Miesten suurpujottelu alppihiihdon maailmanmestaruuskilpailuissa 2011

Wikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Miesten suurpujottelu alppihiihdon maailmanmestaruuskilpailuissa 2011 kilpailtiin 17.18. helmikuuta Kandahar- ja Horn-rinteissä. Kilpailuun osallistui 123 urheilijaa 57 eri maasta.[1][2]

Tulokset[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Karsinta[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

[3]

Sija Lähtönumero Nimi Maa 1. kierros Sija 2. kierros Sija Yhteensä Ero kärkeen
1 8 Nikola Chongarov Bulgarian lippu Bulgaria 1.06,70 7 1.07,10 1 2.13,70
2 3 Tin Široki Kroatia 1.06,54 4 1.07,71 2 2.14,25 +0,55
3 7 Olivier Jenot Monacon lippu Monaco 1.06,26 1 1.08,27 9 2.14,53 +0,83
4 2 David Ryding Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.06,54 4 1.08,16 5 2.14,70 +1,00
4 6 Noel Baxter Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.06,53 3 1.08,17 6 2.14,70 +1,00
6 1 TJ Baldwin Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.06,30 2 1.08,43 16 2.14,73 +1,03
7 16 Maarten Meiners Alankomaiden lippu Alankomaat 1.06,56 6 1.08,23 8 2.14,79 +1,09
8 14 Sebastian Brigović Kroatia 1.07,37 14 1.07,92 3 2.15,29 +1,59
9 10 Maciej Bydlinski Puolan lippu Puola 1.07,32 11 1.08,02 4 2.15,34 +1,64
10 4 Sebastiano Gastaldi Argentiinan lippu Argentiina 1.07,10 9 1.08,38 14 2.15,48 +1,78
11 5 Aleksander Horošilov Venäjän lippu Venäjä 1.07,39 15 1.08,17 6 2.15,56 +1,86
12 11 Georgi Georgiev Bulgarian lippu Bulgaria 1.07,09 8 1.08,50 17 2.15,59 +1,89
13 9 Joery van Rooij Alankomaiden lippu Alankomaat 1.07,36 13 1.08,36 13 2.15,72 +2,02
14 22 Hugh Stevens Australian lippu Australia 1.07,32 12 1.08,50 17 2.15,82 +2,12
15 19 Jeroen van den Bogaert Belgian lippu Belgia 1.07,64 19 1.08,29 10 2.15,93 +2,23
16 17 Alex Beniaidze Georgia 1.07,70 20 1.08,32 12 2.16,02 +2,32
17 18 Kevin Esteve Rigail Andorran lippu Andorra 1.07,84 22 1.08,29 10 2.16,13 +2,43
18 13 Tim Cafe Uuden-Seelannin lippu Uusi-Seelanti 1.07,16 10 1.09,02 25 2.16,18 +2,48
19 20 Iason Abramashvili Georgia 1.07,56 16 1.08,64 19 2.16,20 +2,50
20 46 Eugenio Claro Chilen lippu Chile 1.07,61 17 1.08,99 24 2.16,60 +2,90
21 45 Juri Danilotškin Valko-Venäjän lippu Valko-Venäjä 1.08,22 26 1.08,42 15 2.16,64 +2,94
22 24 Mike Rishworth Australian lippu Australia 1.07,79 21 1.08,95 23 2.16,74 +3,04
23 25 Ioan-Gabriel Nan Romanian lippu Romania 1.08,02 24 1.08,73 20 2.16,75 +3,05
24 32 Nicola Kindle Liechtenstein 1.07,61 17 1.09,47 29 2.17,08 +3,38
25 31 Simon Heeb Liechtenstein 1.08,50 29 1.08,76 21 2.17,26 +3,56
26 37 Marco Pfiffner Liechtenstein 1.08,38 28 1.09,03 26 2.17,41 +3,71
27 26 Martin Anguita Chilen lippu Chile 1.08,55 30 1.08,91 22 2.17,46 +3,76
28 36 Kristaps Zvejnieks Latvia 1.07,91 23 1.09,55 32 2.17,46 +3,76
