1942 EA DICE Q791439
Battlefield 1942: Desert Combat Trauma Studios Q32225
Battlefield 1943 EA DICE Q811018
Battlefield 2 EA DICE Q206653
Battlefield 2142 EA DICE Q811024
Battlefield 2: Modern Combat EA DICE Q1092945
Battlefield 2: Special Forces EA DICE Q2745646
Battlefield 3 EA DICE Q791454
Battlefield 4 EA DICE Q2618557
Battlefield Hardline EA DICE
Visceral Games
Q16968699
Battlefield Heroes EA DICE Q866424
Battlefield Online Electronic Arts
EA DICE
Neowiz Games
Q497016
Battlefield Play4Free EA DICE Q791432
Battlefield V EA DICE Q21043786
Battlefield Vietnam EA DICE Q791444
Battlefield: Bad Company EA DICE Q648128
Battlefield: Bad Company 2 EA DICE Q676563
Battlefield: Bad Company 2: Vietnam EA DICE Q3636869
Battlestations: Pacific Eidos Hungary Q2250560
Battletoads Rare Ltd. Q597781
Battlezone Atari, Inc. Q55616
Battrick Q3636879
Bayonetta Platinum Games Q791569
Bayonetta 2 Platinum Games Q3233480
BeamNG.drive BeamNG Q16987803
Bean Dreams Q20917428
Beat Saber Beat Games Q53998035
Bee Movie Game Beenox Q3286465
Beijing 2008 Eurocom Q2748206
Bejeweled PopCap Games Q814975
Bejeweled 2 PopCap Games Q5111288
Ben 10: Protector of Earth High Voltage Software Q2288080
Beneath a Steel Sky Revolution Software Q816823
Betrayal at Krondor Dynamix Q831664
Beyond Castle Wolfenstein Muse Software Q2552890
Beyond Good & Evil Ubisoft Montpellier Q794367
Beyond Oasis Ancient Q1275724
Beyond: Two Souls Quantic Dream Q166226
Big Bang Legends Lightneer Q60618248
Big Pharma Twice Circled Q20313306
Big Rigs: Over the Road Racing Stellar Stone Q745427
Biker Mice from Mars Konami Q3639893
Biker Mice from Mars Creat Studios Q4907376
Bio Menace Apogee Software Q2290750
Bio-Attack Taito Corporation Q4914584
BioShock Irrational Games Q57270
BioShock 2 2K Marin Q302839
BioShock Infinite 2K Games
Aspyr
Irrational Games
Q2074746
Biomutant Experiment 101 Q37877467
Bionic Commando Capcom Q55620
Birds of Steel Gaijin Entertainment Q4035131
Black Criterion Games Q880040
Black Desert Online Pearl Abyss Q15095106
Black Mesa Crowbar Collective Q211229
Black Mirror: Bandersnatch Q60178661
Blade Q4923687
Blade Runner Westwood Studios Q881018
Blades of Steel Konami Q2710703
Blaster Master Sunsoft Q2364724
Blaster Master 2 Software Creations Q2742792
Blaster Master Jr. Aicom Q4353810
Blaster Master Zero Inti Creates Q28932301
Blaster Master: Blasting Again Sunsoft Q11854380
Blaster Master: Enemy Below Q723623
Blazing Angels: Squadrons of WWII Ubisoft Romania Q2712639
Blitzkrieg Nival Interactive Q884508
Blitzkrieg 2 Nival Interactive Q2365408
Blockade Gremlin Industries Q4927225
Blocks That Matter Swing Swing Submarine Q1563815
Blood Monolith Productions Q885083
BloodRayne Terminal Reality Q2451096
BloodRayne 2 Terminal Reality Q861203
Bloodborne FromSoftware Q17154554
Bloons TD Battles Ninja Kiwi Q55407714
Blue Shadow Natsume Q2498075
Blur Bizarre Creations Q886391
Boktai: The Sun Is in Your Hand Konami Q1754203
Bomb Jack Tecmo Q738698
Bomberman Hudson Soft Q923826
Bomberman Hardball Hudson Soft Q2909715
Bomulus Q25451906
Book of Spells SIE London Studio Q3784353
Bookworm PopCap Games Q4943317
Boom Beach Supercell Q16246617
Boom Blox Danger Close Games Q1196435
Boom Blox Bash Party Amblin Entertainment Q2910471
Boom Boom Rocket Bizarre Creations Q546444
Boom Street Q4352854
Borderlands Feral Interactive
Gearbox Software
Q893423
Borderlands 2 Aspyr
Gearbox Software
Iron Galaxy Studios
Q893422
Borderlands 3 Gearbox Software Q62565771
Borderlands: The Pre-Sequel! Aspyr
Gearbox Software
2K Australia
Q16466659
Boulder Dash First Star Software Q55605
Bounce Tales Q11854559
Boxing Activision Publishing Q4951720
Braid Jonathan Blow Q897376
Brave Fencer Musashi Square Q2426211
Bravely Default Square Enix
Silicon Studio
Q2083917
Bravely Default 2 Q78513848
Bravely Second: End Layer Square Enix
Silicon Studio
Q15712831
Brawl Stars Supercell Q30330493
Breach Atomic Games Q4959098
Breach (vuoden 1987 videopeli) Q33101006
Breakout Atari, Inc. Q177491
Brink Splash Damage Q615883
Britney’s Dance Beat THQ Q863486
Brothers in Arms: D-Day Gearbox Software Q865251
Brothers in Arms: Earned in Blood Gearbox Software Q865237
Brothers in Arms: Hell’s Highway Gearbox Software Q850092
Brothers in Arms: Road to Hill 30 Gearbox Software Q796916
Brütal Legend Double Fine Productions Q580794
Bubble Bobble Taito Corporation
Toei Company
Q88759
Bubsy 3D SIE Bend Studio Q2927403
Bugs Bunny: Lost in Time Behaviour Interactive Q2603276
Bulletstorm People Can Fly Q733561
Bureaucracy Infocom Q304643
Burnout Criterion Games Q2289666
Burnout 3: Takedown Criterion Games Q2079604
Burnout Dominator Electronic Arts Q578147
Burnout Legends Criterion Games Q1872579
Burnout Paradise Criterion Games Q1016838
Burnout Revenge Criterion Games Q2207176
Bus Driver SCS Software Q2275208
Buzz! Hollywood Leffavisa Relentless Software Q5003480
Buzz! Junior: Viidakkovillitys Magenta Software Q1018339
Buzz! Master Quiz Relentless Software Q3647782
Buzz! Megavisa Relentless Software Q1444637
Buzz! Musiikkivisa Relentless Software Q1169216
Buzz! PopVisa Relentless Software Q5003483
Buzz! Suuri Tietovisa Relentless Software Q5003481
Buzz! TV Visa Relentless Software Q2308478
CSI: 3 Dimensions of Murder Telltale Games Q2391240
Cabal Online ESTsoft Q495263
Cabela’s Big Game Hunter Elsinore Multimedia Q5015322
Cabela’s Big Game Hunter 2010 Cauldron Q5015320
Caesar Impressions Games Q1025416
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth Headfirst Productions Q945340
Call of Duty Infinity Ward Q211096
Call of Duty 2 Infinity Ward
Aspyr
Q210298
Call of Duty 2: Big Red One Treyarch
Gray Matter Interactive
Q784143
Call of Duty 3 Treyarch
Exakt Entertainment
Q308961
Call of Duty 4: Modern Warfare Treyarch
Infinity Ward
Aspyr
Q76255
Call of Duty: Advanced Warfare High Moon Studios
Sledgehammer Games
Q16743064
Call of Duty: Black Ops Treyarch Q207986
Call of Duty: Black Ops Cold War Treyarch
Beenox
Raven Software
High Moon Studios
Sledgehammer Games
Q98514334
Call of Duty: Black Ops Declassified nStigate Games Q71932
Call of Duty: Black Ops II Treyarch Q380918
Call of Duty: Black Ops III Treyarch Q19789342
Call of Duty: Black Ops IIII Treyarch
Beenox
Raven Software
Q50376633
Call of Duty: Finest Hour Kuju Ltd.
Spark Unlimited
Exakt Entertainment
Q1982333
Call of Duty: Ghosts Infinity Ward Q12147068
Call of Duty: Infinite Warfare Infinity Ward
High Moon Studios
Q23978200
Call of Duty: Mobile Timi Studios Q64029241
Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward
Beenox
Raven Software
High Moon Studios
Q64083878
Call of Duty: Modern Warfare 2 Infinity Ward
Aspyr
Q486351
Call of Duty: Modern Warfare 3 Treyarch
Infinity Ward
Raven Software
Sledgehammer Games
Q486233
Call of Duty: Roads to Victory Amaze Entertainment Q2289071
Call of Duty: United Offensive Gray Matter Interactive Q846863
Call of Duty: WWII Raven Software
Sledgehammer Games
Q29577137
Call of Duty: Warzone Infinity Ward
Raven Software
Q87416343
Call of Duty: World at War Treyarch
Arkane Studios
Exakt Entertainment
Q207797
Call of Juarez Techland Q585271
Call of Juarez: Bound in Blood Techland Q1027129
Call to Power II Activision Publishing Q2343381
Candy Crush Saga King Q8768018
Canis Canem Edit Rockstar New England
Rockstar Toronto
Rockstar Vancouver
Q822849
Cannon Fodder Sensible Software Q254723
Cannon Fodder 2 Sensible Software Q2196086
Capcom vs. SNK 2 Capcom Q605271
Capcom's Gold Medal Challenge '92 Capcom Q5034540
Captain Clumsy Q18819558
Captain Commando Capcom Q2568609
Captain Planet and the Planeteers Q2937645
Captain Toad: Treasure Tracker 1-Up Studio
EAD Tokyo Group No. 2
Q17157041
Captive Mindscape Q1959814
Cardinal Syn Kronos Digital Entertainment Q1444713
Carmageddon Stainless Games Q379169
Carmageddon II: Carpocalypse Now! Stainless Games Q660034
Carmageddon: Reincarnation Stainless Games Q3808860
Carrier Command: Gaea Mission Bohemia Interactive Q1653815
Cars 3: Driven to Win Avalanche Software Q29344790
Cars: Fast as Lightning Q20379454
Cartoon Network Racing Firebrand Games Q2940654
Casper’s Scare School Data Design Interactive Q5049068
Castle Adventure Q3281433
Castle Crashers The Behemoth Q640567
Castlevania Konami Q1043375
Castlevania Konami Q2562228
Castlevania 64 Konami Q2453573
Castlevania Adventure Konami Q2563041
Castlevania Chronicles Konami Q617303
Castlevania II: Belmont’s Revenge Konami Q2562585
Castlevania II: Simon’s Quest Konami Q2321832
Castlevania III: Dracula’s Curse Konami Q2321818
Castlevania Legends Konami Q2454468
Castlevania: Aria of Sorrow Konami Q2291309
Castlevania: Dawn of Sorrow Konami Q2287853
Castlevania: Legacy of Darkness Q2553121
Castlevania: Lords of Shadow MercurySteam Q940664
Castlevania: Lords of Shadow 2 MercurySteam Q2941472
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate MercurySteam Q2690094
Castlevania: Portrait of Ruin Konami Q2287900
Castlevania: Rondo of Blood Konami Q2421908
Castlevania: Symphony of the Night Konami Q2007022
Castlevania: The New Generation Konami Q2421926
Castlevania: Vampire’s Kiss Konami Q2607689
Catherine Atlus Q277377
Celeste Matt Makes Games Q28451532
Centipede Atari, Inc. Q1053648
Chase the Express Sony Interactive Entertainment Q3666820
Chesmac Q18693945
Chess Titans Q1370646
Chibi-Robo skip Ltd. Q2556701
Children of Mana Square Enix Q2526190
Chip ’n Dale Rescue Rangers 2 Capcom Q1935772
Chip ’n Dale: Rescue Rangers (videopeli) Capcom Q1932678
Chip’s Challenge Epyx Q2746450
Choplifter Dan Gorlin Q1076255
Chrono Cross Square Q1088142
Chrono Trigger Square Q761815
CircleMUD Q5121380
Circus Q164478
Circus Caper Q5121797
Cities Skylines Colossal Order Q18149274
Cities XL Monte Cristo Q1067441
Cities XL 2011 Focus Home Interactive Q2424926
Cities XL 2012 Focus Home Interactive Q2618283
Cities in Motion Colossal Order Q867658
Cities in Motion 2 Colossal Order Q3205367
City Car Driving Q15838573
City Life Monte Cristo Q1133782
City of Heroes Cryptic Studios Q714034
City of Villains Q2974608
CityVille Zynga Q76794
CityVille 2 Zynga Q76763
CivCity: Rome Firaxis Games
Firefly Studios
Q2063462
Civilization MicroProse Q368286
Civilization II MicroProse Q845290
Civilization III Aspyr
Firaxis Games
MacSoft Games
Q2374
Civilization IV Firaxis Games
Soren Johnson
Q2377
Civilization IV: Beyond the Sword Firaxis Games Q1143029
Civilization IV: Colonization Firaxis Games Q1071001
Civilization IV: Warlords Firaxis Games Q956306
Civilization Revolution Firaxis Games Q1200940
Civilization Revolution 2 Firaxis Games Q17986512
Civilization V Firaxis Games Q2385
Civilization V: Brave New World Aspyr
Firaxis Games
Q7383408
Civilization V: Gods & Kings Firaxis Games Q2418673
Civilization VI Firaxis Games Q24050047
Civilization World Firaxis Games Q2378368
Civilization: Beyond Earth Firaxis Games Q16333765
CivilizationEDU Firaxis Games Q28004627
Clannad Key
Visual Arts
Q110607
Clash Royale Supercell Q22095476
Clash of Clans Supercell Q13399098
Claybook Q31087698
Climate Mission Q18819560
Clock Tower II: The Struggle Within Human Entertainment Q2465338
Clock Tower: The First Fear Human Entertainment Q953511
Clonk Q101834506
Cloud Jenova Chen Q113100
Cloudberry Kingdom Q5135728
Clu Clu Land Nintendo Research & Development 1 Q2107567
Club Penguin Disney Online Studios Canada Q390223
Club Penguin Island Disney Online Studios Canada Q29052418
Cobra Ocean Software Q56986706
Code Vein Bandai Namco Entertainment Q29475928
Codename Eagle Refraction Games Q1105706
Codename: ICEMAN Sierra Entertainment Q2168378
Coke Music Q11855433
Colin McRae Rally Codemasters Q1062256
Colin McRae Rally 04 Codemasters Q868260
Colin McRae Rally 2 Codemasters Q2630066
Colin McRae Rally 2005 Codemasters Q2982637
Colin McRae Rally 3 Codemasters Q278564
Colin McRae: Dirt Codemasters Q532178
Colin McRae: Dirt 2 Codemasters Q2269831
Colonization MicroProse Q864943
Colony 7 Taito Corporation Q5148490
Coloris Q5149066
Colossal Cave Adventure William Crowther
Don Woods
Q379904
Combat Arms Nexon Q1113555
Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin Battlefront.com Q4036427
Combat Mission: Beyond Overlord Battlefront.com Q1149718
Comix Zone Sonic Team Q1114985
Command & Conquer 3: Kane’s Wrath Danger Close Games Q899188
Command & Conquer 3: Tiberium Wars Danger Close Games Q633046
Command & Conquer 4 Danger Close Games Q634893
Command & Conquer: Generals Danger Close Games Q820217
Command & Conquer: Generals Zero Hour Danger Close Games
Aspyr
Q1069497
Command & Conquer: Red Alert Westwood Studios Q388225
Command & Conquer: Red Alert 2 Westwood Studios Q684904
Command & Conquer: Red Alert 3 Danger Close Games Q746351
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising Danger Close Games Q1091551
Command & Conquer: Renegade Westwood Studios Q838003
Command & Conquer: Sole Survivor Q1158768
Command & Conquer: Tiberian Dawn Westwood Studios Q868523
Command & Conquer: Tiberian Sun Westwood Studios Q754335
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm Q3684570
Command & Conquer: Yuri’s Revenge Westwood Studios Q2014743
Commander: Conquest of the Americas Q11855473
Commando Capcom Q1115150
Commandos 2: Men of Courage Pyro Studios Q2387
Commandos: Behind Enemy Lines Pyro Studios Q2278202
Commandos: Strike Force Pyro Studios Q2319086
Company of Heroes Relic Entertainment Q500851
Company of Heroes: Opposing Fronts Relic Entertainment Q923500
Computer Bismarck Strategic Simulations Q5157419
Computer Space Nutting Associates Q1122324
Conan Exiles Funcom Q28753362
Condemned: Criminal Origins Monolith Productions Q660148
Conflict: Desert Storm II Pivotal Games Q1125364
Conker: Live & Reloaded Rare Ltd. Q2630705
Conker’s Bad Fur Day Rare Ltd. Q841712
Conquer Online Q2301510
Conqueror David Braben Q5162407
Constantine Bits Studios Q1702746
Contra Konami Q849328
Control Remedy Entertainment Q54935655
Cookie Clicker Q15103408
Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? indieszero Q2060664
Cool Spot Virgin Interactive Q2712379
Core War Q1132500
Corporation Synthetic Dimensions Q2189424
Cortex Command Data Realms Q2000869
Cosmic Avenger Universal Entertainment Corporation Q5174041
Counter-Strike Valve Corporation Q163628
Counter-Strike 2D Unreal Software Q1090793
Counter-Strike: Condition Zero Valve Corporation
Turtle Rock Studios
Ritual Entertainment
Q847820
Counter-Strike: Global Offensive Valve Corporation
Hidden Path Entertainment
Q842146
Counter-Strike: Source Valve Corporation
Turtle Rock Studios
Q473673
Cow Evolution Q20379464
Crackdown Realtime Worlds Q1138424
Crash Bandicoot Naughty Dog Q719176
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Naughty Dog Q569822
Crash Bandicoot 2: N-Tranced Vicarious Visions Q2471393
Crash Bandicoot 3: Warped Naughty Dog Q840308
Crash Bandicoot 4: It's About Time Toys for Bob Q96574138
Crash Bandicoot Purple: Ripto’s Rampage ja Spyro Orange: The Cortex Conspiracy Vicarious Visions Q1052116
Crash Bandicoot Remastered Vicarious Visions
Toys for Bob
Q26698531
Crash Bandicoot XS Vicarious Visions Q761957
Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex Traveller's Tales Q869511
Crash Bash Eurocom Q597808
Crash Boom Bang! Dimps Q2328445
Crash Nitro Kart Vicarious Visions Q2291321
Crash Tag Team Racing Radical Entertainment Q869522
Crash Team Racing Naughty Dog Q834872
Crash Team Racing Nitro-Fueled Beenox Q59594323
Crash Time: Autobahn Pursuit Synetic GmbH Q3388754
Crash Twinsanity Traveller's Tales Q1257775
Crash of the Titans Radical Entertainment Q869532
Crash: Mind over Mutant Radical Entertainment Q507396
Crashday Replay Studios Q1138986
Crayon Physics Deluxe Petri Purho Q1139201
Crazy Machines Q1139254
Crazy Taxi Sega AM3 Q1139272
Create with Garfield! Q2139076
Crimsonland Q1973179
Crisis Core: Final Fantasy VII Square Enix Q833139
Critical Ops Q51796801
Croc 2 Argonaut Games Q2274988
Croc: Legend of the Gobbos Argonaut Games Q2292512
CrossCode Radical Fish Games Q30632190
CrossFire Smilegate Q498866
Crusader Kings II Paradox Development Studio Q677869
Crusader Kings III Paradox Development Studio Q71701894
Crypt of the NecroDancer Brace Yourself Games Q16259371
Crysis Crytek Q237484
Crysis 2 Crytek Q671152
Crysis 3 Crytek
Crytek UK
Q538821
Crystal Castles Atari, Inc. Q1142341
Cuphead Studio MDHR Entertainment Inc. Q18149495
Curse of Enchantia Core Design Q2319782
Custer’s Revenge Mystique Q1146147
Cut the Rope ZeptoLab Q899666
Cyber Nations Q1990303
Cyberpunk 2077 CD Projekt RED Q3182559
Cytron Masters Ozark Softscape Q5201405
DC Universe Online Daybreak Game Company Q27107
DEFCON Introversion Software Q978362
DJ Hero FreeStyleGames Q1154104
DJ Hero 2 FreeStyleGames Q3772551
DK Jungle Climber Paon DP Q1241633
DK King of Swing Paon DP Q211858
Dakar 18 Q47353136
Damage: The Sadistic Butchering of Humanity Q11855735
Dance Central Harmonix Music Systems Q2298241
Dance Central 2 Harmonix Music Systems Q2735538
Dance Central 3 Harmonix Music Systems Q2700090
Dance Dance Revolution Mario Mix Konami Q936272
Dark Cloud Level-5 Q1166169
Dark Forces LucasArts Q55287
Dark Messiah of Might and Magic Arkane Studios Q588328
Dark Souls FromSoftware Q1166232
Dark Souls II FromSoftware Q3702740
Dark Souls III FromSoftware Q20112508
Dark Sun Q584169
Dark Warrior Q95951513
Darkest Dungeon Red Hook Studios Q16259390
Darkwing Duck Capcom Q2381494
Dawn of War: Dark Crusade Relic Entertainment Q1330808
Daxter Ready at Dawn Q2089087
Day of Defeat Valve Corporation Q771553
Day of Defeat: Source Valve Corporation Q1045397
Day of Infamy New World Interactive Q30607823
Day of the Tentacle LucasArts Q845645
DayZ Dean Hall Q391616
DayZ Bohemia Interactive Q10279881
Days Gone SIE Bend Studio Q24576564
Daytona USA Sega AM2 Q1326048
De Blob Blue Tongue Entertainment
Ronimo Games
Universomo
Q287409
Dead Island Techland Q1180815
Dead Island: Riptide Techland Q974232
Dead Nation Housemarque Q2529446
Dead Rising Capcom Q1145336
Dead Rising 2 Capcom Vancouver Q1900280
Dead Rising 3 Capcom Vancouver Q13426706
Dead Rising 4 Capcom Vancouver Q24679822
Dead Space Visceral Games Q729074
Dead Space 2 Visceral Games Q842431
Dead Space 3 Visceral Games Q2501242
Dead Space: Extraction Visceral Games Q2632387
Dead by Daylight Behaviour Interactive Q24514682
Dead or Alive 2 Team Ninja Q2332733
Dead or Alive 3 Team Ninja Q2333813
Dead or Alive 4 Team Ninja Q2608796
Dead or Alive 5 Team Ninja Q1168536
Dead or Alive 6 Team Ninja Q56322867
Deadpool High Moon Studios Q2112423
Death Race Exidy Q840560
Death Rally Remedy Entertainment Q1346381
Death Stranding Guerrilla Games
Kojima Productions
Q24666782
Deathmatch Classic Valve Corporation Q647642
Decap Attack Tokai Communications Q3020979
Deeeep.io Q89405271
Deepolis Bigpoint GmbH Q305027
Defender WMS Industries Q1182593
Defender of the Crown Cinemaware Q1182594
Defense of the Ancients Q215936
Delta Stavros Fasoulas Q3705215
Delta Force NovaLogic Q1184892
Delta Force: Land Warrior NovaLogic Q842957
Deltarune Toby Fox Q58045522
Demon Attack Imagic Q1186437
Demon’s Souls FromSoftware Q1153708
Depthcharge Taito Corporation Q1191944
Descent Parallax Software Q1200546
Descent 3 Outrage Games Q2319900
Descent II Parallax Software Q1444699
Desperados 2: Cooper’s Revenge Spellbound Entertainment Q1408101
Desperados: Wanted Dead or Alive Spellbound Entertainment Q904367
Desperate Housewives: The Game Liquid Entertainment Q920116
Destiny Bungie Q210275
Destiny Bungie Q29045915
Destroy All Humans! Pandemic Studios Q1200987
Destroy All Humans! 2 Pandemic Studios Q287276
Destruction Derby Ubisoft Reflections Q1201000
Detective Pikachu Creatures Q22635280
Detroit: Become Human Quantic Dream Q21246348
Deus Ex Ion Storm Q644793
Deus Ex: Human Revolution Eidos Montreal Q642107
Deus Ex: Invisible War Ion Storm Q252198
Deus Ex: Mankind Divided Feral Interactive
Eidos Montreal
Nixxes Software
Q19772510
Devil May Cry 4 Capcom Q751936
Devil May Cry 5 Capcom Q55076932
Diablo Blizzard North Q220960
Diablo II Blizzard North Q244033
Diablo II: Lord of Destruction Blizzard North Q835084
Diablo III Blizzard Entertainment Q244030
Diablo: Hellfire Northwest Synergistic Software Q669687
Diddy Kong Racing Rare Ltd. Q545072
Diddy Kong Racing DS Q3274291
