Gagarin Cup -pudotuspelit 2018

Kohteesta Wikipedia
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Gagarin Cup -pudotuspelit 2018 ovat jääkiekkoliiga KHL:n kauden 2017–2018 pudotuspelit, jotka alkoivat 3. maaliskuuta 2018 ja päättyvät huhtikuussa 2018. Runkosarjan läntisen ja itäisen konferenssin kahdeksan parasta etenivät pudotuspeleihin. Jokainen ottelusarja pelataan paras seitsemästä -menetelmällä.

Pudotuspeleihin edenneet joukkueet[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Sija Läntinen konferenssi Itäinen konferenssi
1 Venäjä SKA Pietari Venäjä Ak Bars Kazan
2 Venäjä TsSKA Moskova Venäjä Salavat Julajev Ufa
3 Suomi Jokerit Venäjä Traktor Tšeljabinsk
4 Venäjä Lokomotiv Jaroslavl Venäjä Avtomobilist Jekaterinburg
5 Venäjä Torpedo Nižni Novgorod Venäjä Metallurg Magnitogorsk
6 Venäjä Sotši Venäjä Neftehimik Nižnekamsk
7 Venäjä Spartak Moskova Venäjä Avangard Omsk
8 Venäjä Severstal Tšerepovets Venäjä Amur Habarovsk

Turnauspuu[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

  Konferenssien puolivälierät Konferenssien välierät Konferenssien finaalit Gagarin Cup -finaali
                                     
1  Venäjä Ak Bars 4  
8  Venäjä Amur 1  
  1  Venäjä Ak Bars 4  
  5  Venäjä Metallurg Mg 1  
2  Venäjä Salavat Julajev 4
7  Venäjä Avangard 3  
  1  Venäjä Ak Bars 4  
Itäinen konferenssi
  3  Venäjä Traktor 0  
3  Venäjä Traktor 4  
6  Venäjä Neftehimik 1  
  2  Venäjä Salavat Julajev 3
  3  Venäjä Traktor 4  
4  Venäjä Avtomobilist 2
5  Venäjä Metallurg Mg 4  
  1  Venäjä Ak Bars 4
  2  Venäjä TsSKA 1
1  Venäjä SKA 4  
8  Venäjä Severstal 0  
  1  Venäjä SKA 4
  4  Venäjä Lokomotiv 1  
2  Venäjä TsSKA 4
7  Venäjä Spartak 0  
  1  Venäjä SKA 2
Läntinen konferenssi
  2  Venäjä TsSKA 4  
3  Suomi Jokerit 4  
6  Venäjä Sotši 1  
  2  Venäjä TsSKA 4
  3  Suomi Jokerit 2  
4  Venäjä Lokomotiv 4
5  Venäjä Torpedo 0  

Konferenssin puolivälierät[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Ak Bars vs. Amur[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Salavat Julajev vs. Avangard[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Traktor vs. Neftehimik[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Avtomobilist vs. Metallurg Mg[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

SKA vs. Severstal[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

TsSKA vs. Spartak[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Jokerit vs. Sotši[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Lokomotiv vs. Torpedo[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Konferenssin välierät[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Ak Bars vs. Metallurg Mg[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Salavat Julajev vs. Traktor[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

SKA vs. Lokomotiv[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

TsSKA vs. Jokerit[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Konferenssin finaalit[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Itäinen finaali[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Läntinen finaali[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Gagarin Cup -finaali[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Aiheesta muualla[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]