29 42 Nicolas Carvallo Chilen lippu Chile 1.08,65 31 1.09,43 28 2.18,08 +4,38
30 43 Mohammad Kiadarbandsari Iran 1.08,71 32 1.09,48 30 2.18,19 +4,49
31 41 Dardan Dehari Makedonian lippu. Makedonia 1.08,35 27 1.10,21 40 2.18,56 +4,86
32 23 Alexandru Barbu Romanian lippu Romania 1.09,52 38 1.09,11 27 2.18,63 +4,93
33 30 Matej Kutlik Slovakian lippu Slovakia 1.09,03 33 1.09,98 37 2.19,01 +5,31
34 61 Taras Pimenov Kazakstan 1.09,04 34 1.10,11 38 2.19,15 +5,45
35 69 Kote Vakhtangishvili Georgia 1.09,72 42 1.09,77 33 2.19,49 +5,79
36 35 Bart Mollin Belgian lippu Belgia 1.09,15 35 1.10,36 41 2.19,51 +5,81
37 21 Pouria Saveh-Shemshaki Iran 1.09,68 41 1.09,97 36 2.19,65 +5,95
38 29 Andreas Zampa Slovakian lippu Slovakia 1.09,72 42 1.09,93 34 2.19,65 +5,95
39 63 Norbert Farkas Unkarin lippu Unkari 1.09,88 44 1.09,95 35 2.19,83 +6,13
40 54 Patrick Brachner Azerbaidžanin lippu Azerbaidžan 1.10,89 56 1.09,50 31 2.20,39 +6,69
41 123 Georg Lindner Moldovan lippu Moldova 1.10,21 46 1.10,19 39 2.20,40 +6,70
42 55 Vitalij Rumanciev Liettua 1.09,91 45 1.11,01 44 2.20,92 +7,22
43 74 Dimitri Gedevanishvili Georgia 1.10,43 49 1.10,55 42 2.20,98 +7,28
44 85 Kaspars Daugulis Latvia 1.10,82 55 1.10,61 43 2.21,43 +7,73
45 60 Igor Vahnenko Ukrainan lippu Ukraina 1.10,52 50 1.11,31 45 2.21,83 +8,13
46 49 Christian Vial Tanskan lippu Tanska 1.10,22 47 1.11,74 50 2.21,96 +8,26
47 71 Vasyl Telychuk Ukrainan lippu Ukraina 1.10,66 51 1.11,40 47 2.22,06 +8,36
48 66 Marc Poccard Australian lippu Australia 1.10,24 48 1.12,05 51 2.22,29 +8,59
49 62 Hossein Saveh-Shemshaki Iran 1.11,18 58 1.11,39 46 2.22,57 +8,87
50 73 Rostislav Feštšuk Ukrainan lippu Ukraina 1.11,14 57 1.11,52 48 2.22,66 +8,96
51 28 Jose Tomas Echeverria Chilen lippu Chile 1.10,71 53 1.12,14 53 2.22,85 +9,15
52 58 Jon-Gauti Astvaldsson Islannin lippu Islanti 1.11,28 59 1.11,73 49 2.23,01 +9,31
53 89 Emre Simsek Turkin lippu Turkki 1.10,75 54 1.12,52 55 2.23,27 +9,57
54 39 Jhonatan Longhi Brasilian lippu Brasilia 1.11,48 62 1.12,47 54 2.23,95 +10,25
55 68 Csaba Bujtas Unkarin lippu Unkari 1.11,31 61 1.12,82 57 2.24,13 +10,43
56 65 Bojan Kosić Montenegron lippu Montenegro 1.11,66 64 1.12,58 56 2.24,24 +10,54
57 67 Brynjar-Jokull Gudmundsson Islannin lippu Islanti 1.11,30 60 1.13,19 62 2.24,49 +10,79
58 87 Roberts Brishka Latvia 1.12,79 72 1.12,08 52 2.24,87 +11,17
59 57 Erdinç Türksever Turkin lippu Turkki 1.12,19 66 1.12,88 58 2.25,07 +11,37
60 76 Sergiy Dolgyy Ukrainan lippu Ukraina 1.12,11 65 1.13,12 59 2.25,23 +11,53
61 106 Nils-Henrik Stene Tanskan lippu Tanska 1.12,47 68 1.13,22 63 2.25,69 +11,99
62 56 Li Lei Kiina 1.12,61 69 1.13,12 59 2.25,73 +12,03
63 51 Marko Rudić Bosnia ja Hertsegovinan lippu Bosnia ja Hertsegovina 1.09,20 36 1.16,74 79 2.25,94 +12,24