Die Hard Pack-In-Video Q1531134
Dig Dug Namco Q204105
Digger T. Rock: The Legend of the Lost City Rare Ltd. Q4397217
Digimon Adventure Prope Q12780050
Digimon Adventure: Anode ja Cathode Tamer Bandai Co., Ltd. Q749374
Digimon All-Star Rumble Prope Q17489176
Digimon Rumble Arena Bandai Co., Ltd. Q2568519
Digimon Rumble Arena 2 Bandai Namco Entertainment Q2539388
Digimon Story: Cyber Sleuth Media.Vision Q18636518
Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory Media.Vision Q29018636
Digimon Survive Q56027827
Digimon World Bandai Co., Ltd. Q2320677
Digimon World 3 Bandai Co., Ltd. Q1224677
Digimon World 4 Bandai Co., Ltd. Q2734367
Digimon World DS Bandai Namco Holdings Q1071044
Digimon World Re:Digitize tri-Crescendo Q3027794
Digimon World: Next Order B.B. Studio Q20986530
Digital Combat Simulator Eagle Dynamics Q684607
DikuMUD Q3027935
Dink Smallwood Robinson Technologies Q594880
Dino Crisis Capcom Q1226632
Dino Crisis 2 Capcom Q1467263
Dino Crisis 3 Capcom Q2452420
Dinosaur King Sega Q700282
Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII Square Enix Q367135
Dirt 3 Codemasters Q906070
Dirt 4 Codemasters Q28532756
Dirt 5 Codemasters Q93641348
Dirt Rally Codemasters Q19842547
Dirt Rally 2.0 Codemasters Q59627588
Dirt: Showdown Codemasters Q2615485
Disaster: Day of Crisis Monolith Soft Q3029784
Discworld MUD Q1228613
Discworld Noir Perfect Entertainment Q914128
Disgaea 2: Cursed Memories Nippon Ichi Software Q2597204
Disgaea 3: Absence of Justice Nippon Ichi Software Q2364459
Disgaea 4: A Promise Unforgotten Nippon Ichi Software Q2403902
Disgaea 6: Defiance of Destiny Nippon Ichi Software Q99439853
Disgaea: Hour of Darkness Nippon Ichi Software Q1639864
Dishonored Arkane Studios Q323264
Dishonored 2 Arkane Studios Q20095751
Dishonored: Death of the Outsider Arkane Studios Q38904048
Disney Infinity Avalanche Software Q5282456
Disney Infinity 2.0 Avalanche Software Q16971686
Disney Infinity 3.0 Avalanche Software Q19861433
Disney Sing It: Pop Hits Zoë Mode Q2077292
Disney Tsum Tsum LINE Corporation Q18149304
Disney Universe Eurocom Q2702192
Disney’s Aladdin Capcom Q2829467
Disney’s Aladdin (Virgin Games) Virgin Interactive Q17494453
Disney’s American Dragon: Jake Long, Attack of the Dark Dragon WayForward Technologies Q4355846
Disney’s American Dragon: Jake Long, Rise of the Huntsclan! Q11856168
Disney’s PK: Out of the Shadows Ubisoft Montreal Q2601200
Dissidia 012 Final Fantasy Square Enix Q2530636
Dissidia Final Fantasy Square Enix Q253111
Dissidia Final Fantasy NT Team Ninja Q19795249
Divine Divinity Larian Studios Q1230674
Dofus Ankama Q1139866
Doki Doki Literature Club! Team Salvato Q42266827
Dominions 3: The Awakening Illwinter Game Design Q2427524
Don't Starve Klei Entertainment Q3208174
Donald Duck’s Playground Sierra Entertainment Q1239831
Donald in Maui Mallard Disney Interactive Q2642154
Donkey Kong Nintendo Q12384
Donkey Kong Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2564684
Donkey Kong 3 Nintendo Q390291
Donkey Kong 64 Rare Ltd. Q774773
Donkey Kong Country Rare Ltd. Q518987
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest Rare Ltd. Q1072051
Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble! Rare Ltd. Q1241664
Donkey Kong Country Returns Retro Studios Q585939
Donkey Kong Country: Tropical Freeze Retro Studios Q13427360
Donkey Kong Jet Race Paon DP Q1241668
Donkey Kong Jungle Beat Nintendo Entertainment Analysis & Development Q936413
Donkey Kong Junior Nintendo Q2264301
Donkey Kong Land Rare Ltd. Q2718657
Donkey Kong Land 2 Rare Ltd. Q2733190
Donkey Kong Land III Rare Ltd. Q2569337
Donkey Konga Namco Q593946
Donkey Konga 2 Namco Q2879319
Doodle Jump Lima Sky Q1165270
Doom id Software
Nerve Software
Q189784
Doom id Software
Bethesda Game Studios
Q513867
Doom 3 id Software Q203310
Doom 3: Resurrection of Evil Nerve Software Q572500
Doom 64 Midway Games Q1071278
Doom Eternal id Software Q55662649
Doom II: Hell on Earth id Software Q755186
Doom RPG id Software Q838642
Dota 2 Valve Corporation Q771541
Double Dragon Technōs Japan Corporation Q698705
Down by the Laituri Skitso Productions Q11855645
Dr. Kawashima’s Brain Training: How Old Is Your Brain? Nintendo Software Planning & Development Q1773171
Dr. Luigi Nintendo Software Planning & Development
Arika
Q15380959
Dr. Mario Nintendo Research & Development 1 Q1198580
Dr. Mario & Germ Buster Arika Q2457285
Dr. Mario 64 Nintendo Q1957354
Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine Sonic Team Q2362073
Dracula Twins Legendo Entertainment AB Q5304701
Dracula: Resurrection Q2625274
Dragon Age II BioWare Q1064927
Dragon Age: Inquisition BioWare Q4037583
Dragon Age: Origins BioWare Q735926
Dragon Ball Z: Budokai Dimps Q587752
Dragon Ball Z: Budokai 2 Dimps Q3108132
Dragon Ball Z: Budokai 3 Dimps Q3038707
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi Spike Q2414858
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Spike Q2712053
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 Spike Q2520122
Dragon Ball: Xenoverse Dimps Q17165866
Dragon Ball: Xenoverse 2 Dimps Q24084701
Dragon Quest Chunsoft Q2313869
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Level-5 Q2221461
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Level-5 Q1948338
Dragon Quest XI Square Enix Q20736242
Dragon Spirit Namco Q3263016
Dragon's Lair RDI Video Systems Q1255182
Dragon's Lair Q5305059
Dragonfable Artix Entertainment Q2702032
Drakengard Q16000078
Drakensang Online Bigpoint GmbH Q1255555
Dream Daddy: A Dad Dating Simulator Game Grumps Q30646288
Dream League Soccer Q20915246
Dreamcast Collection Sega Q5306537
Dreams Media Molecule Q22000976
Dreams to Reality Cryo Interactive Q3039299
Driveclub Evolution Studios Q10268796
Driver 2 Ubisoft Reflections Q2758716
Driver 3 Ubisoft Reflections Q1750961
Driver: Parallel Lines Ubisoft Reflections Q376217
Driver: San Francisco Ubisoft Reflections Q1988780
Driving simulator 2009 Q5404461
Drop Mania Ninai Games Q5308406
Druidstone: The Secret of the Menhir Forest Q63871211
Ducati: 90th Anniversary Milestone Q29097901
Duck Hunt Nintendo Research & Development 1 Q764069
DuckTales Capcom Q933328
DuckTales 2 Capcom Q2630920
DuckTales: The Quest for Gold Incredible Technologies Q648302
Duke Nukem Apogee Software Q1264433
Duke Nukem 3D 3D Realms
Gearbox Software
Nerve Software
Q728061
Duke Nukem 64 Q2737649
Duke Nukem Forever 3D Realms Q962129
Duke Nukem II Apogee Software Q1264434
Duke Nukem Mobile II: Bikini Project Q11856359
Duke Nukem: Land of The Babes n-Space Q606142
Duke Nukem: Manhattan Project Sunstorm Interactive Q2316701
Duke Nukem: Time to Kill n-Space Q2666099
Duke Nukem: Zero Hour Eurocom Q2602179
Dumb Ways to Die Q58120
Dune 2000 Westwood Studios
Intelligent Games
Q1153468
Dune II Westwood Studios Q596631
Dungeon Defenders Trendy Entertainment Q766077
Dungeon Fighter Online Neople Q484233
Dungeon Keeper Bullfrog Productions Q1265742
Dungeon Keeper 2 Bullfrog Productions Q1077080
Dungeon Master FTL Games Q1587638
Dungeon Siege Wargaming Seattle Q866349
Dungeons of Daggorath Q5315191
Dust Racing 2D Q5316991
Dying Light Techland Q13415292
Dynamite Headdy Treasure Q2656891
Dynasty Warriors: Gundam Koei Q2713558
Dynasty Warriors: Gundam 2 Koei Q683422
Déjà Vu ICOM Simulations Q1571488
Déraciné FromSoftware Q55609312
Dōkutsu monogatari Daisuke Amaya Q1051853
E.T. the Extra-Terrestrial Atari, Inc. Q977919
EA Sports MMA EA Tiburon Q3036624
EA Sports UFC EA Vancouver Q14391653
EA Sports UFC 2 EA Vancouver Q22074964
EA Sports UFC 3 EA Vancouver Q42568165
EOE: Eve of Extinction Yuke's Q2290874
ERepublik Q244503
ESPN NBA 2K5 Visual Concepts Q2073648
ESPN NBA Basketball Visual Concepts Q3046153
ETPub Q11856482
EVE Online CCP Games
Simon & Schuster
Q336177
EarthBound Creatures
HAL Laboratory
Q2529000
Earthworm Jim Shiny Entertainment Q727139
East India Company Nitro Games Q3046517
Eastern Front (1941) Chris Crawford Q1278176
Eberron Q1378808
Echelon (vuoden 1987 videopeli) Q25409588
Elasto Mania Q1325028
Elden Ring FromSoftware Q64826862
Elevator Action Taito Corporation Q591171
Elfmania Housemarque Q3050834
Eliminator Sega Q5361069
Elite David Braben
Ian Bell
Q55815
Elite Dangerous Frontier Developments Q4980843
Empire Walter Bright Q2669973
Empire Earth Stainless Steel Studios Q20420
Empire Earth II Rockstar New England Q304258
Empire Earth: The Art of Conquest Rockstar New England Q2733002
Empire: Four Kingdoms Q18937113
Empire: Total War Creative Assembly
Feral Interactive
Q839088
Empires & Allies Q3053314
Empires Apart Q55381955
Enemy Territory Fortress Q11857911
Enemy Territory: Quake Wars Splash Damage Q1070466
Enigma Q603040
Enter the Matrix Shiny Entertainment Q736528
Entropia Universe MindArk Q1345246
Eragon Stormfront Studios Q2361841
Eric the Unready Legend Entertainment Q5387840
Escape from Monkey Island LucasArts Q1164863
Eternal Darkness: Sanity’s Requiem Silicon Knights Q1258080
Eternal Sonata tri-Crescendo Q1338867
Euro Truck Simulator SCS Software Q1648331
Euro Truck Simulator 2 SCS Software Q2632206
Europa Universalis III Paradox Development Studio Q636012
Europa Universalis IV Paradox Development Studio Q2625075
Everquest Daybreak Game Company Q1134845
Everybody Votes Channel Q3282596
Everybody’s Golf 5 Clap Hanz Q2412998
Evil Dead: A Fistful of Boomstick VIS Entertainment Q2072281
Evil Dead: Regeneration Q2465071
Excite Truck Monster Games Q430080
Excitebike Nintendo Research & Development 1 Q146124
Excitebike 64 Left Field Productions Q3046150
Exzisus Taito Corporation Q4354088
Eye of the Beholder Westwood Studios
Strategic Simulations
Q1385731
Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon Westwood Studios Q287600
F-1 Grand Prix Video System Q3736462
F-Zero Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1198491
F-Zero GX Amusement Vision Q1940315
F.E.A.R. Monolith Productions Q817163
F.E.A.R. 2: Project Origin Monolith Productions Q1777409
F.E.A.R. 3 Wargaming West Corporation Q2004413
F/A-18 Interceptor Q770554
F1 2000 Image Space Incorporated Q3280741
F1 2001 Image Space Incorporated Q1168322
F1 2002 Magic Pockets
Image Space Incorporated
Visual Sciences
Q1897909
F1 2009 Sumo Digital Q2538744
F1 2010 Codemasters Q918061
F1 2011 Sumo Digital Q254090
F1 2012 Feral Interactive Q2362506
F1 2013 Feral Interactive Q14350274
F1 2014 Codemasters Q17457242
F1 2015 Codemasters Q19402993
F1 2016 Codemasters Q24255335
F1 2017 Codemasters
Feral Interactive
Q29966201
F1 2018 Codemasters Q53594320
F1 2019 Codemasters Q63113436
F1 Career Challenge Visual Sciences Q5424165
F1 Challenge ’99–’02 Image Space Incorporated Q3062973
F1 Championship Season 2000 Image Space Incorporated Q2799616
F1 Grand Prix Traveller's Tales Q1120846
F1 Manager Intelligent Games Q16991981
F1 Race Stars Q5424173
F1 Racing Championship Ubisoft Shanghai Q5424176
F1 Racing Simulation Ubisoft Q11697511
F1 World Grand Prix 2000 Eutechnyx Q2805488
FIFA 06 EA Vancouver Q1750568
FIFA 07 EA Vancouver Q725280
FIFA 08 EA Vancouver Q842259
FIFA 09 EA Vancouver Q719740
FIFA 10 EA Vancouver Q583301
FIFA 11 EA Vancouver Q426939
FIFA 12 EA Vancouver Q137924
FIFA 13 EA Vancouver Q137977
FIFA 14 EA Vancouver Q11256854
FIFA 15 EA Vancouver Q17156010
FIFA 16 EA Vancouver Q20007251
FIFA 17 EA Vancouver
EA Romania
Q24442399
FIFA 18 EA Vancouver
EA Romania
Q30138107
FIFA 19 EA Vancouver
EA Romania
Q54153179
FIFA 20 EA Vancouver
EA Romania
Q64157198
FIFA 2001 EA Vancouver Q2420170
FIFA 21 EA Vancouver
EA Romania
Q96416457
FIFA 97 EA Vancouver Q427337
FIFA Football 2003 EA Vancouver Q2080005
FIFA Football 2004 EA Vancouver Q1313999
FIFA Football 2005 EA Vancouver Q1988471
FIFA Street 2 EA Vancouver Q592758
FIFA Street 3 EA Vancouver Q779227
FIFA Street 4 EA Vancouver Q767436
FNaF World Scott Cawthon Q21296963
Fable Lionhead Studios Q944752
Fable II Lionhead Studios Q984024
Face Raiders HAL Laboratory Q1835912
Factorio Wube Software Q16972008
Fahrenheit Quantic Dream Q1327449
Falcon Q39089608
Falcon 4.0 MicroProse Q2631873
Fall Guys: Ultimate Knockout Mediatonic Q85760410
Fallen London Failbetter Games Q5432255
Fallen Sword Q5392885
Fallout Black Isle Studios Q60102
Fallout 2 Black Isle Studios Q910938
Fallout 3 Bethesda Game Studios Q221164
Fallout 4 Bethesda Game Studios Q10493813
Fallout 76 Bethesda Game Studios Q54497595
Fallout Shelter Bethesda Game Studios Q20116199
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Micro Forté Q995874
Fallout: Brotherhood of Steel Interplay Entertainment Q748754
Fallout: New Vegas Obsidian Entertainment Q753749
Famicom BASIC Nintendo Q3066239
Family Guy Video Game! High Voltage Software Q657658
Fantastic Four Beenox Q2360769
Fantasy Zone Sega Q2962094
Far Cry Crytek Q337865
Far Cry 2 Ubisoft Montreal Q176336
Far Cry 3 Red Storm Entertainment
Ubisoft Shanghai
Massive Entertainment
Q796529
Far Cry 4 Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Red Storm Entertainment
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Q15992359
Far Cry 5 Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Ubisoft Reflections
Q30015130
Far Cry 6 Ubisoft Toronto Q97120062
Far Cry Instincts Predator Q10494020
Far Cry Primal Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Q21072291
Far Cry: New Dawn Ubisoft Ukraine
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Q59536524
FarmVille Zynga Q719337
Farmer-Simulator 2008 Q11859396
Farmerama Bigpoint GmbH Q911460
Farming Simulator 2013 Giants Software Q14883423
Faxanadu Hudson Soft Q1398972
Federation of Free Traders Gremlin Interactive Q2400082
Feeding Frenzy PopCap Games Q585951
Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli Eutechnyx Q2604256
Ferrari Virtual Academy Kunos Simulazioni Q5445272
Fester’s Quest Sunsoft Q1835554
Fez Polytron Corporation Q2581523
Fight Night Champion EA Vancouver Q2982191
Fight Night Round 2 EA Sports Q2982169
Fight Night Round 3 Electronic Arts Q2601461
Fighter Bomber Vektor Grafix Q5447839
Final Combat Q11859591
Final Doom id Software Q1088780
Final Fantasy Square Q1415970
Final Fantasy Anthology Square Q1408596
Final Fantasy Collection Q48546245
Final Fantasy Crystal Chronicles The Game Designers Studio Q1470373
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers Square Enix Q2565421
Final Fantasy II Square Q921957
Final Fantasy III Square Q687559
Final Fantasy IV Square Q911226
Final Fantasy IX Square Q474573
Final Fantasy I–II Q3274138
Final Fantasy Mystic Quest Square Q1249187
Final Fantasy Origins Square Q2305500
Final Fantasy Type-0 Square Enix Q1774415
Final Fantasy V Square Q900305
Final Fantasy VI Square Q535940
Final Fantasy VII Square Q214232
Final Fantasy VII Remake Square Enix Q20155152
Final Fantasy VIII Square Q245006
Final Fantasy X Square Q223381
Final Fantasy X-2 Square Q633011
Final Fantasy XI Square Q678394
Final Fantasy XII Square Enix Q327594
Final Fantasy XIII Square Enix Q390595
Final Fantasy XIII-2 Square Enix Q1416043
Final Fantasy XIV Square Enix Q868389
Final Fantasy XV Square Enix
XPEC Entertainment
Q1779100
Final Fantasy XVI Square Enix Q99397792
Final Fight Capcom Q1141946
Final Fight 2 Capcom Q1321249
Final Fight 3 Capcom Q2601047
Final Fight: Streetwise Capcom Q3745586
FinnWars EA DICE Q24076
Fire Emblem Intelligent Systems Q150180
Fire Emblem Awakening Intelligent Systems Q3072790
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia Intelligent Systems Q28450801
Fire Emblem Fates Intelligent Systems Q18762399
Fire Emblem Heroes Intelligent Systems
Nintendo Entertainment Planning & Development
Q28382640
Fire Emblem: Radiant Dawn Nintendo Software Planning & Development Q2322497
Fire Emblem: Shadow Dragon Intelligent Systems Q2698563
Fire Emblem: The Sacred Stones Intelligent Systems Q150169
Fire Emblem: Three Houses Intelligent Systems
Koei Tecmo Holdings
Q54960673
First Touch Soccer Q18215877
FishVille Zynga Q80402
Five Nights at Freddy's Scott Cawthon Q17618314
Five Nights at Freddy's: Sister Location Scott Cawthon Q24060042
Five Nights at Freddy’s 2 Scott Cawthon Q18215878
Five Nights at Freddy’s 3 Scott Cawthon Q18913274
Five Nights at Freddy’s 4 Scott Cawthon Q19900828
Flappy Bird DotGEARS Q15707420
Flashback Delphine Software International Q1001925
FlatOut Bugbear Entertainment Q1148043
FlatOut 2 Bugbear Entertainment Q1355158
FlatOut: Ultimate Carnage Bugbear Entertainment Q1427314
Flicky Sega Q593781
FlightGear Q1163986
Flink SCE Studio Liverpool Q3073740
Flood Bullfrog Productions Q460403
Floorball League Q5460186
Flower thatgamecompany
Bluepoint Games
Q1825218
FlyFF Q1138278
Foldit University of Washington Q581771
Food Force Q1190708
Football Manager Addictive Games Q3747839
Football Manager 2016 Sports Interactive Q20934345
For Honor Ubisoft Blue Byte
Ubisoft Montreal
Q20671114
Forbidden Siren Project Siren Q2013519
Forbidden Siren 2 Project Siren Q2288026
Forge of Empires InnoGames Q1437282
Forgotten Hope Forgotten Hope Devs Q24496
Forgotten Hope 2 Q11200417
Forgotten Realms Q853499
Forgotten Realms: Demon Stone Stormfront Studios Q2566832
Formula 1 Bizarre Creations Q2418753
Formula 1 97 Bizarre Creations Q1775040
Formula 1 98 Visual Sciences Q3283304
Formula One 04 SCE Studio Liverpool Q1605807
Formula One 05 SCE Studio Liverpool Q1437623
Formula One 06 SCE Studio Liverpool Q2605819
Formula One 2000 Studio 33 Q11859818
Formula One 2001 Studio 33 Q3748349
Formula One 2002 SCE Studio Liverpool Q2605447
Formula One 2003 SCE Studio Liverpool Q2345869
Formula One 99 Studio 33 Q1750390
Formula One Arcade Studio 33 Q5470303
Formula One Championship Edition SCE Studio Liverpool Q593572
Formula One Grand Prix MicroProse Q1939440
Fort Boyard (videopeli) Appeal Q65123138
Fortnite Epic Games Q349375
Forza Horizon Turn 10 Studios
Playground Games
Q83843
Forza Horizon 2 Playground Games
Sumo Digital
Q17156024
Forza Horizon 3 Playground Games Q24646839
Forza Horizon 4 Turn 10 Studios
Playground Games
Q54893555
Forza Motorsport Turn 10 Studios Q1439326
Forza Motorsport 2 Turn 10 Studios Q693592
Forza Motorsport 3 Turn 10 Studios Q843456
Forza Motorsport 4 Turn 10 Studios Q31560
Forza Motorsport 5 Turn 10 Studios Q13361633
Forza Motorsport 6 Turn 10 Studios Q18811551
Forza Motorsport 7 Turn 10 Studios Q30339213
Fray in Magical Adventure Microcabin Q4356512
Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator Scott Cawthon Q46177356
Free Realms Daybreak Game Company Q691224
Freeciv t848091054 Q424271
Freecol Q162028
Freedom Force Irrational Games Q2388343
Freedoom Q4038978
Freekstyle Page 44 Studios Q4354676
Freelancer Digital Anvil Q937066
Frets on Fire Unreal Voodoo Q1362771
Friday the 13th Pack-In-Video Q2627223
Frogger Konami Q524267
Frogger 2: Swampy’s Revenge Blitz Games Q5505257
From Russia with Love Visceral Games Q1783005
Frontier: Elite II GameTek Q1470234
FrontierVille Q4346873
Frostpunk 11 bit studios Q50356175
Fruit Ninja Halfbrick Studios Pty Ltd Q1987120
Full Auto Pseudo Interactive Q630026
Full Spectrum Warrior Pandemic Studios Q3274092
Full Throttle LucasArts Q847471
Full Tilt! Pinball Cinematronics, LLC Q674213
Furmins Housemarque Q5509593
FurryMUCK Q5509719
Future Tactics: The Uprising Q5510786
G. I. Joe: The Rise of Cobra (videopeli) Double Helix Games Q288884
G1 Jockey 4 2007 Koei Q11808181
GT Legends SimBin Q835522
GTR SimBin Q1423320
GTR 2 – FIA GT Racing Game Blimey! Games Q3093440
Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned Sierra Entertainment Q2526511
Gabriel Knight: Sins of the Fathers Sierra Entertainment Q644433
Galactic Q55406940
Galaga Namco Q1043534
Galaxian Namco Q1192514
Galaxy Wars Universal Entertainment Corporation Q5518147
Galilei 2: Seikkailujen saari Q11860268
Galilei ja kadonneet lelut Q11860271
Game & Wario Nintendo Software Planning & Development Q5519808
Game Builder Garage Q106725413
Game of Thrones Telltale Games Q18150581
Gangstar 2: Kings of L.A. Q3758113
Gangstar: Crime City Gameloft Q2018134
Garfield Saving Arlene Q2773209
Garry’s Mod Facepunch Studios Q837923
Gauntlet Atari Games Q734758
Gauntlet Legends Atari Games Q2007458
Gearheads Q3235551
Gears of War Epic Games Q636219
Gears of War 2 Epic Games Q728989
Gears of War 3 Epic Games Q1050833
