Holly Marie Combs

Wikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun
Holly Marie Combs vuonna 1993.

Holly Marie Combs (s. 3. joulukuuta 1973 San Diego, Yhdysvallat) on näyttelijä, joka on tullut tutuksi muun muassa televisiosarjoista Siskoni on noita ja Rooman sheriffi. Combs on myös toiminut Siskoni on noita -sarjan tuottajana vuodesta 2002 lähtien.

Holly Marie Combsin elokuvadebyytti tapahtui vuonna 1985 hänen esiintyessään elokuvassa Walls of Glass. Sen jälkeen hän on esiintynyt monessa elokuvassa.

Combs oli naimisissa vuodet 1993–1997 Brian Smithin kanssa. Nykyisen aviomiehensä, David W. Donohon kanssa Combs vihittiin 14. helmikuuta 2004. Heillä on kolme lasta: Finley Arthur (s. 26. huhtikuuta 2004), Riley Edward (s. 26. lokakuuta 2006) ja Kelley James (s. 26. toukokuuta 2009).

Aiheesta muualla [muokkaa]

Tämä näyttelijään liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa Wikipediaa laajentamalla artikkelia tai samankaltaisia artikkeleita.