64 98 Constantinos Papamichael Kypros 1.12,28 67 1.13,78 68 2.26,06 +12,36
65 52 Omid Tir Iran 1.12,67 71 1.13,47 65 2.26,14 +12,44
66 70 Marton Bene Unkarin lippu Unkari 1.12,61 70 1.14,12 70 2.26,73 +13,03
67 64 Callum Brown Australian lippu Australia 1.13,89 77 1.13,15 61 2.27,04 +13,34
68 103 Nicolai Madsen Tanskan lippu Tanska 1.13,36 74 1.14,34 71 2.27,70 +14,00
69 92 Evgeny Dus Valko-Venäjän lippu Valko-Venäjä 1.13,71 76 1.14,00 69 2.27,71 +14,01
70 83 Artem Voronov Uzbekistanin lippu Uzbekistan 1.13,40 75 1.14,61 73 2.28,01 +14,31
71 80 Manfred Oettl Reyes Perun lippu Peru 1.14,56 80 1.13,67 67 2.28,23 +14,53
72 93 Arsen Nersisyan Armenian lippu Armenia 1.14,77 82 1.13,49 66 2.28,26 +14,56
73 86 Fabio Guglielmini Brasilian lippu Brasilia 1.14,74 81 1.14,37 72 2.29,07 +15,37
74 77 Paulo E, Setubal Brasilian lippu Brasilia 1.14,29 79 1.15,88 77 2.30,17 +16,47
74 81 Siarhei Mazaleuski Valko-Venäjän lippu Valko-Venäjä 1.12,86 73 1.17,31 82 2.30,17 +16,47
76 97 Hrysostomos Karamanidis Kreikka 1.16,45 87 1.14,92 74 2.31,37 +17,67
77 101 Arsen Ghazaryan Armenian lippu Armenia 1.15,54 85 1.15,87 76 2.31,41 +17,71
78 88 Mladen Minić Montenegron lippu Montenegro 1.15,45 84 1.16,17 78 2.31,62 +17,92
79 104 Shane McShera Irlanti 1.15,22 83 1.18,02 84 2.33,24 +19,54
80 111 Evgeniy Timofeev Kirgisia 1.16,98 89 1.17,05 81 2.34,03 +20,33
81 91 Conor Lyne Irlanti 1.17,40 92 1.16,89 80 2.34,29 +20,59
82 94 Dmitri Babikov Uzbekistanin lippu Uzbekistan 1.17,33 91 1.17,46 83 2.34,79 +21,09
83 96 Tian Yuheng Kiina 1.16,43 86 1.18,79 87 2.35,22 +21,52
84 90 Niv Barnetz Israelin lippu Israel 1.17,41 93 1.18,20 85 2.35,61 +21,91
85 115 Igor Borisov Kirgisia 1.16,98 90 1.18,65 86 2.35,63 +21,93
86 102 Nicholas McKelvey Irlanti 1.16,95 88 1.19,23 89 2.36,18 +22,48
87 72 Virgile Vandeput Israelin lippu Israel 1.24,09 100 1.13,41 64 2.37,50 +23,80
88 108 Yura Manukyan Armenian lippu Armenia 1.17,76 94 1.20,10 90 2.37,86 +24,16
89 107 Patrick Girst Luxemburg 1.19,50 95 1.19,14 88 2.38,64 +24,94
90 48 Zhang Yuxin Kiina 1.26,28 101 1.15,54 75 2.41,82 +28,12
91 95 Tarek Fenianos Libanon 1.21,76 98 1.20,44 91 2.42,20 +28,50
92 109 Ben Trierweiler Luxemburg 1.21,60 97 1.22,44 92 2.44,04 +30,34
93 113 Sive Speelman Etelä-Afrikan lippu Etelä-Afrikka 1.20,19 96 1.24,55 94 2.44,74 +31,04
94 118 Tsotane Dywili Etelä-Afrikan lippu Etelä-Afrikka 1.23,01 99 1.22,64 93 2.45,65 +31,95
95 116 Joao-Miguel Marques Portugalin lippu Portugali 1.31,55 106 1.26,62 95 2.58,17 +44,47
96 114 Davit Khachatryan Armenian lippu Armenia 1.28,57 102 1.31,49 97 3.00,06 +46,36
97 120 Kwame Nkrumah-Acheampong Ghana 1.31,16 105 1.29,70 96 3.00,86 +47,16
98 122 Rajat Thakur Intia 1.32,51 107 1.32,63 98 3.05,14 +51,44