Gekkeiju Online Coolhouse Productions Q5530312
GemStone IV Simutronics Q5530546
GeneRally Q1501376
Genshin Impact miHoYo Q65059474
GeoGuessr Q13576160
Geometry Dash Robert Topala Q16190030
German Truck Simulator SCS Software Q2066591
Get On Da Mic Behaviour Interactive Q5554065
Getting Over It with Bennett Foddy Bennett Foddy Q42266752
Gex Crystal Dynamics Q5554965
Ghost Rider Climax Group Q2265766
Ghost Trick: Phantom Detective Capcom Q2629796
Ghost of Tsushima Sucker Punch Productions Q42564798
Ghostbusters (vuoden 1984 videopeli) Q5165990
Ghostbusters: The Video Game Terminal Reality Q1514853
Ghosthunter Guerrilla Cambridge Q1992543
Glimmerati Bugbear Entertainment Q5569632
Go Vacation Bandai Namco Entertainment Q2066948
Go West! A Lucky Luke Adventure Q16571916
GoSupermodel watAgame Q1759551
Goat Simulator Coffee Stain Studios Q15984890
God Hand Clover Studio Q2553176
God of War SIE Santa Monica Studio Q817369
God of War SIE Santa Monica Studio Q18345138
God of War II SIE Santa Monica Studio Q2252689
God of War III SIE Santa Monica Studio Q1129452
Gods The Bitmap Brothers Q1486269
Gold Rush! Sierra Entertainment Q3245478
Golden Sun Camelot Software Planning Q1545555
Golden Sun 2: The Lost Age Camelot Software Planning Q2342264
GoldenEye 007 Rare Ltd. Q369086
GoldenEye 007 n-Space
Eurocom
Q2708114
GoldenEye: Rogue Agent Danger Close Games Q180181
Golf Nintendo Q2731595
Gone Fishin’ Q5581562
Gone Home Fullbright Q5581572
Goodgame Big Farm Goodgame Studios Q19861515
Goodgame Empire Goodgame Studios Q16302401
Goof Troop Capcom Q2553382
Gorillas IBM Q613486
Gotcha Atari Q4039627
Gotham Knights Warner Bros. Games Montréal Q98558038
Gothic Piranha Bytes Q767456
Gradius Konami Q1324646
Gradius 2 Konami Q1142748
Gran Trak 10 Atari Q1341807
Gran Turismo Sony Interactive Entertainment Q944320
Gran Turismo 2 Polyphony Digital Q980535
Gran Turismo 3: A-Spec Polyphony Digital Q975773
Gran Turismo 4 Polyphony Digital Q845695
Gran Turismo 5 Polyphony Digital Q773395
Gran Turismo 5 Prologue Polyphony Digital Q2324928
Gran Turismo 6 Polyphony Digital Q5884557
Gran Turismo 7 Polyphony Digital Q18345763
Gran Turismo Concept Polyphony Digital Q1369501
Gran Turismo HD Concept Polyphony Digital Q2472234
Gran Turismo PSP Polyphony Digital Q1152420
Gran Turismo Sport Polyphony Digital Q21563294
Grand Prix 2 MicroProse Q2733995
Grand Prix 3 MicroProse Q2569434
Grand Prix 4 MicroProse Q2558619
Grand Prix Challenge Krome Studios Melbourne Q2377301
Grand Prix Legends Papyrus Design Group Q1542701
Grand Prix Manager 2 Q5594927
Grand Prix Racing Online Q8964946
Grand Theft Auto Rockstar North
Rockstar Lincoln
Visual Sciences
DMA Design
Q94501
Grand Theft Auto 2 DMA Design Q94460
Grand Theft Auto Advance Digital Eclipse Q648099
Grand Theft Auto III Rockstar North
DMA Design
Q149106
Grand Theft Auto IV Rockstar North
Rockstar Toronto
Q94797
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Rockstar North Q94830
Grand Theft Auto V Rockstar North
Rockstar Games
Rockstar San Diego
Rockstar New England
Rockstar Leeds
Rockstar Lincoln
Rockstar Toronto
Rockstar London
NaturalMotion
Rockstar India
Q17452
Grand Theft Auto: Chinatown Wars Rockstar Leeds Q94871
Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Rockstar North Q1989077
Grand Theft Auto: Liberty City Stories Rockstar Leeds Q94778
Grand Theft Auto: London 1961 Rockstar Toronto
DMA Design
Q19433
Grand Theft Auto: London 1969 Rockstar Toronto Q19431
Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar North Q83265
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Rockstar North Q94842
Grand Theft Auto: The Trilogy Rockstar North Q888978
Grand Theft Auto: Vice City Rockstar North Q94671
Grand Theft Auto: Vice City Stories Rockstar Leeds Q94640
Grandia Game Arts Q13462475
Granny Q65051470
Gravitar Atari, Inc. Q2646223
Gravity Bone Blendo Games Q608746
Gray Matter Wizarbox Q1544045
Greed Corp W!Games Q2796462
Green Day: Rock Band Harmonix Music Systems Q2541422
Green Lantern: Rise of the Manhunters Double Helix Games Q4039700
Gregory Horror Show Capcom Q5606973
Greyhawk Q2447657
Grid Autosport Codemasters Q16982737
Grim Fandango LucasArts Q592507
GrimneMUD Q5495277
Groove Coaster Matrix Software Q17210606
Ground Control Massive Entertainment Q1547686
Growtopia Robinson Technologies Q20379504
Guardians of Middle-earth Monolith Productions
Zombie Studios
Q3467448
Guider Game Gamu ry Q105400424
Guild Wars ArenaNet Q2918410
Guild Wars 2 ArenaNet Q484907
Guild Wars Factions ArenaNet Q2167809
Guild Wars Nightfall ArenaNet Q2478762
Guitar Hero Harmonix Music Systems Q116578
Guitar Hero 5 Neversoft Q1955682
Guitar Hero II Harmonix Music Systems Q1798154
Guitar Hero III: Legends of Rock Neversoft Q1047938
Guitar Hero World Tour Neversoft Q1759208
Guitar Hero: Aerosmith Neversoft Q630596
Guitar Hero: Metallica Neversoft Q1799178
Guitar Hero: Modern Hits Vicarious Visions Q4354390
Guitar Hero: On Tour Vicarious Visions Q2287881
Guitar Hero: On Tour Decades Q2563834
Guitar Hero: Rocks the 80s Harmonix Music Systems Q2333905
Guitar Hero: Smash Hits Beenox Q2449832
Guitar Hero: Van Halen Neversoft Q2603521
Guitar Hero: Warriors of Rock Neversoft Q949134
Guitar Praise Digital Praise Q5616784
Gun Neversoft Q1487484
Gunstar Heroes Treasure Q1069752
Gyromite Nintendo Research & Development 1 Q869558
Gyruss Konami Q917503
H1Z1: King of the Kill Daybreak Game Company Q23013631
Hades (videopeli) Supergiant Games Q59756366
Half-Life Valve Corporation Q279744
Half-Life 2 Valve Corporation Q193581
Half-Life 2: Deathmatch Valve Corporation Q1325680
Half-Life 2: Episode One Valve Corporation Q18951
Half-Life 2: Episode Two Valve Corporation Q553308
Half-Life 2: Lost Coast Valve Corporation Q223629
Half-Life: Alyx Valve Corporation
Campo Santo
Q75653574
Half-Life: Blue Shift Valve Corporation
Gearbox Software
Q831796
Half-Life: Decay Valve Corporation
Gearbox Software
Q796776
Half-Life: Opposing Force Valve Corporation
Gearbox Software
Q693937
Halo 2 Bungie Q252804
Halo 3 Bungie Q137802
Halo 3: ODST Bungie Q1628364
Halo 4 343 Industries
Certain Affinity
Q45028
Halo 5: Guardians 343 Industries Q16888147
Halo Infinite 343 Industries Q54913666
Halo Wars Ensemble Studios Q747836
Halo Wars 2 343 Industries
Creative Assembly
Q20831013
Halo: Combat Evolved Bungie
Gearbox Software
Q276217
Halo: Reach Bungie Q283878
Halo: Spartan Assault 343 Industries Q13427164
Halo: Spartan Strike 343 Industries
Vanguard Entertainment
Q18348080
Halo: The Master Chief Collection 343 Industries Q17182448
Hang-On Sega AM2 Q1575476
Happy Tree Friends: False Alarm Stainless Games Q2734000
Happy Wheels Q2681151
Hard Drivin' Atari Games Q2333387
Harpoon Three-Sixty Pacific Q16267365
Harry Potter ja Azkabanin vanki KnowWonder Q749023
Harry Potter ja Feeniksin kilta Electronic Arts Q254851
Harry Potter ja Huispauksen MM-kisat Electronic Arts Q859380
Harry Potter ja kuoleman varjelukset Electronic Arts Q665733
Harry Potter ja liekehtivä pikari Electronic Arts Q849901
Harry Potter ja puoliverinen prinssi Electronic Arts Q862524
Harry Potter ja salaisuuksien kammio KnowWonder Q726167
Harry Potter ja viisasten kivi KnowWonder Q719960
Harry Potter: Wizards Unite Warner Bros. Interactive Entertainment
Niantic
Q50296394
Harvest Moon 64 Marvelous Entertainment Q2702506
Harvest Moon: A Wonderful Life Victor Interactive Software Q2297702
Harvest Moon: Magical Melody Marvelous Entertainment Q2291672
Harvester DigiFX Interactive Q549466
Has-Been Heroes Frozenbyte Q28343248
Hattrick Q202934
Hay Day Supercell Q15984270
Haze Crytek UK Q1450668
He-Man: Defender of Grayskull Savage Entertainment Q3783835
He-Man: Power of Grayskull Q1988536
Hearthstone Blizzard Entertainment Q8262784
Hearts of Iron Paradox Development Studio Q739918
Hearts of Iron II Paradox Development Studio Q1061361
Hearts of Iron II: Doomsday Q2452940
Hearts of Iron III Paradox Development Studio Q222473
Hearts of Iron IV Paradox Development Studio Q15712701
Heavenly Sword Ninja Theory Q772830
Heavy Metal: F.A.K.K.² Ritual Entertainment Q115806
Heavy Rain Quantic Dream Q647855
Heimdall Q1984146
Helbreath Q4349006
Hell Let Loose Q65319932
Hellblade: Senua's Sacrifice Ninja Theory Q18185763
Hellboy: Dogs of the Night Cryo Studios Q3067262
Hello Neighbor Q28127320
Heretic Raven Software Q936016
Heretic II Raven Software Q2251404
Hero Quest Gremlin Interactive Q2399863
Heroes & Generals Reto-Moto Q1327942
Heroes of Mana Square Enix Q2588748
Heroes of Might and Magic II New World Computing Q532912
Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty Cyberlore Studios Q3109545
Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade New World Computing Q507074
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia New World Computing Q220965
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death New World Computing Q1035703
Heroes of Might and Magic IV New World Computing Q641684
Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm New World Computing Q2651488
Heroes of Might and Magic IV: The Winds of War New World Computing Q2652783
Heroes of Might and Magic V Nival Interactive Q2450
Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Nival Interactive Q2470
Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East Nival Interactive Q2473
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest New World Computing Q919857
Heroes of Newerth S2 Games Q180434
Hexen Raven Software Q1423930
Hexen II Raven Software Q284203
Hexic Carbonated Games Q3055379
Hidden & Dangerous 2K Czech Q2734496
Hidden & Dangerous 2 2K Czech Q1617336
Hidden: Source Q477697
High School Musical: Sing It! Behaviour Interactive Q1304078
Hill Climb Racing Fingersoft Q18073329
Hill Climb Racing 2 Fingersoft Q27964211
Hitman IO Interactive Q15630929
Hitman 2 IO Interactive Q54856541
Hitman 2: Silent Assassin IO Interactive Q1037042
Hitman 3 IO Interactive Q96216496
Hitman: Absolution IO Interactive Q129277
Hitman: Blood Money IO Interactive Q239889
Hitman: Codename 47 IO Interactive Q756856
Hitman: Contracts IO Interactive Q600707
Hockey Arena Q427409
Hodihodi Q11863503
Hogs of War Infogrames Q1470332
Hogwarts Legacy Avalanche Software
Warner Bros. Interactive Entertainment
Portkey Games
Q99397854
Hollow Knight Team Cherry Q29300592
Homefront Kaos Studios
Digital Extremes
Q349413
Hong Kong 97 Q865277
Horizon Forbidden West Guerrilla Games Q96216443
Horizon Zero Dawn Guerrilla Games Q20155528
Hot Coffee Rockstar North
Rockstar Games
Q720367
Hotel Mario Q1368183
Hotline Miami Dennaton Games Q3389836
Hotline Miami 2: Wrong Number Dennaton Games Q16267674
Hover! Microsoft Q1364881
Howrse Owlient Q950106
Hugo Q20917538
Hugo 2 Q20917542
Hugo Bukkazoom! Interactive Television Entertainment Q9005276
Hugo Classic Interactive Television Entertainment Q5476994
Hugo ja kadonneet jalokivet Interactive Television Entertainment Q16267600
Hugo sammakkojahdissa Q20917550
Hugo: Cannon Cruise Interactive Television Entertainment Q16267598
Hugo: Ilkeä Peili Interactive Television Entertainment Q16267589
Hugo: Musta timanttikuume Interactive Television Entertainment Q16267103
Hulk Radical Entertainment Q969774
Human: Fall Flat Q43541160
Hunt the Wumpus Gregory Yob Q1638078
Hunter Q5414201
Hup-peli Q24192111
Hyperdimension Neptunia Idea Factory
Compile Heart
Q1207525
Hyperdimension Neptunia MK-II Idea Factory Q2061445
Hyrule Warriors Team Ninja
Omega Force
Q15361287
Hytale Hypixel Studios Q60187866
I Dave Theurer Q624526
I Am Alive Ubisoft Shanghai
Darkworks
Q532743
I-War Particle Systems Q4040953
IDance Q1950514
IL-2 Sturmovik 1C Company Q1257652
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover 1C Company Q1255402
IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles 1C Company Q1255578
IL-2 Sturmovik: Great Battles Q78222636
INFRA Loiste Interactive Q25204027
IRacing.com Q254255
Ice Climber Nintendo Research & Development 1 Q1066657
Ice Cream Drop Q19703424
Icewind Dale Black Isle Studios Q1137949
Icewind Dale II Black Isle Studios Q1143807
Ico Team Ico Q1324448
Icy Tower Q250355
Ignition Unique Development Studios Q2411602
Ihmeperhe Helixe Q2296093
Ikari Warriors SNK Q2796607
Ikariam Gameforge Q327602
Ikuisen totuuden temppeli Q18693965
Ilomilo Southend Interactive Q292089
Imperator: Rome Paradox Development Studio Q53776357
Imperium Galactica II Digital Reality Q901858
Impossible Mission Epyx Q457957
In the Groove Roxor Games Q2635080
Incredible Crisis Polygon Magic Q2064589
Indiana Jones and the Emperor’s Tomb The Collective Q1661316
Indiana Jones and the Fate of Atlantis LucasArts Q74401
Indiana Jones and the Infernal Machine LucasArts Q1527683
Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure LucasArts Q1571232
Indiana Jones and the Staff of Kings Behaviour Interactive Q2500418
Indiana Jones and the Temple of Doom Atari Games Q6023299
Infamous Sucker Punch Productions Q1346174
Infamous 2 Sucker Punch Productions Q24300
Infamous: Festival of Blood Sucker Punch Productions Q576283
Infamous: First Light Sucker Punch Productions Q18208045
Infamous: Second Son Sucker Punch Productions Q6028768
Ingress Niantic Q63352
Insaniquarium Q1187558
Insurgency New World Interactive Q17385447
Insurgency: Sandstorm New World Interactive Q56240409
International Karate System 3 Q1328570
International Karate + System 3 Q1666678
Interplanetary Q55407018
Invataxi Åkesoft Q28531238
Invisiom Q11864984
Iron Danger Q65235032
Iron Man Sega Studios San Francisco Q1369354
Ironsword: Wizards & Warriors II Q6073279
It Takes Two Hazelight Studios Q105038239
J.R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings, Vol. I Interplay Entertainment Q3805090
J.R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers Interplay Entertainment Q16267863
JFK: Reloaded Q1439409
Jack the Nipper Gremlin Interactive Q2389221
Jackal Konami Q2659903
Jackie Chan Stuntmaster Radical Entertainment Q3110001
Jade Dynasty Perfect World Q2497820
Jade Empire BioWare Q1143738
Jagged Alliance 2 Sir-Tech Q2996015
Jak & Daxter: Kadonnut maailma High Impact Games Q1547059
Jak 3 Naughty Dog Q960458
Jak II: Renegade Naughty Dog Q526700
Jak X Naughty Dog Q2336501
Jak and Daxter: The Precursor Legacy Naughty Dog Q1784103
JamLegend Q3026369
James Bond 007: Blood Stone Bizarre Creations Q2081625
James Bond 007: Everything or Nothing Griptonite Games Q161202
James Bond 007: Nightfire Eurocom Q161188
James Pond Q960337
James Pond 2 Q44346
James Pond 3: Operation Starfish Q2789389
Japanilainen ristikko Q835894
Jaws Unleashed Appaloosa Interactive Q2328562
Jaymod Q19703740
Jazz Jackrabbit Epic Games Q1366813
Jazz Jackrabbit 2 Epic Games
Orange Games
Q2002026
Jeff Wayne’s The War of the Worlds (vuoden 1998 videopeli) Rage Games Q3494344
Jet Li: Rise to Honor Sony Interactive Entertainment Q579477
Jet Set Radio Sega Sports R&D Q1470515
Jetpac Stamper brothers Q735275
Jetpack Q11866441
Jetpack Joyride Halfbrick Studios Pty Ltd Q2648481
JezzBall Q3178522
Joint Task Force Q2289173
Journey thatgamecompany Q677274
Joust WMS Industries Q1567550
Judge Eyes: Shinigami no Yuigon Q56597354
Juiced THQ Digital Studios UK Q1711572
Juiced 2: Hot Import Nights THQ Digital Studios UK Q2620589
Jump King Nexile Q84365152
Jump Ultimate Stars Ganbarion Q580279
Jumping Flash! SIE Japan Studio Q3189970
Jungle Hunt Taito Corporation Q1713469
Jurassic Park BlueSky Software Q2742161
Jurassic Park (SNES) Ocean Software Q3190155
Jurassic Park: Operation Genesis Blue Tongue Entertainment Q1422943
Jurassic Park: Rampage Edition BlueSky Software Q6314905
Jurassic Park: The Game Telltale Games Q2368168
Jurassic Park: Trespasser Danger Close Games Q1299587
Jurassic World Evolution Frontier Developments Q37598390
Jurassic: The Hunted Cauldron Q6314891
Just Cause Avalanche Studios Group Q1538087
Just Cause 2 Avalanche Studios Group Q1114167
Just Cause 3 Avalanche Studios Group Q18533576
Just Cause 4 Avalanche Studios Group Q54913528
Just Dance Ubisoft Paris Q1714101
Just Dance 2 Ubisoft Paris Q732438
Just Dance 2014 Ubisoft Milan Q13427095
Just Dance 2015 Ubisoft Paris Q17162624
Just Dance 2016 Ubisoft Paris Q20154696
Just Dance 2017 Ubisoft Paris
Ubisoft Pune
Q24576800
Just Dance 2021 Ubisoft Paris Q98657399
Just Dance 3 Ubisoft Paris Q776131
Just Dance 4 Ubisoft Milan Q3811483
Justice League Heroes Snowblind Studios Q2312016
Justice League Heroes: The Flash WayForward Technologies Q5956754
Justice League Task Force Sunsoft Q2501640
Justice League: Chronicles Full Fat Q3546928
Justice League: Injustice for All Saffire Q3546915
Kabuki Quantum Fighter Human Entertainment Q3191691
Kakuro Q212785
Kameo: Elements of Power Rare Ltd. Q2712020
Kane & Lynch: Dead Men IO Interactive Q1130541
Kantai Collection Kadokawa Shoten Q14785138
Karate UltraVision Q6368705
Karate Champ Technōs Japan Corporation Q1439988
Karate Joe Q5483464
Karateka Jordan Mechner Q2353348
Katapultti RedLynx Q28531239
Katawa Shoujo Four Leaf Studios Q1735675
Kdice Q3112351
Keisarin uudet kuviot Argonaut Games Q820527
Kerbal Space Program Squad Q1471545
Kerbal Space Program 2 Star Theory Games Q66605135
Kero Blaster Q18928705
Kid Icarus Nintendo Research & Development 1 Q1142493
Kid Icarus: Of Myths and Monsters Nintendo Q2565757
Killer7 Grasshopper Manufacture Q310003
Killing Floor Tripwire Interactive Q130887
Killzone Guerrilla Games Q1129775
Killzone 2 Guerrilla Games Q608954
Killzone 3 Guerrilla Games Q528128
Kimi ga Nozomu Eien Q1057155
Kinect Adventures! Good Science Studio Q392497
Kinect Joy Ride Bigpark Q2760303
Kinect Sports Rare Ltd. Q1741985
Kinect Sports Island Freedom Q19704815
Kinect Sports: Season Two Rare Ltd. Q3815380
Kinect Star Wars Terminal Reality Q2067196
Kinectimals Frontier Developments Q4353087
King of Dragon Pass A Sharp, LLC Q6412224
Kingdom Come: Deliverance Warhorse Studios Q15408545
Kingdom Hearts Square Q225912
Kingdom Hearts 1.5 HD ReMIX Q3815455
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance Square Enix Q2301369
Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX Square Enix Q15725931
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue Square Enix Q20973486
Kingdom Hearts II Square Enix Q626802
Kingdom Hearts III Square Enix Q3265748
Kingdom Hearts coded Square Enix Q1083444
Kingdom Hearts χ Square Enix Q16569012
Kingdom Hearts: 358/2 Days Square Enix Q938641
Kingdom Hearts: Birth by Sleep Square Enix Q281110
Kingdom Hearts: Chain of Memories Jupiter Q843205
Kingsley’s Adventure SCE Studio Liverpool Q3197113
King’s Bounty New World Computing Q1742178
King’s Quest (videopeli) Sierra Entertainment Q1742194
King’s Quest VII: The Princeless Bride Sierra Entertainment Q574590
Kirakira Q1988097
Kirby 64: The Crystal Shards HAL Laboratory Q1366980
Kirby Air Ride HAL Laboratory Q2181182
Kirby Superstar Ultra HAL Laboratory Q1132456
Kirby and the Rainbow Curse HAL Laboratory Q17163279
Kirby: Mouse Attack Flagship Q959102
Kirby: Power Paintbrush HAL Laboratory Q2385982
Kirby: Triple Deluxe HAL Laboratory Q3197316
Kirby’s Adventure HAL Laboratory Q1154059
Kirby’s Adventure Wii HAL Laboratory Q1370609
Kirby’s Dream Land HAL Laboratory Q1154044
Kirby’s Dream Land 2 HAL Laboratory Q2273753
Kirby’s Dream Land 3 HAL Laboratory Q1202713
Kirby’s Epic Yarn Good-Feel Q1361363
Kirby’s Fun Pak HAL Laboratory Q1871848
Kiss: Psycho Circus – The Nightmare Child Q2563067
Klondike-pasianssi Q1191033
Knight Online Mgame
Noah System
Q495044
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Q628362
Knuckles’ Chaotix Q2366344
Koiran elämää Frontier Developments Q3283206
Kula World Q2707840
Kumoon Q6444015
Kung Fu Panda Luxoflux Q4596628
Kung-Fu Master Irem Q1319139
Kye Q6450880
L. A. Noire Team Bondi Q1129094
LOOM LucasArts Q672380
LORD Q25859648
LPMud Q3502717
LSD: Dream Emulator Asmik Ace Entertainment Q845417
La storia della Arcana Famiglia Q1198409
Lair Factor 5 Q2992258
Laser Squad Mythos Games Q407005
Last Chaos Q2146918
Last Ninja 2: Back with a Vengeance System 3 Q1890670
Lazy Jones Q1416467
Lazy Raiders Sarbakan Q6506140
Lead the Meerkats Q19705769
League of Angels Yoozoo Games Q18652441
League of Legends Riot Games Q223341
Leather Goddesses of Phobos Infocom Q1671179
Left 4 Dead Valve Corporation
Turtle Rock Studios
Q323981
Left 4 Dead 2 Valve Corporation Q472909
Legend of Grimrock Almost Human Q1812427
Legend of Grimrock 2 Q18694019
Legend of the Green Dragon Q1812441
Legend of the Red Dragon Robinson Technologies Q4349788
Legendary Wings Capcom Q2088772
Lego Batman 2: DC Super Heroes Traveller's Tales Q112912
Lego Batman: The Video Game Traveller's Tales Q74545
Lego City Undercover TT Fusion Q2070167
Lego City Undercover: The Chase Begins TT Fusion Q6518543
Lego Harry Potter: Years 1–4 Traveller's Tales Q1067207
Lego Harry Potter: Years 5–7 Traveller's Tales Q1341780
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues Traveller's Tales Q74683
Lego Indiana Jones: The Original Adventures Traveller's Tales Q74630
Lego Island 2: The Brickster’s Revenge Crawfish Interactive
Silicon Dreams Studios
Q2132221
Lego Jurassic World Traveller's Tales Q18920887
Lego Marvel Super Heroes TT Games Q3662198
Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game Traveller's Tales Q964473
Lego Racers High Voltage Software Q1128672
Lego Rock Band Harmonix Music Systems Q2500070
Lego Star Wars II: The Original Trilogy Traveller's Tales Q55239
Lego Star Wars III: The Clone Wars Traveller's Tales Q55228
Lego Star Wars: The Complete Saga Feral Interactive
Traveller's Tales
Q55214
Lego Star Wars: The Force Awakens Traveller's Tales
TT Fusion
Q22570384
Lego Star Wars: The Skywalker Saga Traveller's Tales
TT Games
Q64521118
Lego Star Wars: The Video Game Traveller's Tales Q55216
Lego The Lord of the Rings Traveller's Tales Q2082291
Lego Universe The Lego Group Q1882121
Lego Worlds Traveller's Tales
TT Games
Q20024451
Lego star wars II mobile Universomo Q55246
Leisure Suit Larry Goes Looking for Love Sierra Entertainment Q2417526
Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals Sierra Entertainment Q2498436
Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Sierra Entertainment Q590699
Lemmings Rockstar North Q864177
Lemmings 2: The Tribes DMA Design Q2527040
Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events Amaze Entertainment Q2670021
Lethal Enforcers Konami Q2736832
Libero Grande Namco Q2425269
Liero Q1412856
Liero Xtreme Q4350368
Life Is Strange Dontnod Entertainment Q18536861
Life Is Strange 2 Dontnod Entertainment Q30010677
Life Is Strange: Before the Storm Deck Nine Q30242632
Life Is Strange: True Colors Deck Nine Q106030331
Lightning Returns: Final Fantasy XIII Square Enix Q2155150
Limbo Playdead Q1339030
Line Rider Q1638636
Lineage NCsoft Q489800
Link: The Faces of Evil Animation Magic Q526015
Lips iNiS Q1127068
Little Big Adventure Adeline Software International Q1141140
Little Fighter 2 Little Fighter Q2334340
LittleBigPlanet Media Molecule Q6579517
LittleBigPlanet 2 SIE Worldwide Studios
Media Molecule
Q1988886
LittleBigPlanet 3 Sumo Digital Q17194812
Littlest Pet Shop EA Salt Lake Q3234133
Live for Speed Q1360565
Loaded Gremlin Interactive Q2397143
Lock On: Modern Air Combat Eagle Dynamics Q1477686
Lode Runner Douglas E. Smith Q1197566
London 2012 Creative Assembly Q478583
Lord of the Rings: Game One Krome Studios Melbourne Q6680126
Lost Odyssey Mistwalker
feelplus
Q558753
Lost Patrol Q683590
Lost Planet: Extreme Condition Capcom Q2081437
Lost: Via Domus Ubisoft Montreal Q1193623
Lucasfan Games Q2577763
Lucky Luke: The Daltons Q21043896
Luettelo In the Groove 2:n kappaleista Roxor Games Q4041351
Luigi’s Mansion Nintendo Entertainment Analysis & Development Q984029
Luigi’s Mansion 3 Next Level Games Q56641109
Luigi’s Mansion Dark Moon Next Level Games Q2298261
Lure of the Temptress Revolution Software Q2023451
Luxor 2 MumboJumbo Q315256
Lydia Q58834654
Lylat Wars Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1141963
M.U.L.E. Ozark Softscape Q1284570
MAG Zipper Interactive Q784714
MHM Q11880264
MUME Q597841
MX vs ATV Reflex Rainbow Studios Q3841762
MX vs. ATV Alive Rainbow Studios Q3841763
MX vs. ATV Unleashed Rainbow Studios Q1328117
Machinarium Amanita Design Q856950
Mad Max Mindscape Q6726002
Mad Max Avalanche Studios Group Q14126363
MadWorld Platinum Games Q1883089
Madden NFL 08 EA Tiburon Q2296575
Madden NFL 09 EA Tiburon Q2758526
Madden NFL 10 EA Tiburon Q3842306
Madden NFL 11 EA Tiburon Q2461216
Madden NFL 12 EA Tiburon Q3842308
Madden NFL 13 EA Tiburon Q3842307
Madden NFL 15 EA Tiburon Q17018097
Madden NFL 16 Electronic Arts Q19864498
Madden NFL 17 EA Tiburon Q23762935
Madden NFL 18 EA Tiburon Q30026815
Madden NFL 20 EA Tiburon Q63494531
Madden NFL 25 EA Tiburon Q16267651
Madden NFL Arcade EA Tiburon Q23895044
Mafia 2K Czech Q213217
Mafia II 2K Czech Q59154
Mafia III 2K Czech
Aspyr
Hangar 13
Q20737889
Mafia Wars Zynga Q2280952
Magic Pengel: The Quest for Color Q4353715
Mall Tycoon Holistic Design Q3118448
ManagerLeague Q11690415
Manhunt Rockstar North Q853344
Manhunt 2 Rockstar London Q1799879
Maniac Mansion LucasArts Q240143
Manic Miner Matthew Smith Q760211
MapleStory Wizet Q569624
Marble Blast Gold GarageGames Q976823
Marble Madness Atari Games Q582642
Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story AlphaDream Q2079919
Mario & Luigi: Dream Team Bros. AlphaDream Q4779680
Mario & Luigi: Paper Jam AlphaDream Q20128243
Mario & Luigi: Partners in Time AlphaDream Q1797666
Mario & Luigi: Superstar Saga AlphaDream Q1797550
Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games Sega Sports R&D Q1139375
Mario & Sonic at the Olympic Games Sega Sports R&D Q1141627
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Sega Sports R&D Q1202544
Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games Sega Sports R&D Q20730405
Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games Sega Sports R&D Q13233160
Mario & Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games Sega Sports R&D Q64300457
Mario & Wario Game Freak Q2540072
Mario & Yoshi Game Freak Q1194285
Mario + Rabbids Kingdom Battle Ubisoft Paris
Ubisoft Milan
Q30246427
Mario Bros. Nintendo Q610968
Mario Clash Nintendo Research & Development 1 Q2215664
Mario Golf Camelot Software Planning Q1758447
Mario Golf: Toadstool Tour Camelot Software Planning Q2746192
Mario Golf: World Tour Camelot Software Planning Q5998711
Mario Is Missing! Q2517563
Mario Kart 64 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1046604
Mario Kart 7 Nintendo Entertainment Analysis & Development
Retro Studios
Q1117024
Mario Kart 8 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q13427106
Mario Kart 8 Deluxe Nintendo Entertainment Planning & Development Q28321447
Mario Kart Arcade GP Namco
Bandai Namco Entertainment
Q2575214
Mario Kart Arcade GP 2 Bandai Namco Entertainment Q9029138
Mario Kart DS Nintendo Entertainment Analysis & Development Q858564
Mario Kart Wii Nintendo Entertainment Analysis & Development Q838707
Mario Kart: Double Dash!! Nintendo Entertainment Analysis & Development Q5721431
Mario Kart: Super Circuit Intelligent Systems Q2068675
Mario Maker Nintendo Entertainment Analysis & Development Q17164955
Mario Paint Nintendo Research & Development 1 Q1809250
Mario Party Hudson Soft Q6507722
Mario Party 10 Nd Cube Q17157196
Mario Party 2 Hudson Soft Q1205676
Mario Party 3 Hudson Soft Q743187
Mario Party 4 Hudson Soft Q1205293
Mario Party 5 Hudson Soft Q1206280
Mario Party 6 Hudson Soft Q1211015
Mario Party 7 Hudson Soft Q1205277
Mario Party 8 Hudson Soft Q769042
Mario Party 9 Nd Cube Q608920
Mario Party Advance Hudson Soft Q1206503
Mario Party DS Hudson Soft Q509177
Mario Party: Island Tour Nd Cube Q13063856
Mario Power Tennis Camelot Software Planning Q1156917
Mario Power Tennis Camelot Software Planning Q2150454
Mario Slam Basketball Square Enix Q2318304
Mario Smash Football Next Level Games Q1476209
Mario Sports Mix Square Enix Q2706730
Mario Strikers: Charged Football Next Level Games Q1060037
Mario Super Sluggers Bandai Namco Entertainment Q920103
Mario Superstar Baseball Namco Q2409390
Mario Teaches Typing Q11880942
Mario Tennis Camelot Software Planning Q2397985
Mario Tennis Open Camelot Software Planning Q2729858
Mario vs. Donkey Kong Nintendo Software Technology Q1574163
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis Nintendo Software Technology Q2132978
Mario's Time Machine Mindscape Q2701304
Mario’s Game Gallery Q3293323
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects nStigate Games Q3179893
Marvel Super Heroes Capcom Q2559819
Marvel Super Heroes vs. Street Fighter Capcom Q2415700
Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes Capcom Q383700
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds Capcom Q788134
Marvel: Ultimate Alliance Raven Software Q2337304
Marvel: Ultimate Alliance 2 Vicarious Visions Q2627580
Marvel’s X-Men LJN Q3989775
Mass Effect BioWare
Edge of Reality
Demiurge Studios
Q275960
Mass Effect 2 BioWare Q725057
Mass Effect 3 BioWare Q753511
Master of Magic Simtex Q1454006
Master of Orion Simtex Q1155454
Master of Orion II Simtex Q2493744
Master of Orion: Conquer the Stars NGD Studios Q20064659
Mastermind Q17286
Masters of the Universe: The Arcade Game Adventure Soft Q3851632
Masters of the Universe: The Movie Gremlin Interactive Q3851629
Masters of the Universe: The Power of He-Man Mattel Q3851636
Mat Hoffman’s Pro BMX Shaba Games Q3851681
Math Grand Prix Atari, Inc. Q19706867
Matopeli Q1130125
Matterfall Housemarque Q30250576
Max Payne Remedy Entertainment Q1175156
Max Payne 2: The Fall of Max Payne Remedy Entertainment Q946795
Max Payne 3 Rockstar Vancouver Q736040
Maze War Q1387759
MechWarrior 2: 31st Century Combat Activision Publishing Q2060276
Medal of Honor Danger Close Games Q850445
Medal of Honor Danger Close Games Q1069537
Medal of Honor: Airborne Danger Close Games Q932113
Medal of Honor: Allied Assault 2015, Inc. Q692360
Medal of Honor: Allied Assault: Breakthrough Q9031000
Medal of Honor: Allied Assault: Spearhead Q588913
Medal of Honor: European Assault Danger Close Games Q2201608
Medal of Honor: Frontline Danger Close Games Q2226763
Medal of Honor: Heroes 2 Danger Close Games Q2275773
Medal of Honor: Infiltrator Q2547348
Medal of Honor: Pacific Assault Danger Close Games Q932349
Medal of Honor: Rising Sun Danger Close Games Q2000727
Medal of Honor: Underground Danger Close Games Q1064176
Medal of Honor: Vanguard Budcat Creations Q1117741
Medal of Honor: Warfighter Danger Close Games Q1057630
MediEvil Guerrilla Cambridge Q942390
MediEvil 2 Guerrilla Cambridge Q944463
Medieval 2: Total War Creative Assembly Q629626
Medieval 2: Total War: Kingdoms Creative Assembly Q2376092
Medieval: Total War Creative Assembly Q1415062
Mega Game II Unique Development Studios Q11881949
Mega Lo Mania Sensible Software Q939597
Mega Man Capcom Q2987019
Mega Man Capcom Q6586317
Mega Man & Bass Capcom Q3051587
Mega Man 10 Inti Creates Q2311673
Mega Man 11 Capcom Q44636586
Mega Man 2 Q731612
Mega Man 2 Capcom Q2014882
Mega Man 3 Capcom Q2014874
Mega Man 3 Capcom Q2110486
Mega Man 4 Capcom Q605032
Mega Man 4 Capcom Q1837699
Mega Man 5 Capcom Q2360194
Mega Man 5 (Game Boy) Capcom Q10328213
Mega Man 6 Capcom Q2360218
Mega Man 7 Capcom Q610749
Mega Man 8 Capcom Q2302721
Mega Man 9 Inti Creates Q1925357
Mega Man Battle & Chase Capcom Q4348549
Mega Man Battle Network Capcom Q2609107
Mega Man Battle Network 2 Capcom Q3091529
Mega Man Battle Network 3 Capcom Q3091513
Mega Man Legends Capcom Q3179262
Mega Man X Capcom Q1196400
Mega Man X Collection Capcom Q3310450
Mega Man X2 Capcom Q100096
Mega Man X3 Capcom Q2744116
Mega Man X4 Capcom Q1203511
Mega Man X5 Capcom Q2467868
Mega Man X6 Capcom Q2733462
Mega Man X7 Capcom Q2743083
Mega Man X8 Capcom Q2467881
Mega Man X: Command Mission Capcom Q56939
Mega Man Xtreme Capcom Q2310820
Mega Man Xtreme 2 Capcom Q3084347
Mega Man ZX Inti Creates Q2319030
Mega Man ZX Advent Inti Creates Q2452472
Mega Man Zero Inti Creates Q2484133
Mega Man Zero 3 Inti Creates Q3042524
Mehulinja Simo Ojaniemi Q20917733
Men of War: Assault Squad 2 Digitalmindsoft Q16267798
Menacer 6-game cartridge Q2416324
Mercenaries 2: World in Flames Pandemic Studios Q1300159
Mercenaries: Playground of Destruction Pandemic Studios Q1537200
Mercenary Novagen Software Q1921408
Messiah Shiny Entertainment Q2255337
Metal Gear Konami Q6552947
Metal Gear 2: Solid Snake Konami Q1995422
Metal Gear Acid Konami Q2630695
Metal Gear Online Kojima Productions Q11118657
Metal Gear Rising: Revengeance Platinum Games Q930345
Metal Gear Solid Konami Q6582527
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Konami Q907226
Metal Gear Solid 2: Substance Q2252574
Metal Gear Solid 3: Snake Eater Konami Q247935
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots Kojima Productions Q846167
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes Kojima Productions Q11879017
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Kojima Productions Q717600
Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel Kojima Productions Q1081217
Metal Gear Solid: Peace Walker Kojima Productions Q2005935
Metal Gear Solid: Portable Ops Kojima Productions Q1996911
Metal Gear Solid: Special Missions Konami Q3307220
Metal Gear Solid: The Twin Snakes Silicon Knights Q2480047
Metal Gear Survive Konami Q27534668
Meteos Q Entertainment Q2708254
Metro 2033 4A Games Q162751
Metro Exodus 4A Games Q30238508
Metro: Last Light 4A Games Q569898
Metroid Nintendo Research & Development 1 Q2530723
Metroid Fusion Nintendo Research & Development 1 Q2478949
Metroid II: Return of Samus Nintendo Research & Development 1 Q2471454
Metroid Prime Retro Studios Q1765733
Metroid Prime 2: Echoes Retro Studios Q2089035
Metroid Prime 3: Corruption Retro Studios Q1987193
Metroid Prime 4 Retro Studios Q30749509
Metroid Prime Pinball Silverball Studios Q2553128
Metroid Prime: Hunters Nintendo Software Technology Q1139244
Metroid Prime: Trilogy Retro Studios Q2539933
Metroid: Other M Nintendo Q2005910
Metroid: Zero Mission Nintendo Research & Development 1 Q2012171
Metropolismania Media Factory Q6824960
Metropolismania 2 Q11626229
Michael Jackson: The Experience Ubisoft Montpellier Q1308224
Michael Jackson’s Moonwalker Sega
Emerald Software
Q2536351
Mickey Mania Traveller's Tales Q748579
Micro Maniacs Codemasters Q2297756
Microsoft Flight Xbox Game Studios Q2302370
Microsoft Flight Simulator Asobo Studio Q69523972
Microsoft Flight Simulator 2002 Q6578140
Microsoft Flight Simulator 2004 Xbox Game Studios Q4348691
Microsoft Flight Simulator X Xbox Game Studios Q1995146
Microsoft Pinball Arcade Microsoft Q6840187
Microsoft Points Q1149009
Microsoft Train Simulator Kuju Ltd. Q384055
Middle-earth: Shadow of Mordor Feral Interactive
Monolith Productions
Q15709637
Middle-earth: Shadow of War Monolith Productions Q28859887
Midnight Club 3 Rockstar San Diego Q783839
Midnight Club: Los Angeles Rockstar San Diego Q1514674
Midtown Madness 3 EA DICE Q3175831
Midwinter Q1932084
Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum New World Computing Q636411
Might and Magic: Heroes Kingdoms Q4354974
Mighty Morphin Power Rangers Natsume Q2747904
Mighty Morphin Power Rangers: Mega Battle Q31087318
Mighty Morphin Power Rangers: The Fighting Edition Natsume Q3281420
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie (videopeli) Natsume Q2748662
Mii Contest Channel Q3283969
Miinaharava Q126194
Mike Tyson’s Punch-Out!! Nintendo development teams Q2705496
Millennium 2.2 Ian Bird Q1128513
Mine Bombers Q4044302
Minecraft Microsoft
Mojang Studios
Q49740
Minecraft Dungeons Mojang Studios Q56884780
Minecraft Earth Mojang Studios Q63927755
Minecraft: Story Mode Telltale Games Q20888644
MinecraftEdu Q27102828
Mini Racing Online Q16258879
Minicraft Markus Persson Q3858424
Mirror’s Edge EA DICE Q526350
Mirror’s Edge Catalyst EA DICE Q13426441
Missile Command Atari, Inc. Q1192794
Mission Kellogg’s Q28004622
Mitsume ga Tooru Natsume Q4044393
Mixed-up Mother Goose Sierra Entertainment Q4412717
Mmm Fingers Q18937119
ModNation Racers United Front Games Q2345466
Moebius: Empire Rising Pinkerton Road Studio Q6152417
Molez Q4044443
Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge LucasArts Q841755
Monopoly City Streets Tribal DDB Q2723704
Monster Hunter 3 Capcom Q2312881
Monster Hunter Rise Capcom Q99441852
Monster Hunter: World Capcom Q30252256
Monster Lab Backbone Entertainment Q3282686
Monster Strike Mixi Q24628305
Monsterit Oy: Säikkysaari Behaviour Interactive Q2713289
Moomin’s Tale Q19707296
Moon Patrol Irem Q1665781
Moonbase Q13233429
Moonfall Jukka Tapanimäki Q3862763
Moonstone Mindscape Q383868
Mordhau Q30598166
Moria Q244187
Mortal Kombat Midway Games Q150294
Mortal Kombat NetherRealm Studios Q2074880
Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Q59511757
Mortal Kombat 4 Midway Games Q925269
Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero Midway Games Q1300673
Mortal Kombat X NetherRealm Studios Q17118361
Mortal Kombat vs. DC Universe Midway Games Q631367
Mortal Kombat: Armageddon Midway Games Q1299648
Mortal Kombat: Deadly Alliance Midway Games Q775543
Mortal Kombat: Deception Midway Games Q1317811
Mortal Kombat: Shaolin Monks Midway Studios – Los Angeles Q1313975
Mortal Kombat: Special Forces Midway Games Q1300810
Mortal Kombat: Unchained Climax Group Q3284347
Moshi Monsters Mind Candy Q3246471
Mother Nintendo Q2323709
Mother 3 HAL Laboratory Q2383167
MotoGP 13 Milestone Q3866245
MotoGP 14 Milestone Q17042573
MotoGP 15 Milestone Q19684531
MotoGP 3 Namco Q3866248
MotoHeroz RedLynx Q3866253
Motor City Online Electronic Arts Q2468432
MotorStorm Evolution Studios Q766090
MotorStorm: Apocalypse Evolution Studios Q765985
MotorStorm: Arctic Edge Bigbig Studios Q24071
MotorStorm: Pacific Rift Evolution Studios Q766891
MotorStorm: RC Evolution Studios Q3325280
Mount & Blade TaleWorlds Q901362
Mount & Blade II: Bannerlord TaleWorlds Q18361009
Mount&Blade: Warband TaleWorlds Q2666353
Mount&Blade: With Fire & Sword TaleWorlds Q2587253
Mouse Trap Q18752604
MovieStarPlanet Q3425948
Mr. Do! Universal Entertainment Corporation Q1557589
Mr. Gimmick Studio Comet
Sunsoft
Q553054
Ms. Pac-Man Midway Games Q2141683
Multi Theft Auto Q265656
Multiwinia Introversion Software Q2656289
Muukalaisten yö Housemarque Q4726434
Muumipappa kalassa RedLynx Q106310534
Muumit ja Näkymätön lapsi Q11883594
Muumit ja Taikalamppu Q11883596
Muumit ja Taikatalvi Q19707453
Muumit ja Taikurin hattu Q19707459
Muumit ja salaperäiset huudot Q11883597
Muumit ja suuri syysjuhla Q11883595
Muumit meren aalloilla Q19707466
Muumit piilosilla Q20379838
My Racing Career Q5406480
My Summer Car Q27517683
MySims Visceral Games Q1750429
Myst Cyan Worlds Q6497116
Mystara Q2755273
Mystery House Sierra Entertainment Q1751498
Mystic Quest Square Q2333557
Myth Bungie Q2290426
Myth War Q933581
Myyräjahti Q18694040
Möllit Zaibatsu Interactive Q26995995
N Metanet Software Q1890066
NBA 2K Visual Concepts Q2073660
NBA 2K1 Visual Concepts Q1965136
NBA 2K10 Visual Concepts Q2412058
NBA 2K11 Visual Concepts Q1684851
NBA 2K12 Visual Concepts
Virtuos
Q2412291
NBA 2K13 Visual Concepts Q2680871
NBA 2K14 Visual Concepts Q13715618
NBA 2K15 Visual Concepts Q17506098
NBA 2K16 Visual Concepts Q20049240
NBA 2K17 Visual Concepts Q23838183
NBA 2K2 Visual Concepts Q2073636
NBA 2K3 Visual Concepts Q3334212
NBA 2K6 Visual Concepts Q3283613
NBA 2K7 Visual Concepts Q3286611
NBA 2K8 Visual Concepts Q1158842
NBA 2K9 Visual Concepts Q1453395
NBA Elite 11 EA Vancouver Q286305
NBA Jam Midway Games Q1959943
NBA Jam EA Vancouver Q5479090
NBA Jam 2001 Acclaim Entertainment Q5399203
NBA Jam T.E. Midway Games Q2248339
NBA Live 10 EA Vancouver Q2720339
NBA Live 14 EA Tiburon Q13410003
NBA Live 15 EA Tiburon Q18117044
NBA Live 16 EA Tiburon Q20856983
NBA Live 2001 EA Sports Q3281387
NBA Live 2002 EA Sports Q3334243
NBA Live 2003 EA Vancouver Q3334242
NEOTOKYO° STUDIO RADI-8 Q6991837
NES Classics Q1322150
NES Cleaning Kit Q3334346
NES Open Tournament Golf Nintendo Research & Development 2 Q912286
NES Remix Nintendo Entertainment Analysis & Development Q15381821
NHL '99 EA Vancouver Q3334428
NHL 06 EA Vancouver Q3088202
NHL 07 EA Vancouver Q3494256
NHL 08 EA Vancouver Q2536043
NHL 09 EA Vancouver Q2447000
NHL 10 EA Vancouver Q2605742
NHL 11 EA Vancouver Q3129174
NHL 12 EA Vancouver Q3132748