99 117 Jorge Goncalves Portugalin lippu Portugali 1.30,99 104 1.35,44 100 3.06,43 +52,73
100 119 Jean-Pierre Roy Haiti 1.36,51 109 1.34,07 99 3.10,58 +56,88
27 Rodrigo Murtagh Argentiinan lippu Argentiina 1.09,66 40 DNS
112 Hubertus von Hohenlohe Meksikon lippu Meksiko 1.34,02 108 DNS
38 Josef Öhri Liechtenstein 1.08,13 25 DNF
44 Ignacio Freeman Crespo Argentiinan lippu Argentiina 1.09,41 37 DNF
47 Alexandros Tsaknakis Kreikka 1.13,92 78 DNF
75 Daniel Petrovics Unkarin lippu Unkari 1.10,69 52 DNF
78 Kristaps Blums Latvia 1.11,51 63 DNF
100 Alexander Heath Etelä-Afrikan lippu Etelä-Afrikka 1.09,56 39 DNF
121 Mathias Brodersen Tanskan lippu Tanska 1.30,63 103 DNF
12 Kyung Sung-Hyun Etelä-Korea DNS
15 Kim Woo-Sung Etelä-Korea DNS
33 Dmitri Koškin Kazakstan DNF
34 Kai Alaerts Belgian lippu Belgia DNF
50 Michal Klusak Puolan lippu Puola DNF
53 Gunnar-Thor Halldorsson Islannin lippu Islanti DNF
59 Sigurgeir Halldorsson Islannin lippu Islanti DNF
79 Huang Haibin Kiina DNF
82 Peter Scott Etelä-Afrikan lippu Etelä-Afrikka DNF
84 Dmitri Trelevski Kirgisia DNF
99 Simon Lyons Irlanti DNF
110 Andrei Trelevski Kirgisia DNF
40 Antonio Ristevski Makedonian lippu. Makedonia DSQ
105 Safar Egemberdiev Uzbekistanin lippu Uzbekistan DSQ

Kilpailu[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

Kilpailun voittanut Ted Ligety
Toiseksi sijoittunut Cyprien Richard
Pronssia saanut Philipp Schörghofer

[1]

Sija Lähtönumero Nimi Maa 1. kierros Sija 2. kierros Sija Yhteensä Ero
Gold medal blank.svg 1 Ted Ligety Yhdysvaltain lippu Yhdysvallat 1.02,33 4 1.08,23 7 2.10,56
Silver medal blank.svg 3 Cyprien Richard Ranskan lippu Ranska 1.02,79 7 1.07,85 2 2.10,64 +0,08
Bronze medal blank.svg 5 Philipp Schörghofer Itävalta 1.02,13 2 1.08,86 19 2.10,99 +0,43
4 2 Aksel Lund Svindal Norjan lippu Norja 1.02,08 1 1.08,97 21 2.11,05 +0,49
5 6 Kjetil Jansrud Norjan lippu Norja 1.03,01 9 1.08,28 8 2.11,29 +0,73
6 14 Thomas Fanara Ranskan lippu Ranska 1.03,32 10 1.08,00 3 2.11,32 +0,76
7 4 Carlo Janka Flag of Switzerland.svg Sveitsi 1.02,57 6 1.08,91 20 2.11,48 +0,92
8 11 Didier Cuche Flag of Switzerland.svg Sveitsi 1.02,46 5 1.09,03 23 2.11,49 +0,93
9 8 Gauthier de Tessieres Ranskan lippu Ranska 1.02,86 8 1.08,64 13 2.11,50 +0,94
10 25 Marcus Sandell Suomen lippu Suomi 1.03,56 16 1.08,10 6 2.11,66 +1,10
11 13 Romed Baumann Itävalta 1.03,72 18 1.08,05 5 2.11,77 +1,21
12 16 Bode Miller Yhdysvaltain lippu Yhdysvallat 1.04,01 27 1.07,82 1 2.11,83 +1,27
13 9 Ivica Kostelic Kroatia 1.02,31 3 1.09,59 32 2.11,90 +1,34
13 32 Justin Murisier Flag of Switzerland.svg Sveitsi 1.03,90 24 1.08,00 3 2.11,90 +1,34
15 27 Fritz Dopfer Saksan lippu Saksa 1.03,47 13 1.08,50 11 2.11,97 +1,41
16 22 Leif Kristian Haugen Norjan lippu Norja 1.03,55 14 1.08,51 12 2.12,06 +1,50