NHL 13 EA Vancouver Q579989
NHL 14 EA Vancouver Q13462549
NHL 15 EA Vancouver Q16782034
NHL 16 EA Vancouver Q20379871
NHL 17 EA Vancouver Q24451480
NHL 18 EA Vancouver Q37038632
NHL 19 EA Vancouver Q56284130
NHL 20 EA Vancouver Q64875338
NHL 2000 EA Vancouver Q6954031
NHL 2001 EA Vancouver Q927730
NHL 2002 EA Vancouver Q2424241
NHL 2003 EA Sports Q3334417
NHL 2004 EA Black Box Q3334419
NHL 2005 EA Black Box Q3334418
NHL 21 EA Vancouver Q98307221
NHL 2K11 Visual Concepts Q6954039
NHL 2K8 Kush Games Q11883844
NHL 97 Q3334424
NHL 98 EA Vancouver Q3334427
NHL Hockey Park Place Productions Q2742954
NHL Slapshot EA Vancouver Q4353217
NHL ’94 EA Vancouver Q607073
NHL: Legacy Edition EA Vancouver Q47204011
NHLPA Hockey ’93 Park Place Productions Q3108499
Nagano Winter Olympics ’98 Konami Q1523264
Napoleon: Total War Creative Assembly
Feral Interactive
Q906260
Narc WMS Industries Q2403130
Narcissu stage-nana Q306348
Naruto Shippūden: Gekitou Ninja Taisen EX Q718563
Naruto Shippūden: Narutimate Accel Q50349904
Naruto: Shinobi no Sato no Jintori Kassen Q11884015
Naruto: The Broken Bond Ubisoft Montreal Q2633663
Naruto: Uzumaki Chronicles Q1131694
Natural Selection Unknown Worlds Entertainment Q1809475
Navy Moves Q2875097
Need For Speed Rivals EA Gothenburg Q13375520
Need for Speed EA Gothenburg Q20031741
Need for Speed Heat EA Gothenburg Q66439292
Need for Speed II EA Vancouver Q1139035
Need for Speed III: Hot Pursuit EA Vancouver Q1139007
Need for Speed Payback EA Gothenburg Q30141529
Need for Speed: Carbon EA Vancouver Q219795
Need for Speed: High Stakes EA Vancouver Q1309459
Need for Speed: Hot Pursuit Criterion Games Q837931
Need for Speed: Hot Pursuit 2 EA Black Box Q866397
Need for Speed: Most Wanted EA Black Box Q220365
Need for Speed: Most Wanted Criterion Games Q1880781
Need for Speed: Nitro Firebrand Games Q1313322
Need for Speed: No Limits Firemonkeys Studios Q18753801
Need for Speed: Porsche Unleashed Eden Games Q1341049
Need for Speed: ProStreet EA Vancouver Q663665
Need for Speed: Shift Slightly Mad Studios Q4104
Need for Speed: The Run EA Black Box Q281246
Need for Speed: Undercover EA Black Box Q471974
Need for Speed: Underground EA Black Box Q247210
Need for Speed: Underground 2 EA Vancouver Q726190
Need for Speed: World EA Black Box Q842591
Neighbours from Hell JoWooD Entertainment Q905308
Neopets JumpStart Q569172
Neopets: The Darkest Faerie Deck Nine Q3284026
Nero 2000 Q26208871
NetHack Q856904
Netherworld Q2243474
Neverball Q568831
Neverwinter Cryptic Studios Q4045284
Neverwinter Nights BioWare Q549217
Neverwinter Nights 2 Obsidian Entertainment Q629577
New Super Mario Bros Wii Nintendo Entertainment Analysis & Development Q170410
New Super Mario Bros. Nintendo Q301555
New Super Mario Bros. 2 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q558621
New Super Mario Bros. U Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1506526
New Super Mario Bros. U Deluxe Q56809272
New York Nights: Success in the City Gameloft Q7013815
New Zealand Story Taito Corporation Q2121419
Nex Machina Housemarque Q28924610
Next Car Game Bugbear Entertainment Q15916270
Nexuiz Alientrap Q1328237
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Level-5 Q23952658
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Level-5 Q21170302
Nier: Automata Platinum Games Q21078985
Night Driver Q474102
Nights into Dreams... Sonic Team Q1855957
Nine Parchments Q31088149
Ninja Gaiden Team Ninja Q976995
Ninja Gaiden Tecmo Q2658381
Ninja Gaiden II Team Ninja Q2557356
Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos Tecmo Q1658492
Ninja Gaiden III: The Ancient Ship of Doom Tecmo Q674227
Ninja Ryūkenden Tecmo Q1114224
Nintendo Land Nintendo Entertainment Analysis & Development Q44373
Nintendo World Cup Technōs Japan Corporation Q1145485
Nintendogs Nintendo Entertainment Analysis & Development Q864389
Nioh Team Ninja Q7023416
Nioh 2 Team Ninja Q67482292
No Man’s Sky Hello Games Q15297043
No More Heroes Grasshopper Manufacture Q1071092
No More Room in Hell No More Room in Hell Team Q7044574
No Quarter (modifikaatio) Q11884598
Nodeka Q11884608
Noita Nolla Games Q68680176
Northern Lights (MUD) Q11884781
NosTale Q390716
NoviCraft tiimivalmennuspeli Q7064896
Nuclear Throne Vlambeer Q21775834
NukeZone Q371342
Nurikabe Q240004
NäppisTaituri Q100701590
O2Jam Q1191461
OGame Gameforge Q219743
OMSI Q2007735
ObsCure II Mighty Rocket Studio Q2594171
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas Cornfox & Bros. Q16259000
Octapolis Jukka Tapanimäki Q2400964
Octopath Traveler Square Enix
Acquire
Q40887608
Oddworld: Abe’s Exoddus Oddworld Inhabitants Q2386012
Oddworld: Abe’s Oddysee Oddworld Inhabitants Q1064350
Oddworld: Stranger’s Wrath Oddworld Inhabitants Q2256398
Old School RuneScape Q44695301
Olympic Summer Games ’96 Silicon Dreams Q2748100
Omikron: The Nomad Soul Quantic Dream Q738740
One Hour One Life Jason Rohrer Q56826642
One on One: Dr. J vs. Larry Bird Electronic Arts Q1445841
OpenLieroX Q11885661
OpenTTD Ludvig Strigeus Q725120
Operation Flashpoint: Cold War Crisis Bohemia Interactive Q953953
Operation Flashpoint: Dragon Rising Codemasters Q1979057
Operation Stealth Delphine Software International Q2026413
Orbiter Q609077
Ori and the Blind Forest Moon Studios Q17513672
Ori and the Will of the Wisps Moon Studios Q30325568
Out Run Sega AM2 Q1142287
Outland Housemarque Q7112096
Outlast Red Barrels Q14838050
Outlast 2 Red Barrels Q21662718
Outpost Sierra Entertainment Q3887574
Over Horizon Hot B Q7113402
Overload Revival Productions Q28452165
Overlord Triumph Studios Q1187668
Overlord Rowan Software Q7113814
Overwatch Blizzard Entertainment Q18515944
Overwatch 2 Blizzard Entertainment Q73163646
Owlboy D-Pad Studio Q18385733
P.O.L.L.E.N. Q23647133
PC Kid Red Entertainment Q1399011
PONG Atari, Inc. Q216293
Pac Brothers Q11886334
Pac-Man Namco Q173626
Pac-Man Atari, Inc. Q2626874
Pac-Man Championship Edition Bandai Namco Entertainment Q3270488
Painterboy Chart Top Design Q7125062
Pako Q18819673
Paladins Hi-Rez Studios Q27870279
Pandemonium Toys for Bob Q427198
Pandora’s Tower Ganbarion Q2700127
Panfu Q3108874
Paper Mario Intelligent Systems Q149998
Paper Mario Sticker Star Nintendo Q764736
Paper Mario: The Origami King Intelligent Systems Q94397518
Paper Mario: The Thousand-Year Door Intelligent Systems Q1075255
Paperboy Atari Games Q1330205
Papers, Please Lucas Pope Q14565978
Para Para Paradise Konami Q1191800
Parasol Stars Taito Corporation Q2292884
Pariah Digital Extremes Q2736055
Party Time with Winnie the Pooh Q3569358
Path of Exile Grinding Gear Games Q3790509
Pathfinder: Kingmaker Q39059386
Pathway to Glory RedLynx Q4046530
Payday 2 Overkill Software Q7156711
Peggle PopCap Games Q2550114
Peggle Nights PopCap Games Q512672
Pekka Kana 2 Q37229
Penn & Teller’s Smoke and Mirrors Imagineering Q7163155
Penumbra: Black Plague Frictional Games Q2664685
Penumbra: Overture Frictional Games Q1813552
Perfect Dark Rare Ltd. Q1408723
Perfect Dark Zero Rare Ltd. Q524661
Perfect World Perfect World Q142972
Perpetuum Avatar Creations Q7169564
Persona 3: Dancing in Moonlight Q47473998
Persona 4 Arena Arc System Works Q3375698
Persona 4 Arena Ultimax Arc System Works Q16746773
Persona 4: Dancing All Night Atlus Q15818154
Persona 5 Atlus Q15225985
Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers Omega Force
P Studio
Q74109258
Persona 5: Dancing in Starlight Q41801533
Persona Q2: New Cinema Labyrinth Q56276308
Persona Q: Shadow of the Labyrinth Atlus Q15225786
Pete Pilotti & Pontiac: Vaaleanpunaiset tiikerit Q31088039
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie Ubisoft Milan Q2557419
PewDiePie’s Tuber Simulator Q27536723
Pharaoh’s Tomb George Broussard Q3901280
Phoenix Q517640
Phoenix Wright: Ace Attorney Capcom Q1322480
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All Capcom Q645003
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations Capcom Q721710
Pikmin Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1198484
Pikmin 2 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1196801
Pikmin 3 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2662707
Pillars of Eternity Obsidian Entertainment Q2617930
Pilotwings Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1305295
Pinball Nintendo Research & Development 1 Q511995
Pinball Dreams EA DICE Q683630
Pingus Q966721
Pirate Storm Q4026266
Pirates of Black Cove Nitro Games Q13582278
Pirates of the Caribbean Online Disney Interactive Studios Q2334014
Pitfall! Activision Publishing Q1573878
Plague Inc. Ndemic Creations Q7200554
Planescape Q2345291
Planescape: Torment Black Isle Studios Q847638
Planet Michael Q2635486
PlanetSide 2 Daybreak Game Company Q333367
Planetarium Manager Q10350262
Plants vs. Zombies PopCap Games Q379128
Plants vs. Zombies 2: It's About Time PopCap Games Q13522690
Platform Racing 2 Q11888364
Platform Racing 3 Q11888363
Platoon Ocean Software Q3392005
PlayStation Home Q1758399
PlayStation Move Heroes nStigate Games Q3120412
PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG Studio Q28937399
Pokkén Tournament Bandai Namco Entertainment Q18185769
Pokémon Battle Revolution Genius Sonority Q765972
Pokémon Black 2 ja White 2 Game Freak Q619694
Pokémon Black ja White Game Freak Q816034
Pokémon Brilliant Diamond ja Shining Pearl ILCA Q105688759
Pokémon Colosseum Genius Sonority Q2291002
Pokémon Crystal Game Freak Q2351827
Pokémon Diamond ja Pearl Game Freak Q645494
Pokémon Emerald Game Freak Q2045645
Pokémon FireRed ja LeafGreen Game Freak Q609063
Pokémon Go Niantic Q20966579
Pokémon Gold ja Silver Game Freak Q837346
Pokémon HeartGold ja SoulSilver Game Freak Q611189
Pokémon Let’s Go Pikachu ja Let’s Go Eevee Game Freak Q54456778
Pokémon Omega Ruby ja Alpha Sapphire Game Freak Q16773658
Pokémon Pinball HAL Laboratory
Jupiter
Q2029195
Pokémon Platinum Game Freak Q1154227
Pokémon Ranger HAL Laboratory Q1330234
Pokémon Ranger: Shadows of Almia Creatures Q2456265
Pokémon Red ja Blue Game Freak Q637137
Pokémon Ruby ja Sapphire Game Freak Q721822
Pokémon Rumble Ambrella Q2601242
Pokémon Snap HAL Laboratory Q1705294
Pokémon Stadium Nintendo Entertainment Analysis & Development
HAL Laboratory
Q2034425
Pokémon Stadium 2 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2290930
Pokémon Sun ja Moon Game Freak Q22954794
Pokémon Sword ja Shield Game Freak Q61897498
Pokémon Ultra Sun ja Ultra Moon Game Freak Q30143095
Pokémon X ja Y Game Freak Q2769164
Pokémon XD: Gale of Darkness Genius Sonority Q2088354
Pokémon Yellow Game Freak Q1988120
Pole Position Namco Q1337036
Police Quest II: The Vengeance Sierra Entertainment Q3907266
Police Quest III: The Kindred Sierra Entertainment Q3907267
Police Quest: In Pursuit of the Death Angel Sierra Entertainment Q3907264
Policenauts Konami Q2632560
Popmundo Q671519
Popotan Q1988293
Poptropica Pearson Education Q1022094
Populous Bullfrog Productions Q1239244
Populous DS Genki Q7229838
Populous II: Trials of the Olympian Gods Bullfrog Productions Q2269596
Populous: The Beginning Bullfrog Productions Q1070478
Pop’n Music Q1322437
Porrasturvat – Stair Dismount Q7597087
Portal Valve Corporation Q274897
Portal 2 Valve Corporation Q279446
Postal III Running with Scissors Q498469
Postal² Running with Scissors Q1974968
Power Rangers Wild Force Natsume Q11888801
Power Rangers Zeo: Battle Racers Natsume Q3280556
Power Rangers: Dino Thunder Locomotive Games Q11888796
Power Rangers: Ninja Storm Natsume Q11888799
Power Rangers: SPD (videopeli) Natsume Q7236402
Power Rangers: Super Legends Behaviour Interactive Q3136790
PowerPlay Manager Q301428
Powermonger Bullfrog Productions Q681057
Predator: Concrete Jungle Eurocom Q2633517
Predator: Hunting Grounds Q63666303
Premium Pool Q18694065
Prey Human Head Studios Q1535818
Prey Arkane Studios Q4047343
Prime World Nival Interactive Q4047351
Prince of Persia Brøderbund Q4047361
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame Brøderbund Q906895
Prince of Persia: The Forgotten Sands Ubisoft Montreal Q917588
Prince of Persia: The Sands of Time Ubisoft Montreal Q715292
Prince of Persia: The Two Thrones Ubisoft Montreal Q753892
Prince of Persia: Warrior Within Ubisoft Montreal Q743155
Pro Evolution Soccer 2 Konami Q1988611
Pro Evolution Soccer 2008 Konami Q1764451
Pro Evolution Soccer 2009 Konami Q1441569
Pro Evolution Soccer 2010 Konami Q613088
Pro Evolution Soccer 2011 Konami Q1318106
Pro Evolution Soccer 2013 Konami Q1987250
Pro Evolution Soccer 2014 Konami Q7246721
Pro Evolution Soccer 2015 Konami Q16671192
Pro Evolution Soccer 2016 Konami Q20098839
Pro Evolution Soccer 2017 Konami Q24326087
Pro Evolution Soccer 2018 Konami Digital Entertainment Q28678483
Pro Evolution Soccer 3 Konami Q1988599
Pro Evolution Soccer 4 Konami Q1778959
Pro Evolution Soccer 5 Konami Q1991104
Pro Evolution Soccer 6 Konami Q739125
Pro Pilkki Q18694066
Pro Pilkki 2 Q88291524
Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney Level-5 Q957410
Professori Rainan salaperäinen katoaminen Q65785704
Project 007 IO Interactive Q102290641
Project CARS Slightly Mad Studios Q2069428
Project CARS 2 Slightly Mad Studios Q31086405
Project Cars 3 Slightly Mad Studios Q65242784
Project Eden Core Design Q3407123
Project Firestart Dynamix Q1755259
Project Gotham Racing Bizarre Creations Q589751
Project Gotham Racing 2 Bizarre Creations Q3175136
Project Gotham Racing 3 Bizarre Creations Q782279
Project Gotham Racing 4 Bizarre Creations Q576602
Project Reality Q2031866
Project Zero Tecmo Q2323933
Project-X Team17 Q1110216
Prototype Radical Entertainment Q473852
Prototype 2 Radical Entertainment Q2075296
Psychic World Sanritsu Denki Q11888930
Pulsar Sega Q7259616
Pump It Up Andamiro Q1322927
Punch-Out!! Next Level Games Q3180421
Purble Place Oberon Media Q1324740
Pure Black Rock Studio Q2118860
Pure Pool Q18155027
Pursuit Kee Games Q7261576
Puzzle Bobble Taito Corporation Q1197521
Puzzle Pirates Three Rings Design Q1968331
Puzzle Station Q18694072
Qix Taito Corporation Q1953575
Quake id Software Q217423
Quake 3 Revolution Q2087318
Quake 4 Raven Software Q290534
Quake Champions id Software
Saber Interactive
Q24575608
Quake II id Software Q737103
Quake III Arena id Software Q726545
Quake Live id Software Q1342528
QuakeWorld id Software Q2666191
Quantum Atari Q7268973
Quantum Break Remedy Entertainment Q13361589
Quantum of Solace Treyarch Q1070821
Quedex Thalamus Ltd Q1811765
QuizTaisto Q15729619
Qwak! Atari Q2123733
R-Type Compile
Irem
Q55673
R4: Ridge Racer Type 4 Namco Q1192914
RFactor Image Space Incorporated Q310422
RFactor 2 Image Space Incorporated Q7276626
RGB Express Q20252744
RIFT Trion Worlds Q637271
ROMU Q18694087
RS3: Racing Simulation 3 Ubisoft Q2291164
Rabbids Go Home Ubisoft Montpellier Q2354950
Rabbids Land Ubisoft Paris Q1953243
Race 07 – The Official WTCC Game SimBin Q1502524
Race Driver: GRID Codemasters Q978768
Race Driver: GRID 2 Codemasters Q968138
Race Drivin’ Atari Games Q2783679
Race Team Manager Q19709158
RaceRoom Racing Experience SimBin
Sector3 Studios
Q24255821
Racer Free Car Simulation Q1188784
Radar Scope Nintendo Research & Development 1 Q666016
Rage id Software Q933890
Rage 2 id Software
Avalanche Studios Group
Q54935246
Ragnarok Online Gravity Corporation Q475628
Raharuhtinas Q18694078
Raid Over Moscow Indie Built Q1674315
Raid: World War II Q24807284
Rail Simulator Kuju Ltd. Q1776744
Railroad Tycoon MicroProse Q5400123
Rainbow Islands Taito Corporation Q1804014
Rally Trophy Bugbear Entertainment Q1048197
Rally-Sport Q18694082
Rambo Q2331168
Rambo Pack-In-Video Q3929863
Rambo III Ocean Software Q2701798
Rambo: First Blood Part II (Sega Master System) Sega Q2075272
Rambo: The Video Game Teyon Q3325478
Rampart Atari Games Q1535509
Rapid Reload Media.Vision Q7294179
Raptor: Call of the Shadows Mountain King Studios Q2442485
Rare Replay Rare Ltd. Q20538675
Ratchet & Clank Insomniac Games Q170003
Ratchet & Clank (vuoden 2016 videopeli) Insomniac Games Q17183048
Ratchet & Clank 2: Going Commando Insomniac Games Q5725706
Ratchet & Clank 3 Insomniac Games Q2292483
Ratchet & Clank: A Crack in Time Insomniac Games Q2312963
Ratchet & Clank: All 4 One Insomniac Games Q2709973
Ratchet & Clank: Nexus Insomniac Games Q13759410
Ratchet & Clank: QForce Insomniac Games Q2756548
Ratchet & Clank: Quest for Booty Insomniac Games Q2456691
Ratchet & Clank: Rift Apart Insomniac Games Q96217480
Ratchet & Clank: Size Matters High Impact Games Q2035941
Ratchet & Clank: Tools of Destruction Insomniac Games Q2322873
Ratchet: Gladiator Insomniac Games Q2400280
Ravenloft Q777042
Rayman Ubisoft Montpellier Q13219473
Rayman 2: The Great Escape Ubisoft Montpellier Q2292393
Rayman 3: Hoodlum Havoc Ubisoft Shanghai Q1416931
Rayman Legends Ubisoft Montpellier Q2255492
Rayman M Ubisoft Montpellier Q663711
Rayman Origins Ubisoft Montpellier Q606894
Rayman Raving Rabbids Ubisoft Montpellier Q1982922
Rayman Raving Rabbids 2 Ubisoft Q1373328
Rayman Raving Rabbids TV Party Ubisoft Paris Q1152102
Rayman Rush Ubisoft Shanghai Q20917916
Rayman: Hoodlums’ Revenge Backbone Entertainment Q2513822
Re-Volt Acclaim Studios London Q1065861
Reach for the Skies Rowan Software Q2393018
Reach for the Stars Strategic Studies Group Q772774
Realm of the Mad God Q2700288
Rebelstar Raiders Q29951533
Recettear: An Item Shop's Tale EasyGameStation Q5962782
Red Crucible Q11890348
Red Dead Redemption Rockstar San Diego Q548203
Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Q27438121
Red Dead Redemption: Undead Nightmare Rockstar San Diego Q1030206
Red Dead Revolver Rockstar San Diego Q641697
Red Faction Deep Silver Volition Q2135987
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad Tripwire Interactive Q392678
Red Orchestra: Ostfront 41–45 Tripwire Interactive Q1517369
Red Steel Ubisoft Paris Q1359555
Redneck Rampage Gray Matter Interactive
Sunstorm Interactive
Q2136372
Regnum Online NGD Studios Q182884
Remember Me Dontnod Entertainment Q2351397
Renessanssikuningaskunnat Celsius Online Q1830454
Requiem: Avenging Angel Cyclone Studios Q3933288
Rescue on Fractalus! LucasArts Q366171
Resident Evil Capcom Q622336
Resident Evil Capcom Q1248594
Resident Evil 2 Capcom
Tiger Electronics
Factor 5
Rockstar San Diego
Q733992
Resident Evil 2 Capcom Q54920200
Resident Evil 3 Capcom Q78059950
Resident Evil 3: Nemesis Capcom Q739784
Resident Evil 4 Capcom Q275950
Resident Evil 5 Capcom Q601050
Resident Evil 6 Konami Q939806
Resident Evil 7: Biohazard Capcom Q24577667
Resident Evil Zero Capcom Q1056069
Resident Evil: Code: Veronica Capcom Q1050284
Resident Evil: Operation Raccoon City Slant Six Games Q1140712
Resident Evil: Revelations 2 Capcom Q18203301
Resident Evil: The Darkside Chronicles Capcom Q1152909
Resident Evil: The Umbrella Chronicles Capcom Q1053024
Resident Evil: Village Capcom Q96216515
Resistance 2 Insomniac Games Q2080720
Resistance and Liberation Q7315617
Resistance: Fall of Man Insomniac Games Q370549
Resogun Housemarque Q15726993
Retry Rovio Entertainment Q16781967
Return to Castle Wolfenstein id Software
Gray Matter Interactive
Nerve Software
Q748317
Returnal Housemarque Q96240947
Revelations: Persona Atlus Q947420
RewardVille Zynga Q7319029
Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender MicroProse Q3428838
Rhythm Tengoku Nintendo Software Planning & Development Q3108764
Richard Burns Rally Warthog Games Q946557
Rick Dangerous Core Design Q1872394
Ricochet Valve Corporation Q657483
Ride Milestone Q19698273
Ridge Racer Namco Q15087581
Ridge Racer Unbounded Bugbear Entertainment Q610676
Rigs of Rods Q2501239
RimWorld Ludeon Studios Q19581568
Ring of Elysium Q54232392
Rings of Power Naughty Dog Q1970728
Rise of Flight: The First Great Air War 777 Studios Q4122581
Rise of Nations Big Huge Games Q454621
Rise of the Tomb Raider Crystal Dynamics Q17154489
Risen 3: Titan Lords Piranha Bytes Q15918760
Ristar Sonic Team Q2154888
River City Ransom Technōs Japan Corporation Q1194412
Road Trip Adventure Takara Q3434084
Robbery Bob Q18819694
Robin Hood: Prince of Thieves (videopeli) Sculptured Software Q7352488
Robin Hood: The Legend of Sherwood Strategy First Q187894
Roblox Roblox Corporation Q692989
RoboCop Data East
Nihon Bussan
Q1985756
RoboCop Titus Software Q56616181
RoboCop vs. The Terminator Virgin Interactive Q2444666
Robocop 3 Ocean Software
Digital Image Design
Q2589086
Robot Battle Q5236137
Robot Warlords Q7353384
Robotron: 2084 Vid Kidz Q1736788
Rochard Recoil Games Q7353776
Rock Band Pi Studios
Harmonix Music Systems
Q1195153
Rock Band 2 Harmonix Music Systems Q2569492
Rock Band 3 Harmonix Music Systems
Backbone Emeryville
Q2543862
Rock Revolution Zoë Mode Q1038251
Rocket League Psyonix Q20031743
Rocksmith Ubisoft Q248611
Rocksmith 2014 Ubisoft Q15093798
Rockstar Games Presents Table Tennis Rockstar San Diego Q2337354
Rogue Q2140407
Rogue Ops Bits Studios Q7359530
Rogue Trip: Vacation 2012 SingleTrac Q2002669
RollerCoaster Tycoon Frontier Developments
Chris Sawyer
Q5800778
RollerCoaster Tycoon 2 Chris Sawyer Q928874
RollerCoaster Tycoon 3 Frontier Developments Q901405
Rome: Total War Creative Assembly
Feral Interactive
Q471803
Rubble Trouble Q19709454
Rules of Engagement (videopeli) Q33100964
Run Like Hell Q4048598
RuneScape Jagex Q187732
Runepoli Q11891379
Runes of Magic Runewaker Entertainment Q699610
Rush Wars Supercell Q66763279
Rush team Q21043956
Rust Facepunch Studios Q15304961
Rygar Tecmo Q1151856
République Q7386146
S.T.A.L.K.E.R. 2 GSC Game World Q10865101
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat GSC Game World Q788762
S4 league Aeria Games and Entertainment Q484602
SCP – Containment Breach Joonas Rikkonen Q3178569
SEGA Heroes Q58205269
SOCOM 3: U.S. Navy SEALs Zipper Interactive Q3278851
SOCOM: Confrontation Slant Six Games Q2340230
SOMA Frictional Games Q15121353
SSX EA Vancouver Q1852226
SWAT 3: Close Quarters Battle Sierra Entertainment Q2010540
SWAT 4 Irrational Games Q1151933
SWAT 4: The Stetchkov Syndicate Irrational Games Q2718380
SWIV Q1421188
Saints Row Deep Silver Volition Q2020055
Saints Row 2 Deep Silver Volition Q2006628
Saints Row IV Deep Silver Volition Q13060351
Saints Row: The Third Deep Silver Volition Q1801455
Saladir Q11892021
Salamander Konami Q1370988
Salt Lake 2002 Attention to Detail Q4353964
Sam & Max Beyond Time and Space Telltale Games Q2216367
Sam & Max Hit the Road LucasArts Q1430706
Sam & Max Save the World Telltale Games Q1130980
Sam & Max: The Devil’s Playhouse Telltale Games Q2344435
Samurai Warriors Koei Tecmo Holdings Q1371574
Samurai Warriors 2 Koei
Koei Tecmo Holdings
Q2987027
Sanxion Thalamus Ltd Q3950142
Satisfactory Coffee Stain Studios Q62049495
Sauna 2000 Q97456116
Saw Zombie Studios Q392311
Saw II: Flesh & Blood Zombie Studios Q392689
Scaler Behaviour Interactive Q4352951
Scarface: Money. Power. Respect. FarSight Studios Q3951616
Scarface: The World Is Yours Radical Entertainment Q1139501
Scepter of Goth Q7430846
Science Fiction (tietokonepeli) Q11892732
Scramble Konami Q650757
Scribblenauts 5th Cell Q2000583
Scribblenauts Unlimited 5th Cell Q1573097
Sea Monsters: A Prehistoric Adventure (videopeli) Q3953528
Sea of Thieves Rare Ltd. Q20113718
Seafight Bigpoint GmbH Q1193771
Second Life Linden Lab Q106827
Second Sight Crytek UK Q962645
Secret Agent Clank High Impact Games Q2276685
Secret of Evermore Square Q958761
Secret of Mana Square Q1800173
Sega Ages Q3477710
Sega Bass Fishing Sega Wow Q2388752
Sega Marine Fishing Sega Wow Q3377799
Sega Mega Drive Collection Backbone Entertainment Q3177589
Sega Mega Drive Ultimate Collection Backbone Entertainment Q2573699
Sega Rally Championship Sega AM3 Q1754927
Sega Superstars Tennis Sumo Digital Q2451357
Seiken Densetsu 4 Square Enix Q2977039
Seiken densetsu 3 Square Q2588801
Seiken densetsu: Friends of Mana Q4354488
Seiken densetsu: Legend of Mana Square Q2361986
Sekiro: Shadows Die Twice FromSoftware
Yoshitaka Suzuki
Q54906424
Sengoku Basara: Samurai Heroes Capcom Q15731655
Sensible Soccer Sensible Software Q1415817
Sensible World of Soccer Sensible Software Q1507141
Shadow Cities Grey Area Q11893246
Shadow Warrior 3D Realms Q1930787
Shadow Warrior Flying Wild Hog Q15966629
Shadow Warrior 2 Flying Wild Hog Q20366055
Shadow of Memories Konami Q1790756
Shadow of the Beast Ubisoft Reflections Q1481597
Shadow of the Colossus Team Ico Q846051
Shadow of the Tomb Raider Crystal Dynamics
Eidos Montreal
Nixxes Software
Q50562677
Shadow the Hedgehog Sega Q1140411
Shadowbane Wolfpack Studios Q3141532
Shadowgate ICOM Simulations Q537381
Shadowgate 64: Trials of the Four Towers ICOM Simulations Q1822207
Shadowgrounds Frozenbyte Q2009998
Shadowgrounds Survivor Frozenbyte Q7460730
Shadows of Mordor Krome Studios Melbourne Q7460820
Shadwen Frozenbyte Q24204192
Shaiya Q1241900
Shantae and the Pirate’s Curse WayForward Technologies Q15710823
Shaq Fu Delphine Software International Q3278677
Shattered Horizon Futuremark Q2402072
Shaun White Snowboarding Ubisoft Montreal Q1814981
Shellshock 2: Blood Trails Rebellion Developments Q2317383
Shenmue Sega AM2 Q654354
Shift 2: Unleashed Slightly Mad Studios Q940134
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Atlus Q945187
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Career Soft Q4460747
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga Atlus Q2633566
Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 2 Atlus Q776587
Shin Megami Tensei: Persona 3 Atlus Q910889
Shin Megami Tensei: Persona 4 Atlus Q568609
Shogun: Total War Creative Assembly Q528310
Shovel Knight Yacht Club Games Q13427374
Shrek kolmas Shaba Games Q2625613
Shuttle Vektor Grafix Q7505686
SiN Ritual Entertainment Q2280672
SiN Episodes Ritual Entertainment Q1758851
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth: Rising Tide Firaxis Games Q25831301
Sid Meier’s Alpha Centauri Firaxis Games Q372412
Sid Meier’s Pirates! MicroProse Q2096756
Silent Hill Konami Q753164
Silent Hill 2 Team Silent Q752835
Silent Hill: Shattered Memories Climax Group Q1754133
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic Ubisoft Romania Q2666198
Silent Hunter III Ubisoft Romania Q3483842
Silent Service MicroProse Q1418928
Silkroad Online Nexon Q509269
Silver Surfer Software Creations Q7516444
SimAnt Maxis Q610138
SimCity Maxis Q917647
SimCity Nintendo Entertainment Analysis & Development
Maxis
Q7798922
SimCity 2000 Maxis
Full Fat
Q1767176
SimCity 3000 Maxis Q1750905
SimCity 4 Maxis Q719670
SimCity 64 HAL Laboratory Q2545123
SimCity BuildIt Tracktwenty Q20796085
SimCity Creator Hudson Soft Q547836
SimCity DS Electronic Arts Q1192060
SimCity Yhteiskunnat Tilted Mill Entertainment Q1750895
SimCopter Maxis Q2142212
SimEarth Maxis Q1511144
SimGolf Maxis Q2607104
SimIsle Intelligent Games Q63266
SimLife Maxis Q2446031
SimPark Maxis Q2291646
SimSafari Maxis Q2609037
SimTower Vivarium Inc. Q1057055
SimTown Maxis Q201390
SimTunes Maxis Q2529692
Simon the Sorcerer Adventure Soft Q2043727
Simutrans Q931056
Singularity Raven Software Q1079645
Sins of a Solar Empire Ironclad Games Q1788949
Skate EA Vancouver Q1517141
Skate 2 EA Black Box Q1575181
Skate 3 EA Black Box Q1653694
Skate It EA Montreal Q2423673
Ski Jump International Q9337832
SkiFree Q645427
Skull and Bones Ubisoft Ukraine
Ubisoft Paris
Ubisoft Chengdu
Ubisoft Singapore
Ubisoft Berlin
Ubisoft Philippines
Q30253211
Skylanders: Giants Toys for Bob Q2502136
Skylanders: Spyro’s Adventure Toys for Bob Q2360842
Skylanders: SuperChargers Vicarious Visions Q20031744
Skylanders: Swap Force Vicarious Visions Q6303118
Skylanders: Trap Team Toys for Bob Q16743202
Slaves to Armok II: Dwarf Fortress Tarn Adams Q248810
Sleeping Dogs United Front Games Q960786
Slender: The Arrival Blue Isle Studios Q2264793
Slender: The Eight Pages Parsec Productions Q565315
Slicks ’n’ Slide Q11893888
Slipstream 5000 The Software Refinery Q4049623
Slither.io Q23895358
Sly 2: Konnakopla Sucker Punch Productions Q1584849
Sly 3: Konnien kunnia Sucker Punch Productions Q1265969
Sly Cooper: Thieves in Time Sanzaru Games Q2735956
Sly Raccoon Sucker Punch Productions Q40627
Snake Rattle 'n' Roll Rare Ltd. Q1759528
Snake's Revenge Konami Q1152426
Snatcher Konami Q1288651
Sniper Elite Rebellion Developments Q2708028
Snow Q8189027
Soccer Physics Q18694099
Sokker Q1060152
Sokoban Q605445
Sokrates Q18155346
Sol-Feace Namco Tales Studio Q2747557
Solar Jetman: Hunt for the Golden Warpship Q2044254
Soldat Transhuman Design Q604532
Soldier Front Dragonfly Q497296
Soldier of Fortune II: Double Helix Raven Software Q375962
Soldier of Fortune: Payback Cauldron Q2535021
Sonic & All-Stars Racing Transformed Sumo Digital Q2614466
Sonic & Knuckles Sonic Team Q40177
Sonic & Sega All-Stars Racing Sumo Digital Q162707
Sonic 3D: Flickies’ Island Traveller's Tales Q853541
Sonic Advance Dimps
Sonic Team
Q2081510
Sonic Advance 2 Dimps
Sonic Team
Q2748684
Sonic Advance 3 Dimps
Sonic Team
Q765425
Sonic Adventure Sonic Team
Now Production
Q1069059
Sonic Adventure 2 Sonic Team Q1070984
Sonic Battle Sonic Team Q610923
Sonic Blast Aspect Co. Q2445378
Sonic Boom Q15715824
Sonic Boom: Fire & Ice Sanzaru Games Q20078382
Sonic Chaos Aspect Co. Q151531
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood BioWare Q546745
Sonic Classic Collection Q3490458
Sonic Colors Sonic Team Q151614
Sonic Dash Hardlight Q6307321
Sonic Drift Sega Q2248863
Sonic Drift 2 Sega Q2656687
Sonic Forces Sonic Team Q25999239
Sonic Free Riders Sonic Team Q2072189
Sonic Gems Collection Sonic Team Q2571793
Sonic Generations Sonic Team Q969764
Sonic Heroes Sonic Team Q1068962
Sonic Jam Sonic Team Q672172
Sonic Jump Sonic Team Q2504270
Sonic Jump Fever Hardlight Q17374763
Sonic Labyrinth Sega Q2197488
Sonic Lost World Sonic Team Q13357805
Sonic Mania Christian Whitehead
PagodaWest Games
Headcannon
Q25991770
Sonic Mega Collection Sonic Team Q2422173
Sonic Pinball Party Sonic Team Q1839174
Sonic Pocket Adventure SNK Q2268040
Sonic R Traveller's Tales Q282945
Sonic Riders Sonic Team Q683373
Sonic Riders: Zero Gravity Sonic Team Q1150685
Sonic Rivals Backbone Entertainment Q1883933
Sonic Rivals 2 Backbone Entertainment Q2446576
Sonic Runners Sonic Team Q18754082
Sonic Rush Sonic Team Q1863895
Sonic Rush Adventure Sonic Team Q2444897
Sonic Shuffle Sonic Team Q2345230
Sonic Unleashed Sonic Team Q1150928
Sonic X-treme Sonic Team Q2527763
Sonic and the Black Knight Sonic Team Q2454500
Sonic and the Secret Rings Sonic Team Q1633714
Sonic the Fighters Sega AM2 Q2270653
Sonic the Hedgehog Sonic Team Q1068669
Sonic the Hedgehog (16 bit) Sonic Team Q37123
Sonic the Hedgehog (8 bit) Ancient Q37115
Sonic the Hedgehog 2 Aspect Co. Q35407
Sonic the Hedgehog 2 Sonic Team Q35627
Sonic the Hedgehog 3 Sonic Team Q856562
Sonic the Hedgehog 4 Sonic Team Q1194033
Sonic the Hedgehog 4: Episode II Sonic Team Q2072305
Sonic the Hedgehog CD Sonic Team Q579708
Sonic the Hedgehog Spinball Sonic Team Q2239210
Sonic the Hedgehog: Triple Trouble Aspect Co. Q151512
Soul Calibur II Project Soul Q2067832
Soul Calibur III Project Soul Q1909600
Soul Calibur IV Namco Q1300262
Soul Calibur V Project Soul Q2501650
Sourceforts Q1472144
South Park Rally Tantalus Media Q530973
South Park: The Fractured but Whole Ubisoft San Francisco Q21083982
South Park: The Stick of Truth Obsidian Entertainment Q1707918
Space Harrier Sega AM2 Q1707792
Space Invaders Taito Corporation Q220665
Space Panic Universal Entertainment Corporation Q1468720
Space Quest 1 Sierra Entertainment Q3965803
Space Quest 6 Sierra Entertainment Q3965805
Space Quest II Sierra Entertainment Q3965804
Space Quest III Sierra Entertainment Q3965806
Space Quest IV Sierra Entertainment Q955755
Space Quest V Dynamix Q1114596
Space Race Atari, Inc. Q2006880
Space Rogue Origin Systems Q7572477
Space Station 13 Q20651107
Space Taxi Muse Software Q2306374
SpaceInvasion Bigpoint GmbH Q2297344
Spacewar Q782919
Spareware Q28721440
Spartan: Total Warrior Creative Assembly Q1417303
Spear of Destiny id Software Q921220
Spectrobes Jupiter Q2539777
Speedball The Bitmap Brothers Q384153
Speedball 2 The Bitmap Brothers Q24204162
Spelunky Derek Yu Q2700296
Spider-Man Neversoft Q288296
Spider-Man Treyarch
Gray Matter Interactive
Q2539517
Spider-Man Insomniac Games Q25340029
Spider-Man 2 Treyarch Q2660542
Spider-Man 3 Treyarch
Vicarious Visions
Q2337769
Spider-Man and the X-Men: Arcade’s Revenge Software Creations Q2748343
Spider-Man: Edge of Time Beenox Q2633998
Spider-Man: Friend or Foe Next Level Games Q1093923
Spider-Man: Miles Morales Insomniac Games Q96216165
Spider-Man: Shattered Dimensions Beenox Q729212
Spider-Man: Web of Shadows Shaba Games Q2635988
Spider-pasianssi Q648228
Spintires Oovee® Game Studios Q17300733
Splatoon Nintendo Entertainment Analysis & Development Q17490239
Splatoon 2 Nintendo
Nintendo Entertainment Planning & Development
Q28129061
SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom Incinerator Studios Q846818
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Heavy Iron Studios Q3288573
SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab Blitz Games Q2907887
SpongeBob SquarePants: Employee of the Month Q7578976
Spore Maxis Q210844
Spore Creatures Foundation 9 Entertainment Q3283892
Spore Galaksissa kuhisee Maxis Q641801
Spore Hero Arena Maxis Q31685
Springdale – Riding Adventure Q19710043
SpurguX Q11894343
Spy Hunter Midway Games Q1788165
Spyro 2: Gateway to Glimmer Insomniac Games Q942896
Spyro 2: Season of Flame Backbone Entertainment Q2569862
Spyro Reignited Trilogy Toys for Bob Q51525001
Spyro the Dragon Insomniac Games Q858391
Spyro: A Hero’s Tail Eurocom Q943546
Spyro: Adventure Backbone Entertainment Q2569809
Spyro: Enter the Dragonfly Q943377
Spyro: Season of Ice Backbone Entertainment Q2500267
Spyro: Year of the Dragon Insomniac Games Q943115
Stack-Up Nintendo Research & Development 1 Q2152260
Stacking Double Fine Productions Q2984235
Stalker: Clear Sky GSC Game World Q756558
Stalker: Shadow of Chernobyl GSC Game World Q215861
Star Fox Adventures Rare Ltd. Q2578717
Star Fox Command Q-Games
Nintendo Entertainment Analysis & Development
Q1346365
Star Fox Zero Platinum Games
Nintendo Entertainment Planning & Development
Q17168217
Star Fox: Assault Bandai Namco Entertainment Q2666042
Star Ocean: Integrity and Faithlessness tri-Ace Q19800947
Star Raiders Atari, Inc. Q1136685
Star Stable Online Star Stable Entertainment Q15150055
Star Trek Q662253
Star Trek Sega Q3496992
Star Trek Voyager: Elite Force Raven Software Q2517411
Star Wars Vektor Grafix
Atari, Inc.
Q54317
Star Wars (vuoden 1991 videopeli) LucasArts
Krome Studios Melbourne
Tiertex Design Studios
NMS Software
Q54320
Star Wars Battlefront II EA DICE
Criterion Games
Motive Studios
Q29154231
Star Wars Episode I: Jedi Power Battles LucasArts Q54839
Star Wars Episode I: Racer LucasArts Q55217
Star Wars Episode I: The Phantom Menace Big Ape Productions Q54338
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (videopeli) The Collective Q54846
Star Wars Galaxies Daybreak Game Company Q55272
Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Raven Software Q55298
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II LucasArts Q55291
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy Raven Software Q55295
Star Wars Jedi: Fallen Order Respawn Entertainment Q55449345
Star Wars: Battlefront Pandemic Studios Q54859
Star Wars: Battlefront (vuoden 2015 videopeli) EA DICE Q54862
Star Wars: Battlefront II Pandemic Studios
Savage Entertainment
Q54865
Star Wars: Bounty Hunter LucasArts Q55219
Star Wars: Demolition Luxoflux Q3968325
Star Wars: Empire at War Petroglyph Games Q55315
Star Wars: Knights of the Old Republic BioWare Q725902
Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords Obsidian Entertainment
Aspyr
Q74669
Star Wars: Masters of Teräs Käsi LucasArts Q55257
Star Wars: Republic Commando LucasArts Q862542
Star Wars: Rogue Squadron LucasArts
Factor 5
Q54297
Star Wars: Squadrons Motive Studios Q96312725
Star Wars: The Clone Wars (videopeli) Pandemic Studios Q55232
Star Wars: The Force Unleashed LucasArts Q840167
Star Wars: The Force Unleashed II LucasArts Q74539
Star Wars: The Old Republic BioWare Q737308
Star Wars: X-Wing Alliance Totally Games Q55313
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter Totally Games Q55314
StarCraft Blizzard Entertainment Q165929
StarCraft II: Heart of the Swarm Blizzard Entertainment Q1207938
StarCraft II: Legacy of the Void Blizzard Entertainment Q868004
StarCraft II: Wings of Liberty Blizzard Entertainment Q239288
StarTropics Nintendo Integrated Research & Development Q2252902
Starbound Chucklefish Q6332857
Stardew Valley Eric Barone Q23013817
Stardoll Q507627
Stardust Housemarque Q749600
Stardust Galaxy Warriors Q28721455
Starfield Bethesda Game Studios Q60930413
Starflight Electronic Arts Q1462499
Starshine Legacy Q11894378
Startopia Mucky Foot Productions Q2711767
Starwing Nintendo Entertainment Analysis & Development
Argonaut Games
Q1326889
Steel Beasts Q7605646
Steep Ubisoft Annecy Q24705346
Steins;Gate 5pb. Q482494
Stellar Dawn Jagex Q3286475
Stellaris Paradox Development Studio Q20829312
StepMania Q1750824
Stick Arena Q20917991
Stranglehold Midway Games Q392698
Stratagus Q1936867
Street Fighter Capcom Q1503511
Street Fighter Alpha Capcom Q2081133
Street Fighter Alpha 2 Capcom Q2422795
Street Fighter II Capcom Q1133204
Street Fighter III Capcom Q2467423
Street Fighter IV Capcom
Dimps
Q914286
Street Fighter V Capcom
Dimps
Q18608589
Street Fighter X Tekken Dimps Q338486
StreetPass Mii Plaza Nintendo Software Planning & Development Q3902264
Streets of Rage Sega Q1143285
Streets of Rage II Sega Q2569030
Streets of SimCity Maxis Q2265268
Stronghold Firefly Studios Q846549
Stronghold: Crusader Firefly Studios Q750086
Stuart Little 2 Q48703015
Stunt Car Racer MicroProse Q1421623
Stunts Distinctive Software Q1758350
Subnautica Unknown Worlds Entertainment Q21039915
Subnautica: Below Zero Unknown Worlds Entertainment Q56432842
Subway Surfers Kiloa
SYBO Games
Q9176944
Sudden Strike Q13439813
Sukisho Q2339514
SunDog: Frozen Legacy FTL Games Q1664767
Supaplex Q902612
Super Cars Q1421178
Super Castlevania IV Konami Q389254
Super Cobra Konami Q1815131
Super Mario 3D Land Nintendo Entertainment Analysis & Development
EAD Tokyo
Bauhaus Entertainment
Q1050298
Super Mario 3D World EAD Tokyo Group No. 2 Q13426947
Super Mario 64 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q216995
Super Mario 64 DS Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1142888
Super Mario All-Stars Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1058903
Super Mario Ball Silverball Studios Q1091226
Super Mario Bros. Nintendo Entertainment Analysis & Development Q11168
Super Mario Bros. 2 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q854479
Super Mario Bros. 3 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q639619
Super Mario Bros. Deluxe Nintendo Research & Development 2 Q2451909
Super Mario Bros.: Lost Levels Nintendo Entertainment Analysis & Development Q631331
Super Mario Galaxy Nintendo Entertainment Analysis & Development Q170489
Super Mario Galaxy 2 Nintendo Entertainment Analysis & Development Q854487
Super Mario Kart Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1061560
Super Mario Land Nintendo Entertainment Analysis & Development Q647249
Super Mario Land 2: 6 Golden Coins Nintendo Research & Development 1 Q596392
Super Mario Maker 2 Nintendo Entertainment Planning & Development Q61831178
Super Mario Maker for Nintendo 3DS Nintendo Q28686980
Super Mario Odyssey Nintendo Q28234671
Super Mario RPG Square Q1063119
Super Mario Run Nintendo Entertainment Planning & Development Q26831232
Super Mario Sunshine Nintendo Entertainment Analysis & Development Q639955
Super Mario War Florian Hufsky Q3977585
Super Mario World Nintendo Entertainment Analysis & Development Q853143
Super Mario World 2: Yoshi’s Island Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1045765
Super Mario’s Wacky Worlds NovaLogic Q7642568
Super Meat Boy Edmund McMillen Q1784048
Super Metroid Nintendo Research & Development 1 Q1194825
Super Monkey Ball Bounce Sega Networks Q23900592
Super Paper Mario Intelligent Systems Q522508
Super Princess Peach Tose Co. Q1996527
Super Smash Bros. HAL Laboratory Q870981
Super Smash Bros. 3DS/Wii U Bandai Namco Entertainment
Sora Ltd.