17 10 Manfred Mölgg Italia 1.03,37 11 1.08,80 17 2.12,17 +1,61
18 20 Matts Olsson Ruotsin lippu Ruotsi 1.03,85 21 1.08,34 9 2.12,19 +1,63
19 17 Ondrej Bank Tšekin lippu Tšekki 1.03,41 12 1.08,98 22 2.12,39 +1,83
20 12 Davide Simoncelli Italia 1.03,72 18 1.08,79 16 2.12,51 +1,95
21 15 Marc Berthod Flag of Switzerland.svg Sveitsi 1.04,20 29 1.08,38 10 2.12,58 +2,02
22 30 Björn Sieber Itävalta 1.03,89 23 1.08,73 14 2.12,62 +2,06
23 23 Stephan Görgl Itävalta 1.03,91 25 1.08,74 15 2.12,65 +2,09
24 18 Sandro Viletta Flag of Switzerland.svg Sveitsi 1.03,55 14 1.09,20 28 2.12,75 +2,19
25 19 Truls Ove Karlsen Norjan lippu Norja 1.03,87 22 1.09,05 24 2.12,92 +2,36
26 38 Matic Skube Slovenian lippu Slovenia 1.03,98 26 1.09,10 26 2.13,08 +2,52
27 36 Andreas Romar Suomen lippu Suomi 1.04,10 28 1.09,07 25 2.13,17 +2,61
28 28 Giovanni Borsotti Italia 1.04,49 35 1.08,83 18 2.13,32 +2,76
29 37 Stefan Luitz Saksan lippu Saksa 1.03,68 17 1.09,68 33 2.13,36 +2,80
30 7 Massimiliano Blardone Italia 1.04,43 33 1.09,19 27 2.13,62 +3,06
31 34 Krystof Kryzl Tšekin lippu Tšekki 1.04,40 32 1.09,32 29 2.13,72 +3,16
32 35 Samu Torsti Suomen lippu Suomi 1.04,29 30 1.09,48 30 2.13,77 +3,21
33 24 Thomas Frey Ranskan lippu Ranska 1.03,75 20 1.10,10 35 2.13,85 +3,29
34 21 Felix Neureuther Saksan lippu Saksa 1.04,45 34 1.09,48 30 2.13,93 +3,37
35 31 Warner Nickerson Yhdysvaltain lippu Yhdysvallat 1.04,85 39 1.09,91 34 2.14,76 +4,20
36 43 Adam Zika Tšekin lippu Tšekki 1.04,65 38 1.10,25 36 2.14,90 +4,34
37 45 Paul de la Cuesta Espanjan lippu Espanja 1.04,60 37 1.10,31 38 2.14,91 +4,35
38 49 Natko Zrnčić-Dim Kroatia 1.05,19 42 1.10,29 37 2.15,48 +4,92
39 52 David Ryding Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.04,93 40 1.10,86 39 2.15,79 +5,23
40 46 Roger Vidosa Andorran lippu Andorra 1.04,95 41 1.11,08 40 2.16,03 +5,47
41 50 Jaroslav Babusiak Slovakian lippu Slovakia 1.05,41 44 1.11,44 43 2.16,85 +6,29
42 42 Cristian Javier Simari Birkner Argentiinan lippu Argentiina 1.05,97 48 1.11,17 41 2.17,14 +6,58
43 60 Tim Cafe Uuden-Seelannin lippu Uusi-Seelanti 1.06,09 49 1.11,99 44 2.18,08 +7,52
44 53 Olivier Jenot Monacon lippu Monaco 1.06,81 54 1.11,41 42 2.18,22 +7,66
45 59 Georgi Georgiev Bulgarian lippu Bulgaria 1.06,24 50 1.12,22 45 2.18,46 +7,90
46 66 Iason Abramashvili Georgia 1.05,97 47 1.12,58 47 2.18,55 +7,99
47 58 Sebastian Brigović Kroatia 1.06,50 52 1.12,22 45 2.18,72 +8,16
48 71 Simon Heeb Liechtenstein 1.06,92 55 1.13,03 49 2.19,95 +9,39
49 65 Jeroen van den Bogaert Belgian lippu Belgia 1.06,67 53 1.13,94 51 2.20,61 +10,05
50 64 Alex Beniaidze Georgia 1.08,27 60 1.12,65 48 2.20,92 +10,46
51 77 Juri Danilotškin Valko-Venäjän lippu Valko-Venäjä 1.07,77 58 1.13,62 50 2.21,39 +10,83