Q1195150
Super Smash Bros. Brawl Sora Ltd. Q843131
Super Smash Bros. Melee HAL Laboratory Q1052131
Super Smash Bros. Ultimate Bandai Namco Entertainment
Sora Ltd.
Bandai Namco Studios
Q54093632
Super Spike V’Ball Technōs Japan Corporation Q2615980
Super Star Wars LucasArts
Sculptured Software
Code Mystics
Q54322
Super Stardust Housemarque Q7642821
Super Stardust HD Housemarque Q3504299
Super Street Fighter II Capcom Q2913706
Super Street Fighter II Turbo Capcom Q1909895
SuperTux Q911827
SuperTuxKart Q971909
Superfrog Team17 Q731566
Superman Atari Q29715
Superman Titus Software Q2530979
Superman Kemco Q4353838
Superman Returns EA Tiburon Q655031
Superman: Countdown to Apokolips Q3504715
Superman: Shadow of Apokolips Gremlin Interactive Q1984869
Supernauts Q27102765
Supremacy: Your Will Be Done Acclaim Studios London Q4299798
Supreme Commander Wargaming Seattle Q728983
Supreme Commander 2 Wargaming Seattle Q1138297
Supreme Commander: Forged Alliance Wargaming Seattle Q2241066
Supreme Snowboarding Housemarque Q3504942
Surgeon Simulator 2013 Bossa Studios Q12496422
Surviving Mars Haemimont Games Q30639185
Suunnistussimulaattori Q27102764
Suuri Muumijuhla Q5474086
Sven Co-op Q2668802
Swamp Thing Imagineering Q7653353
Sweet Home Capcom Q1523333
Swing Copters DotGEARS Q17627095
Sword of Mana 1-Up Studio Q2588758
Swordquest Atari, Inc. Q798003
Swords and Serpents Interplay Entertainment Q7659348
Syberia Microïds Q580202
Syberia II Microïds Q2088341
Syberia III Microïds
Anuman
Kylotonn
Q2508481
Sydney 2000 Attention to Detail Q7659810
Syndicate Bullfrog Productions Q1545458
Syndicate Starbreeze Studios Q2525333
System Shock Looking Glass Studios Q1151634
System Shock 2 Irrational Games
Looking Glass Studios
Q1371495
Sébastien Loeb Rally Evo Milestone Q19758416
TAGAP: The Apocalyptic Game About Penguins Q3505958
TASO 131 Q18694140
TD Overdrive: The Brotherhood of Speed Midway Studios – Newcastle Q604961
TJMod Q19710589
TMNT Ubisoft Quebec Q1966446
TNA Impact! Midway Studios – Los Angeles Q1136162
Tabula Rasa Destination Games Q2002015
Tactical Monsters Rumble Arena Camex Games Q53212163
Tails Adventure Aspect Co. Q1947773
Tails’ Skypatrol SIMS Co., Ltd. Q2391894
Taistelu Wesnothista Q214142
Taito Legends Taito Corporation Q1646889
Take On Helicopters Bohemia Interactive Q1309843
TaleSpin Q2495930
Talebans Q28004634
Tales of Berseria Bandai Namco Entertainment Q20899751
Tales of Graces Namco Tales Studio Q1202172
Tales of Monkey Island Telltale Games Q1337860
Tales of Symphonia Namco Tales Studio Q496526
Tales of Symphonia: Knight of Ratatosk Namco Tales Studio Q550034
Tales of Vesperia Namco Tales Studio Q1141823
Tales of Xillia Namco Tales Studio Q2640332
Tales of Xillia 2 Bandai Namco Entertainment Q2355468
Tales of Zestiria Bandai Namco Entertainment
Bandai Namco Studios
Q15303021
Tales of the Abyss Namco Tales Studio Q82050
Tales of the Unknown: Volume I – The Bard’s Tale Interplay Entertainment Q1415070
Talvisota Q26208470
Talvisota: Icy Hell Q1804593
Tamagotchi Q207786
Tank Kee Games Q1431857
Tanki Online AlternativaPlatform Q4451202
Tapan Kaikki Q18694138
Team Fortress 2 Valve Corporation Q382108
Team Fortress Classic Valve Corporation Q1799621
Team Sonic Racing Sumo Digital Q54497313
Tecmo World Wrestling Tecmo Q2466720
Teen Titans Behaviour Interactive Q3982557
Teenage Mutant Hero Turtles: The Hyperstone Heist Konami Q1923897
Teenage Mutant Ninja Turtles Konami Q2172154
Teenage Mutant Ninja Turtles Q2196889
Teenage Mutant Ninja Turtles 2: Battle Nexus Konami Q2052640
Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare Konami Q2049867
Teenage Mutant Ninja Turtles II: Back from the Sewers Konami Q936786
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game Konami Q1508297
Teenage Mutant Ninja Turtles III: Radical Rescue Konami Q2704951
Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project Konami Q646691
Teenage Mutant Ninja Turtles: Arcade Attack Ubisoft Nagoya Q19710438
Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan Konami Q1343411
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Melee Konami Q2661766
Teenage Mutant Ninja Turtles: Smash-Up Game Arts Q2629042
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Manhattan Missions Distinctive Software Q2340473
Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters Konami Q2365711
Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time Re-Shelled Ubisoft Singapore Q4189928
Teenagent Metropolis Software Q4354303
Teeworlds Teeworlds Team Q1463680
Tekken Namco Q1142893
Tekken 2 Namco Q589359
Tekken 3 Namco Q1062106
Tekken 4 Namco Q1073511
Tekken 5 Namco Q1052488
Tekken 5: Dark Resurrection Namco Q2290448
Tekken 6 Bandai Namco Entertainment Q869960
Tekken 6: Bloodline Rebellion Q2664972
Tekken 7 Bandai Namco Studios Q17378799
Tekken Revolution Bandai Namco Entertainment Q13423675
Tekken Tag Tournament Namco Q1142527
Tekken Tag Tournament 2 Bandai Namco Entertainment Q672049
Tembo the Badass Elephant Game Freak Q20690147
Tempest Atari Q1340846
Temple Run Imangi Studios Q590836
Temple Run 2 Imangi Studios Q4120944
Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins Acquire Q536851
Tenchu: Stealth Assassins Acquire Q13515808
Tenchu: Time of the Assassins FromSoftware Q3517969
Terminator 3: War of the Machines Q2443996
Terraria 505 Games
Engine Software
Re-Logic
Q332697
Test Drive Distinctive Software Q2732169
Test Drive 2001 Q785735
Test Drive 4 Midway Studios – Newcastle Q1446951
Test Drive 5 Midway Studios – Newcastle Q2326787
Test Drive 6 Midway Studios – Newcastle Q2326799
Test Drive Cycles Q3519024
Test Drive III: The Passion Accolade Q1444226
Test Drive Le Mans Atari
Infogrames
Krome Studios Melbourne
Eutechnyx
Q1464617
Test Drive Off-Road Elite Systems Q3519027
Test Drive Off-Road 2 Midway Studios – Newcastle Q3519030
Test Drive Off-Road 3 Accolade Q2485696
Test Drive Off-Road Wide Open Rockstar San Diego Q7705718
Test Drive Unlimited Eden Games Q853941
Test Drive Unlimited 2 Eden Games Q428297
Test Drive: Eve of Destruction Monster Games Q1984059
Test Drive: Ferrari Racing Legends Atari, Inc. Q2067991
Tetris Alexey Pajitnov
Vladimir Pokhilko
Q71910
Tetris Attack Intelligent Systems Q2316943
Tetris DS Nintendo Q553702
Tetris Effect Q55381938
The 3-D Battles of WorldRunner Square Q2815984
The 4th Coming Q3212093
The Addams Family Ocean Software Q1989599
The Adventures of Jimmy Neutron, Boy Genius: Attack of the Twonkies THQ Studio Australia Q3013049
The Adventures of Rad Gravity Interplay Entertainment Q3398873
The Adventures of Rocky and Bullwinkle and Friends Imagineering Q2473951
The Amazing Spider-Man Gameloft
Beenox
Q2625129
The Amazing Spider-Man 2 Beenox Q16152567
The Ant Bully Behaviour Interactive Q3141079
The Awesome Adventures of Captain Spirit Dontnod Entertainment Q54913375
The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery Sierra Entertainment Q2525826
The Beatles: Rock Band Harmonix Music Systems Q2036806
The Binding of Isaac Edmund McMillen Q1041427
The Binding of Isaac: Rebirth Nicalis Q16267631
The Blobjob Q18694142
The Bourne Conspiracy High Moon Studios Q1189155
The Chaos Engine The Bitmap Brothers Q762130
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay Starbreeze Studios Q1071800
The Colonel’s Bequest Sierra Entertainment Q2268000
The Conduit High Voltage Software Q368074
The Crew Ubisoft Reflections
Asobo Studio
Ivory Tower
Q13427836
The Curse of Monkey Island LucasArts Q1137217
The Darkness Starbreeze Studios Q2712152
The Detail Rival Games Q100547648
The Dig LucasArts Q1411498
The Disney Afternoon Collection Backbone Entertainment Q29097946
The Duel: Test Drive II Distinctive Software Q1442104
The Elder Scrolls Adventures: Redguard Bethesda Softworks Q2723207
The Elder Scrolls II: Daggerfall Bethesda Softworks Q739450
The Elder Scrolls III: Morrowind Bethesda Game Studios Q718448
The Elder Scrolls IV: Oblivion 4J Studios
Superscape
Bethesda Game Studios
Q49607
The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios Q1188904
The Elder Scrolls V: Skyrim Bethesda Game Studios Q323862
The Elder Scrolls VI Bethesda Game Studios Q54933101
The Elder Scrolls: Arena Bethesda Softworks Q1798032
The Escapists Q19360088
The Escapists 2 Team17 Q43154153
The Evil Within Tango Gameworks Q3407139
The Eye of Judgment SIE Japan Studio Q2461265
The Faery Tale Adventure MicroIllusions Q441629
The Fast and the Furious Eutechnyx Q3094231
The Flash Acclaim Studios London Q3520913
The Flash Q19702948
The Flintstones: The Surprise at Dinosaur Peak! Taito Corporation Q4051082
The Forest Endnight Games Q16267841
The Getaway Team Soho Q2031030
The Getaway: Black Monday SIE London Studio Q1725580
The Godfather Visceral Games Q1139696
The Godfather II Visceral Games Q1196167
The Great Escape Q1984093
The Great Giana Sisters Time Warp Productions Q1778040
The Hobbit Veronika Megler Q1778141
The Hunter Avalanche Studios Group
Expansive Worlds
Q4354413
The Impossible Game Grip Games Q22019749
The Incredible Hulk Edge of Reality Q153547
The Incredibles: Rise of the Underminer Heavy Iron Studios Q2305410
The Italian Job Black Rock Studio Q2066992
The Jungle Book Groove Party Ubisoft Q3794455
The Krion Conquest Tokai Communications Q11278253
The Lab Valve Corporation Q23762953
The Last Guardian SIE Japan Studio
genDESIGN
Q2701341
The Last Guy Sony Interactive Entertainment Q583386
The Last Ninja System 3 Q2117391
The Last Story Mistwalker Q1780896
The Last of Us Naughty Dog Q1986744
The Last of Us Part II Naughty Dog Q27950674
The Legend of Korra Platinum Games Q17375345
The Legend of Spyro: A New Beginning Krome Studios Q2578009
The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon Étranges Libellules Q1779348
The Legend of Spyro: The Eternal Night Krome Studios Q2329197
The Legend of Zelda Nintendo Entertainment Analysis & Development Q12395
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds Nintendo Entertainment Analysis & Development Q11300470
The Legend of Zelda: A Link to the Past Nintendo Entertainment Analysis & Development Q370055
The Legend of Zelda: A Link to the Past/Four Swords Nintendo Q1358804
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Monolith Soft
Nintendo Entertainment Planning & Development
Q17185964
The Legend of Zelda: Collector’s Edition Nintendo Q1339084
The Legend of Zelda: Four Swords Adventures Nintendo Entertainment Analysis & Development Q964997
The Legend of Zelda: Link’s Awakening Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1060323
The Legend of Zelda: Majora’s Mask Nintendo Entertainment Analysis & Development Q732943
The Legend of Zelda: Mystical Seed of Courage Q11897233
The Legend of Zelda: Ocarina of Time Nintendo
Nintendo Entertainment Analysis & Development
Q213911
The Legend of Zelda: Oracle of Ages Capcom
Flagship
Q2078596
The Legend of Zelda: Oracle of Seasons Capcom
Flagship
Q6341335
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass Nintendo Entertainment Analysis & Development Q657710
The Legend of Zelda: Skyward Sword Nintendo Entertainment Analysis & Development Q861205
The Legend of Zelda: Spirit Tracks Nintendo Entertainment Analysis & Development Q868545
The Legend of Zelda: The Minish Cap Capcom Q474798
The Legend of Zelda: The Triforce Trilogy Capcom
Flagship
Q889739
The Legend of Zelda: The Wind Waker Nintendo Entertainment Analysis & Development Q852563
The Legend of Zelda: Twilight Princess Nintendo Entertainment Analysis & Development Q735613
The Little Mermaid Capcom Q3952040
The Lone Ranger Konami Q7748086
The Long Dark Hinterland Studio Q18085691
The Longest Journey Funcom Q918194
The Lord of the Rings Online WB Games Boston Q623479
The Lord of the Rings: Conquest Pandemic Studios Q1194246
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth Danger Close Games Q440060
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II Danger Close Games Q1996197
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II – The Rise of the Witch-king Danger Close Games Q1754787
The Lord of the Rings: The Return of the King (videopeli) Visceral Games Q440046
The Lord of the Rings: The Third Age Visceral Games Q372385
The Lord of the Rings: War in the North Snowblind Studios Q1440462
The Lost World: Jurassic Park Appaloosa Interactive Q16258794
The Lost World: Jurassic Park (konsolipeli) Danger Close Games Q3028642
The Maw Twisted Pixel Games Q3521823
The Maze of the Kings Q11897249
The Misadventures of P.B. Winterbottom The Odd Gentlemen Q2087449
The Moment of Silence House of Tales Q1430332
The Movies Lionhead Studios
Robosoft Technologies
Q1331617
The Need for Speed EA Vancouver Q429246
The Ooze Sonic Team Q2562085
The Orange Box Valve Corporation Q374556
The Outer Worlds Obsidian Entertainment Q59535090
The Outlast Trials Red Barrels Q77666947
The Path Tale of Tales Q286737
The Powerpuff Girls: Mojo Jojo A-Go-Go Q11897282
The Powerpuff Girls: Mojo’s Pet Project Q11897279
The Powerpuff Girls: Paint the Townsville Green Sennari Games Q28127215
The Ratchet & Clank Trilogy Insomniac Games Q2075684
The Reap Housemarque Q7759710
The Republia Times Q22908270
The Saboteur Pandemic Studios Q1461007
The Secret World Funcom Q2270292
The Secret of Monkey Island LucasArts Q179247
The Settlers Ubisoft Blue Byte
Massive Development
Q17048660
The Settlers II Ubisoft Blue Byte Q1995487
The Settlers III Ubisoft Blue Byte Q2579674
The Settlers IV Gameloft
Ubisoft Blue Byte
Q2363298
The Shadow of Zorro In Utero Q3204499
The Ship Outerlight Q1988834
The Simpsons Game Griptonite Games Q1139044
The Simpsons Hit & Run Radical Entertainment Q836690
The Simpsons Road Rage Fox Interactive Q2031634
The Simpsons Skateboarding The Code Monkeys Q2536271
The Simpsons Wrestling Big Ape Productions Q1987129
The Simpsons: Bart vs. the Space Mutants Imagineering Q1837967
The Simpsons: Bart vs. the World Imagineering Q2534019
The Simpsons: Bart’s Nightmare Sculptured Software Q2420037
The Simpsons: Tapped Out EA Mobile Q768821
The Sims Maxis Q184816
The Sims Q10695807
The Sims 2 Maxis Q182771
The Sims 2: Autiosaari Electronic Arts Q1989054
The Sims 2: Kauppa auki Maxis Q751422
The Sims 2: Kaupunkikämppä Electronic Arts Q1763067
The Sims 2: Lemmikkielämää Maxis
Visceral Games
Q751329
The Sims 2: Matkoilla Electronic Arts Q751338
The Sims 2: Vapaa-aika Electronic Arts
Maxis
Q1622210
The Sims 2: Vuodenajat Maxis Q530290
The Sims 2: Yliopisto Maxis Q727092
The Sims 2: Yöelämää Maxis Q754709
The Sims 3 EA Mobile
The Sims Studio
Edge of Reality
Q185482
The Sims 3: Iltahuvit Electronic Arts Q1754128
The Sims 3: Lemmikit Electronic Arts Q2072073
The Sims 3: Maailmanmatkaaja Electronic Arts Q1451266
The Sims 3: Paratiisisaari Maxis Q3912863
The Sims 3: Supernatural Electronic Arts Q2180005
The Sims 3: Superstara Electronic Arts Q1813229
The Sims 3: Tulevaisuuteen Maxis Q14539718
The Sims 3: Täyttä Elämää Electronic Arts Q1987738
The Sims 3: Unelmaduuni Electronic Arts Q923973
The Sims 3: Vuodenajat Electronic Arts Q159739
The Sims 3: Yliopistoelämää Maxis Q2805535
The Sims 4 Maxis
The Sims Studio
Q12579896
The Sims 4 Vampyyrit Maxis
The Sims Studio
Q28532739
The Sims 4: Duunipäivä Maxis Q19316870
The Sims 4: Kimppapuuhaa Maxis
The Sims Studio
Q20772593
The Sims 4: Kylpyläpäivä Maxis Q20772014
The Sims Medieval The Sims Studio Q257816
The Sims Online Maxis Q2279868
The Sims Tarinat Maxis Q2648057
The Sims ryntää raitille Griptonite Games Q951415
The Sims: Hot Date Maxis Q1991302
The Sims: House Party Maxis Q2082124
The Sims: Keräilykokoelma Q12343062
The Sims: Lemmikit Maxis Q2337847
The Sims: Livin’ It Up Maxis Q1764439
The Sims: Lomalla Maxis Q2177599
The Sims: Superstar Maxis Q768964
The Sims: Taikaa Maxis Q2017466
The Spiderwick Chronicles Stormfront Studios Q970327
The Stanley Parable Davey Wreden Q7766240
The Suite Life of Zack & Cody: Tipton Caper Behaviour Interactive Q19710127
The Swapper Curve Digital
Facepalm Games
Q13427428
The Temple of Elemental Evil Troika Games Q154090
The Testament of Sherlock Holmes Frogwares Q2667499
The Thing Q1753454
The Tower of Cabin Microcabin Q7769744
The Urbz: Sims in the City Griptonite Games Q2316781
The Walking Dead Telltale Games Q939588
The Walking Dead: No Man’s Land Q26737779
The Walking Dead: Road to Survival Q20899661
The Walking Dead: Season Four Telltale Games Q54893516
The Walking Dead: Season Two Telltale Games Q3274141
The Walking Dead: Survival Instinct Terminal Reality Q1030478
The Witcher CD Projekt RED Q287637
The Witcher 2: Assassins of Kings CD Projekt RED Q917272
The Witcher 3: Wild Hunt CD Projekt RED Q4267401
The Wolf Among Us LCG Entertainment, Inc. Q5427938
The Wonderful 101 Platinum Games Q7775651
The World Ends with You Square Enix
Jupiter
h.a.n.d.
Q1416303
Theme Hospital Bullfrog Productions Q588710
Theme Park Bullfrog Productions Q1543280
Theme Park World Bullfrog Productions Q1399967
There Q3178880
Thief Eidos Montreal Q4051399
Thief II: The Metal Age Looking Glass Studios Q795365
Thief Simulator Q60222289
Thief of Thieves Rival Games Q91225777
Thief: Deadly Shadows Ion Storm Q795360
Thief: The Dark Project Looking Glass Studios Q931737
This War of Mine 11 bit studios Q16743212
Threads of Fate Square Q2574957
Threat Q18694144
Threshold RPG Q7798101
Thrill Kill Midway Studios – Los Angeles Q1129959
Thunder Force AC Q97576028
Tibia CipSoft GmbH Q544071
Tiger & Bunny Q1201022
Tiger Woods PGA Tour 09 EA Tiburon Q846944
Tigger’s Honey Hunt Doki Denki Studio Q3569363
Time Traveler GTE Interactive Media Q7805168
TimeSplitters Crytek UK Q2116558
TimeSplitters 2 Crytek UK Q282008
TimeSplitters Future Perfect Crytek UK Q2528180
Tingle RPG Vanpool Q2468992
Tiny Wings Andreas Illiger Q601409
TinyMUD Q11897773
Titan Q4350984
Titan Quest Iron Lore Entertainment Q324871
Titanfall Bluepoint Games
Respawn Entertainment
Q13473778
Titanfall 2 Respawn Entertainment Q24044813
Titans of Steel Q7809893
Titus the Fox Titus Software Q969612
ToeJam & Earl ToeJam & Earl Productions Q3107412
Tokyo Mirage Sessions ♯FE Atlus Q7497192
Tom & Jerry Q63871256
Tom Clancy's Splinter Cell Ubisoft Montreal Q377242
Tom Clancy’s EndWar Ubisoft Q840776
Tom Clancy’s Ghost Recon Red Storm Entertainment Q15116822
Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter Ubisoft Paris Q2090121
Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 Ubisoft Paris Q2075645
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint Ubisoft Paris Q63675773
Tom Clancy’s H.A.W.X Ubisoft Romania Q843124
Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots Ubisoft Montreal Q1756100
Tom Clancy’s Rainbow Six Red Storm Entertainment Q1068778
Tom Clancy’s Rainbow Six: Rogue Spear Red Storm Entertainment Q1442177
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Shanghai
Ubisoft Montreal
Ubisoft Barcelona
Ubisoft Chengdu
Q17183996
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas Ubisoft Montreal Q1325327
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas 2 Ubisoft Montreal Q1148672
Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist Ubisoft Toronto Q1955277
Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory Ubisoft Q533304
Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction Ubisoft Montreal Q907508
Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent Ubisoft Shanghai Q878492
Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow Ubisoft Shanghai Q1053110
Tom Clancy’s The Division Red Storm Entertainment
Ubisoft Reflections
Massive Entertainment
Ubisoft Annecy
Q13431312
Tom Clancy’s The Division 2 Massive Entertainment Q50376754
Tomb Raider Core Design Q317620
Tomb Raider Crystal Dynamics
Eidos Montreal
Nixxes Software
Q1757876
Tomb Raider Chronicles Core Design Q642359
Tomb Raider II Core Design
MacSoft Games
Q816451
Tomb Raider III Core Design Q1123794
Tomb Raider: Anniversary Crystal Dynamics Q580667
Tomb Raider: Legend Crystal Dynamics Q665785
Tomb Raider: The Angel of Darkness Core Design Q621616
Tomb Raider: The Last Revelation Core Design Q668568
Tomb Raider: Underworld Crystal Dynamics Q915860
Tony Hawk: Shred Robomodo Q2757595
Tony Hawk’s American Wasteland Neversoft Q2005546
Tony Hawk’s Downhill Jam Vicarious Visions Q1565986
Tony Hawk’s Pro Skater Neversoft Q2264782
Tony Hawk’s Pro Skater 2 Neversoft Q1538485
Tony Hawk’s Pro Skater 3 Neversoft
Gearbox Software
Vicarious Visions
Shaba Games
Edge of Reality
HotGen
Q1463730
Tony Hawk’s Pro Skater 4 Neversoft Q1512956
Tony Hawk’s Pro Skater HD Robomodo Q2757933
Tony Hawk’s Project 8 Neversoft
Shaba Games
Q2287952
Tony Hawk’s Proving Ground Vicarious Visions Q2539807
Tony Hawk’s Underground Neversoft Q2334495
Tony Hawk’s Underground 2 Neversoft Q2378963
Toonstruck Burst Studios Q1639855
Top Eleven Football Manager Q568408
Top Landing Q11321281
Torchlight Runic Games Q201792
Torchlight II Runic Games Q226805
Toribash Q2636258
Torino 2006 Q3080105
Torment: Tides of Numenera inXile entertainment Q6568802
Total Annihilation Cavedog Entertainment Q951384
Total Annihilation: The Core Contingency Cavedog Entertainment Q4357791
Total Overdose Deadline Games Q1515687
Total War: Attila Creative Assembly Q18579047
Total War: Rome II Creative Assembly Q863643
Total War: Shogun 2 Creative Assembly Q754403
Total War: Three Kingdoms Creative Assembly Q48928832
Touken ranbu Nitroplus
DMM.com
Q20155508
Tourist Trophy Polyphony Digital Q1313644
Tower Bloxx Digital Chocolate Q2560124
Track & Field II Konami Q581614
TrackMania Turbo Nadeo Q20669131
TrackMania United Nadeo Q4348584
Transformers Krome Studios Melbourne Q2119848
Transformers Animated: The Game Behaviour Interactive Q7834177
Transformers: Dark of the Moon (videopeli) High Moon Studios Q3137430
Transformers: Fall of Cybertron High Moon Studios Q781169
Transformers: Revenge of the Fallen (videopeli) Luxoflux Q2628010
Transformers: Rise of the Dark Spark Edge of Reality Q15732421
Transformers: The Game Traveller's Tales Q1326987
Transformers: War for Cybertron High Moon Studios Q2412999
Transformice Atelier 801 Q126474
Transport Tycoon Chris Sawyer Q651591
Transworld Snowboarding Q30598388
Trauma Center: New Blood Atlus Q3234480
Trauma Center: Under the Knife Atlus Q1857761
Travian Travian Games Q170331
Treasure Isle Zynga Q1134072
Treasure Master Software Creations Q7836711
Tremulous Q848362
Trials 2: Second Edition RedLynx Q3538673
Trials Evolution RedLynx Q378664
Trials Fusion RedLynx Q16617686
Trials HD RedLynx Q3538676
Trials Rising RedLynx
Ubisoft Ukraine
Q54935541
Tribal Wars InnoGames Q264257
Tribes: Ascend Hi-Rez Studios Q515279
Trine Frozenbyte Q117859
Trine 2 Frozenbyte Q2632229
Trine 3: The Artifacts of Power Frozenbyte Q19833876
Trine 4: The Nightmare Prince Frozenbyte Q60596092
Triplane Turmoil Q1971677
Trivia Crack Etermax Q17625797
Tron 2.0 Monolith Productions Q2713382
Tron: Evolution Propaganda Games Q349087
Trophy Hunter 2003 Q10385093
Tropico PopTop Software
Feral Interactive
Q1050924
Tropico 2: Pirate Cove Frog City Software Q2271529
Tropico 5 Haemimont Games Q14737197
Tropico 6 Limbic Entertainment Q52521135
True Combat: Elite Q1851407
True Crime: New York City Luxoflux Q1476611
Trulon – The Shadow Engine Q42904308
Tsukihime Type-Moon Q1193720
Turbo Sega Q7853801
Turbo Bit Q18819723
Turbo Dismount Secret Exit Q18937127
Turbo Outrun Sega AM2 Q2567511
Turbo Sliders Q1325306
Turboraketti Q7854758
Turf Q10706541
Turrican Rainbow Arts
Factor 5
Q1929662
Tux Racer Q142908
Twin Cobra Toaplan Q3020041
Twin Mirror Dontnod Entertainment Q55381979
Twisted Metal 2 989 Studios
SingleTrac
Q2367032
Twisted Metal: Black Incognito Entertainment Q2978434
Ty the Tasmanian Tiger Krome Studios Q2645302
Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue Krome Studios Q2645036
Tycoon City: New York DR Studios Q2745328
T’ai Fu: Wrath of the Tiger Danger Close Games Q3511827
U.B. Funkeys Ubisoft Q4354145
UEFA Champions League 2006–2007 EA Vancouver Q3435546
UEFA Euro 2004 EA Vancouver Q2573154
UEFA Euro 2008 EA Vancouver Q654027
UFC 2009 Undisputed Yuke's Q542200
UFC Undisputed 2010 Yuke's Q2676456
UFO: Afterlight Altar Games Q1327035
UFO: Enemy Unknown Mythos Games Q1261715
UFO: Extraterrestrials Chaos Concept Q2061853
UK Truck Simulator SCS Software Q4352540
Udraw Pictionary Page 44 Studios Q2157368
Udraw Studio Pipeworks Software Q7864306
Ultima I Richard Garriott Q2457824
Ultima II Richard Garriott Q2708024
Ultima III Richard Garriott Q2240236
Ultima IV Origin Systems Q541988
Ultima IX Origin Systems Q1306937
Ultima Online Origin Systems Q1043550
Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds Looking Glass Studios Q4356382
Ultima Underworld: The Stygian Abyss Looking Glass Studios Q1891590
Ultima V Origin Systems Q2521832
Ultima VI Origin Systems Q2521841
Ultima VII Origin Systems Q2376909
Ultima VIII Origin Systems Q1395352
Ultimate Custom Night Scott Cawthon Q55251580
Ultimate Spider-Man Vicarious Visions Q2583842
UltraStar Q2301093
UnReal World Q7881930
Uncharted 2: Among Thieves Naughty Dog Q17146
Uncharted 3: Drake’s Deception Naughty Dog Q17138
Uncharted 4: A Thief’s End Naughty Dog Q16681843
Uncharted: Drake’s Fortune Naughty Dog Q17150
Uncharted: Golden Abyss SIE Bend Studio Q1156718
Uncharted: The Lost Legacy Naughty Dog Q28088198
Undertale 8-4
Toby Fox
Q21039924
Uninvited ICOM Simulations Q1523204
Universe Core Design Q4005836
Universe Omnitrend Software Q7894198
Universe Sandbox Giant Army Q2074942
Unknown Horizons Q1891559
Unreal Epic Games Q588147
Unreal II: The Awakening Legend Entertainment Q250019
Unreal Tournament Epic Games Q627877
Unreal Tournament 2003 Epic Games Q1501405
Unreal Tournament 2004 Epic Games Q913536
Unreal Tournament 3 Epic Games Q1051980
Unstoppable Gorg Futuremark Q18156770
Until Dawn Supermassive Games Q7897632
Unturned Smartly Dressed Games Q17501827
Uplink Introversion Software Q1703254
Urban Assault Nebula Device Q3294047
Urban Empire Reborn Games Q29888270
Urban Rivals Q2562523
Urban Terror Q1165046
Utawarerumono Leaf Q773981
Utopia Don Daglow Q2686690
Utopia Q4006784
Uuno Turhapuro muuttaa maalle Pasi Hytönen Q2101615
V-Rally Infogrames Q635706
V-Rally 2 Eden Games Q2333604
VBS2 Bohemia Interactive Simulations Q3508678
VBS3 Bohemia Interactive Simulations Q19636667
VMS Monster Rich Skrenta Q25450345
Vagrant Story Square Q1536626
Valentino Rossi: The Game Milestone Q24031921
Valheim Iron Gate Studio Q105100327
Valiant Hearts: The Great War Ubisoft Montpellier Q16267741
Valkyria Chronicles Sega Wow Q1154150
Valkyria Chronicles 4 Sega Q43371386
Valorant Riot Games Q86919275
Vampire Killer Konami Q2320111
Vampire: The Masquerade – Bloodlines Troika Games Q1755927
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Hardsuit Labs Q62177633
Vampire: The Masquerade – Redemption nStigate Games Q1954442
Vampyr Dontnod Entertainment Q22019750
Van Buren Black Isle Studios Q946381
Vancouver 2010 Eurocom Q2617729
Vanguard: Saga of Heroes Daybreak Game Company Q1476927
Vanquish Platinum Games Q1421826
VecSports Boxing Q28004633
Vectorman BlueSky Software Q2378952
Vegas Casino 2 Q11900689
Vib-Ribbon NanaOn-Sha Q1757803
Victoria II Paradox Development Studio Q1366277
Victoria: An Empire Under the Sun Paradox Development Studio Q876975
Victoria: Revolutions Q7213570
Video Olympics Atari Q7927865
Vietcong Pterodon Q1155391
Viewtiful Joe Clover Studio Q1886410
Vindictus devCAT Studio Q541310
Virtua Cop Sega AM2 Q1970425
Virtua Fighter Sega AM2 Q1060660
Virtua Racing Sega AM2 Q1849822
Virtua Tennis 2009 Sumo Digital Q2312441
Virtual Bart Sculptured Software Q969899
Virtual On: Cyber Troopers Sega AM3 Q3560849
Virtual Sailor Q1811217
Virtual Villagers Last Day of Work Q2469755
Viva Piñata Rare Ltd. Q913218
Voltron: Defender of the Universe (videopeli) Behaviour Interactive Q4016348
Voodoo Vince Beep Industries Q3563096
Vuoropohjainen peli Q11902001
WALL-E Heavy Iron Studios Q1328166
WRC 2: FIA World Rally Championship Milestone Q4017054
WRC 3 Evolution Studios Q7954939
WRC 3: FIA World Rally Championship Milestone Q594633
WRC 4 Evolution Studios Q16622867
WRC 4: FIA World Rally Championship Milestone Q17496223
WRC 5: FIA World Rally Championship Kylotonn Q22249480
WRC 6 Kylotonn Q28495809
WRC 7 Kylotonn Q40884414
WRC 8 FIA World Rally Championship Kylotonn Q67174249
WRC II Extreme Evolution Studios Q16267601
WRC: FIA World Rally Championship Milestone Q7954911
WRC: Rally Evolved Evolution Studios Q3278817
WWE 2K17 Yuke's Q24292173
WWE All Stars THQ Q1186739
WWE Legends of Wrestlemania Yuke's Q2723946
WWE Online Vertigo Games Q487245
WWE SmackDown vs. Raw 2007 Yuke's Q927012
WWE SmackDown vs. Raw 2008 Yuke's Q1990913
WWE SmackDown vs. Raw 2009 Yuke's Q2038406
WWE SmackDown vs. Raw 2010 Yuke's Q1314174
WWE SmackDown vs. Raw 2011 Yuke's Q953541
WWE SmackDown! Here Comes the Pain Yuke's Q2024612
WWE SmackDown! Shut Your Mouth Yuke's Q2605569
WWE SmackDown! vs. Raw 2006 Yuke's Q577532
WWE Smackdown! vs. Raw Yuke's Q934720
WWE ’12 Yuke's Q1191816
WWE ’13 Yuke's Q1339155
Wacky Wheels Q1518663
Wallace & Gromit’s Grand Adventures Telltale Games Q1548088
War In Middle Earth Krome Studios Melbourne Q1359413
War Rock Q1047460
War Thunder Gaijin Entertainment Q4052939
War of the Monsters Incognito Entertainment Q1605942
WarGames: Defcon 1 Blitz Games Q2070837
Warcraft II: Tides of Darkness Blizzard Entertainment Q741716
Warcraft III: Reign of Chaos Blizzard Entertainment Q207948
Warcraft III: The Frozen Throne Blizzard Entertainment Q741244
Warcraft: Orcs & Humans Blizzard Entertainment Q207885
Warface Crytek Q1052646
Warframe Digital Extremes Q7969348
Wargroove Chucklefish Q30321596
Warhammer 40,000: Dawn of War Relic Entertainment Q1061708
Warhammer 40,000: Dawn of War II Relic Entertainment Q926355
Warhammer 40,000: Dawn of War III Relic Entertainment Q24032098
Warhammer 40,000: Dawn of War: Soulstorm Iron Lore Entertainment Q1367520
Warhammer Online Mythic Entertainment Q715581
Warhawk Incognito Entertainment Q1322309
Warhead Glyn Williams Q7969400
Wario Blast: Featuring Bomberman! Hudson Soft Q2321431
Wario Land 4 Nintendo Research & Development 1 Q2357489
Wario Land II Nintendo Research & Development 1 Q1635462
Wario Land: Super Mario Land 3 Nintendo Research & Development 1 Q1634866
Wario Land: The Shake Dimension Good-Feel Q1067581
Wario World Treasure Q2697453
Wario's Woods Nintendo Research & Development 1 Q2716205
Wario: Master of Disguise Suzak Inc. Q1994766
WarioWare D.I.Y. Nintendo Software Planning & Development Q1755601
WarioWare: Smooth Moves Nintendo Software Planning & Development Q1075246
WarioWare: Snapped! Nintendo Software Planning & Development Q1351346
WarioWare: Touched! Nintendo Software Planning & Development Q1154907
WarioWare: Twisted! Nintendo Software Planning & Development Q1368157
Warioware, Inc.: Minigame Mania Nintendo Research & Development 1 Q1195267
Warsow Q1422705
Wasteland 2 inXile entertainment Q1633410
Wasteland 3 inXile entertainment Q27943180
Wasteland Angel Meridian4
Octane Games
Q7972869
Watch Dogs Ubisoft Montreal Q1371726
Watch Dogs 2 Ubisoft Romania
Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Montreal
Ubisoft Reflections
Ubisoft Paris
Q24455756
Watch Dogs: Legion Ubisoft Toronto
Ubisoft Ukraine
Ubisoft Reflections
Ubisoft Paris
Q64534648
Watchtower Q28721855
Wave Race Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2164093
We Happy Few Compulsion Games Q20712663
Werewolf: The Last Warrior Q4053053
Western Gun Taito Corporation Q1432978
Where’s My Perry? Disney Interactive Q13515776
Where’s My Water? Q2701058
Whiplash Crystal Dynamics Q7993709
Widelands Q1443443
Wii Fit Nintendo Entertainment Analysis & Development Q840121
Wii Fit Plus Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1151487
Wii Fit U Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2269283
Wii Music Nintendo Entertainment Analysis & Development Q665790
Wii Party Nd Cube Q1200921
Wii Party U Nd Cube Q13442177
Wii Play Nintendo Entertainment Analysis & Development Q877492
Wii Sports Nintendo Entertainment Analysis & Development Q71936
Wii Sports Resort Nintendo Entertainment Analysis & Development Q1135241
Williams F1 Team Driver KnowWonder Q8021014
Winbrick Q2856121
Wing Commander Origin Systems Q13390015
Wing Commander II: Vengeance of the Kilrathi Origin Systems Q599522
Wings Q5408178
Wings 2 Q11902458
Winner Q106591441
Winnie the Pooh’s Rumbly Tumbly Adventure Q4355812
Winning Run Namco Q8025706
Winter Challenge Q1891535
Winter Olympics: Lillehammer 94 Tiertex Design Studios Q2404768
Wipeout SCE Studio Liverpool Q286205
Wipeout 3 SCE Studio Liverpool Q839768
Wizard101 KingsIsle Entertainment Q614418
Wizards & Warriors Rare Ltd. Q1143274
Wizards & Warriors III: Kuros: Visions of Power Q8028773
Wizball Sensible Software Q1775788
WolfQuest Minnesota Zoo Q1544650
Wolfenstein Raven Software Q1165728
Wolfenstein 3D id Software
Interplay Entertainment
Nerve Software
Raven Software
Q18940
Wolfenstein II: The New Colossus MachineGames Q30276412
Wolfenstein: Enemy Territory Splash Damage Q873037
Wolfenstein: The New Order MachineGames Q12956031
Wolfenstein: The Old Blood MachineGames Q19515406
World Rally Championship Traveller's Tales Q3564781
World Rally Championship Evolution Studios Q8036096
World in Conflict Massive Entertainment Q664538
World of Tanks Wargaming.net Q590342
World of Tanks Blitz Wargaming.net Q16273519
World of Tanks Generals Persha Studia Q16531939
World of Tanks: Xbox 360 Edition Wargaming West Corporation Q16267647
World of Warcraft Blizzard Entertainment Q131007
World of Warcraft: Battle for Azeroth Blizzard Entertainment Q42623244
World of Warcraft: Cataclysm Blizzard Entertainment Q737619
World of Warcraft: Legion Blizzard Entertainment Q20754818
World of Warcraft: Mists of Pandaria Blizzard Entertainment Q841953
World of Warcraft: Shadowlands Blizzard Entertainment Q73160580
World of Warcraft: The Burning Crusade Blizzard Entertainment Q719643
World of Warcraft: Warlords of Draenor Blizzard Entertainment Q15139238
World of Warcraft: Wrath of the Lich King Blizzard Entertainment Q715719
World of Warplanes Wargaming (Service)
Persha Studia
Q2754466
World of Warships Lesta Studio Q4053252
Worms Team17 Q278771
Worms Team17 Q2268746
Worms 2 Team17 Q2597789
Worms 3D Team17 Q949730
Worms 4: Mayhem Team17 Q2336957
Worms Armageddon Team17 Q953922
Worms Blast Team17 Q2655540
Worms Forts: Under Siege Team17 Q2463280
Worms Pinball Team17 Q102415956
Worms World Party Team17 Q680816
Worms: Clan Wars Team17 Q15214411
Worms: Crazy Golf Team17 Q11902510
Worms: Open Warfare Team17 Q2737636
Worms: Open Warfare 2 Team17 Q2401672
Worms: Reloaded Team17 Q3570057
Worms: Revolution Team17 Q2756491
Worms: The Director’s Cut Team17 Q1114413
Worms: Ultimate Mayhem Team17 Q2527560
Wrecking Crew Nintendo Research & Development 1 Q2532009
X-COM: Apocalypse Mythos Games Q2529701
X-COM: Terror from the Deep MicroProse Q966207
X-Kaliber 2097 Q8041457
X-Men Legends Raven Software
Barking Lizards Technologies
Q1957004
X-Men Origins: Wolverine (videopeli) Raven Software Q2446057
X-Men vs. Street Fighter Capcom Q2608244
X-Men: Children of the Atom Capcom Q692715
X-Men: Madness in Murderworld Paragon Software Q2234957
X-Men: The Official Game Underground Development Q2628757
X-Men: Wolverine’s Rage Backbone Entertainment Q4021199
X-Moto Q264678
X-Out Q2201547
X-Plane Laminar Research Q1520905
X2: Wolverine’s Revenge Q133992
XBill Q389929
XCOM 2 Feral Interactive
Firaxis Games
Q20030150
XCOM: Enemy Unknown Feral Interactive
Firaxis Games
Q26097
XIII Ubisoft Paris Q1154327
Xak I & II Microcabin Q8042851
Xak II: The Rising of the Red Moon Microcabin Q4357185
Xak III: The Eternal Recurrence Microcabin Q4356499
Xak: The Art of Visual Stage Microcabin Q4356532
Xak: The Tower of Gazzel Microcabin Q4356523
Xargon Epic Games Q4021729
Xenoblade Chronicles Monolith Soft Q1287714
Xenoblade Chronicles 2 Monolith Soft Q28312052
Xevious Namco Q1327963
Xonotic Q596536
Xpert Eleven Q6305154
Yakuza 0 Sega Q17634308
Yakuza 3 Sega Q1808354
Yakuza 4 Sega Q2320846
Yakuza 5 Sega Q1705552
Yakuza 6: The Song of Life Sega Games Q20983112
Yakuza: Like A Dragon Ryu ga Gotoku Studio Q66900968
Yamasa Digi World DX Q4490971
Yami to bōshi to hon no tabibito Q1234084
Yandere Simulator YandereDev Q20670394
Yars' Revenge Atari, Inc. Q1507926
Yogi Bear: Great Balloon Blast Taito Corporation Q20380235
Yogi Bear’s Cartoon Capers Q2020509
Yogi Bear’s Gold Rush Q4353368
Yogi’s Big Clean Up Q11902949
Yoshi Touch & Go Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2632057
Yoshi's New Island Arzest Q11955502
Yoshi's Woolly World Good-Feel Q11955503
Yoshi’s Cookie Tose Co.
Bullet-Proof Software
Q1328124
Yoshi’s Crafted World Good-Feel Q30612356
Yoshi’s Island DS Artoon Q1193556
Yoshi’s Story Nintendo Entertainment Analysis & Development Q2337280
Yoshi’s Universal Gravitation Nintendo Q2736150
Yosumin! Square Enix Q4346194
You Have to Burn the Rope Kian Bashiri Q2709813
Yume Nikki Q2529856
Zack & Wiki: Quest for Barbaros’ Treasure Capcom Q1328243
Zack Zero Crocodile Entertainment Q8064110
Zak McKracken and the Alien Mindbenders LucasArts Q144559
Zamzara Q3916168
Zarch David Braben Q3574849
Zaxxon Sega Q91247
Zelda II: The Adventure of Link Nintendo Entertainment Analysis & Development Q187339
Zelda: The Wand of Gamelon Animation Magic Q7780684
Zelda’s Adventure Q2521652
Zen Bound Secret Exit Q8068946
Zen Bound 2 Secret Exit Q55407392
Zeno Clash ACE Team Q1113131
Zeno Clash 2 ACE Team Q2080517
Zero Wing Toaplan Q191965
Zezenia Online Q11903182
Zombi Ubisoft Q90999
ZombiU Ubisoft Montpellier Q219119
Zombie Apocalypse nStigate Games Q4345827
Zombie Lane Digital Chocolate Q8073760
ZombieMUD Q11903197
Zone of the Enders Konami Q2711870
Zoo Tycoon Blue Fang Games Q220102
Zoo Tycoon 2 Blue Fang Games Q220107
Zoo Tycoon: Dinosaur Digs Blue Fang Games Q911542
Zoo Tycoon: Marine Mania Blue Fang Games Q9391986
ZooMumba Bigpoint GmbH Q8074031
Zorro Q226815
Zuma PopCap Games
Oberon Media
Q605842
Zumba Fitness Pipeworks Software Q2061903
dragon dogma Capcom Q3083413
flOw thatgamecompany
SuperVillain Studios
Q284928
kolmannen persoonan ammuntapeli Q380266
osu! Dean Herbert Q307441
Ōkami Clover Studio Q385184
’Splosion Man Twisted Pixel Games Q2804858
Automaattisesti luodun listan loppu.