52 73 Dmitriy Koškin Kazakstan 1.08,14 59 1.14,29 52 2.22,43 +11,87
53 56 Aleksander Horošilov Venäjän lippu Venäjä 1.05,34 43 1.28,40 53 2.33,74 +23,18
26 Kalle Palander Suomen lippu Suomi 1.05,81 46 DNS
44 Martin Vrablik Tšekin lippu Tšekki 1.07,46 57 DNS
54 Noel Baxter Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.06,30 51 DNS
61 Maciej Bydlinski Puolan lippu Puola 1.06,93 56 DNS
29 Tommy Ford Yhdysvaltain lippu Yhdysvallat 1.04,30 31 DNF
33 Mirko Deflorian Moldovan lippu Moldova 1.04,50 36 DNF
51 TJ Baldwin Yhdistyneen kuningaskunnan lippu Yhdistynyt kuningaskunta 1.05,47 45 DNF
74 Kristaps Zvejnieks Latvia 1.08,28 61 DNQ
48 Ryunosuke Ohkoshi Japani 1.08,65 62 DNQ
82 Marko Rudić Bosnia ja Hertsegovinan lippu Bosnia ja Hertsegovina 1.08,72 63 DNQ
81 Christian Vial Tanskan lippu Tanska 1.08,89 64 DNQ
76 Antonio Ristevski Makedonian lippu. Makedonia 1.09,29 65 DNQ
63 Maarten Meiners Alankomaiden lippu Alankomaat 1.11,31 66 DNQ
90 Manfred Oettl Reyes Perun lippu Peru 1.11,35 67 DNQ
79 Aleksandros Tsaknakis Kreikka 1.11,47 68 DNQ
89 Virgile Vandeput Israelin lippu Israel 1.11,52 69 DNQ
87 Norbert Farkas Unkarin lippu Unkari 1.13,09 70 DNQ
91 Peter Scott Etelä-Afrikan lippu Etelä-Afrikka 1.14,07 71 DNQ
85 Erdinç Türksever Turkin lippu Turkki 1.14,21 72 DNQ
80 Zhang Yuxin Kiina 1.16,26 73 DNQ
98 Patrick Girst Luxemburg 1.16,80 74 DNQ
94 Conor Lyne Irlanti 1.16,87 75 DNQ
96 Tarek Fenianos Libanon 1.21,25 76 DNQ
39 Stepan Zuev Venäjän lippu Venäjä DNF
40 Benjamin Griffin Uuden-Seelannin lippu Uusi-Seelanti DNF
41 Ferran Terra Espanjan lippu Espanja DNF
55 Sebastiano Gastaldi Argentiinan lippu Argentiina DNF
57 Tin Siroki Kroatia DNF
62 Nikola Chongarov Bulgarian lippu Bulgaria DNF
67 Pouria Saveh-Shemshaki Iran DNF
68 Hugh Stevens Australian lippu Australia DNF
69 Mike Rishworth Australian lippu Australia DNF
70 Ioan-Gabriel Nan Romanian lippu Romania DNF
72 Nicola Kindle Liechtenstein DNF
75 Jhonatan Longhi Brasilian lippu Brasilia DNF
78 Eugenio Claro Chilen lippu Chile DNF
83 Gunnar-Thor Halldorsson Islannin lippu Islanti DNF
84 Vitalij Rumanciev Liettua DNF
86 Igor Vahnenko Ukrainan lippu Ukraina DNF
88 Bojan Kosić Montenegron lippu Montenegro DNF
92 Artem Voronov Uzbekistanin lippu Uzbekistan DNF
93 Dmitri Trelevski Kirgisia DNF
97 Konstantinos Papamichael Kypros DNF
47 Adam Zampa Slovakian lippu Slovakia DSQ
95 Arsen Nersisyan Armenian lippu Armenia DSQ

Lähteet[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]

  1. a b Mens Giant Slalom - Official Results FIS. Viitattu 20.2.2011. (englanniksi)
  2. Mens Giant Slalom Qualification Race - Start List - 1st Run FIS. Viitattu 20.2.2011. (englanniksi)
  3. FIS-Ski - resultats FIS. Viitattu 20.2.2011. (englanniksi)